| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Słupia
Obiekty w okolicy
Stacja kolejowa Dębnica Kaszubska
1326
m
Dębnica Kaszubska (Kaszëbskô Dãbnica)
SPV spółka z o.o.
1632
m
Dębnica Kaszubska (Kaszëbskô Dãbnica)
Kani 30
1790
m
Dębnica Kaszubska (Kaszëbskô Dãbnica)
Szkoła Podstawowa im. Tadeusz Kośc...
1816
m
Dębnica Kaszubska (Kaszëbskô Dãbnica)
Poczta Polska
1985
m
Dębnica Kaszubska (Kaszëbskô Dãbnica)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678910następna
PEŻ
 
Podmiana na skan + autor.
2014-04-06 23:59:10 (12 lat temu)
PEŻ
 
Fot. A. Stelmach. Pocztówka RUCH. Drugie wydanie pochodzi z 1967 r. Orientacyjne datowanie: 1964-1965.
2012-11-18 13:19:49 (13 lat temu)
PEŻ
 
Podmiana na skan + autor.
2014-10-06 22:58:30 (11 lat temu)
mamik
 
Opis obiektu zniknął. W edycji się pokazuje, a normalnie go nie widać. W opisie dodałem link do filmiku z waiduktem
2010-08-13 20:13:34 (15 lat temu)
do mamik: Wstawiłem spację zamiast entera za linkiem z YT i się pokazało :)
2010-08-13 21:39:43 (15 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Podejrzewałem, ze to sprawka jakiegoś entera albo spacji lub kropki ;-)
2010-08-13 23:19:52 (15 lat temu)
BOGUMIŁ j
 
+1 głosów:1
do mamik;Proszę o sprostowanie błędnej informacji jakoby most nad Borują nigdy nie spełniał swojego przeznaczenia .Przez około 30 lat pociągi pokonywały ten most.Dopiero w 1909 roku wraz z budową linii kolejowej do Miastka wybudowano nowy dworzec kolejowy i usypano sztuczny nasyp po którym poprowadzono kolej omijając most nad Borują .Informacje można odnaleźć w Ośrodku Dokumentacji Zabytków w Warszawie jak również na stronie internetowej Urzędu miejskiego w Bytowie Ponad to na mapie Bytowa z1936 roku linia kolejowa po moście jeszcze istnieje
2014-11-16 20:16:13 (11 lat temu)
mamik
 
do BOGUMIŁ j: Dziękuję za informację. Skorygowalem opis i podpisy pod zdjęciami. We wcześniejszych opisach opierałem się na informacjach publikowanych na stronie Bytowa.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-11-17 07:57:03 (11 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
Podmiana na skan bez zabrudzeń + autor + korekta datowania.
2013-12-15 22:40:24 (12 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
Balbino. Pozwoliłem sobie podmienić na trochę lepszy skan. Mam nadzieję, że zaakceptujesz podmianę.
2013-12-13 23:57:53 (12 lat temu)
Balbina
 
do PEŻ: W pełni akceptuję,. :-) Miałam świadomość słabości mojej wersji.
2013-12-14 17:42:44 (12 lat temu)
Niestety Ustki kompletnie nie znam, więc przypisałem do Portu rybackiego, choć sądzę z położenia wieży kościoła pw Najświętszego Zbawiciela, że to wschodnie nabrzeże obecnej Stoczni Ustka.
2013-12-05 14:24:50 (12 lat temu)
PEŻ
 
Zdjęcie według mnie pochodzi z lat 1945-1946. Wrak niemieckiego U-boota typu II.
2013-12-07 00:49:00 (12 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Tak. W Postominie znajdowały się 3 wraki.

Powojenne liczenie U-Bootów

Ciekawie przedstawia się kwestia podziału poniemieckich wraków U-Bootów pomiędzy Polskę i ZSRR – w pierwotnie zawartym (październik 1945 roku) porozumieniu założono, że wszystkie wraki poniemieckich okrętów wojennych przypadną Rosjanom, a jedynym wymienionym z nazwy okrętem podwodnym był zatopiony w Gdańsku tajemniczy „V-250”.

Dopiero rok później kontynuowano rozmowy nt. podziału zatopionych okrętów wojennych; z 25 rozpatrywanych pozycji 16 dotyczyło okrętów podwodnych.

Podstawą był „Spis okrętów wojennych zatopionych w portach Polski” przygotowany przez Naczelne Dowództwo Marynarki Wojennej ZSRR, który wymieniał „okręty podwodne zlokalizowane m.in. w Gdańsku w Kanale Kaszubskim – 2 (jeden starego typu zdemontowany), w Zatoce Puckiej – 4 (na pozycji 54°35′N, 18°35′E), Postominie (Ustce) – 3 okręty typu „U-6” po 250 ton, Świnoujściu – 3 okręty starego typu (po 700 ton) na Starej Świnie, Szczecinie – 5 okrętów po 700 ton, 2 po 750 i 250 ton wyporności”.
2013-12-07 00:53:54 (12 lat temu)
PEŻ
 
Skorygowałem datowanie.
2013-12-07 00:55:22 (12 lat temu)
jwk
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Tak - Tajemnice postomińskich wraków czyli U-booty .... nr 118/2/2013 Okręty Wojenne - też skorygowałem datę
2013-12-07 01:08:10 (12 lat temu)
pawulon
 
do PEŻ: A skąd w leżącym 20 km od Ustki i 10km od morza Postominie znalazły się wraki U-botów?
2013-12-07 11:46:13 (12 lat temu)
PEŻ
 
do pawulon: To chyba lapsus językowy. Cytowany dokument jest tłumaczeniem z rosyjskiego, a jakie "gospodarze" mieli pomysły nazewnicze to nie wiem.
2013-12-07 11:49:21 (12 lat temu)
do pawulon: W Postominie? Raczej o Ustkę idzie (latarnia morska w Ustce też była przez krótki czas po wojnie określana jako latarnia Postomino).
2013-12-07 11:52:58 (12 lat temu)
pawulon
 
do PEŻ: Pytam, bom ciekaw tego zagadnienie. Przez Postomino jeżdżę często będąc na wakacjach w Jarosławcu, i wiem że tam nie ma nawet rzeki którą takie kolosy można by tam przetransportować, stąd moje wątpliwości co do poprawności nazwy Postomino. No, chyba że jakaś część Ustki miała kiedyś taką nazwę, w co wątpię ;)
2013-12-07 11:54:59 (12 lat temu)
PEŻ
 
do pawulon: Dziwna sprawa. W sieci funkcjonuje takie info: " Do 1947 roku nie była urzędowo ustalona nazwa miasta. Na początku funkcjonowało kilka nazw: Nowy Słupsk, Uszcz lub Ujść, Postomin a nawet Słupioujście.". Dekret ustalający nazwę Ustka wszedł w życie 16 grudnia 1946 roku.
2013-12-07 12:04:31 (12 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do PEŻ: Ja bym jednak proponował przy opisywaniu takich obrazków używać nazw zgodnych z obecną rzeczywistością, bo jak sam widzisz, pisanie o wrakach w Postominie jest niedorzeczne, Przyjmijmy że przed 1945 rokiem mieliśmy Stolpmünde, potem była już tylko Ustka, unikniemy tym samym pytań takich jak to moje pierwsze ;)
2013-12-07 12:13:21 (12 lat temu)
PEŻ
 
do pawulon: Ależ nikt zdjęcia tak nie chciał podpisać. Mój wpis to był w istocie rzeczy cytat z dokumentu. Choć okres przejściowy w nazewnictwie był faktem. A co do używania nazwy "Ustka" w opisach zdjęć to całkowita zgoda.
2013-12-07 12:28:43 (12 lat temu)
pawulon
 
do PEŻ: Ale powyżej napisałeś że "w Postominie znajdowały się trzy wraki", co jest mylące dla znających geografię Polski.
2013-12-07 12:39:53 (12 lat temu)
PEŻ
 
do pawulon: Pawulonie :-) Zaczerpnąłem nazwę z dokumentu i nie umieściłem go w cudzysłowie. Ale jak widzisz nikogo to nie zmyliło. Nikt nie proponował korekty opisu i nikomu nie przyszło to do głowy. A dlaczego przez rok nazywano Ustkę inaczej i do tego nieoficjalnie to na razie pozostaje dla nas zagadką.
2013-12-07 12:45:14 (12 lat temu)
PEŻ
 
do PEŻ: A tu ciekawostka z Allegro. Książka wydana w 1946 roku o miejscowości Ujść (Postomin).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-12-07 13:17:52 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Chyba sobie kupię, dycha nie majątek ;)
2013-12-07 13:44:46 (12 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
do pawulon: Ale wiesz co ? Sprawa mnie zafascynowała. Pracowała wtedy komisja nazewnicza. Czy ona miała prawo nadawania nazw tymczasowych i ciekawe co pisano na dokumentach, pieczątkach. Może ktoś coś znajdzie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-12-07 13:46:22 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do PEŻ: Przejrzałem co ten allegrowicz jeszcze posiada, i znalazłem coś bardzo ciekawego Nie związane z Ustką, lecz z Krakowem, ale zapowiada się niezwykle ciekawie. Chyba zamówię sobie obie pozycje u niego.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2013-12-07 14:14:51 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do pawulon: A tu coś dla miłośników stolicy
2013-12-07 14:24:31 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do pawulon: .... i jeszcze to
Nie wiem czy komuś te linki się przydadzą, ale może. Jest tam mnóstwo ciekawych rzeczy dla miłośników starych fotografii z całej polski, i co nieco z kresów.
2013-12-07 15:04:49 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Teraz też jest w stanie tak wylać? Wygląda to na wodę z roztopów.
2013-12-10 00:14:44 (12 lat temu)
jwk
 
do Neo[EZN]: Ostatnio co sobie przypominam to jakieś 8-10 lat temu też w tym miejscu - ul.Szarych - hotel PTTK . Woda z roztopów tak - tylko niesiona w nadmiarze korytem rzeki i te miejsce w granicach miasta bywało często podtapiane .
2013-12-10 21:08:14 (12 lat temu)
PEŻ
 
Podmiana na skan + autor.
2014-10-03 21:40:13 (11 lat temu)
mis1303
 
+1 głosów:1
To są główki portowe w Ustce. Oblodzony dzwon przeciwmgielny (Beeiste Nebelglocke).
2014-04-14 23:44:04 (12 lat temu)
Stenek
 
UFO ??? ;-) ;-)
2014-04-15 00:02:36 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
91 Dyskusji (ostatnia 11 lat temu)
Rzeka Słupia - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet