| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Morze Bałtyckie

Wrak betonowca Karl Finsterwalder

OBIEKTY - Morze Bałtyckie

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Morze Bałtyckie

Dawniej: Ostsee, Baltic Sea
Morze Bałtyckie, Bałtyk – płytkie morze śródlądowe na szelfie kontynentalnym w Europie północnej. Połączone z Morzem Północnym przez Cieśniny Duńskie (Sund, Mały i Wielki Bełt) oraz Kattegat i Skagerrak. Za zachodnią granicę Bałtyku właściwego przyjmuje się cieśninę Sund i próg podwodny ciągnący się na głębokości 18–20 m od przylądka Gedser (wyspa Falster) do przylądka Darßer Ort (Darß); na zachód od tej linii znajduje się akwen Bałtyku Zachodniego o powierzchni ok. 8000 km² nazywany przez Niemców także Beltsee; akwen ten obejmuje m.in. część wód cieśnin duńskich (oprócz Małego i Wielkiego Bełtu) a także mniejsze: Alsenbelt, Fehmarnbelt, Langelandsbælt.

Bałtyk nazywany jest morzem śródziemnym północnej Europy, ponieważ ze wszystkich
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...399400następna
Woj11
 
+2 głosów:2
A właściwie jej model kartonowy
2026-04-02 19:08:07 (2 miesiące temu)
Są na portalu dwie mapki z lat trzedziestych. Niestety nie widać na nich lokalizacji latarni. Może mamy dostęp do trzeciej mapki "
2026-04-02 19:43:08 (2 miesiące temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Przedstawiona na zdjęciu latarnia znajdowała się w Helu
2026-04-02 20:57:08 (2 miesiące temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Bardzo logiczne.
2026-04-02 21:23:43 (2 miesiące temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Tak bywa - a przypisanie też trzeba by zmienić.
2026-04-02 23:42:09 (2 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Historycznie logicznie bo latarnię zbudowano na terenie który wtedy był częścią Jastarni.
2026-04-03 00:50:17 (2 miesiące temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Właściwie to Boru (Danziger Heisternest) - rozróżnienie o tyle istotne, że Jastarnia i Bór znajdowały się po dwóch stronach granicy między miastem Gdańskiem (Hel należał do Gdańska) a powiatem puckim. Granica przecinała półwysep na wysokości tej kapliczki a między pierwszym a drugim rozbiorem, w latach 1772-93, była granicą państwową między Rzeczpospolitą a Prusami (po I rozbiorze Gdańsk pozostał przy Polsce). Wieś Bór była niemieckojęzyczna, ale bardzo szybko (jeszcze w XIX w.) została spolonizowana przez Kaszubów z Jastarni (Putziger Heisternest).
2026-04-03 12:11:12 (2 miesiące temu)
do nyskadolniak: Nakładając to na obecną geografię widać że znaczna część obecnej Jastarni to historycznie Bór.
Zauważyłem też że niektóre źródła tłumaczą Danziger Heisternest na Jastarnię Gdańską a Putziger Heisternest na Jastarnię Pucką.
2026-04-03 14:49:34 (2 miesiące temu)
Trafia się z obiegiem z roku 1914.
2026-04-04 22:41:49 (2 miesiące temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
Dubel wobec
(inne przypisanie)
2026-04-04 20:59:16 (2 miesiące temu)
yani
 
+3 głosów:3
Hotelu tu nie widać, podobnie jak na pozostałych - powinno być przypisane do plaży.
2026-03-23 11:26:00 (3 miesiące temu)
PiotrW
 
do yani: Jednak dołożyłem hotel, bo plaże tam są wielkie a takie przypisanie lepiej pozycjonuje miejsce
2026-04-01 21:21:13 (2 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
do PiotrW:
Nie przypisujemy zdjęć do obiektów, których nie widać na zdjęciu.
2026-04-01 21:36:01 (2 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
do PiotrW:
Możesz miejsce przy hotelu uzupełnić w opisie.
2026-04-01 21:41:19 (2 miesiące temu)
yani
 
+2 głosów:2
To powinno być przypisane do plaży.
2026-03-23 11:24:38 (3 miesiące temu)
Jac64
 
Można przypisać tu i tu.
2026-04-01 21:21:52 (2 miesiące temu)
PiotrW
 
+1 głosów:1
do yani: Dla mnie głównymi obiektami są apartamentowce a nie plaża, plaża występuje jako tło i zobrazowanie położenia apartamentowców względem morza.
2026-04-01 21:05:07 (2 miesiące temu)
yani
 
+3 głosów:3
do Jac64:
Na pierwszym planie jest jednak plaża, więc na reszcie powinny być znaczniki.
2026-04-01 21:35:18 (2 miesiące temu)
Jac64
 
do yani: Ale ich nie ma.
2026-04-01 21:49:40 (2 miesiące temu)
PiotrW
 
do yani: Znaczniki za jakiś czas, bo apartamentowce są na etapie wykończenia i adresy nie są do końca sprecyzowane.
2026-04-01 22:09:50 (2 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Jac64:
Ale to chyba autor powinien je dodać?
2026-04-01 21:51:38 (2 miesiące temu)
Jac64
 
do yani: No tak.
2026-04-01 21:59:12 (2 miesiące temu)
yani
 
do PiotrW:
OK
2026-04-01 23:18:52 (2 miesiące temu)
Antycyponek
 
+1 głosów:1
Foto Piesek. :-)))
2026-04-22 06:16:20 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Pociski lecą na Gdynię
2026-04-04 12:36:12 (2 miesiące temu)
Specyficzna sytuacja, bo teraz zdjęcie ma aż trzy znaki własnościowe: IPN w lewym górnym rogu, Muzeum Pomorza w lewym dolnym i Fotopolska w prawym dolnym. Czy to jest prawidłowe?
2026-04-09 14:16:21 (2 miesiące temu)
do Woj11: Dokładnie.
2026-04-04 12:57:13 (2 miesiące temu)
do Woj11: Tak, tylko że to nie jest Zakręt 5 Gwizdków, bo okręt stoi w basenie Westerplatte.
2026-04-09 14:14:15 (2 miesiące temu)
do Pomuchelskopp: A dwa są prawidłowe?
2026-04-09 14:26:51 (2 miesiące temu)
do Michał. K: Tego nie wiem, może ktoś dokładnie obeznany z regulaminem Fotopolski się wypowie
2026-04-09 14:38:48 (2 miesiące temu)
do Pomuchelskopp: Liczy się źródło pozyskania fotografii, bo skądś trzeba je wstrząsnąć. Jak ktoś pobierze z FP, to u nas jest sygnowane tymże logiem. Tu Muzeum Pomorza pozyskało je od IPN, więc wszystko prawilnie raczej i należycie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2026-04-09 14:49:47 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Dobrze źe uchwicileś, bo widać źe to są ostatnie chwile tego mlynu przed wywróceniem.....☺
2026-04-18 21:09:37 (2 miesiące temu)
do vetinari: Noo...nie byłem zbyt trzeźwy tego dnia :P
2026-04-18 21:13:31 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Tomi_Opole: Ok, i dziśaj jesteś w stanie wyprostować to zdjięcie na tyle, źe by się morze niewylewalo ?
2026-04-18 21:15:06 (2 miesiące temu)
do vetinari: Nie. Dalej mnie trzyma :)
2026-04-18 21:17:07 (2 miesiące temu)
do Tomi_Opole: No to wyprostuj nawet na pijanego,niewątpie źe po 12 latach na portalu wiesz, źe nie tylko ja, ale i regulamin o tym pamięta i wymaga
2026-04-18 21:20:17 (2 miesiące temu)
do vetinari: To poszukam innej fotki. Nie chcę być mokry :)
2026-04-18 21:21:19 (2 miesiące temu)
do Tomi_Opole: Nieszukaj, tylko wyprostuj...☺
2026-04-18 21:22:05 (2 miesiące temu)
do vetinari: Pomóż...prosi....
2026-04-18 21:23:32 (2 miesiące temu)
do Tomi_Opole: Niemasz programu do prostowania zdjięć ?
2026-04-18 21:26:35 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Tomi_Opole: Wyprostowane..i glosuje za pozostawieniem.
2026-04-18 21:30:18 (2 miesiące temu)
do vetinari: Nie :(
2026-04-18 22:35:37 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Tomi_Opole: Ach jo.......................... wyprubuj ten
2026-04-18 22:39:26 (2 miesiące temu)
Tomi_Opole
 
+1 głosów:1
do vetinari: Diky Vet!i ::*
2026-04-18 22:42:40 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Tomi_Opole: Za malo..tylko przechodzilem naokolo...i podziekowania to Zośce i Pawłowi to wlaśnie oni są autorami tego programu ☺
2026-04-18 22:46:06 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do vetinari: Muszę sprostować, autorem jest tylko Paweł ;-)
2026-04-19 08:52:39 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: Eeeee i kto mu donosil kawke czy herbate ? Z kim debatowal nad programem ? ☺☺☺
2026-04-19 08:57:36 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do vetinari: ;-)))
2026-04-19 09:18:10 (2 miesiące temu)
Dana
 
Czy może ktoś postawić znacznik na którymś z domów widocznych za dworcem?
2026-04-19 11:57:20 (2 miesiące temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
2026-04-19 13:31:21 (2 miesiące temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do ZPKSoft: To lubię - dzięki :)
2026-04-19 16:30:43 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
4000 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Przedmioty związane z Morze Bałtyckie
1966
-
1966
1966
-
1966
Morze Bałtyckie - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet