| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Piastowie

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456następna
Jarosław Dubowski
 
+3 głosów:3
Tu ulega rozwiązaniu zagadka dlaczego orzeł na czapkach żołnierzy 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki miał tak dziwnie wykrzywione łapy - po prostu na nagrobku brakowało miejsca ;)
2011-07-20 21:11:36 (14 lat temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Przed 1904 -->
(to z linka chyba do usunięcia).
To: - do zrównania datacją.
2025-10-18 23:49:35 (8 miesięcy temu)
Danuta B.
 
+4 głosów:4
do Jarosław Dubowski: Przejeżdżając rowerem przez kałużę robię podobnie:).
2011-07-20 21:18:12 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: ...a który przez akowców nazywany był pogardliwie kurakiem.
2011-07-20 22:20:24 (14 lat temu)
Podmiana.
2025-12-11 20:28:34 (6 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Znalazłam informacje, że to była Elżbietą, a nie Jadwiga. Czy ktoś wie, która wersja jest prawidłowa?
2026-04-11 21:10:59 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: Mam wraźenie, źe wtedy dodawalem opisy wedlók informacji które otrzymalem na miejscu...
2026-04-11 22:22:12 (2 miesiące temu)
do vetinari: Chodzi mi o ustalenie, wikipedia mówi, że to Jadwiga.
2026-04-11 22:25:10 (2 miesiące temu)
do da signa: No....tutaj nic nieporadze, przypadkowej zmianie opisu się oczywiście niebronie ☺
2026-04-11 22:31:22 (2 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ale to Twoja wersja jest prawidłowa, a w moim źródle jest błąd :)
2026-04-11 22:37:28 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: No wiesz jak to mam nastawione, tylko przypadkiem przechodzilem z aparatem naokolo ☺☺☺
2026-04-11 22:38:33 (2 miesiące temu)
da signa
 
+3 głosów:3
Założyłam obiekt.
2026-04-07 14:29:38 (2 miesiące temu)
Jeśli Ofka to Eufrozyna, to była siostrą króla Przemysła ll.
2026-04-11 22:44:45 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: O, dziękuję...mialem teraz inne obowiązky poza domem, więc niezauwaźylem wszystkie komentarze mojich zdjięć....
2026-04-11 22:23:29 (2 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Ksieniami klasztoru były kolejno:
- Jadwiga - córka Henryka II i księżnej Anny, druga ksieni klasztoru klarysek. Przebywała w
klasztorze od początku jego istnienia, najpewniej z woli matki, księżnej Anny, aż do swej śmierci 3 IV
1318 roku.
- Trzecia ksieni, również Jadwiga, jej rządy przypadają na okres 1280-1318. Była ona córką księcia Konrada głogowskiego.
- księżniczka Jutta była córką księcia gnieźnieńskiego Przemysława I, rządziła klasztorem sześć
lat, do 1324;
- księżniczka Anna (1324-1343) córka Henryka V,
- Księżniczka Elżbieta, córka Henryka V, siostra poprzedniej ksieni Anny w klasztorze przebywała od około 1300 roku, a ksienią była tylko kilka miesięcy: między 20 V a 27 X 1356 r.
- Z kolei zaszczytnego urzędu ksieni dostąpiła Piastówna, najmłodsza córka Henryka VI, Małgorzata, która sprawowała go przez 19 lat między 1359 a 1378 r.;
- w 1379 r. opatką została Jadwiga, córka Bolka, księcia niemodlińskiego, i pełniła swą funkcję do
1413 roku;
- Po niej źródła wymieniają księżniczkę Juttę, córkę Mikołaja ziębickiego, która zmarła anno electionis, tj. w 1413 r.
- Następnie przez 35 lat ksienią pozostawała księżna opolska, córka Mikołaja I, Elżbieta. Zmarła
ona w 1507 r.
- Okres średniowiecza zamykają rządy księżnej Małgorzaty, córki Przemka na Toszku, pełniła
urząd od 1508 do 1531 z kilkumiesięczną przerwą w 1515 roku. Zmarła w 1531 roku, jako ksieni klasztoru35
.
- ponadto mniszkami były: Ofka (Eufemia) i Jutta – córki książąt wielkopolskich, Anna, Jutta
niemodlińskie
Z opisu Mauzoleum Piastów Śląskich
.
2026-04-11 23:26:50 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Ofka to zdrobnienie od Eufemii
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2026-04-11 23:37:24 (2 miesiące temu)
do Woj11: Napisz to do Wiki ..
2026-04-12 00:19:16 (2 miesiące temu)
Woj11
 
2026-04-12 06:58:29 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Hmmmmm mnie się ta kolumna raczej kojarzy z tym obiektem
2024-01-25 19:53:18 (2 lata temu)
stoik
 
jakiej zaś Rotundzie
2024-01-27 16:29:09 (2 lata temu)
Stenek
 
to NIE jest kościół Św. Marii Magdaleny ! NIe ma tam kamiennego słupa, zaś okna NIE są aż tak nisko, odwrotnie, są bardzo wysoko - patrzcie na poprawione, wyraźniejsze zdjęcie:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: crrrr
2024-01-27 21:52:46 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do vetinari: Okno też się zgadza
2024-01-25 20:00:04 (2 lata temu)
do vetinari: Możliwe że tak, choć w rotundzie były wtedy inne okna
2024-01-25 22:05:23 (2 lata temu)
do vetinari: Wiem, ale jak piszę kolega, te okna byly wyźej i tu tumba widocznie stoji na podlodze tego pomieśczenia. Jestem na 100% przekonany źe to jest w tym miejscu, bylek bibliotece....
2024-01-25 22:18:59 (2 lata temu)
do Woj11: No wlaśnie ☺☺☺
2024-01-25 20:07:49 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do tatranclimber: Ale na innej wysokości od posadzki i kolumny zupełnie inne,
2024-01-25 22:10:58 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do Woj11: Racja
2024-01-25 22:17:20 (2 lata temu)
stoik
 
do Stenek: przypomina obecne Cafe Muzeum. Nie sądzicie ? jak sugeruje Vetinairi. dużo zabytkowych artefaktów przenoszono na teren Muzeum,.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edcycja
2024-01-28 13:48:35 (2 lata temu)
tatranclimber
 
+1 głosów:1
do stoik: Tak sądzimy, ale to już napisano, nie musisz powtarzać. Jak nie zauważyłeś to napisałem "prawdopodobnie". W XIX w. rotundę zasypano do połowy, górną część okryto cegłami i wybito większe okna. Nie ma jednak zdjęć wnętrza z tamtego okresu i nie można porównać. Dopiero w czasie II WŚ usunięto przeróbki i odsłonięto pierwotny poziom posadzki. Najprawdopodobniej posąg przemierzył szlak od kościoła św Marii Magdaleny przez rotundę, dawną stajnię w pałacu Larischa i wrócił na swoje pierwotne miejsce.
2024-01-28 17:50:27 (2 lata temu)
stoik
 
do tatranclimber: tak. wziąłem to pod uwagę. tylko dlaczego posąg tak krążył, tego wciąż nie wiem.
2024-01-28 19:06:46 (2 lata temu)
stoik
 
do stoik: no dobra. z dobrze poinformowanych źródeł dowiedziałem się, że tumba na czas konserwacji została przeniesiona do Kawiarni Muzeum :) to pewne.
2024-01-29 20:58:28 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
Zamiast świeczki pewniejsza by była latarka ;-)
2024-03-19 12:04:04 (2 lata temu)
Woj11
 
+4 głosów:4
do ZPKSoft: Na poważnie swieczka miała służyć innemu celowi niż oświetlenie
2024-03-19 13:08:14 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Woj11: Detekcja zbyt małej ilości tlenu?
2024-03-19 13:18:11 (2 lata temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Tak
2024-03-19 13:27:00 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
+3 głosów:3
Na zdjęciu mamy na pewno dwóch facetów, który to księżna Anna ? ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2024-03-19 12:02:06 (2 lata temu)
Desperado
 
+3 głosów:3
do ZPKSoft: Bo kobiety, podobnie jak u Krasnoludów, nosiły wtedy brody :) Poprawiłem :)
2024-03-19 12:07:38 (2 lata temu)
do ZPKSoft: Prawy. Ten z lewej to Józwa Butrym...
2024-03-19 13:40:45 (2 lata temu)
ZPKSoft
 
2026-01-01 16:29:30 (5 miesięcy temu)
do ZPKSoft: Jak co roku proszę o przeniesienie :) Szczęśliwego Nowego Roku dla Was :)
2026-01-01 16:32:22 (5 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Tomi_Opole: Wykonane. Dzięki za życzenia i wzajemnie - w 2026 roku wszystkiego co najlepsze.
2026-01-01 16:35:47 (5 miesięcy temu)
Tomi_Opole
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: :* Buziol
2026-01-01 16:36:31 (5 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
2026-01-02 14:39:50 (5 miesięcy temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Dzięki, przeniesione
2026-01-02 16:34:49 (5 miesięcy temu)
yani
 
Datacja...
2026-05-23 13:55:33 (miesiąc temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do yani: Dziękuję, skorygowałam.
2026-05-23 13:57:55 (miesiąc temu)
yani
 
+1 głosów:1
do da signa:
:)
2026-05-23 13:58:43 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
52 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Piastowie - obiekty i wydarzenia
Piastowie w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet