| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...4344następna
To z Ustronia do Cieszyna przekraczało się jakąś granice?
2015-05-31 11:27:58 (11 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Obrazek z Przyborowa to tu chyba nie pasuje:
2022-02-19 11:14:40 (4 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Najwyżej 1959/60 ‐ umundurowanie żołnierza.
2025-08-06 14:12:26 (10 miesięcy temu)
stoik
 
zachwyt faktycznie bije. ja pamiętam czasy, kiedy granica była praktycznie nieprzekraczalna. ale to jeszcze były lata przed traktatem z Schengen.
2025-08-06 21:05:13 (10 miesięcy temu)
do cracusiac: Rozumiem, że żartujesz :). Wycieczka przyjechała z Ustronia do Cieszyna i w ramach zwiedzania miasta obejrzała też przejście graniczne na Moście Przyjaźni.
2015-05-31 15:13:10 (11 lat temu)
do paulus60: Oczywiście ze żartuje, podpis był jakiś taki...
2015-05-31 15:36:38 (11 lat temu)
vstrone
 
do cracusiac: Być może to są Fotopolanie w akcji :-) A jeśli chodzi o granice - aby dojechać z Ustronia do Cieszyna przekracza się granice między gminami, np. z Goleszowem.
2015-05-31 16:19:18 (11 lat temu)
stoik
 
do vstrone: być może rodzice i dziadkowie obecnych Fotopolan :)
2015-06-01 02:26:26 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dana : Tak są i inne "kwiatki" m.in. z Rybnika.
2022-02-19 11:19:24 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Piekne...swoja droga, troche sobie tego dna nalataleś po Cieszynie co :-)
2017-10-08 19:41:08 (8 lat temu)
Pięknia droga
2025-09-03 17:07:28 (9 miesięcy temu)
stoik
 
do PLD_2017: Raczej uciążliwe schody :)
2025-09-06 16:54:48 (9 miesięcy temu)
Raczej za szlabanem :) Granica ? Przejazd kolejowy ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2025-07-21 20:45:04 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Cieszyn - Regera 3. I po strojach i okularach lata 60-te
2025-07-21 20:46:15 (11 miesięcy temu)
I się znalazło :)
2025-07-21 20:47:21 (11 miesięcy temu)
do Woj11: Zamkowa 4, nie Rogera 3 :)
2025-07-21 20:48:24 (11 miesięcy temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Woj11: To mogą być równie dobrze początki lat 70. Ograniczyłbym do 1969-73
2025-07-21 20:54:55 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
do Desperado: Za cieszyńskim Społem podałem
2025-07-21 20:52:03 (11 miesięcy temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Woj11: Ale Rogera nie jest przy granicy :) A tu mamy szlaban :)
2025-07-21 20:53:27 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
do Desperado: Ok i co do lokalizacji i datowania
2025-07-21 21:21:42 (11 miesięcy temu)
do Desperado: Jeścze bym dodal do tego obiektu
2025-07-21 21:26:16 (11 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Czyżby kolega Jozefb powrócił na nasz portal? Byłaby to bardzo miłe.
2025-07-22 10:48:22 (11 miesięcy temu)
Jeźeli daleś pod glosowanie Jozefie, to podaj przynajmniej inny powód jak dubel, naprz jest lepszę. Proponuje lekke przyciciecie po prawej stronie.
2025-07-22 16:17:49 (11 miesięcy temu)
stoik
 
w tej kamienicy jeden z członków rady ambasadorów spisywał swoje wspomnienia z czasów niedoszłego plebiscytu. ciekawa lektura.
2025-07-23 22:52:28 (11 miesięcy temu)
do ZPKSoft: Niestety, dubel trzeba zdecydować który lepszy....
2025-07-22 12:48:47 (11 miesięcy temu)
stoik
 
do ZPKSoft: Podzielam Twoją radość : )
2025-07-23 20:09:22 (11 miesięcy temu)
vetinari
 
+5 głosów:5
Ta data jest związana z rokiem, kiedy pierwszy raz znalazlem fotopolske ☺☺☺ I teraz powaźnie, data jest związana z wielkym remontem mostu.
2025-08-25 16:54:31 (10 miesięcy temu)
da signa
 
+4 głosów:4
do vetinari: Nie znalazłam zdjęć z remontu. Rozumiem, że był tuz przed Twoim odnalezieniem Fotopolski :))
2025-08-25 16:59:38 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: Tak, wtedy tylko oglądalem przy swojej porannej kawie fotopolskę. Most mam prawie pod nosem, ale niestety, pare tygodni przed mojim zalogowaniem na fotopolsce mialem wielką awarie komputera i tym przyśedlem o wszystkie zdjięcie które mialem, w tym i z tego remontu mostu...
2025-08-25 17:03:27 (10 miesięcy temu)
stoik
 
+1 głosów:1
do vetinari: ja tak tylko dodam, że tam te balustrady są podświetlone na niebiesko i w nocy grasuje tam nowy gatunek pająka. Pająk mostowy cieszyński. Bo wszystkie muszki w okolicy łapią się na światło.
2025-09-01 19:47:07 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Dodalem znacznik. Zdjięcie zrobione na wysokości bylego Mostu przepustkowego,
2025-08-25 16:48:19 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Dziękuję :)
2025-08-25 17:01:06 (10 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: A tak przy okazji w sprawie Olzy w Cieszynie. Kiedyś, gdy latając po rzekach Polski jako obiektach na FP trafiłem nad Olzę. I wtedy miałem dylemat, ponieważ Rzeka Olza przypisana do Cieszyna mimo, że zdjęć spoza Cieszyna prawie w niej nie było, na mapie została zaznaczona cała. Nie było też obiektu dla całej rzeki. Musiałem taki utworzyć, żeby przypisać inne obiekty na niej spoza Cieszyna i przypisać do niej tę z Cieszyna zgodnie z ogólnymi zasadami. Ale bałem się zmienić nazwę cieszyńskiej Olzy na Rzeka Olza (Cieszyn), bo szkoda mi było tego pięknego znacznika na mapie. I tak zostało, że wśród obiektów przypisanych do rzeki Olzy jest też Rzeka Olza bez określenia, skąd zdjęcia zawiera. A kliknięcie w znacznik liniowy na mapie prowadzi do Cieszyna, nie do całej rzeki. Jak ten dylemat ostatecznie rozwiązać? Czy zostawić tak, jak jest teraz?
2025-08-25 21:04:56 (10 miesięcy temu)
do blaggio.: Powiem tak, nie ja zakladalem ten obiekt. Byl tu juź przed mojim przyjściem ☺ Sama rzeka Olza ma dla wielu obywatel wyjątkowy i sentymentalny status. Ta rzeka byla wybrana na to, źe wlaśnie na niej Cieszyn zostal podzielony. Olza tak naprawde tylko w ramach Cieszyna się znajduje na terenie Polski. Zanim bylo dodano Zaolzie, niebylo trzeba tą rzeke "rozdrabniać" na pościególne kawalky. Wiec jeźeli dobrze zrozumialem, trzeba te odcinky poza Cieszynem dorobić i doeditować...zajme się tym.
2025-08-25 21:19:23 (10 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie, nie trzeba. Myślę, że pozostałe odcinki nie muszą mieć znaczników liniowych, wystarczą punkty na mapie, które już są.
Chodziło mi tylko o to, że znacznik na mapie zrobiony został dla całej rzeki, a nie tylko dla cieszyńskiego kawałka. Prawidłowo należałoby ten znacznik zmniejszyć do odcinka cieszyńskiego, tylko ja nie miałem sumienia niszczyć czyjejś pracy włożonej w wykreślenie go.
2025-08-25 21:33:37 (10 miesięcy temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Faktycznie, ten znacznik jest dopracowany. Moim zdaniem powinien zostać.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2025-08-25 21:35:49 (10 miesięcy temu)
polskup
 
do blaggio.: Na mapie FP już od powiększenia z=7 wyświetlają się w Polsce tylko 2 rzeki: Olza i Radomka. Zastanawiałem się dlaczego. Mam odpowiedź :) I są to chyba jedyne rzeki ze znacznikami liniowymi.
2025-08-25 21:42:10 (10 miesięcy temu)
do blaggio.: Ók, zostawie jak jest. Co do precyzinej linii, niebędę się chwalil obcymy piurkami. To jest napewno praca Czeslawa, który niestety podczas swojego odejścia kasowal opróć swojich zdjięć i obiekty i opisy. Troche czasu mi zabralo naprawiania szkód które w Cieszynie po nim pozostaly. Znam Czeslawa osobiści, i prubowlaem go podczas jego odejścia zahamować. Niestety....Ponownie tylko napiszę, źe nadal mu za wiele zawdzieczam. Byl mojim mentorem, i moje początky bez jego pomocy by byly bardzo trudne. Wiele mnie nauczyl. Po jego odejściu grupa cieszyńska prześla w hibernacjie. Czeslaw byl bardzo prcyzijny, i nadal uwaźam źe jego wiedza nam tutaj będzie jeścze dlógo brakowala. Niemam szanse mu dorównać. Ja tylko moge uzupelniać puste miejsca zdjięciami, ale jego wiedze na temat historii obiektów nieosiągnie, choć juź z powodu braku kontaktów na archiwum, wspomnień starych rodowitych mieśkańców, i to, źe mieszkam w Cieszynie tylko 25 lat.
2025-08-25 22:01:16 (10 miesięcy temu)
do polskup: Kiedyś bylo przy zakladaniu obiektów troche inaczej. Znaczniky i linie sie dodawaly na inn mapę, nie obecnie uźywaną OSM, ale chyba na mapę Googla. Po jednej wielkiej akcji, kiedy prawie cale grono fotopolańskie, się na prosbe Sławka zajelo dodawaniem obiektów kościołów drewnianych w Polsce, wójek google zdecydowal źe fotopolska jest portalem komercyjnym i źądal oplate za uźywanie jego mapy. Coś tam pamiętam kwote w tisącach złotych miesięcznie. Wtedy fotopolska prześla na uźywanie mapy OSM. No, ale wracam do tematu, kolega który mi pomagal na początku mojej kariery fotopolańskiej wymagal dodawanie znaczników w pewnej skaly, juź niepamiętam w jakiej, ale jest prawdą źe po otworzeniu obiketu mapa pokazywala w Cieszynie kaźdy obiket w tej skaly i dokladnie.
2025-08-25 22:09:05 (10 miesięcy temu)
polskup
 
do vetinari: Ale przecież mapa podkładowa jest nadal od googla, razem z OSM i Bing. Tu jest kwestia, że tylko te 2 rzeki zostały narysowane w całości, albo w takiej kategorii obiektów, które wyświetlają się od powiększenia 7, innej niż pozostałe rzeki. Sama aplikacja nazywa się Leaflet. No chyba, że chodzi o to, że zamiast Leafleta mapa była robiona w mapach google, ale to jest ślepy zaułek, bo google przy darmowym użyciu pozwala na wyświetlenie do 200 obiektów, więc ilość mocno amatorską. Ale mniejsza o to :) Zagadka rozwiązana.
2025-08-26 06:34:23 (10 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Most nie jest zaznaczony na mapie ?
2025-09-09 10:06:01 (9 miesięcy temu)
stoik
 
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-09-09 18:33:11 (9 miesięcy temu)
stoik
 
Historia mostu jest dobrze udokumentowana. Natomiast po czeskiej stronie w tzw. Willi inż Ludwiga Kametza obecnie znajduje się przedszkole.
2025-09-16 15:29:07 (9 miesięcy temu)
do ZPKSoft: Jest podobiektem Tam się znajdowaly aź trzy obiekty....
2025-09-09 10:08:04 (9 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: To nie wyklucza postawienia kolejnego znacznika tuż obok ;-) Mamy już takie przypadki.
2025-09-09 10:13:57 (9 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: Ok, doedituje, pod świecznikem jest najwięcej ciemno ☺ Kolejny ślad po niekdajsiej wichurze w Cieszynie będzie pozprzątany ☺☺☺
2025-09-09 10:16:30 (9 miesięcy temu)
stoik
 
do stoik: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-09-16 01:13:26 (9 miesięcy temu)
stoik
 
to jest pytanie. w pewnym czasie obie części miały wspólną wodę i gaz. ale jak na gazociąg to chyba za gruba ta rura. raczej od wody. a tak już after topic - ostatnio rozbolał mnie ząb. wziąłem Tramal i popiłem piwem. Skutki były fajne, ale lepiej nie robić tego w domu. bo potem wychodzi z tego duże mnóstwo nieporozumień. naćpany mózg myśli inaczej. to jest obca forma inteligencji. dodam, że złośliwa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-09-16 15:48:34 (9 miesięcy temu)
stoik
 
coś w rodzaju kotwy. elementu służącego do połączenia ze sobą innych części.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2025-09-16 15:45:29 (9 miesięcy temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
no masz, byłem tam setki razy, a tej daty nie widziałem
2025-10-09 21:07:18 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
437 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Rzeka Olza na innych zdjęciach
1932
-
1935
1932
-
1935
Rzeka Olza - obiekty i wydarzenia
STR.1 STR.2 następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet