| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - ul. Sienkiewicza Henryka
1
2
2a
3
Więcej (96)
Obiekty w okolicy
Mała 14
22
m
Kielce
Sienkiewicza 30
22
m
Kielce
Hotel "Bristol"
41
m
Kielce
Mała 12
43
m
Kielce
Mała 17
45
m
Kielce

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
Między ulicą Małą a posiadłością Rafała Piwowarskiego rozciągała się parcela, którą kupił od Józefa Nowaka Fanciszek Kopczyński. W pierwszych latach XX wieku poszerzył swoją posiadłość. Stare domy zburzono i w 1904 roku wzniesiono dwupiętrowy dom. Kupił go Kazimerz Smoleński, który wprowadził się tam po poprawkach w 1905 roku. Jest to budynek trzykondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, z wejściem i klatką schodową od ul. Małej. Piętra budowane z cegły, elewacja tynkowana tynkiem szlachetnym nakrapianym. Parter budynku boniowany, odcięty gzymsem międzyokiennym, wspartym na kroksztynach. Fasada asymetryczna trzynastoosiowa. Okna zespolone, ozdobione na piętrze łukiem odcinkowym i płycinami podokiennymi. Nad ścięciem narożnym kopulasta wieżyczka z blaszanym
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
ArP
 
To też jest ze znanego albumu o Kielcach.
2019-06-03 21:31:14 (7 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Jeżeli Sienkiewicza to tylko Kielce (nr 19).
2019-11-10 12:12:04 (6 lat temu)
Stenek
 
+2 głosów:2
Piękne, kute balkony, w Warszawie na Pradze są podobne - jeszcze są. Budynek narożny. Ale stoi na rogu, więc my mówimy w Cieszynie, po prostu, rogowy
2023-02-01 18:20:43 (3 lata temu)
do Stenek: Czy to po ślunsku?
2023-02-01 18:23:43 (3 lata temu)
do Stenek: One bardziej wyglądają na odlew żeliwny, technika popularna w okolicy ze względu na bliskość huty w Trzyńcu.
2023-02-01 20:09:00 (3 lata temu)
cm
 
do Stenek: Zetknąłem się już kiedyś z użyciem tej formy "rogowy" w znaczeniu "narożny" - nie jestem pewien, ale to faktycznie mógł być mieszkaniec Cieszyna :)
2023-02-03 09:30:32 (3 lata temu)
do Robert Cze: W Cieszynie funkcjonuje specyficzny etnolekt, ale czy można go uznać za wariant godki ślonskiej? Nie jestem pewien...
2023-02-01 19:17:09 (3 lata temu)
Stenek
 
do Robert Cze: Nie, nie po śląsku. Normalnie, jak w Cieszynie ;-)
2023-02-01 20:10:57 (3 lata temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Jarosław Dubowski: W Cieszynie i okolicy jest Śląsk Cieszyński, to specyficzna gwara, z górnośląską mająca mało wspólnego. Bardziej z gwarą istebniańską, no i czeską. Posłuchać można tu:
2023-02-01 20:14:32 (3 lata temu)
do Stenek: Dziękuję za link.
2023-02-01 21:42:42 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 3 lata temu)
Sienkiewicza 19 na innych zdjęciach
1900
-
1918
1900
-
1930
1915
-
1959
1950
-
1971
1958
-
1971
1970
-
2007
1970
-
2015
2012
-
2019
2019
-
2025
2019
-
2025
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet