| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Sienkiewicza Henryka
1
2
2a
3
Więcej (96)
Obiekty w okolicy
Wesoła 44
23
m
Kielce
Bank Pekao SA
25
m
Kielce
Wesoła 46
31
m
Kielce
Wesoła 48
38
m
Kielce
Wesoła 40
44
m
Kielce

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Sienkiewicza 11

Zbudowano: XIX w.
Zabytek: A.373 z 2.08.1976
Kamienica wzniesiona w drugiej połowie XIX wieku przez rodzinę Kietlińskich. W roku 1897 do ten był własnością Kaweckiego i to on odsprzedał go Józefowi Gierowskiemu. Nieruchomość składała się z dwóch domów, przy ulicy Wesołej i Sienkiewicza. Miała różne poziomy, które wyrównano wewnątrz domu schodkami. Nowy właściciel rozpoczął remont i na ten cel musiał już w 1899 roku zaciągnąć kredyt w Towarzystwie Kredytowym Miejskim na sumę 14 000 rubli. W roku 1900 kamienicę zamieszkiwało 24 lokatorów płacących czynsz roczny 3559 rubli.

Źródło: Album Kielecki. Starówka. Przewodnik cz. 1, R. Wrońska-Gorzkowska, E. Gorzkowski.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Rafał T
 
+2 głosów:2
Po lewej szyld Sławka : )
2019-02-04 13:56:54 (7 lat temu)
s_mile
 
+2 głosów:2
do Rafał T : No ma się filie tu i ówdzie ;-)
2019-02-04 17:25:06 (7 lat temu)
Stenek
 
Widać neon , tak od góry do dołu. Ktoś wie, co przedstawiał?
2023-02-01 18:22:06 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
Napsy w logo na drzwiach wydrapane, neon znad drzwi zdemontowany, litery z neonu pionowego też wyprute, sugeruje to rok 1975 lub lata następne - w 1975 zlikwidowano MHD i sklepy spożywcze przekazano Społem.
2023-02-01 19:14:16 (3 lata temu)
Robert Cze
 
+1 głosów:1
do Stenek: W sumie to trzy litery; MHD - od Miejski Handel Detaliczny. Jakiś sklep, porównywalny do Społem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: wizualizacja
2023-02-01 18:29:02 (3 lata temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Robert Cze: No racja, to chyba MHD. Ja poluję na odkurzacz czyli wrocławską Babę Jagę z Piotra Skargi 19. Zdjęcia tejże dziś chyba nieosiągalne. A miałem ten neon za oknem, tylko kto wtedy wiedział, że warto mu zrobić zdjęcie ?????
2023-02-01 20:09:59 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet