| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Rzeka Brynica
Obiekty w okolicy
Kapliczka
334
m
Niezdara
Św. Floriana 3
366
m
Niezdara
Dolna 53
387
m
Niezdara
Świerklaniec - prusko-rosyjskie pr...
472
m
Świerklaniec
Restauracja Zacisza Leśna Bizja
595
m
Świerklaniec

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Brynica (niem. Brinitz) – rzeka, prawy dopływ Czarnej Przemszy o długości 57,2 km i powierzchni dorzecza 482,7 km². Rzeka płynie w województwie śląskim. Jej źródła znajdują się w Mysłowie, na wysokości 350 m n.p.m. Płynie przez Miasteczko Śląskie, Świerklaniec, Piekary Śląskie, Bobrowniki Będzińskie, Wojkowice, Czeladź, Będzin, Siemianowice Śląskie, Katowice, Sosnowiec i Mysłowice. W Mysłowicach, przy granicy z Sosnowcem, uchodzi do Czarnej Przemszy. W średniowieczu słynęła z siedlisk bobrów, które rozciągały się od jeziora Oparów (niedaleko Ożarowic) po Milowice, uniemożliwiając na tym odcinku żeglugę. Obecnie, w dolnym i średnim biegu, jest bardzo zanieczyszczona, choć w ostatnich latach jej stan wyraźnie się poprawił. Jest siedliskiem kaczek
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...1617następna
Piotrze, zdjęcie powyższe przedstawia obiekty widoczne na podobnym Poprawię przypisanie.
2014-01-02 01:27:03 (12 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Wymiana.
2024-12-06 07:27:13 (rok temu)
verbensis
 
+2 głosów:2
Już jest, choć inaczej przypisane:
2025-02-02 15:25:38 (rok temu)
Banita
 
Nie wykluczam, że środkowy lub ten trzeci to Kilińskiego 54. Zanim Brynica została regulowana, istniała tu najkrótsza kładka i zabudowa na wysepce
2024-12-01 21:46:04 (rok temu)
Banita
 
Bytomska 35 nad głowami pań i Bytomska 33 nad mycką kolegi. Po lewej zaś Kilińskiego 54
2024-12-08 06:36:53 (rok temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
Jedno z tych zdjęć trzeba odwrócić. Chyba powyższe.
2023-01-08 19:32:46 (3 lata temu)
rdx0
 
2025-05-30 21:09:52 (rok temu)
Krzyś_
 
2025-05-31 16:21:39 (rok temu)
rdx0
 
nie wiele to wnosi ale miejsce to samo
2025-05-30 21:01:09 (rok temu)
rdx0
 
Ta flaga na na słupie .Patrząc na układ barw w czarnobiałym to może być Austria, Węgry, Holandia lub Luksemburg.
2025-05-31 07:17:12 (rok temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do rdx0: Nad Brynicą???
Czarno-biało-czerwona flaga Niemiec (niem. Schwarz-Weiß-Rot) – flaga, będąca symbolem trzech historycznych niemieckich bytów państwowych: Związku Północnoniemieckiego (1867–1871), Cesarstwa Niemieckiego (1871–1919) oraz III Rzeszy – zanim wprowadzono flagę ze swastyką (1933–1935)
2025-05-31 07:31:47 (rok temu)
rdx0
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: no właśnie porównałem błędnie flagi współczesne i zapomniałem o Schwarz Weiss Rot. Nie pasowała mi ta Brynica mimo opisu. Mój błąd. Dzięki.
2025-05-31 07:45:11 (rok temu)
rdx0
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: Na mapie ORSiP 1926 pomiędzy Świerklańcem a Czeladzią były dwa mosty betonowe i ze 4-5 drewnianych. W Brzozowicach był jeden z nich i tylko on pasuje do zabudowań po niemieckiej stronie i jeszcze na mapie z 1958-61 zaznaczone są usypiska po obu stronach jak na fotce. Obecnie to tutaj
2025-05-31 12:08:50 (rok temu)
Dana
 
+2 głosów:2
Fotopiesek ;)
2024-06-05 19:54:59 (2 lata temu)
Banita
 
Między Mireckiego a Kotlarską, bliżej Odrodzenia stał wysoki komin. Aby był widoczny na tym zdjęciu, to okolica Stawików wydaje się najbardziej prawdopodobna.. Widok z południa
2024-06-09 01:38:22 (2 lata temu)
rdx0
 
+1 głosów:1
Tam gdzie znacznik była ta Rosyjska strażnica graniczna
2025-02-23 16:16:07 (rok temu)
Osoby uprawnione - proszę o dodanie obiektu do mapy, dziękuje :)
2026-03-26 00:51:32 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
Szukając zdjęć potoku wśród zdjęć parku Dolina Trzech Stawów przeżyłem szok.
W obiekcie jest ponad trzysta zdjęć, większość autorstwa Kolegi Ireneusza. 90 % z nich ma jeden i ten sam krótki podpis. Nic z więcej z niego nie wynika poza powtórzeniem nazwy obiektu. Istna shomogenizowana sieczka. W obiekcie parku brak jakichkolwiek podobiektów. Ja w związku z potokiem Leśnym szukałem przede wszystkim obiektów tych stawów, które chciałem przypisać do potoku. Cały park musiałem przypisać do potoku. Ale na terenie parku są jeszcze inne obiekty zarejestrowane na FP nie przypisane do parku. Jednak oszczędzę sobie dalszego rozwijania tego komentarza. Szkoda słów.

W związku z tym, że admini lokalni są mało widoczni, dodam też Koledze Ireneuszowi uprawnienia lokalnego admina dla zdopingowania go do większego zaangażowania w kwestie porządkowe. ;-)
2026-03-27 20:47:04 (3 miesiące temu)
chrzan233
 
+3 głosów:3
do DominoKato: Najpierw trzeba ustalić przebieg ulicy Bulwary Rawy do której dodałeś obiekt dopływu potoku.
2026-03-26 03:34:07 (3 miesiące temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
do DominoKato: Założyłem obiekt potoku, dopisałem Twoje zdjęcie, dodałem dwa znaczniki budynków dla orientacji w terenie. Temat Bulwarów Rawy (których obiekt raczej powinien mieć inną kwalifikację niż ulica) zostawiam dla kogoś kto lepiej orientuje się w lokalnych niuansach.
2026-03-27 15:59:49 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do DominoKato: Pozwoliłem sobie wyjątkowo na zmianę podpisu pod zdjęciem. W poprzednim użyte było słowo "dopływ", w rozumieniu"odcinek przy ujściu", ale słowo dopływ ma inne znaczenie, czyli oznacza ciek dopływający do innego cieku. Dodałem też na mapie znacznik miejsca, którego zrobiono zdjęcie.
2026-03-27 20:28:10 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do chrzan233 : Uzupełniłem nieco.
Potok (nota bene: kwalifikowany jako rów) przypisałem bezpośrednio do Rawy. Przypisanie do Rzek w Katowicach wystarczy pod względem lokalizacyjnym. Dodałem znacznik punktowy potoku na mapie o zasięgu dostosowanym do wielkości cieku. Do obiektu dodałem inne jego zdjęcia głównie z terenu parku Doliny Stawów. Przypisałem potok do Rzek województwa. To jest zestaw czynności, które powinno wykonać się zakładając nowy obiekt rzeki/potoku itp.
2026-03-27 20:24:51 (3 miesiące temu)
do blaggio.: No i bardzo dobrze, że się tym zająłeś. Czynności postaram się zapamiętać, w sumie chyba pominąłem rzeki województwa, za co najmocniej przepraszam;)
2026-03-27 20:32:14 (3 miesiące temu)
do chrzan233 : Nie ma za co przepraszać. ;-)
Zwracając komuś na coś uwagę nie mam na celu podkreślania swojej przewagi, czy wyładowywania frustracji. Jeśli coś piszę, to jest oznaka tego, że wierzę iż będzie to przyjęte jako pomoc i przyda się. Gdybym z góry zakładał, że ktoś to oleje, na pewno nie pisałbym nic, i załatwił sprawę po cichu.
2026-03-27 20:52:50 (3 miesiące temu)
DominoKato
 
+1 głosów:1
do blaggio.: No i świetne informacje :)
2026-03-28 13:42:15 (2 miesiące temu)
do blaggio.: Jasne, rozumiem. Trochę dziwne wydaje mi się przypisanie parku do potoku.
2026-03-28 01:47:47 (3 miesiące temu)
do chrzan233 : To przypisanie całego parku do potoku traktuję jako przymusowe. Normalnie do potoku powinny być przypisane tylko stawy znajdujące się w parku, ale nie jestem w stanie zrobić z tym porządku, bo nie znam terenu. Zdjęć stawów jest multum, jest wiele podobnych ujęć wykonanych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat, co jak zauważyłem, jest charakterystyczną cechą twórczości Kolegi Ireneusza. Gdyby choć podpisy pod zdjęciami były treściwsze, może coś dałoby się zrobić.
A tak na marginesie. Przypisanie do potoku nie jest głównym przypisaniem. Od biedy jakiegoś sensu można by się doszukać, bo stawy na tym cieku są choćby w nazwie parku. Ten przykład nie jest może spektakularny, ale zdarzają się parki, których powstanie i układ są ściśle związane z przepływającą przez nie rzeką, i wtedy taki park też ma prawo być przypisany do tej rzeki
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-03-28 16:56:02 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Moźe warto dorobić obiekt dla tej kladky Irku ? ☺
2026-04-22 09:26:05 (2 miesiące temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do vetinari: I przypisać ją do potoku i parku.
2026-04-22 10:31:24 (2 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do vetinari: A podpis pod zdjęciem taki sam, jak pod setkami pozostałych zdjęć z parku, i nic więcej.
2026-04-22 19:39:26 (2 miesiące temu)
do blaggio.: Dajme Irkowi szanse ☺ Trzeba niezauwaźyl...☺
2026-04-22 19:42:10 (2 miesiące temu)
Pokaż na mapie
161 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Rzeka Brynica - obiekty i wydarzenia
Rzeka Brynica w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet