| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Odra (śląskie)
Obiekty w okolicy
Krzyż
802
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Kaplica cmentarna
1305
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Krzyż
1338
m
Nieboczowy (nie istnieje)
Figura św. Urbana (poprzednia loka...
1550
m
Racibórz
Krzyż kamienny (poprzednia lokaliz...
1551
m
Bieńkowice

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Druga co do wielkości rzeka w Polsce swoje źródło ma na wzgórzu Fidlův kopec w Górach Odrzańskich na wysokości 633 m n.p.m. Przez Bramę Morawską wpływa na Śląsk. Rzeka ma długość około 854 km, z czego około 100 km przypada na bieg w Czechach. Ponieważ kilometraż Odry liczony jest od ujścia Opawy w Ostrawie, odcinek graniczny rzeki z Polską zaczyna się od 20 kilometru. Na 50 kilometrze leży Racibórz, największe nadodrzańskie miasto w Województwie Śląskim.
Na terenie Chałupek rzeka Odra stanowi granicę między Polską a Republiką Czeską. Przez rzekę przerzucone są trzy mosty. Pierwszy z nich znajduje się w centrum wsi, przy nim znajdowało się dawne przejście graniczne Chałupki-Bogumin. Obecnie jest mostem dla ruchu pieszego i rowerowego. Drugi z mostów
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...464748495051525354następna
ŁAPA
 
Na zdjęciu Most zamkowy, tam też bym przypisał to zdjęcie i dodatkowo do dzielnicy Ostróg, bo fajnie przedstawiona. W oddali Kościół św Jana
2009-07-01 11:16:36 (16 lat temu)
ŁAPA
 
To w zasadzie ten sam bulwar co tu: , tylko z przeciwnej strony sfotografowany. Proponuję utworzyć obiekt >>Bulwary nadodrzańskie
2009-07-01 11:21:15 (16 lat temu)
do ŁAPA: Jeśli chcesz to możesz porobić porządki w Raciborzu - masz tam admina regionalnego.
2009-07-01 12:41:15 (16 lat temu)
mar
 
Bulwary zrobione:)
2009-07-01 14:20:12 (16 lat temu)
ŁAPA
 
Most zamkowy, po prawej stronie centrum, po lewej park zamkowy. Może utworzyć obiekt Odra i Kanał Ulgi, i tam umieścić, wszystkie "rzeczne" zdjęcia i raciborskie mosty
2009-07-01 11:18:26 (16 lat temu)
fck
 
Jakbym już taki most gdzieś widział... :)
2009-06-20 09:08:14 (17 lat temu)
Siloy
 
Ciekawe gdzie ... ? :)
2009-06-22 16:54:44 (17 lat temu)
do Siloy: Ten wrocławski jest o wiele lżejszej konstrukcji, raciborski przywodzi skojarzenia z mostem linii kolejowej Katowice - Bielsko pod Goczałkowicami (koło posterunku Wisła Most).
2009-06-22 20:45:51 (17 lat temu)
ŁAPA
 
To jest bulwar nadoodrzański, w zasadzie można stworzyć taki obiekt "Bulwary nad Odrą" albo coś przypisać do rzeki Odry. Dokładnie to miejsce na zdjęciu jest to jakby na tyłach Placu Mostowego, więc tam również można przypisać. W oddali widoczny kościół św Mikołaja na starej Wsi.
2009-06-29 20:37:06 (16 lat temu)
mar
 
do ŁAPA: Dziekuję.
2009-06-29 20:44:54 (16 lat temu)
Porównując z tym zdjęciem - widać ile było wody.
2009-07-30 00:11:34 (16 lat temu)
zuf
 
Klimat prawie jak Pustynna burza albo Black Hawk Down... i jeszcze ten opis..
2009-07-27 23:47:46 (16 lat temu)
mar
 
Czy przedwojenna nazwa to fabryka czekolady? Jak tak to mnie to weszło przez edycję.
2009-08-01 22:10:39 (16 lat temu)
Budynek wybitnie wygląda na fabryczny, zresztą w opisie obiektu jest stosowne info.
2009-08-01 22:34:51 (16 lat temu)
mar
 
do Jarosław Dubowski: ŁAPA miała(miał) trudności a wpisaniem przedwojennej nazwy do obiektu.Mnie się udało ale nie wiem czy o to chodziło:)
2009-08-01 22:40:54 (16 lat temu)
ŁAPA
 
do mar: tak tak o to chodziło;)
2009-08-02 13:40:12 (16 lat temu)
pawulon
 
Czemu nad tym zdjęciem pojawił się u mnie napis: UWAGA! FUNKCJA DO PODMIANY!
2009-08-11 11:58:57 (16 lat temu)
ŁAPA
 
u mnie też widać ten napis, a jak oglądam jako niezalogowany to widzę literki "xy". Coś się musiała wysypać. Miałem dziś problemy z dodawaniem zdjęć
2009-08-11 12:21:54 (16 lat temu)
ŁAPA
 
Tym zdjęciem kończy się moja fotograficzna opowieść o jednym z największych kataklizmów w historii Raciborza. Ja już więcej zdjęć z powodzi nie mam, ale pewnie wielu mieszkańców posiada takowe, więc czekam z wytęsknieniem na kolejne fotografie;)
2009-08-13 14:30:52 (16 lat temu)
mar
 
do ŁAPA: Dzięki za ten kawał historii:)
2009-08-13 14:40:14 (16 lat temu)
do ŁAPA: Ciekawe zdjęcia, w zasadzie gdyby nie one to bym zapomniał o tym, że jakieś miasto prócz Kłodzka i Wrocławia ucierpiało dosyć mocno w tej powodzi. A tak btw - na jednej fotce jest budynek szkoły którego już nie ma - co się z nim stało?
2009-08-13 16:04:07 (16 lat temu)
ŁAPA
 
o tą szkołę chodzi? Ten budynek został wysadzony w powietrze jakoś w 1998 albo 1999 roku, nie pamiętam dokładnie kiedy. Obecnie tam jest stacja benzynowa Statoil.
2009-08-13 22:50:51 (16 lat temu)
do ŁAPA: Tak, ten. Szkoda trochę tego neogotyckiego budynku bo widzę że wojnę przetrwał i pewnie był jednym z nielicznych reliktów przeszłości w tym rejonie.
2009-08-13 23:23:26 (16 lat temu)
ŁAPA
 
do Neo[EZN]: Był jedynym zachowanym budynkiem na obecnym placu Mostowym. Przed wojną plac był gęsto zabudowany, w miejscu ogromnego ronda były wąskie ulice a przy nich kamienice.
2009-08-13 23:28:30 (16 lat temu)
Pokaż na mapie
538 Dyskusji (ostatnia 16 lat temu)
Rzeka Odra (śląskie) - obiekty i wydarzenia
Rzeka Odra (śląskie) w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet