| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Odra (śląskie)
Obiekty w okolicy
Krzyż
802
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Kaplica cmentarna
1305
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Krzyż
1338
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Figura św. Urbana (poprzednia loka...
1550
m
Racibórz
Krzyż kamienny (poprzednia lokaliz...
1551
m
Bieńkowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Druga co do wielkości rzeka w Polsce swoje źródło ma na wzgórzu Fidlův kopec w Górach Odrzańskich na wysokości 633 m n.p.m. Przez Bramę Morawską wpływa na Śląsk. Rzeka ma długość około 854 km, z czego około 100 km przypada na bieg w Czechach. Ponieważ kilometraż Odry liczony jest od ujścia Opawy w Ostrawie, odcinek graniczny rzeki z Polską zaczyna się od 20 kilometru. Na 50 kilometrze leży Racibórz, największe nadodrzańskie miasto w Województwie Śląskim.
Na terenie Chałupek rzeka Odra stanowi granicę między Polską a Republiką Czeską. Przez rzekę przerzucone są trzy mosty. Pierwszy z nich znajduje się w centrum wsi, przy nim znajdowało się dawne przejście graniczne Chałupki-Bogumin. Obecnie jest mostem dla ruchu pieszego i rowerowego. Drugi z mostów
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...464748495051525354
ŁAPA
 
Most Zamkowy w Raciborzu, po lewej Ostróg, po prawej Nowe Miasto
2009-05-23 23:48:55 (17 lat temu)
Zapachniało czasami Dobrego Wojaka Szwejka, który nie za bardzo chciał oddać swe życie za Cesarza ;)
2009-01-04 19:39:00 (17 lat temu)
zuf
 
Ta wieża to Wieża Piastowska?
2009-01-08 13:38:52 (17 lat temu)
pawulon
 
do zuf: Tak, ale niewiele ją widać więc nie wspominałem o niej w opisie ani też nie przypisywałem do obiektu. Jeśli uważasz że warto to ją przypiszę.
2009-01-08 14:35:30 (17 lat temu)
zuf
 
do pawulon: Nie, nie trzeba. Pytałem tak z ciekawości. W ramach poznawania Cieszyna :)
2009-01-08 15:10:14 (17 lat temu)
pawulon
 
Rozpędziłeś się z datą. W 1911 na ul. Zamkowej były by już tory tramwajowe, myślę że 1910 to górna granica.
2009-01-06 19:03:08 (17 lat temu)
do pawulon: Mniemam że Janosik datę wziął z 1904-14 na pocztówce.
Wielu wydawców oznaczało swe kartki numerem wzoru i 1904-14 to własnie taki numer, którzy równie dobrze może nic nie oznaczać, może też na przykład to czternasty wzór kartki wypuszczony przez Fetzingera w roku 1904...
2009-01-06 20:33:58 (17 lat temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: Dlatego prosiłem o poprawienie na w miarę prawdopodobną datę :)
2009-01-06 20:36:59 (17 lat temu)
Janosik
 
Też mnie to trochę dziwiło z tymi cyferkami na kartce.
Na aukcji nie było daty więc tak napisałem. Dobrze, że ktoś tego pilnuje. Dzięki chłopaki. Ja te kartki szukam i wstawiam z wdzięczności za ciekawy 4 letni pobyt w tym mieście, które mnie bardzo urzekło. Było to dawno ponad 30 lat temu.
2009-01-07 08:57:33 (17 lat temu)
Czyżby ruch na tym przejściu granicznym odbywał się tylko w jedną stronę?
2009-01-14 12:50:14 (17 lat temu)
Janosik
 
Z opisu o mostach cieszyńskich, który wystawił "pawulon" wynika że tak.
2009-01-14 13:02:17 (17 lat temu)
do Janosik: Od połowy lat 70-tych mosty są jednokierunkowe.
2009-01-14 13:28:40 (17 lat temu)
ŁAPA
 
most nad Odrą w ciągu ulicy Piaskowej
2009-05-23 23:49:51 (17 lat temu)
Pytanie do adminów - próbowałem utworzyć obiekt przy ulicy - w tym przypadku budynek nr 2, ciekawi mnie dlaczego obiekt nie powstał. Wcześniej chciałem utworzyć obiekt Kościół Wniebowzięcia NMP - także bez powodzenia. Jakaś awaria?:))
2009-04-20 23:13:09 (17 lat temu)
mar
 
do baron007: Dobrze załozyłeś obiekt.Kliknij na rynek i po lewej stronie masz listę obiektów:))
2009-04-20 23:41:34 (17 lat temu)
mar
 
do mar: Tak samo jak Na Hydralu:))
2009-04-20 23:43:52 (17 lat temu)
Nie wiem o co chodzi - ale u mnie na liście obiektów przy ulicy Górny Rynek jest tylko jeden obiekt: Kaplica i klasztor ss. Boromeuszek [ 6 ]. Chciałbym aby było tak jak na Hydralu:)))
2009-04-20 23:48:36 (17 lat temu)
mar
 
Tu masz link do obiektu ,który sam załozyłeś czyli Budynku nr 2 :))
2009-04-20 23:48:44 (17 lat temu)
mar
 
do baron007: Patrz po lewej stronie pod napisem WYLOGUJ.Ja go widzę:))
2009-04-20 23:51:00 (17 lat temu)
do mar: Ok. jest nad wyszukiwarką :(( Zaraz sprawdzę na innym obiekcie:))
2009-04-20 23:51:41 (17 lat temu)
pawulon
 
Przydała by się trochę większa perspektywa.
2009-06-04 22:40:50 (17 lat temu)
MrTom
 
+1 głosów:1
do pawulon: Niestety, nie da się już cofnąć. Z tyłu płynie rzeczka, a za rzeczką jest już za nisko, widać tylko połowę tego co na tym zdjęciu.
2009-06-04 23:39:16 (17 lat temu)
Pokaż na mapie
538 Dyskusji (ostatnia 17 lat temu)
Rzeka Odra (śląskie) - obiekty i wydarzenia
Rzeka Odra (śląskie) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet