| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Pocztówki kuriozalne

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pocztówki kuriozalne

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678następna
PEŻ
 
Podmiana + autor + opis.
2013-04-02 21:33:41 (13 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
No wiesz Kavikvs! Widzę pilną potrzebę utworzenia działu dzieł sztuki KAW-u.
2011-01-17 19:39:02 (15 lat temu)
Kavikvs
 
+2 głosów:2
do † Festung: Yyyyyyyyyy...???
2011-01-17 19:50:05 (15 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do † Festung: Ja też dostrzegam w tym zdjęciu (niezamierzony) artyzm.
2011-01-17 21:59:23 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do † Festung: Festungu, zajrzyj do zbioru "pocztówki kuriozalne", tam zbieramy takie cuda. Przy okazji przypisz tę, proszę.
2013-04-02 22:01:45 (13 lat temu)
Kavikvs
 
do WW: Myślałem, że jakieś psie kupy widać.
2011-01-17 23:08:24 (15 lat temu)
PEŻ
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Już przypisuję.
2013-04-02 22:02:15 (13 lat temu)
† Zofia Paliblant
 
+1 głosów:1
To się nie powinno zdarzyć. Nawet na kursie grafiki dla początkujących.
2014-04-26 22:24:31 (12 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+2 głosów:2
To się zdarza i to dość często gdy za obróbkę i dobór fotografii dla małych miast i miasteczek odpowiadają krewni i znajomy tamtejszych kacyków. Bywa gorzej gdy wydadzą album lub kalendarz.
2014-04-27 07:47:42 (12 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Autor tej składanki przesadził. Do tego po amatorsku umieszczony napis, nie trzyma poziomu. Dla mnie kuriozalna:).
2012-11-27 22:14:22 (13 lat temu)
Kicz, nic więcej...ale my w dużej części społeczeństwa kicz lubimy
2012-11-28 05:43:23 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Zastanawiam się nad sensem zamieszczania takich pocztówek, które mają niewielką wartość poznawczą. Nie chodzi o to, by pokazać wszystkie wydane widokówki, to nie strona kolekcjonerska. Do przedyskutowania.
2012-11-28 09:36:40 (13 lat temu)
Generalnie ... pozytywne, irracjonalne obrazowanie tematu. Emeryci zakochani ... w papieżu (za chwil kilka - świętym papieżu) i oto on się wyłania w monstrualnym rozmiarze. Śmieszniej byłoby już chyba, gdyby dłoń jego spoczywała na latarni.
2014-04-26 22:23:04 (12 lat temu)
WW
 
+4 głosów:4
do Danuta B.: To jakaś groteska jest.
2012-11-27 22:28:27 (13 lat temu)
Julo
 
do Danuta B.: Ale chciał dobrze, a nawet lepiej. Jak wyszło tak wyszło,ale dobre chęci się liczą. Tylko nie mogę sobie przypomnieć, cóż takiego jest wybrukowane właśnie takimi dobrymi chęciami?...
2012-11-28 04:02:43 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Popieram. Generalnie na stronie dominuje tendencja inkluzywna (nawet jak nie na temat, to i tak niech będzie, serwer jest przecież pojemny) a nie ekskluzywna, co niestety odbija się negatywnie na jakości zbiorów i ich przejrzystości. Powyższa pocztówka ma za to spore walory komediowe, to jej trzeba oddać.
2012-11-28 09:41:52 (13 lat temu)
do Danuta B.: A ja jestem za - to także rzecz "wartościowa" choć kiczowata i budząca skrajne emocje. Takie koszmarki pocztówkowe są swoiście pojętymi "perełkami" fotografii i fotoszopa. Ja bym zostawił
2012-11-28 10:03:00 (13 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do bonczek_hydroforgroup: To są perełki fotografii i photoshopa, ale czy to jest w istocie kryterium umieszczania rzeczy na FP?
2012-11-28 10:04:38 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+4 głosów:4
do WW: Za chwilę znowu zacznie się rzeźnia co i jak umieszczać. Tak naprawdę umieszczamy tu już wszystko więc temat zamknięty miesiąc temu. Psy, wózki, gołębie, fotopolan w akcji, wydarzenia, obrazy, itd.....Dajmy oceny i niech zdjęcie się samo broni
2012-11-28 10:16:23 (13 lat temu)
WW
 
do bonczek_hydroforgroup: Może i dla Ciebie zamknięty.
2012-11-28 11:38:50 (13 lat temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+1 głosów:1
do WW: No to nakręcaj go na nowo jeśli nie możesz się powstrzymać. Pocztówka spełnia podstawowe warunki regulaminu. Miejsce, punkt odniesienia, dokładna lokalizacja, czas....
2012-11-28 12:59:11 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Zauważ, że to nie ja wywołałem temat, to po pierwsze. A po drugie to fakt, że kiedyś odbyła się nierostrzygnięta dyskusja nad adekwatnością jakiegoś zdjęcia, nie oznacza, że to jest teraz temat tabu - jak sugerujesz - i każdy może wrzucać na portal co chce. I mówię to ogólnie, a nie tylko a propos powyższej fotografii, bo bywają znacznie mniej na temat.
2012-11-28 13:16:11 (13 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Przepraszam, musiałam wyjść. Wracam do tematu, który sama wywołałam. Jedna pocztówka więcej, jedna mniej... Ta mnie tak w pierwszym momencie rozbawiła, że dałam wysoką ocenę, na którą nie zasługuje.
Apeluję tylko do naszych kolekcjonerów, by z rozwagą selekcjonowali widokówki dodawane na stronę. Panowie i panie - jedziemy dalej!
2012-11-28 15:09:18 (13 lat temu)
do WW: Tak tu się zgadzam...jest zdecydowanie więcej kwasów.
2012-11-28 13:18:55 (13 lat temu)
Julo
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Danuta dała Wam po głowie, koledzy... Dziękuję Ci, Danusiu za to trzaśnięcie batem, nasz wóz musi jechać, w końcu konkurencja nie śpi!
2012-11-28 15:54:21 (13 lat temu)
do Danuta B.: No to muszę się poważnie nad tym zastanowić. Mam taką czteropolówkę z 1915 roku wysłaną do Drezna z Breslau, na odwrocie pisaną ołówkiem i pięciopolówkę z lat 60 - tych z widokiem ,,kłodzkim" wysłaną do stolicy na ulicę Dolną. Obie kupione w zeszłą niedzielę na Giełdzie Staroci przy Hali Stulecia. Te dostałem na mikołaja, ale sam też kupiłem inne cztery sztuki. Chyba nie będą kuriozalne, co najwyżej zdublowane ale oryginalne, bo nie buszuję po aukcjach :)
2012-12-01 01:28:03 (13 lat temu)
fantom
 
+6 głosów:6
do † Zofia Paliblant: Mnie to ujęcie przypomina japońskie filmy z Godzillą.
2014-04-26 22:31:40 (12 lat temu)
PEŻ
 
Kuriozalna ?
2012-12-10 21:53:56 (13 lat temu)
W tym chaosie jest coś uroczego :)
2014-04-26 22:16:22 (12 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do PEŻ: .... a nawet bezsensowna. W zasadzie nie przedstawia nic ciekawego co można by z tą miejscowością skojarzyć.
2012-12-10 21:57:45 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
0 głosów:1
do pawulon: Sieci, sieci - to się faktycznie już mało kojarzy z miejscowością rybacką.
2012-12-11 14:14:08 (13 lat temu)
pawulon
 
+3 głosów:3
do Dariusz Milka: No, ja jak widzę sieci rybackie to od razu wiem że to Kuźnica, dzielnica Jastarni.
2012-12-11 14:44:20 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
0 głosów:1
do pawulon: Akurat w Kuźnicy nie ma wiele charakterystycznych elementów (parę lat tam bywałem) i widać sieci uznali za najcenniejsze, hehe.
2012-12-11 14:56:11 (13 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do Dariusz Milka: Ja nad polskim morzem jestem prawie co roku, a szczególnie nad Zatoką Gdańską, i widok takich sieci to codzienność nadmorskich miejscowości. Co prawda już o wiele rzadsza niż jeszcze parę lat temu, ale nadal częsty to widok od Świnoujścia po Krynicę Morską.
2012-12-11 15:01:44 (13 lat temu)
Dariusz Milka
 
+1 głosów:2
do pawulon: No widzisz ale są tacy co nigdy nad morzem nie byli. Więc nawet jakby im jaki zabytkowy budynek pokazać to pewnie by nie zapamiętali. Ale sieci, kto wie?
2012-12-11 15:03:55 (13 lat temu)
TW40
 
Troszkę kuriozalna...
2013-01-23 22:37:52 (13 lat temu)
PEŻ
 
do TW40: Dodałem.
2013-01-23 22:58:37 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
To jest pocztówka? Chwalili się rozpadającą się fontanną bez wody? :)
2013-04-14 02:20:31 (13 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
do WW: Prawda czasu, prawda ekranu.
2013-04-14 02:28:42 (13 lat temu)
Nie umiem dodać tego zdjęcia do zbioru ( ) a wydaje się, że ta pocztówka tam się nadaje. Chociażby z powodu kadrowania i ostrości zdjęcia. Słowo, że nie przycinałem skanu i nie rozmazywałem celowo obrazu. Skanowałem pocztówkę tak samo, jak wszystkie inne.
Proszę zatem kogoś o wstawienie zdjęcia do "kuriozalnych" - oczywiście gdy się ze mną zgodzi.
2013-10-14 11:32:49 (12 lat temu)
pawulon
 
do Stanisław A.: ;-)
2013-10-14 11:44:45 (12 lat temu)
do pawulon: Dziękuję!
2013-10-14 14:13:28 (12 lat temu)
Wow ! Polski nadruk na niemiecki oryginał,to jest schronisko "Perła Zachodu".Ujęcie jakiego dziś nikt nie uzyska, z powodu drzew.Datowanie to pewnie 1938 - 1944,.
2013-11-05 19:07:09 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-11-05 19:08:59 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-11-05 19:10:07 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2013-11-05 19:12:20 (12 lat temu)
Hellrid
 
Mam nadzieje, że ktoś doda pocztówkę przedstawiającą obiekt do pocztówek kuriozalnych. To jest chyba ostatnia kartka z całej serii, obiekt jeśli istnieje pozostaje znaleźć w terenie - ma widok na całe przedgórze, więc to pewnie początkowa część Zachełmia.
2013-11-18 17:54:08 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-04-26 22:13:21 (12 lat temu)
71 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Różanka widziana w przyszłości
Oblężone schronisko na Szczelińcu w przyszłości na humorystycznej pocztówce (takie przestawienia typowe były głównie dla Śnieżki np. http://fotopolska.eu/193...
1897
-
1900
1895
-
1905
1895
-
1905
1899
-
1905
1899
-
1905
1900
-
1910
1900
-
1910
1903
-
1908
1903
-
1908
1907
-
1908
Pocztówki kuriozalne - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet