| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Piastowie

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456następna
Gandalf
 
+1 głosów:1
Podmiana.
2018-11-21 14:16:44 (7 lat temu)
Podmiana na lepszy skan.
2014-07-11 20:09:52 (11 lat temu)
do Mariusz Brzeziński: Dziękuję!
2014-07-11 20:16:14 (11 lat temu)
Jeszcze nigdy tu nie byłem - to jest w kościele św. Klary?
2014-01-12 23:28:42 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Budowla jest dwunawowa. Północna część to mauzoleum, południowa kościół.
2014-01-13 00:54:22 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Dzisiaj o godz. 19.00, będzie można zwiedzić mauzoleum w ramach Nocy Kościołów.
2015-06-21 16:19:20 (11 lat temu)
do Cristoforo: Oprócz tego, także dzisiaj odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem w kościele św. Maurycego i w kościele św. Idziego. Wieczorne godziny zwiedzania, podane prawie na końcu tej strony
2015-06-21 16:21:24 (11 lat temu)
do Cristoforo: Szkoda, że tak późno o tym przeczytałem :(
2015-06-21 21:38:28 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Ja żałuję, że dopiero dzisiaj dowiedziałem się o tej imprezie - w jej ostatni dzień - kilka dni przepadło, a można było dużo zwiedzić :( Zdążyłem jednak polecieć do urszulanek. Bardzo ciekawy obiekt. Można było wejść na piętro klasztoru, gdzie jest urządzone małe muzeum - jest stamtąd wejście na chór kościelny. Oprócz tego kościół, mauzoleum i wirydarz. Pierwszy raz widziałem kościół od północnej strony. Nigdzie indziej nie wpuszczano. Prawie udało się z jedną siostrą wejść do krypt klarysek i urszulanek, ale inna chyba wyższa rangą gdy zobaczyła co się kroi, to niestety zabroniła.
2015-06-21 23:09:58 (11 lat temu)
do Cristoforo: To za rok może będziemy pamiętać o tej imprezie i pewnie kilka osób chętnie tam się przejdzie :) Udało Ci się zrobić jakieś fotki? O nocy muzeów pamiętam, w październiku będzie impreza z SARP ale mam nadzieję, że nie zrobią znów zapisów przez facebooka jak rok temu dyskryminując tych, którzy z tego narzędzia bardzo rzadko korzystają lub w ogóle...
2015-06-21 23:34:30 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Niestety, nie mam odpowiedniego sprzętu. Moja idiotkamera nie radzi sobie w takich ciemnych pomieszczeniach. Kompletnie nic nie wyszło. Wiedziałem, że tak będzie więc nastawiłem się na oglądanie. Okazuje się, że ta impreza jest organizowana cyklicznie od kilku lat - a ja przeczytałem o niej dopiero dziś. W przyszłym roku koniecznie trzeba tego przypilnować - napewno zbierze się grupa fotopolan :) Co do SARPu to niestety takie mamy czasy, że wszystko odbywa się na facebooku, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. W tym roku pewnie nie będzie inaczej. Chcąc, nie chcąc mam tam konto, bo dzięki niemu mam w formie "gazety" większość wrocławskich wątków w jednym miejscu i często mogę dać znać, że stanie się czy dzieje się to czy tamto. Za chwilę dojdzie do tego, że nie dowiemy się o niczym jeśli nie będziemy mieli facebooka...
2015-06-22 00:17:07 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Przeniesione :)
2014-05-03 17:16:54 (12 lat temu)
Poprawione.
2017-06-16 06:37:18 (9 lat temu)
Immortality
 
+1 głosów:1
"Stopa zmarłego spoczywa na lwie - jest to pierwsze na Śląsku zastosowanie w rzeźbie nagrobkowej motywu, który symbolizuje pokonanego szatana" (Krzysztof R. Mazurski -Krzeszów i okolice)
2016-02-08 19:15:52 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
Tumba została wykonana w 1902 r. czyli można zawęzić datowanie.
2016-01-28 19:04:53 (10 lat temu)
StaSta
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Zawęziłem:)
A tak na marginesie, współautor obrazu (Tondos) to mó pradziadek:)
2016-01-28 21:06:40 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Sarkofag św. Jadwigi
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodany link
2015-12-28 17:39:34 (10 lat temu)
Figura w prawej dłoni trzyma róg obfitości, z którego wysypują się winne grona wraz z różami. W drugiej zaś, wznosi do góry trójkąt z okiem symbolizujący Trójce Świętą.
2016-02-08 19:42:20 (10 lat temu)
Immortality
 
+1 głosów:1
szczątki świętego zostały umieszczone w relikwiarzu w roku 1791.
2016-02-08 19:51:38 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Patio w Muzeum Narodowym, byc może w dniu otwarcia placówki.
2020-04-06 10:35:53 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Taki jest też opis : Otwarcie MM :)
2020-04-07 11:19:26 (6 lat temu)
do Desperado: Ale zdjęcie przypisane jest do Muzeum Miejskiego
2020-04-07 11:27:17 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
do Desperado: MM to nie MN a wtedy MŚ ;-)
2020-04-07 18:48:01 (6 lat temu)
do ZPKSoft: Oj tam, jesteście strasznie drobiazgowi :)
2020-04-07 18:51:09 (6 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Desperado: To nie drobiazgowość, ja to miejsce zawsze rozpoznam bez pudła. Niemal wychowałam się w tym muzeum, przez lata cotygodniowy spacer z ojcem zawsze kończył się w patio tego przybytku ;-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: "się"
2020-04-07 19:22:07 (6 lat temu)
Pokaż na mapie
52 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Piastowie - obiekty i wydarzenia
Piastowie w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet