| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Tramwaje w Warszawie

1987 - Katastrofa tramwajowa

Dni Transportu Publicznego 2016

Nieużywane torowiska tramwajowe

Pętle i końcówki tramwajowe

Tramwaje serwisowe

Zajezdnie tramwajowe

OBIEKTY - Tramwaje w Warszawie
Więcej (48)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Typ P16

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1941
Zlikwidowano: 1950
Sprowadzone z Düsseldorfu do Warszawy w latach 1941-1942 wybudowane w roku 1911 w wytwórni Carl Weyer & Co. doczepne wagony bierne.
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
To nie jest foto z 1939, ale sporo późniejsze, Widoczna tu doczepa P16 nr 160x to import wojenny z Duesseldorfu w 1942.
2015-03-29 16:39:55 (11 lat temu)
yani
 
To dwójka, czy dziewiątka?
2021-04-07 22:21:07 (5 lat temu)
mirekjot
 
+3 głosów:3
Datowanie wymaga poprawki, 1940 odpada - mamy tu wagon doczepny P16, pochodzący w wojennego importu z Düsseldorfu. Pierwsze wozy tego typu weszły do ruchu we wrześniu 1941. Byc może widzimy go tu na linii 12. Foto wypada dodać do Tramwajów w Warszawie, to rzadko fotografowany typ doczepy.
2021-04-07 23:17:55 (5 lat temu)
lipton
 
To "2" :) I pewnie jakieś powiślańskie klimaty...
2022-04-06 13:15:55 (4 lata temu)
lipton
 
+1 głosów:1
Roox: czyli jednak zagięta tablica ;) I dlatego napisałem "pewnie", bo w żaden sposób nie zidentyfikowałem tego zdjęcia. Od spraw beznadziejnych jesteś Ty ;)
2022-04-16 14:31:08 (4 lata temu)
Warto dopisać do konkretnego typu, doczepy P16 nie mają zbyt wielu zdjęć.
2022-05-31 00:52:46 (4 lata temu)
Przydałby się znacznik na mapie tej oficyny, ktoś pamięta gdzie stała?
2025-09-13 07:12:46 (9 miesięcy temu)
yani
 
do mirekjot:
Widzisz tam "12"? Bo ja nie...
1941 - 1942 będzie OK?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2021-04-07 23:28:38 (5 lat temu)
do yani: 12ki to ja bardziej się domyślam, ale cyfra 2 wydaje mi się prawie pewna :) Wiem też, że widywano je na liniach 12 i 25. Datowanie 1941-2 może być, choć wydaje się, że wóz już poznał trudy eksploatacji w Warszawie...
2021-04-07 23:56:43 (5 lat temu)
yani
 
do mirekjot:
Brałem pod uwagę 9 i 2. Ale raczej 2.
Ale jeśli tabliczka jest lekko zagięta, to może tam być 25.
2021-04-08 00:01:03 (5 lat temu)
do yani: Tak, brałem pod uwagę zgięcie tarczy, ale 2kę widziałbym bardziej, jako drugą cyfrę w numerze. No i z powiększenia bardziej przypomina mi 12 :) Rzecz jasna, to nic pewnego.
2021-04-08 00:08:59 (5 lat temu)
roox
 
+6 głosów:6
do lipton: I tu się mylisz, bo to linia "22" na skrzyżowaniu Targowej, Zamoyskiego i Zielenieckiej :) A widoczna w tle oficyna stala na posesji Targowa 6.
2022-04-06 13:35:56 (4 lata temu)
yani
 
do roox:
Brawo!
2022-04-06 17:29:02 (4 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do da signa:
Znacznik naniesiony.
2025-09-13 18:11:32 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do da signa:
Okazuje się, że ta oficyna stała jeszcze w pierwszej połowie lat 80-tych.
2025-09-13 18:14:04 (9 miesięcy temu)
do yani: Próbowałeś znaleźć ją na jakimś zdjęciu? Ja próbowałam, ale bezskutecznie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-09-13 18:15:41 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
2025-09-13 18:55:12 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
2025-09-13 19:01:22 (9 miesięcy temu)
do yani: Jest drugie zdjęcie z tej samej serii. Przydałoby się datowanie ujednolicić.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-09-13 19:02:10 (9 miesięcy temu)
yani
 
do da signa:
To drugie to po prostu przycięty dubel.
2025-09-13 19:06:59 (9 miesięcy temu)
do yani: Racja. A tutaj ? też ona ?
2025-09-13 19:08:37 (9 miesięcy temu)
yani
 
+2 głosów:2
do da signa:
Tak, czyli mamy na jeszcze jednym zdjęciu.:)
2025-09-13 19:13:06 (9 miesięcy temu)
da signa
 
+2 głosów:2
do yani: Elegancko :) Jeszcze jedno dorzuciłam :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-09-13 19:14:46 (9 miesięcy temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
2023-03-08 22:38:34 (3 lata temu)
Na linii P doczepa P16 (nr 1611?), a jesli tak, tooo 1941 najwczesniej...
2023-03-08 23:14:06 (3 lata temu)
lipton
 
To z całą pewnością jest #1611 :)
2023-03-27 21:53:15 (3 lata temu)
3 Dyskusje (ostatnia 9 miesięcy temu)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet