| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Granice II RP (1918-1939)

Granica polsko-czechosłowacka (II RP)

Granica polsko-niemiecka (II RP)

Granice państwowe wschodnie (II RP)

Granice Wolnego Miasta Gdańska

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granice II RP (1918-1939)

Obiekt obecnie nie istnieje
3 subskrypcje
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...293031323334353637
Czyżby ruch na tym przejściu granicznym odbywał się tylko w jedną stronę?
2009-01-14 12:50:14 (17 lat temu)
Janosik
 
Z opisu o mostach cieszyńskich, który wystawił "pawulon" wynika że tak.
2009-01-14 13:02:17 (17 lat temu)
do Janosik: Od połowy lat 70-tych mosty są jednokierunkowe.
2009-01-14 13:28:40 (17 lat temu)
Scena inscenizowana propagandowo. Miejsce co do cm ustalone na odkrywca.pl. Do dziś jest fragment podstawy tego szlabanu na poboczu drogi.
2010-01-19 09:32:09 (16 lat temu)
do bonczek_hydroforgroup: A to wiadomo że inscenizowana. Tak się raczej nie ustawia do przewalania szlabanu ani nikt orzełka w ręku specjalnie nie trzyma podczas tej czynności :)
2010-01-19 10:11:03 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Dawna granica między Wolnym Miastem Gdańskiem a Polską. Dzisiaj niewidoczna granica między Sopotem (Kamienny Potok) a Gdynią (Kolibki). Więcej:
2010-03-29 23:28:24 (16 lat temu)
pawulon
 
Znów jakiś gigantyczny rozmiar. Przeczytaj regulamin a będziesz wiedział jakie rozmiary zdjęć są dopuszczalne.
2009-10-25 02:20:17 (16 lat temu)
mag
 
Tę fotkę też można dodać do Trzebnickiej KD.
2010-05-27 16:45:02 (16 lat temu)
do mag : Racja. Właśnie to zrobiłem.
2010-05-27 16:50:30 (16 lat temu)
Rafał Eckiert (Beuther)
 
+1 głosów:1
Zdjęcie jest bardzo złej jakości ale lepsze to jak nic
2010-08-23 17:26:38 (15 lat temu)
Eh, to było świetne. Tramwaj międzypaństwowy.
2010-09-16 19:30:49 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: Do czasu - potem pojawił się problem przemytu i trasy podzielono, jako transgraniczny (i to podwójnie) pozostał tranzytowy tramwaj z Chorzowa do Piekar.
2010-09-16 22:33:50 (15 lat temu)
WW
 
No, trzeba powiedzieć, że problem opracowałaś wzorcowo. Swoją drogą ciekawe, że po polskiej stronie znalazł się z konieczności cmentarz, co chyba mieszkańcom Trzciela się przeciętnie spodobało.
2010-11-05 23:16:59 (15 lat temu)
Julo
 
A jeszcze spróbuj wyjaśnić datę, która przypisana jest do mapy (1940). Przecież w 1940 nie było żadnej \"granicy polsko-niemieckiej\", więc na mapie z tego roku nie może być linii granicy międzypaństwowej, a i \"Zollamt\" nie ma racji bytu.
2010-11-05 23:39:33 (15 lat temu)
Julo
 
postscriptum:
Warto zwrócić jeszcze uwagę na drobny szegół dotyczący czasów dzisiejszych: otóż przedwojenna granica polsko-niemiecka w tej okolicy pokrywa się z dzisiejszą granicą województwa wielkopolskiego z lubuskim, ale z wyjątkiem samej miejscowości Trzciel, która dzisiaj w całości znajduje się po zachodniej stronie granicy. Graniczna linia międzywojewódzka wyraźnie została \"sztucznie\" przeniesiona na wschód, poza Trzciel.
2010-11-05 23:52:38 (15 lat temu)
wito,
 
Na omawianej mapie na dole jest wzmianka: Letzte Nachtraege 1.Hauptverm, Abt IV 1939 i 2. Milit. Geogr. Inst. Warschau 1934-35.
2010-11-06 11:56:10 (15 lat temu)
wito,
 
A smętarz :) ja widzę i w Alt i w Neu Tirschtigel.
2010-11-06 12:02:06 (15 lat temu)
do WW: Tak, orszaki pogrzebowe zmuszone były przekraczać granicę. Niemcy założyli sobie nowy cmentarz. Postaram się jutro dodać zdjęcia, które latem zrobiłam i odnaleźć zakupione na Allegro zdjęcie.
2010-11-05 23:28:07 (15 lat temu)
WW
 
do Julo: Mi się wydaje, że to łatwo wyjaśnić - mapę wydano w 1940, ale informacje na niej były zapóźnione o co najmniej parę lat - to typowe dla map wojskowych, szczególnie wydawanych w warunkach wojennych, gdy nie ma czasu na weryfikację szczegółów. Na mapach z tego okresu nawet zmiany nazw miejscowości nanoszono awaryjnie innym kolorem, żeby nie rysować mapy od nowa.
2010-11-06 00:06:48 (15 lat temu)
do Julo: Tak, oczywiście Julo, masz rację. Moja hipoteza jest taka, że mapa pokazuje stan z lat 1925-1939. Wyraźnie widać budynek polskich graniczników, a wzniesiono go jako murowany, piętrowy, z przenikających się prostych brył w stylu modernizmu. Kiedy najwcześniej mógł powstać taki obiekt? Zakładam połowę lat 20. Rok 1939 zmiótł granicę.
2010-11-06 12:22:26 (15 lat temu)
do wito,: Tak, powstał nowy cmentarz po niemieckiej stronie, powstał również dworzec kolejowy.
2010-11-06 12:24:49 (15 lat temu)
Ciekawe czy ten żółty budynek w tle to jest ten sam co po prawej na tym starym zdjęciu.
2010-11-11 20:12:23 (15 lat temu)
do Neo[EZN]: Ten sam, ale obecny wydaje się niższy. Może przebudowano np. po pożarze dachu:).
2010-11-11 21:50:09 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
369 Dyskusji (ostatnia 15 lat temu)
Granice II RP (1918-1939) - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet