| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (21)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Piłsudskiego 4
19
m
Opole
Piłsudskiego 7
35
m
Opole
Fontanna
36
m
Opole
Piłsudskiego 3
36
m
Opole
Piłsudskiego 2
53
m
Opole

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Piłsudskiego 5

Obiekt obecnie nie istnieje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Budynek nr.3 napis na szyldzie: "3 A.Skoruppas Bäckerei. 3."
2014-12-08 11:53:10 (11 lat temu)
foxi
 
To z dużym prawdopodobieństwem numer 9a na małym Rynku widoczny brak w elewacji po jego wyburzeniu na foto obecnie zabudowany
2015-05-25 10:51:21 (11 lat temu)
Budynek dostał bombą, pociskiem lub został wysadzony. I racja, nie ma śladów ognia.
2015-11-28 19:14:07 (10 lat temu)
foxi
 
Ta mapka wyklucza moją lokalizację, za którą to i tak dalej obstaję ;-)
2017-01-02 12:16:36 (9 lat temu)
Kamienica została zniszczona w amerykańskim nalocie z 18. grudnia 1944 roku.
2017-01-04 23:18:42 (9 lat temu)
foxi
 
2017-01-11 22:34:16 (9 lat temu)
do foxi: Nie ma żadnych podstaw do takiego stwierdzenia.
2015-11-30 04:22:55 (10 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: A ja wiem gdzie to jest :) to nie jest Mały Rynek.
2017-01-02 13:04:25 (9 lat temu)
foxi
 
do Gandalf: Ok, jeżeli tak to czy jest na tej mapce ze zniszczeniami ?
2017-01-02 13:10:02 (9 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: Nie ma.
2017-01-02 13:14:40 (9 lat temu)
foxi
 
do Gandalf: To znaczy, że nie ma wcale na tej mapce, czy nie jest tylko zaznaczony jako zniszczony ?
2017-01-02 14:52:18 (9 lat temu)
do foxi: A nie łatwiej gdyby Gandalf odkrył tajemnicę ? :)
2017-01-02 14:56:13 (9 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: Nie ma wcale na mapce, dodam że materiał porównawczy jest bardzo skąpy.
2017-01-02 15:18:03 (9 lat temu)
foxi
 
do Desperado: .... lepiej zmierzyć się samemu, skoro i tak już wiadomo.
2017-01-02 15:01:48 (9 lat temu)
foxi
 
do Gandalf: Poprosimy o ten skąpy materiał porównawczy ;-)
2017-01-04 15:49:33 (9 lat temu)
Gandalf
 
do foxi: Moim zdaniem to jest ta kamienica: a na tym zdjęciu widać ją już zniszczoną: .
2017-01-04 16:14:49 (9 lat temu)
do Gandalf: Brakuje tam jednej kondygnacji.
2017-01-04 16:34:31 (9 lat temu)
foxi
 
do Gandalf: Ok, na tym zdjęciu ma już tą samą wysokość i łącznie z tym zdjęciem wszystko się zgadza.
2017-01-04 16:54:38 (9 lat temu)
Gandalf
 
do Oderstr.: Na którym zdjęciu brakuje jednej kondygnacji, bo jakoś nie widzę ?
2017-01-04 17:05:17 (9 lat temu)
do foxi: Reasumując: 1. fasada, ilość i rozmieszczenie kondygnacji bardzo zbliżone do: 2. po lewej stronie widnieje jakby komin, który również zobaczymy na: 3. przez okna na ostatnich dwóch piętrach widzę jakby gałęzie, są wprawdzie dość blisko, ale mogą to być te, które również zobaczymy na: 4. tu zaś nasz budynek w połowie rozwalony tak jak na zdjęciu: 5. budynki na lewo od naszego było rozwalone co zobaczymy na:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodałem
2017-01-04 18:08:08 (9 lat temu)
do Oderstr.: 6. pion kominowy jest mniej więcej w tym samym miejscu co na już cytowanym: 7. na szczycie dachu dwuspadowego wystaje rura od zapewne wentylacji, którą dostrzeżemy panoramie z linku powyżej (w oryginale lepiej widoczna). 8. to tyle :)
2017-01-04 18:47:07 (9 lat temu)
foxi
 
do krzysztal: Tak jak podobnie tego samego dnia zabudowania przy Konopnickiej i Książąt Opolskich, m.in. Hotel Hucha czy budynek sądu zniszczone przez amerykańskie bombowce 15 Floty Powietrznej, dla których mosty na Odrze były celem zastępczym do Blachowni - produkcja benzyny syntetycznej ( duże zachmurzenie tego dnia ). Mosty nie trafione ocalały.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2017-01-05 09:39:51 (9 lat temu)
do foxi: Wiesz, od kilkunastu lat szukam informacji o tym, co stało się tamtego dnia w Opolu. Ze wszystkich materiałów jakie zebrałem wyłania się taki obraz: miasto zaatakowały 3 samoloty B-24 "Liberator" z (najpewniej) 455. Grupy Bombowej, zrzucając na nie 24 ćwierćtonowe bomby RDX.

Ale trzeba zacząć od tego, że spośród 455. Grupy Bombowej z bazy we Włoszech wystartowało 37. samolotów B-24. Cel: rafineria w Oświęcimiu. Z powodów technicznych trzy samoloty zawróciły do bazy niedługo po starcie. Pozostałe jeszcze nad Węgrami wleciały w tak rozległą chmurę, że "nasze" trzy B-24 odłączyły się od reszty formacji.

Ze względu na warunki pogodowe pozostałe 31 samolotów zawrócono, w drodze powrotnej zbombardowały kolejowe pole rozrządowe w mieście Sopron na Węgrzech. "Nasze" trzy samoloty poleciały dalej w kierunku Oświecimia, swoje bomby zrzucili później na Opole.

Po wylądowaniu "nasi" lotnicy podali, że zaatakowali jakieś miasto (nie byli w stanie nawet podać nazwy miasta) metodą radarową (tj. bez bezpośredniej widoczności celu). Nie podali, jaki konkretnie cel zbombardowali - po prostu wskazali na miejski cel zastępczy.
2017-01-05 20:08:59 (9 lat temu)
do krzysztal: Jakby co to na biurku leży lista imion i nazwisk zabitych. Może i nawet relacja świadków lub krótka wzmianka. Coś było :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodałem
2017-01-05 20:53:29 (9 lat temu)
foxi
 
do krzysztal: Rzeczone Liberatory tym razem nad Zdzieszowicani
2017-01-07 06:53:51 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 9 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet