| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (13)
Obiekty w okolicy
Stysia 18
19
m
Wrocław
Stacja energetyczna
27
m
Wrocław
Stysia 16
37
m
Wrocław
Stysia 20a
46
m
Wrocław
Kaplica św. Karola
53
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
elak
 
Niesamowite zdjęcie - tutaj mieszkałam!!!
Ulica nazywała się Adama Próchnika, widoczne na zdjęciu kamienice: od lewej nr 20, nr 20a i nr 20b. Właśnie nr 20a i 20b to przedwojenny Zaułek Browarny
2011-01-28 12:39:17 (15 lat temu)
elak
 
Oczywiście, że zdjęcie zasługuje na najwyższą ocenę! Nie chcę się usprawiedliwiać ale nieopatrzne \"kliknięcie\" spowodowało, że tak się stało a poprawić niestety nie mogłam:(((
2011-01-30 15:39:07 (15 lat temu)
elak
 
+3 głosów:3
Dzięki, zagłosowałam ponownie.
2011-01-30 16:13:41 (15 lat temu)
elak
 
+1 głosów:1
Chciałabym jeszcze dodać, że dwie kamienice (nr 20a i 20b) zostały wyburzone w połowie lat 70 a nie 60 XX w. - moja rodzina jako jedna z pierwszych wyprowadziła się w 1972r. :))
2011-01-31 10:06:09 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
O kurcze, niesamowite zdjęcie! Nie sądziłem, że coś tam stało po wojnie...
2010-11-11 18:06:53 (15 lat temu)
ruzams
 
Po lewej stronie widoczna obecna kamienica przy ulicy Stysia 20.
2010-11-12 16:23:01 (15 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do elak: A czy masz Elu jakieś zdjęcia tej kamienicy?
2011-01-28 13:04:06 (15 lat temu)
† maras
 
+1 głosów:1
do elak: Tak Ci się podoba, to czemu nie dajesz max oceny:((
2011-01-29 04:41:40 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do † maras: Słuszna uwaga, a ocena krzywdząca dla tego archiwalnego zdjęcia.
2011-01-29 11:37:29 (15 lat temu)
do elak: Masz nową możliwość oddania głosu na to zdjęcie.
2011-01-30 16:08:35 (15 lat temu)
do elak: :)))))))))
2011-01-31 08:32:37 (15 lat temu)
esski
 
+5 głosów:5
Ostatnie z serii jakie dzis otrzymałem i wrzuciłem, GDZIE?
2013-10-09 00:03:24 (12 lat temu)
esski
 
+3 głosów:3
Skąd ten widok? z wiaduktu? z poziomu ulicy? Fotka wykonana zapewne z okien jadącego pojazdu.
2013-10-09 00:09:51 (12 lat temu)
† Festung
 
+4 głosów:4
No Eskimos, walnąłeś mocną fotę.
2013-10-09 00:32:59 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+3 głosów:3
do esski : Ulica Stysia. W centrum nr 18 i 20.
2013-10-09 00:05:47 (12 lat temu)
esski
 
+3 głosów:3
do Cristoforo: O jak szybko... TNX
2013-10-09 00:07:41 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+2 głosów:3
do esski : Gdzieś z pl. Rozjezdnego. Na pierwszym planie widać nasyp kolejowy. Fotograf znajdował się dość wysoko - co widać po drzewie i po tym, że normalnie z poziomu ulicy widać byłoby tylko dachy na Stysia. Fotka musiała zostać wykonana z jakiejś nieistniejącej już dziś kamienicy.
2013-10-09 00:19:19 (12 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Cristoforo: A ja się nie zgadzam z Cristoforo, choć to się zdarza bardzo rzadko (pierwszy raz? ;)
Na pierwszym planie widać drzewa i krzaki - na zdjęciu są w ruchu - to efekt tego, że fotograf przemieszczał się w chwili wykonywania zdjęcia. Nie mógł jechać jednak ulicą Pszenną albo Jęczmienną bo przez nasyp nie miałbym takiego widoku. Fotograf jechał pociągiem a to co wydaje się być nasypem to hałda gruzu - zwróćcie uwagę na to, że nie ma poziomego wierzchołka - po lewej stronie jest już niższa a nasyp musiałby być prosty.

Zatem to jest widok z linii kolejowej - można zrobić zdjęcie porównawcze ale za miesiąc bo póki co widok przesłonią drzewa.
2013-10-09 08:36:20 (12 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Zgadza się, na Stysia była taka góra gruzu. Jest zdjęcie, wiadomo gdzie.
2013-10-09 11:47:59 (12 lat temu)
Cristoforo
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Ano zgadza się! :) Faktycznie była tam taka hałda. Masz zupełną rację - to widok z pociągu.
2013-10-09 16:12:44 (12 lat temu)
do Cristoforo: Zrobię porównanie w listopadzie - będzie łatwiej bo znamy jeden wymiar.
2013-10-09 19:52:17 (12 lat temu)
Julo
 
Ja się domyślam, że wagonik nawiązuje do systemu odgruzowywania miasta zaraz po II wojnie światowej, kiedy tysiące (jeśli nie miliony) metrów sześciennych gruzu zwożono z miasta na wysypiska, a miliony nadających się do powtórnego użycia cegieł odwożono na tymczasową stację towarową Wrocław Zachodni (pomiędzy dworcem Świebodzkim a Marchijskim), skąd trafiały oczywiście na odbudowę Warszawy. W systemie tym najwięcej było oczywiście pracy rąk ludzkich, ale funkcjonowały też przecież takie jak ten wąskotorowe wagoniki.
2019-04-14 22:09:43 (7 lat temu)
do Julo: Z tego co piszą gro cegieł zasiliło budowę Nowej Huty a nie tylko Warszawy. Wagony używane we Wrocławiu przy odgruzowaniu miały inny rozstaw osi jeśli się nie mylę.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2019-04-14 23:01:09 (7 lat temu)
vigo
 
Ta fotka ma przypisanie do stacji energetycznej, choć słabo ją widać. Proponuję być konsekwentnym i tutaj: też dodać przypisanie.
2019-04-15 18:28:46 (7 lat temu)
Julo
 
+1 głosów:1
do vigo: Słusznie.
Załatwione, tamto też przypisałem do b249984
2019-04-18 20:32:52 (7 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 7 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet