| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (19)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
2013-05-12 22:38:33 (13 lat temu)
To jest to samo miejsce, co na tym obrazku: Rożnica jest taka, że na jednym ta sama chałupa stoi po lewej stronie fotografii, a na drugim - po prawej. Po drugie, obie foty dzieli kilka lat. To zdjęcie tutaj jest wcześniejsze. Rzekłbym, że chodzi o lata 1932-39.
2013-05-15 10:54:56 (13 lat temu)
tomwoj
 
+2 głosów:2
kompletnie tutaj nie pasują daty. Tą trasą od początku jeździły tramwaje wąskotorowe. Na zdjęciu widzimy trzy szyny dla tramwaju wąskiego i normalnotorowego. Szeroki tor wybudowano tutaj i pierwszy liniowy szerokotorowy tramwaj przyjechał tutaj 01.12.1935 r. Więc wcześniejsze podane daty jak tutaj od 1923 do 1934 r. są nie prawdziwe, bankowo.
2020-06-21 13:37:29 (6 lat temu)
Widoczny tor trójszynowy, o prześwicie 785mm i 1435mm. Wagon na pierwszym planie jest wąskotorowy, tak samo jak linia po polskiej stronie granicy w kierunku chorzowskiego Rynku w tamtych czasach. Wagon na planie drugim zapewne nalezy do tramwajów bytomskich - w Bytomiu tory waskie juz były przebudowane na rozstaw normalny, na odcinku tranzytowym do Piekar był ułożony splot torowy 785/1435mm.
2008-12-10 14:12:59 (17 lat temu)
piotram
 
do Jarosław Dubowski: gwoli ścisłości - tamten wóz to najpewniej "Bremen" należacy do Verkehrsbetriebe Oberschlesien, Tramwaje Bytomskie nie jeździły tą trasą.
2008-12-28 17:19:20 (17 lat temu)
piotram
 
do Jarosław Dubowski: Wyjdzie w tym roku nowa edycja monografii Soidy - zupełnie zmieniona i poprawiona o wiele informacji. Ma być "superhiper" :)
2008-12-29 19:04:26 (17 lat temu)
pawulon
 
do piotram: Przyjrzyj się uważnie że to jest to samo miejsce co tylko z innej perspektywy. Chyba nie powiesz że to nie jest przejście graniczne na ul. Chorzowskiej? Przeczytaj pierwszy komentarz pod tym zdjęciem.
2008-12-28 18:29:30 (17 lat temu)
pawulon
 
do piotram: Odsyłam do lektury na . Tam znajdziesz wiele odpowiedzi na twoje wątpliwości, polecam :))
2008-12-28 18:39:46 (17 lat temu)
piotram
 
do pawulon: A gdzie ja tu mówię, ze to nie jest to miejsce? Mówię, ze wagony firmy "Tramwaje Bytomskie" nie kursowały tą trasą, w stronę Chorzowa.
2008-12-28 20:37:04 (17 lat temu)
piotram
 
do pawulon: Tam już nic mnie nie zaskoczy:) Teraz poszukuję np. informacji, jakie numery miały wagony tramwaju parowego, ile było typów wagonów konnych, ile było i jakie numery posiadały wagony dwuosiowe Schl. Kleinbahnen, czy na pewno nie było linii konnej w Katowicach. Tego nigdzie nie ma, materiały się nie zachowały...
2008-12-28 20:44:57 (17 lat temu)
do piotram: A w monografii tramwajów gornoślaskich Soidy przez przypadek nie ma takich informacji?
2008-12-28 22:43:59 (17 lat temu)
piotram
 
do Jarosław Dubowski: Nie ma, zresztą monografia Soidy była pisana 10 lat temu, kiedy stan wiedzy był znacznie gorszy niz teraz, dlatego w nowej będzie dużo tzw. "rewelacji". Niestety ale sporo rzeczy nadal nie wiadomo.
2008-12-29 17:53:52 (17 lat temu)
do piotram: To znaczy że wyjdzie jakieś nowe opracowanie z zakresie górnoslaskiej tramwajologii???
2008-12-29 18:32:41 (17 lat temu)
do piotram: Dzięki za informację, od jutra muszę zaglądać do księgarni ;)
2008-12-29 19:12:53 (17 lat temu)
piotram
 
do Jarosław Dubowski: Nie tak szybko, najwcześniej za 3 miesiące może wyjdzie. Sprawdzaj na
2008-12-29 19:48:28 (17 lat temu)
do Eugeniusz S.: Z tym budynkiem jest coś nie tak, komin obecnie jest dalej na prawo niż na starym zdjęciu. No chyba że były dwa kominy i ten z lewej strony złapał się w kadrze, a do dzisiaj został ten z prawej strony.

2013-05-12 23:53:19 (13 lat temu)
do inforobert: Elewacja też wygląda inaczej - to raczej jest inny budynek.
2013-05-13 09:02:06 (13 lat temu)
do tomwoj: Dziękuję,poprawiłem datowanie
2020-06-21 23:16:36 (6 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
Fantastyczne zdjęcie. To jest chyba przy skrzyżowaniu Witczaka z Piłsudskiego. Tramwaj wąskotorowy jadący w stronę Piekar Śląskich (chyba?) i to po torach przystosowanych również dla tramwajów normalnotorowych.
2010-02-25 12:37:20 (16 lat temu)
do Neo[EZN]: Zgadza się. Obecny widok:
2026-03-14 20:47:47 (3 miesiące temu)
Mikrob
 
Tramwaj międzynarodowy :-)
2011-11-26 21:54:20 (14 lat temu)
Kilka uwag - lokomotywka według mnie służyła do manewrów przy zmianie kierunku jazdy składu. Po przybyciu tramwaju z Katowic, przestawiała doczepę na tor obok, odjeżdżała poza rozjazd, by umożliwić następnie przestawienie się wozu motorowego na tor, na którym stała doczepa, potem zjeżdżała na uwolniony tor końcówki, a gotowy skład mógł odjechać w kierunku Katowic. Wozy z doczepami kursowały na trasie Katowice-Chorzów-Łagiewniki granica do 1932, wiec foto nie może być opisane do 1939. Nie jest więc to tramwaj międzynarodowy. Kursujące przez to przejście tramwaje tranzytowe Katowice-Chorzów-Bytom-Piekary były jednowagonowe.
2013-05-15 10:08:19 (13 lat temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
publikacja w tym samym Światowidzie co poprzednie zdjęcie, czyli nr 2/1925 -
2025-01-10 10:52:19 (rok temu)
Na końcu składu tramwajowego jakaś ciekawa lokomotywka...
2010-09-16 22:40:19 (15 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Pewnie jakiś dwukierunkowy wozik techniczny do ściągania zepsutych wozów na trasie albo manewrów na terenie zajezdni.
2010-09-16 23:00:42 (15 lat temu)
do mirekjot: Datowanie poprawiłem.
2013-05-15 11:11:13 (13 lat temu)
Obecnie po lewej Katowice a po prawej Chorzów. Warto by dopisać również do Chorzowa.
2020-08-23 12:44:56 (5 lat temu)
Krzyś_
 
do ritterswalder: Tylko pod jaki obiekt w Chorzowie - park (choć jeszcze go nie ma)?
2020-08-23 12:57:17 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Tor wąski, takie wozy obsługiwała w czasie wojny zajezdnia w Łagiewnikach.
2022-02-11 18:47:16 (4 lata temu)
Linia
 
Numer wozu z charakterystyczną dwójką, typową dla Breslau. Obecnie cyfry taborowe wrocławskiego MPK są prawnie chronione.
2022-02-22 10:36:04 (4 lata temu)
do Linia : Czyli na podstawie tego zdjęcia można próbować podważyć tą ochronę.
2022-02-22 12:23:46 (4 lata temu)
ChoKa
 
Błędna data
2023-06-19 09:00:34 (3 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+2 głosów:2
do ChoKa: Podaj proszę prawidłową i argumentację. Samo stwierdzenie "błędna data" nic nie wnosi.
2023-06-19 09:05:29 (3 lata temu)
ChoKa
 
+1 głosów:1
do bonczek_hydroforgroup: Tramwaje do i z Królewskiej Huty mogły jeździć tylko w latach 1922 - 1934. I to jest przybliżona data. A znawcy i pasjonaci taboru tramwajowego jeszcze bardziej przybliżą datę
2023-06-19 14:37:15 (3 lata temu)
6 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet