| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Sienkiewicza Henryka
1
2
2a
3
Więcej (96)
Obiekty w okolicy
Sienkiewicza 72
24
m
Kielce
Sienkiewicza 63
24
m
Kielce
Sienkiewicza 67
30
m
Kielce
Sienkiewicza 70
34
m
Kielce
Sienkiewicza 74
33
m
Kielce

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ArcB
 
Ciężarówka "Deutche Reichsbahn" to może blisko dworca kolejowego? A jak blisko dworca, to może ul. Sienkiewicza 74? Trochę mi te balkony nie pasują:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: numer
2018-05-15 10:26:53 (8 lat temu)
ArcB
 
+1 głosów:1
Wszystkie istotne szczegóły się zgadzają; wysokie drzwi i balkon sąsiedniego budynku (Sienkiewicza 67), rynna, brama pod trzecim oknem od rynny z prawej strony, wsporniki balkonów i reszta detali (np. kawałeczek gzymsu pomiędzy balkonem, a rynną).

Chciałem zmienić przypisanie z "niezidentyfikowane" i dodać do istniejącego obiektu "Sienkiewicza 65". Z "niezidentyfikowanych" się odpisało (i to bez kliknięcia "submit" w zakładce "Edycja"), ale
ani nowej ścieżki: Polska / woj. świętokrzyskie / Kielce / ul. Sienkiewicza Henryka 65
ani id: b216582
nie przypisało w to miejsce, gdzie to zdjęcie powinno być. Wykonuje wszystkie czynności które są opisane w zakładce "Edycja" i ... za cholerę nic z nich nie rozumiem, brrr!

Co więcej - nie wiem gdzie teraz to zdjęcie na FP się znajduje? Chyba w Kielcach?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: gzyms
2018-11-29 08:09:22 (7 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do ArcB: Ciekawe, co to za konstrukcja, którą widać po lewej ponad ciężarówką.
2018-05-15 12:02:48 (8 lat temu)
ArcB
 
do cm: Zgaduję: rodzaj słupa z reflektorami? maszt radiowy?
A może to skaza na zdjęciu?
2018-05-15 12:45:08 (8 lat temu)
cm
 
do ArcB: Wygląda mi to na jakiś rodzaj masztu... Dlatego się nad tym zastanawiam. Gdzie coś takiego mogło w Kielcach stać? Chyba, że to była jakaś tymczasowa konstrukcja wojskowa.
2018-05-15 13:21:16 (8 lat temu)
ArcB
 
do cm: Cały plac, gdzie dzisiaj jest hotel przy dworcu (dawny Centralny, nie mogę zapamiętać obecnej nazwy) był duży i prawie pusty - ten, gdzie Maciej Lis wspomina, że po wojnie było składowisko zdezelowanych czołgów - i na którym rozlokował się Wehrmacht, patrz na ten plan:

Wojsko niemieckie przejęło cały pierwszy dworzec autobusowy i w sumie to cały plac od Paderewskiego do Żelaznej, tuż za jedną linią zabudowań przy Sienkiewce (urządzili tam Wojskowy Park Samochodowy) - dlatego pierwsze skojarzenie z mojej strony padło na ten obszar i budynek 74 przy Sienkiewce.

Oczywiście może to być zupełnie inna część miasta - np. Staszica i ta jej strona, gdzie Ludwik, albo Starowarszawskie Przedmieście, gdzie hotel Ibis, bo tam był podobny płot - a obie ulice były obsadzone drzewami w podobny sposób.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: przecinek
2018-05-15 13:32:07 (8 lat temu)
ArcB
 
+1 głosów:1
do cm: Na 100% jestem pewny, że to budynek pod aktualnym adresem Sienkiewicza 65. Widoczne z prawej strony zdjęcia wysokie drzwi i balkon nad nimi (na tle biegnącego konia) to już budynek pod adresem Sienkiewicza 67 - tutaj:


Widoczna po lewej stronie zdjęcia pusta przestrzeń za płotem, to jakiś ogródek lub skwer, który tam był w latach okupacji (obecnie są tam budynki nr 61 i 63), a skwer widać tutaj:


Ponadto na wskazanym zdjęciu lotniczym idealnie w środku tego ogródka/skweru jest jakaś konstrukcja "wieżowo-kolumnowa" o przekroju kwadratowym.
2018-11-28 19:06:38 (7 lat temu)
ArcB
 
do cm: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2018-11-28 19:06:40 (7 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do ArcB: Te wsporniki balkonów chyba są ostatecznym dowodem. Według mnie można przypisać do Sienkiewicza.
2018-11-28 21:58:59 (7 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do ArcB: Piękna dedukcja! Wszystko się zgadza, przypisuję.
2018-11-29 08:16:27 (7 lat temu)
ArcB
 
do cm: Dzięki, za przypisanie zdjęcia.
A o tej dedukcji to nie wiem - żartujesz ze mnie, że nie potrafię odgadnąć ikonek i poleceń w zakładce "Edycja"?
2018-11-29 08:20:00 (7 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do ArcB: Nie odnosiłem się do edycji, tylko do wydedukowania miejsca, gdzie ta kamienica stoi. Jestem pod wrażeniem, mnie się to nie udało. Co do kwestii edycyjnej, to też bym z tego nie żartował, bo to nie jest proste. Trzeba trochę poćwiczyć.
2018-11-29 08:25:05 (7 lat temu)
ArcB
 
do cm: Przynajmniej mnie pocieszyłeś, że łatwiej odgadnąć co to za budynek na starym zdjęciu, niż zmienić jego adres na FP :-)
2018-11-29 08:30:42 (7 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do ArcB: Najpierw trzeba go dodać do nowego adresu (wklejając numer Id), a dopiero potem odpisać od błędnego. Może tu był problem?
2018-11-29 08:31:45 (7 lat temu)
ArcB
 
do cm: Dzięki za podpowiedź. Nie pamiętam kolejności w jakiej klikałem na okna dialogowe i ikonki - ale teraz będę pamiętał, że jest ona istotna.
2018-11-29 08:35:58 (7 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do ArcB: Wynika to z tego, że zdjęcie nie może być przypisane "nigdzie". Nie znam dokładnie działania tego skryptu, ale być może było tak, że zacząłeś od usunięcia przypisania do niezidentyfikowanych, więc żeby zdjęcie nie wisiało w próżni, automat przypisał je do najbliższego znanego węzła nadrzędnego, czyli w tym przypadku luzem do Kielc.
PS. Przy okazji zmień podpis pod zdjęciem.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2018-11-29 08:40:21 (7 lat temu)
ArcB
 
do cm: Z tego co pamiętam, to w części "odpisz" były dwie linie; jedna wskazywała folder "niezidentyfikowane", a druga kraj, województwo i miasto. Ja tylko "zatikowałem" pierwszą - ale nie klikałem żadnej ikonki "aktualizuj" bądź "submit", dlatego byłem zaskoczony, że się natychmiast odpisało.

Drugiej linii nie ruszałem, więc zdjęcie pozostało w Kielcach lecz nie wiedziałem w którym folderze.

Nie wiem jaki opis pod to zdjęcie będzie pasował - może coś o ruchu pojazdów?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2018-11-29 08:54:00 (7 lat temu)
cm
 
+1 głosów:1
do ArcB: Podpis - ja bym pewnie napisał "Kamienica przy ul. Sienkiewicza 65", ale ten też jest dobry, a nawet lepszy, bo wnosi jakąś wartość dodaną :)
Edycja - trzeba po prostu poeksperymentować, pamiętając o tym, co napisałem powyżej, że zdjęcie nie może wisieć "w próżni".
2018-11-29 08:58:22 (7 lat temu)
ArcB
 
do cm: Okey.
2018-11-29 09:08:50 (7 lat temu)
luc
 
+2 głosów:2
2022-09-02 14:08:28 (3 lata temu)
Dana
 
do luc: Przypisane, serdeczne dzięki !
2022-09-02 14:34:46 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet