| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Pocztówki kuriozalne

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Pocztówki kuriozalne

3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678następna
chrzan233
 
+1 głosów:1
Dopisałem do zbioru niemieckich pocztówek w powojennym wydaniu.
2020-05-01 16:35:21 (6 lat temu)
Nalezy usunąć to nie Radom.
2018-12-08 17:54:06 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
Mamy komentarz z 2018 r, ze to nie jest synagoga w Radomiu. Zdjęcie nadal "wisi" w obiekcie. Czy ktoś to weryfikował ?
2019-12-29 16:15:34 (6 lat temu)
Jacy
 
+4 głosów:4
Wysłałem informację do Wiki. Zobaczymy czy się powiodło 😎
2020-01-03 14:34:40 (6 lat temu)
Jacy
 
+2 głosów:2
do da signa: Po nowych zdjęciach można się nad tym głęboko zastanowić. Mam jeszcze parę zdjęć do podesłania.
2019-12-29 16:30:15 (6 lat temu)
Jerzy51
 
do Jacy: Miałem to już dawno usunąć . OK.
2020-01-01 17:02:17 (6 lat temu)
fantom
 
do Jerzy51: Lepszym pomysłem było przenieść zdjęcie do Polska NN.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edition
2020-01-01 17:11:26 (6 lat temu)
Jacy
 
+1 głosów:1
do Jerzy51: To chyba czas zrobić z tym porządek. Choć zastanawiający jest opis tej pocztówki. Co miał autor na myśli? Czy jest coś czego nie wiemy?
2020-01-01 17:12:12 (6 lat temu)
do Jacy: kiedyś była taka sytuacja, ze napis an widokówce był naniesiony współcześnie. może i tutaj jest taki przypadek ?
2020-01-01 17:13:51 (6 lat temu)
Jerzy51
 
do Jacy: Miałem kilka informacji ,że to fałszywka nie dotycząca Radomia .
2020-01-01 17:31:27 (6 lat temu)
Jacy
 
do da signa: Chyba poszło już do kosza. Ajajaj....
2020-01-01 17:16:04 (6 lat temu)
do Jacy: To nic, wróci, w międzyczasie można zmienić przypisanie.
2020-01-01 17:17:21 (6 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Jerzy51: Nawet jeśli to fałszywka to warto ustalić jaki budynek przedstawia. No chyba , ze to całkowity wytwór wyobraźni autora:)
2020-01-01 17:47:28 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
do da signa: Podpisy są dorobione ewidentnie po wojnie, zapewne w celu komercyjnym. Judaica osiągają wysokie ceny...
2020-01-02 13:15:15 (6 lat temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do ritterswalder: A to nie jest Przemyśl ?
2020-01-02 14:02:03 (6 lat temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do ylooC: Wydaje mi się, że tak, a zdjęcie zrobionę "w stronę" placu Rybiego
2020-01-02 14:08:14 (6 lat temu)
rob3rttc
 
+1 głosów:1
do ylooC: wiele podobieństw, na pewno nie Radom
2020-01-02 15:07:23 (6 lat temu)
Jacy
 
do ylooC: Śmię twierdzić że to ten sam budynek
2020-01-02 16:52:49 (6 lat temu)
ylooC
 
+3 głosów:3
do Jacy: Teraz trzebaby przekonać wiki, że to Przemyśl a nie Radom :)
2020-01-02 23:28:27 (6 lat temu)
Jacy
 
+2 głosów:2
do ylooC: Może ktoś z kolegów lub koleżanek fotopolan podpowie jak się za to zabrać?
2020-01-03 11:33:33 (6 lat temu)
Jacy
 
+3 głosów:3
do Jacy: Ha, niesamowite. Udało się 🤭
2020-01-04 13:30:53 (6 lat temu)
ylooC
 
+2 głosów:2
do Jacy: Gratulacje!
2020-01-04 15:56:35 (6 lat temu)
zygmunt_ra
 
+1 głosów:1
Ta kartka to w ogóle niezła fantazja, bo wg ilustracji Niemcy musieliby nacierać od strony Pragi. Reszta to również fikcja, bo Most Kierbedzia oczywiście przetrwał wszystkie naloty (wysadzili go dopiero Rosjanie w 1915 r. podczas ewakuacji) a Zeppeliny nigdy nie docierały nad Wisłę zawracając po zrzuceniu bomb na lewobrzeżną Warszawę. Szereg budowli w tle, albo przesunięte, albo w ogóle "z sufitu".
2018-03-22 19:23:17 (8 lat temu)
Autopodmiana.
2020-12-28 18:30:23 (5 lat temu)
Ale do Katowic także przypisz.
2019-11-22 05:37:21 (6 lat temu)
Dana
 
do ritterswalder: Gotowe! Czy ujdzie takie tłumaczenie: "Właśnie szczęśliwie dotarłem do Katowic!"
2019-11-22 06:33:16 (6 lat temu)
do Dana : OK.
2019-11-22 06:47:39 (6 lat temu)
Rafał T
 
+4 głosów:4
Pocztówka kuriozalna.
2019-12-17 21:58:01 (6 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
Obie wersje są "niemieckie", chociaż jedna trochę bardziej "polska". Mimo tej samej perspektywy to dwa inne zdjęcia.
2020-02-12 23:41:46 (6 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Zdjęcie wrzucone obecnie jest nawet trochę starsze od tego z linku - wrzuconego w 2016.
2020-02-13 12:45:01 (6 lat temu)
do fantom: Wersja niemiecka - czytaj "z niemieckim podpisem". Tak wiem, że tu też jest niemiecki napis, ale zamazany hihi. Do fantom: Tak? Potem odpalę kompa i porównam szczegóły :) Poleciałem po rutynie i dobrze, że mam Was :D
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dopisek
2020-02-13 15:52:37 (6 lat temu)
do fantom: Przeanalizowałem i wg mnie to zdjęcie jest późniejsze. Opis oczywiście zmienię i dam jeden znacznik :) na obiekt, którego na wrzuconej przez Ciebie jeszcze nie ma - stary Ośrodek Zdrowia, który obecnie jest w rękach prywatnych. Wstrzymajmy się jeszcze ze zmianami datowania, spytam tych "rąk" czy ma może gdzieś w papierach rok budowy.
2020-02-13 17:47:44 (6 lat temu)
fantom
 
do †Janowice Wielkie: Szczerze powiedziawszy to taką kolejność miałem na myśli, tylko napisałem odwrotnie. A oparłem się o istnieniu na Twojej fotce tego budynku:
Ale kto w to teraz uwierzy....;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2020-02-13 17:55:14 (6 lat temu)
do fantom: skoro znalazłeś różnicę wcześniej niż ja, to wiara nie ma tu nic do rzeczy - liczy się fakt, a budynki, które wzięliśmy za podstawę to od tego chyba, gdzie bywaliśmy częściej za młodu :P (to taki żarcik, kto chce to zerknie w dawne nazwy he he). Opis zmieniłem, mam nadzieję, że się teraz chrzanowi spodoba :P
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2020-02-13 18:18:17 (6 lat temu)
fantom
 
do †Janowice Wielkie: A swoją drogą ciekawe jak to się odbywało technicznie, to przerabianie niemieckich zdjęć? Pewnie tuż po wojnie Polacy przejmowali wraz z domem warsztat fotografa w którym było sporo negatywów i sprzęt do wywoływania, bo Niemcy nie mogli ich ze sobą zabrać gdyż mogli zabrać tylko 20kg bagażu na osobę i musieli się spakować w 20 minut, więc były ważniejsze rzeczy. Dlaczego nasi nie robili swoich zdjęć? A może nie mieli czym bo wysiedlony Niemiec zabrał ze sobą cenny aparat, a zostawił tylko klisze i aparaturę do wywoływania fotek...
A może po Niemcach zostawały gotowe pocztówki, które postanowiono po wojnie wykorzystać robiąc im tylko polski dodruk podpisu i zasłaniając oryginalny napis?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2020-02-13 18:34:18 (6 lat temu)
†Janowice Wielkie
 
+1 głosów:1
do fantom: Janowickie prewentorium kolejowe wydawało w latach 50 na podstawie reprodukcji oryginalnego zdjęcia. Oryginał wykadrowany a na dole był doklejony do zdjęcia biały pasek z odręcznym napisem po polsku. Z takim czymś musiał ktoś pojechać gdzieś, gdzie ktoś miał dobrej jakości aparat, materiały, oświetlenie i wiedział jak to obsłużyć żeby równo naświetlić (chociażby pan Korpal, który już w latach 40. miał swój zakład, ale to nie on jest autorem reprodukcji). Jestem w posiadaniu tego akurat oryginalnego negatywu, jednej klatki 6x9, z której potem robiono na miejscu kopie w małych nakładach, żeby dzieci mogły wysyłać kartki do rodziców z turnusu. To jeden przykład - te to po prostu zapewne odnalezione gdzieś oryginały w dużych nakładach (przy Rudawskiej 6 mieszkał Paul Seidel - wydawca nie tylko janowickich pocztówek, na pewno zostało tego tam sporo - to był dość majętny człowiek i w samych Janowicach miał kilka sklepów). Trochę tuszu, pieczęć z napisem obok i gotowe :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2020-02-13 18:59:47 (6 lat temu)
fantom
 
do †Janowice Wielkie: Już kilka takich fotek spotkałem. Można by im wspólny obiekt założyć, bo w nawet niezła ciekawostka historyczna.
Tylko trudno by je było teraz odszukać w morzu innych.
2020-02-13 19:11:24 (6 lat temu)
do fantom: W widokach z Brożyny jest kolejna (od Ciebie zresztą a ja dodałem oryginał), jakaś Śnieżka mi kiedyś wpadła w oko też. Dlaczego nie robili swoich zdjęć? Zdjęcia robili tylko pocztówek nie... Mam swoje przemyślenia na ten temat, myślę, że dużo osób ma podobną teorię do mojej, ale to już temat na priv myślę. Napiszę do Ciebie za jakiś czas, bo go teraz nie mam za wiele (tradycyjnie wyjazd - za kilka dni).
2020-02-13 19:16:59 (6 lat temu)
2020-02-13 19:32:29 (6 lat temu)
fantom
 
do †Janowice Wielkie: Jak to mawiali starożytni Chińczycy: Każda nawet najdłuższa droga zaczyna się od pierwszego kroku...
Tylko gdzie taki obiekt przypisać?
2020-02-13 19:35:49 (6 lat temu)
do fantom: Jako podobiekt kuriozalnych to pierwsze co mi przyszło na myśl... Sam na to wpadłeś to sam z tego wybrnij jak mawiają starożytni janowiczanie :)
2020-02-13 19:40:14 (6 lat temu)
fantom
 
do †Janowice Wielkie: Jako podobiekt kuriozalnych to dobry pomysł. Mamy więc 4 szt. i zbieramy kolejne, jeśli ktoś trafi ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2020-02-13 19:50:26 (6 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do fantom: Coś tam dorzuciłem od siebie, było więcej, sam mam co najmniej kilka. Co do tematu czy Niemcy zostawili gotowe widokówki czy też Polacy drukowali z Niemieckich negatywów - zapewne obie wersje są prawdziwe. Na podstawie swoich zbiorów mogę ocenić, że polskie dodruki cechowała słaba jakość wykonania - charakterystyczny nie najlepszy papier, spore ziarno, jak tutaj: b361615 Ale może nie było tak we wszystkich przypadkach. Nie jestem pewien jak było z serią "Ziemie Odzyskane". Czy to już zdjęcia powojenne czy nie. Mam wrażenie, że nie... Tu przykład:
Od mieszkańca Jeleniej Góry (zresztą kolekcjonera widokówek z Hirschbergu), który osiedlił się w mieście bodajże na początku lat 50-tych słyszałem, że w jednym z budynków w centrum, w którym przed wojną ( i w trakcie) mieścił się kiosk, czy te z sklep papierniczy, znaleziono na strychu setki kartek z całej okolicy. Który to budynek i co się stało z kartkami muszę dopytać, bo nie pamiętam, ale takie zdarzenie miało miejsce.
Dorzucam do zbioru również Krzyżatkę: Trochę poszarpana, miałem już ja nawet przyciętą ostatnio, ale skoro powstał obiekt takich widokówek, to zostawiam jak jest.
2020-02-14 01:45:28 (6 lat temu)
fantom
 
do chrzan233 : Słusznie prawisz i fajnie że obiekt się powiększa. Też poszukam takich egzemplarzy, bo kilka sztuk mnie się przez ręce przez ostatnie lata przewinęło.
2020-02-14 07:27:01 (6 lat temu)
do fantom: To mnie zastanawia:
2020-02-14 07:43:29 (6 lat temu)
fantom
 
do †Janowice Wielkie: Faktycznie ciekawy przypadek. Wygląda jak z jakiejś przedwojennej polskiej książki i ktoś przetłumaczył sobie Kupferberg jako Miedziana.
2020-02-14 08:15:16 (6 lat temu)
do fantom: tak też myślę "ŚląZk", dobrze, że nie z "g" jeszcze na końcu. Faktem jest niemniej, że krótko bo krótko, ale Miedzianka po wojnie nosiła nazwę Miedziana Góra.
2020-02-14 08:43:47 (6 lat temu)
Kolejne dwie dochodzą do katalogu stworzonego przez fantoma. Tym razem z Boguszowa. Druga:
2020-03-04 06:27:24 (6 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do †Janowice Wielkie: Potrzebne, jak świni siodło.
2020-03-04 10:09:56 (6 lat temu)
do Hellrid: Każdy ma prawo do własnego zdania
2020-03-04 10:41:05 (6 lat temu)
†Janowice Wielkie
 
+3 głosów:3
do kuriozalnych jak nic :D
2020-03-23 07:14:31 (6 lat temu)
foxi
 
Flipnięte to wiadomo, ale czy może zostać ? normalne wyglądałoby tak
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-04-07 20:01:55 (6 lat temu)
2020-04-07 20:34:29 (6 lat temu)
do foxi: No albo obrócić i skasować napisy albo zostawić i w podpisie podać że pocztówka jest obrócona.
2020-04-07 20:15:10 (6 lat temu)
foxi
 
do † Yanek: No nie, to historyczne i zrobić nic nie wolno. Ma to swoją wartość podobnie jak błędy w numizmatyce też są cenione wyżej od normalnych nominałów ;-)
2020-04-07 20:25:32 (6 lat temu)
foxi
 
do Desperado: Thx ;-)
2020-04-08 07:38:35 (6 lat temu)
max
 
2020-12-01 21:14:01 (5 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do max: Swego czasu była dyskusja nad likwidacją tego działu...ja byłbym za...Tu nie ma nic kuriozalnego kolego Max.Poza tym że ktoś z Sobieszowa sobie dorobił do marnej emerytury (fotograf).
2020-12-01 21:17:34 (5 lat temu)
max
 
do Dariusz Łukasik: Rozumiem, że znasz tego emeryta i stąd twoja reakcja? Czy to tylko taka teoria?
2020-12-01 21:24:48 (5 lat temu)
do max: To moja interpretacja, ale byłem parę razy na Zamku i widziałem takich sprzedawców.Ale dopisze do kuriozalnych, choć na tym zdjęciu jest metalowa krata, teraz chyba nie ma jej, chodzi o to że poza tym kuriozalnym środkiem, zdjęcie przedstawia coś co realnie X lat temu było.
2020-12-01 21:28:00 (5 lat temu)
max
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Dlatego napisałem "również", bo niewątpliwie są to już historyczne zdjęcia z zamku, jednak podane w nieco dziwnej formie. Takie czarno-białe "pocztówki", na błyszczącym papierze fotograficznym, często ozdobione dziwnymi dodatkami też pamiętam z róznych miejsc w których pojawiali się turyści.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kor.
2020-12-01 21:38:34 (5 lat temu)
71 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Różanka widziana w przyszłości
Oblężone schronisko na Szczelińcu w przyszłości na humorystycznej pocztówce (takie przestawienia typowe były głównie dla Śnieżki np. http://fotopolska.eu/193...
1897
-
1900
1895
-
1905
1895
-
1905
1899
-
1905
1899
-
1905
1900
-
1910
1900
-
1910
1903
-
1908
1903
-
1908
1907
-
1908
Pocztówki kuriozalne - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet