| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Piastowie

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456następna
Jest to sarkofag Jerzego IV Wilhelma (1660-1675), księcia legnicko-wołowsko-brzeskiego - przez większość źródeł uważanego za ostatniego z śląskiej linii Piastów jak i całej dynastii.
2011-10-12 04:26:32 (14 lat temu)
To zdjęcie wygląda mi na współczesne ale nie ma tu żadnych odnośników - tylko ściany brudne.
2010-11-09 18:21:28 (15 lat temu)
zuf
 
Dla mnie to lata 60. Może nawet 80.
2010-11-09 18:29:54 (15 lat temu)
wito,
 
W 1900 nie uwierzę, ale zdjęcie ma wielkie Q.
2010-11-09 19:40:01 (15 lat temu)
kate16
 
do wito,: Zdaje się że ten sarkofag został poważnie uszkodzony przez czerwonoarmistów szukających skarbów, podobno po otwarciu wrzucono do niego granat .
2011-01-09 12:49:48 (15 lat temu)
Mogę prosić o podanie napisu widniejącego na sarkofagu?
2013-10-24 10:04:50 (12 lat temu)
do TristanT: To jest tumba, nie sarkofag. Pełny napis dostępny jest tutaj
2013-10-24 12:53:05 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
Czyli latarnia.
2011-07-23 14:34:37 (14 lat temu)
pawulon
 
2011-07-23 15:34:16 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Kwestionujesz latarnię, są w mauzoleum nawet dwie.
2011-07-23 15:55:48 (14 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Nie kwestionuję, tylko odsyłam do źródła jak by kto miał wątpliwości że to latarnia. A Twój link odsyła do pustej strony ;)
2011-07-23 16:00:14 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: To nie jest pusta strona, tylko dokument pdf.
2011-07-23 19:34:22 (14 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: W adresie jest pdf, ale stronka jest jak najbardziej pusta, albo jak wolisz biała (oprócz pasków adresowych).
2011-07-23 19:59:27 (14 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do pawulon: Niestety twoja przeglądarka cię oszukuje. Weź i zajdź ją z winkla, kliknij w kink prawym klawiszem myszy i zapisz plik lokalnie, a potem otwórz.
2011-07-23 20:13:48 (14 lat temu)
PEŻ
 
2012-06-20 21:18:08 (14 lat temu)
Obelisk-Epitafium legendarnego Bolka III - domniemanego syna księcia Bolka II i Agnieszki. Miał on być w wieku kilku lat przez przypadek śmiertelnie ugodzony kamieniem w głowę przez błazna książęcego, Jakuba Thau. Dziś uważa się to za legendę
Pierwotnie epitafium było poświęcone księciu Bernardowi Statecznemu. Obecna treść widoczna na epitafium pojawił się dopiero po 1741r.

Obelisk-epitafium znajduje się nad miejscem, gdzie w miedzianej trumnie zamurowane są szczątki wszystkich pochowanych tu książąt. Miejsce to jest dobrze widziane na zdjęciu. To ta mała tumba z monogramem z literą "B" na białym kartuszu.
2012-07-03 14:43:49 (13 lat temu)
Tumba księcia Bolka II Małego (Świdnickiego).
2012-07-03 14:22:13 (13 lat temu)
Z dedykacją dla Hanny... :)
2013-07-25 21:14:39 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Arek, jak możesz to daj większe. Jest dużo szczegółów a przy tym rozmiarze słabo są czytelne. Daj z 1000px na krótkim boku, powinno być dobrze.
2013-07-25 21:21:04 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do pawulon: Pawle, to już jutro zamienię je na większe. Teraz w firmie jestem i nie bardzo mam możliwość.
2013-07-25 21:51:51 (12 lat temu)
x xx
 
do Arkadiusz K. (Arro): masz wdechową robotę, stróż nocny ?
2013-07-25 21:56:05 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do x xx: Nie aż tak wdechowa. Dozoruję produkcję energii elektrycznej.
2013-07-25 22:22:57 (12 lat temu)
x xx
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): wdechowa,ze możesz pogadać z nami w pracy, sporo fotopolan urozmaica sobie pracę pracą na portalu, potem jest przerwa na dotarcie do domu i później znowu przygoda z fotopolską, tak czy inaczej zawsze to raźniej w dobrym fotopolskim towarzystwie.
2013-07-25 22:27:23 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+5 głosów:5
do x xx: Dobrze jest, nie ma co psuć - jak mawiają. Doborowe fotopolskie towarzystwo doceniam już od kilku lat i nie zamierzam tego zmieniać ;)
2013-07-25 22:31:05 (12 lat temu)
pawulon
 
+4 głosów:4
do x xx: Ty Zygmunt uważaj, jak Arka zdenerwujesz to Ci prąd wyłączy ;)
2013-07-25 22:54:12 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
do pawulon: Pawle, zgodnie z prośbą fotki sklepień podmienione na większe - 1100px na boku krótszym. Powinno być ok :)
2013-07-27 14:42:10 (12 lat temu)
pawulon
 
do Arkadiusz K. (Arro): Super, choć ja bym dał jeszcze większe, bo naprawdę jest co oglądać. Przepiękne freski ;)
2013-07-27 14:56:56 (12 lat temu)
do pawulon: To prawda, jest co podziwiać. Szkoda, że na żywo zdecydowanie za ciemno tam, no i sklepienie za wysoko, by dostrzec szczegóły.
2013-07-27 15:04:19 (12 lat temu)
† ML
 
Przydałoby się podać miejsce. Myślę, że to Katedra, ale pewien nie jestem. Coś mi tak świta z dzieciństwa.
2013-09-24 19:19:26 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do † ML: Przecież jest przypisane do katedry.
2013-09-24 19:22:53 (12 lat temu)
WW
 
do † ML: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-09-24 19:23:24 (12 lat temu)
† ML
 
+3 głosów:3
do Cristoforo: Słowo honoru, że widziałem inny przypis (tylko do cmentarzy). Przecież nie robiłbym takiej głupiej uwagi. Czasem bywa, ze w swojej przeglądarce widzę coś innego niż inni. Jakieś starsze wersje, które uaktualniają się po kilku sesjach. :(
2013-09-24 19:48:18 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
Od frontu grobowca św. Jadwigi mamy epitafium zmarłej w 1707 roku księżniczki Karoliny, ostatniej Piastówny.

2014-01-02 11:41:51 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
2014-01-11 10:14:18 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
52 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Piastowie - obiekty i wydarzenia
Piastowie w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet