| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Peron 4

Remont peronu 4

Obiekty w okolicy
Peron 5
16
m
Wrocław
Peron 3
19
m
Wrocław
Tablica upamiętniająca śmierć Zbys...
26
m
Wrocław
Peron 2
37
m
Krasnal „Dyżurna ruchu”
54
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123następna
Ta winda to tzw. towarówka pierwszej generacji, montowana jeszcze przez ZUD, a nie KDO ZREMB. Pochodziła z lat 50. lub wczesnych 60. Podobne, lecz już nowsze można znaleźć na dworcu w Legnicy.
2018-07-01 13:56:58 (7 lat temu)
zuf
 
Żyletki :)
2010-03-31 19:14:53 (16 lat temu)
wito,
 
+1 głosów:1
Nie opłaca się restaurować starocia, tak aby wyglądał jak 100 lat temu. Postawi się solidne, nowe, błyszczące, z aluminium i szkła. Konserwator elektronik będzie miał zajęcie, szklarz wstawi nowe szyby za pół roku i koniunkturka się nakręci :) A jakby tak wejść na dworzec jak na H-bahnhof 100 lat temu jak przez portal czasowy ? Hall w boazerii drewnianej, kafle stylowe, ławki i gazony z palmami i tylko za okienkami kas buzują komputerowe kasy. A japońskie wycieczki tylko filmują i pstrykają. Z otwartym otworem gębowym.
2010-03-31 19:38:11 (16 lat temu)
do wito,: 1. To jest raczej szpetny relikt PRLu.
2. Ładne windy z lat 20-tych ubiegłego wieku były na peronach w Gliwicach.
3. Nie zbuduje się nowego, bo po zaniechaniu przewozów przesyłek ekspresowych zarówno peron bagażowy jak i winda nań prowadzaca nie są nikomu potrzebne.
2010-03-31 21:50:39 (16 lat temu)
Julo
 
do Jarosław Dubowski: Ewidenty wczesny Gierek albo nawet późny Gomułka; te stalowe drzwi to typowa konstrukcja w takich obiektach.
2010-03-31 22:23:12 (16 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Na pierwszym planie tunel "pocztowy". Za PRLu nigdy nie udostępniany i bardzo prawdopodobne, że jako służbowy nigdy wcześniej nie był skomunikowany z ogólnodostępnym tunelem "dyrekcyjnym" (na zdjęciu środkowy. Kolejny trzeci, to wąski tunel wschodni, właśnie likwidowany . Sądzę, że windy towarowe we wschodniej części peronów prowadziły do tego tunelu
Cenny kadr, mimo przepaleń. Najważniejsze widać na dole..
2012-03-03 18:32:37 (14 lat temu)
Jak już poprzednio pisałem, nie jest to tunel pocztowy, tylko kolejowy tunel bagażowy (wschodni). Może starsi fotopolanie pamiętają że kiedyś, oprócz wagonów pocztowych, przesyłki przewożono też w wagonach bagażowych PKP. Zmieniłem więc nazwę obiektu.
2025-09-20 21:12:51 (9 miesięcy temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: To jest (był) tunel bagażowy, używany gdy kolej jeszcze przewoziła ładunki w wagonach bagażowych. Zaczynał się w budynku ekspedycji paczkowej przy ul. Suchej. Tutaj fajnie widać gdzie składowano przesyłki do Warszawy i Oleśnicy :). Tunel pocztowy był (jest) bliżej końca peronów, pod małym zadaszeniem.
2019-12-22 17:22:11 (6 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Stanisław Goś: Zgadza się - nawet gdy zanikło nadawanie przez podróżnych bagażu do przewozu w tym samym pociągu którym jechali pozostała usługa przesyłek bagażowo-ekspresowych.
2025-09-21 12:58:17 (9 miesięcy temu)
Stanisław Goś
 
+1 głosów:1
Peron 4
2022-10-28 09:41:06 (3 lata temu)
Wczoraj byłam we Wrocławiu,pare dni temu otworzyli peron pierwszy,jeszcze nie jest wykończony ale pociągi już mogą na niego wjeżdżać,robi się coraz ładniej :)
2011-12-18 15:05:50 (14 lat temu)
Oby jednak pociągi na peron nie wjeżdżały...Źle się to może skończyć ;)) A że ładniej jest, to fakt :)
2011-12-18 17:49:37 (14 lat temu)
to już się wszystko wyjaśniło :)
2011-12-19 17:23:04 (14 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Arro,dlaczego źle? :) nie grozi żadne zawalenie,załamanie niczego ani nic podobnego :)
2011-12-19 10:18:42 (14 lat temu)
pawulon
 
do Hatszepsut : Ha, ha. Jemu chodzi o to żeby one wjeżdżały na tor przy peronie a nie na peron, bo ludziki by były w niebezpieczeństwie ;))
2011-12-19 10:49:14 (14 lat temu)
do pawulon: Dokładnie to miałem na myśli :) Wybaczcie "zboczenie zawodowe" dawnego pracownika kolei państwowych ;))
2011-12-19 17:00:03 (14 lat temu)
do Hatszepsut : :)
2011-12-19 19:00:04 (14 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
To jest ten wschodni tunel?
2012-03-02 21:40:14 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+2 głosów:2
Reszta zdjęć jutro. Kolejne cztery dwukrotnie próbowałam dodać, ale cóś nie wchodzą. Padam dzisiaj:).
2012-03-02 23:07:20 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
do mar: Wschodni, ale ten wąski. Ten szerszy, w którym od lat były używane książki, zostaje.
2012-03-02 21:47:05 (14 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Już teraz rozumię.
2012-03-02 21:49:18 (14 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
do Danuta B.: Wyprawa udana.
2012-03-02 21:58:10 (14 lat temu)
Licho
 
Strój z epoki, ale w łapce komórka… :-)
2019-10-02 22:11:54 (6 lat temu)
do Licho: Jeżeli to mają być czasy wojny to był inny krój czcionki nazwy stacji.
2019-10-02 22:22:11 (6 lat temu)
Licho
 
+1 głosów:1
Jeden jest dobrze…
2019-10-02 22:11:10 (6 lat temu)
Licho
 
I oryginalne reklamy Amazona z czasóœ Trzeciej Rzeszy ;-)
2019-10-02 22:05:20 (6 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-10-22 17:34:59 (3 lata temu)
Dobre pytanie. Chyba drugi taki jest po prawej tam gdzie semafor. Ciężko znaleźć cokolwiek na temat tego wskaźnika.
2022-12-18 23:53:17 (3 lata temu)
do Neo[EZN]: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-12-18 23:54:41 (3 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: Wartezeichen, Oznacza miejsce gdzie przy manewrach trzeba skład zatrzymać i oczekiwać na podanie nakazu jazdy:
2022-12-19 09:43:35 (3 lata temu)
do esski : Jasny gwint, zapiszę go sobie bo wyskoczyła mi Chorwacja - Split i byłem pewny że to pomyłka a chorwackiego nie znam ;) Teraz i tak nie pogadam bo już w łóżku siedzę ale jutro od 19 do 23 możesz śmiało dzwonić (a jak nie pójdę do pracy /bo że zdrowiem nie najlepiej/ to od rana).
2022-12-19 00:05:29 (3 lata temu)
Pokaż na mapie
24 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Dworzec kolejowy Wrocław Główny - peron 4.
Peron 4. Widok w kierunku zachodnim. Fot. "Ośrodek Informacji Naukowej, Technicznej i Ekonomicznej we Wrocławiu".
1907
-
1941
1907
-
1987
1948
-
2004
2003
-
2009
2009
-
2009
2009
-
2010
2009
-
2010
2010
-
2010
2010
-
2011
2010
-
2011
Peron 4 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet