| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Peron 5

Remont peronu 5

Obiekty w okolicy
Peron 4
16
m
Wrocław
Peron 3
35
m
Wrocław
Tablica upamiętniająca śmierć Zbys...
38
m
Wrocław
Dworzec nocny
73
m
Wrocław
Peron 2
52
m

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
jens
 
+2 głosów:2
Wracamy do tematu po 15 latach ;) Już się jeździ do Kobierzyc!
2026-02-22 15:39:33 (4 miesiące temu)
Ten peron kojarzy mi się ze śp. pociągami w kierunku Kobierzyc...
2010-02-07 19:58:50 (16 lat temu)
pawulon
 
do Jarosław Dubowski: Ponoć ma być reaktywacja...
2010-02-07 21:07:33 (16 lat temu)
do Jarosław Dubowski: Do Sobótki się stąd jeździło. Co prawda trasą dookoła świata, ale zawsze ;) Przydałoby się, żeby w końcu spełniono obiecanki i wznowiono ruch w tą stronę.
2010-02-10 20:13:49 (16 lat temu)
fck
 
do pawulon: Od ilu lat ja już to słyszę...
2010-02-07 23:08:38 (16 lat temu)
zuf
 
do fck: Pamiętam jak kiedyś wracałem do domu i z baardzo daleka na przejeździe na Ołatszyńskiej widziałem (albo mi się przywidziało), że śmignęło coś żółtego. Żółtego? Przecież tam od czasu do czasu tylko towarówki jeżdżą. Później przeczytałem w gazecie, że była to jakaś jazda próba decydentów. Szampan itp. na wielkie otwarcie. I to chyba był ostatni szynobus jak tamtędy przejechał...
2010-02-07 23:28:55 (16 lat temu)
Jutro :)
2011-03-21 19:55:28 (15 lat temu)
Kavikvs
 
To zwiedzaliście pod koniec wycieczki?
2012-03-05 14:35:33 (14 lat temu)
mamik
 
Twój podpis jest jakoś wyżej niż wcześniej
2012-03-05 15:14:24 (14 lat temu)
do Kavikvs: To pikuś, pokaż coś upolował urwawszy się ze wspólnego obchodu.
2012-03-05 15:11:02 (14 lat temu)
Kavikvs
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Ja tu nie byłem. Wynika z tego, że manewr rozproszenia, choć spóźniony, był bardzo dobrym posunięciem.
2012-03-05 15:35:20 (14 lat temu)
No i widzę, że się udało :)
Plac Teatralny "po staremu" i ciekawe dokąd odjeżdżał pociąg stojący na piątym peronie - z niego odjeżdżałem kiedyś do Świdnicy (przez Kobierzyce i Sobótkę) - może właśnie odjeżdżał do Świdnicy?
2013-06-04 20:44:05 (13 lat temu)
skrzypa
 
Nie to nie w tą stronę ten pociąg będzie jechał w kierunku Grabiszyna a pociągi do Sobótki i Jaworzyny przez Dzierżoniów odjeżdżały w stronę Brochowa odbijając na prawo przy wiadukcie na Armii Krajowej i jadąc koło gazowni pierwszy przystanek zaliczały na Klecinie. Ja właśnie czekam na pociąg jadący do Niemczy dobry wnuczek jedzie odwiedzić babcię i dziadka :). Jutro dodam krótki film z tejże podróży
2013-06-04 21:16:24 (13 lat temu)
Z tego peronu w stronę zachodnią często odjeżdżały lokalne pociągi na Jaworzynę, Wałbrzych, Jelenią Górę.
2013-06-06 08:19:30 (13 lat temu)
Dlaczego jest nieczynny?
2014-02-23 00:10:02 (12 lat temu)
do Neo[EZN]: Mogę tylko podejrzewać. Może na zimę go zamknęli?
W każdym razie schody są Suchej jest zagrodzone taśmą i tabliczką z napisem "Peron 6 nieczynny", czy jakoś podobne.
2014-02-23 06:27:51 (12 lat temu)
do Marek Potocki: A może to będzie tylko peron tymczasowy?
2014-02-23 11:48:19 (12 lat temu)
Licho
 
+2 głosów:2
do Marek Potocki: Dopuszczenie do użytkowania mu się było skończyło.
2014-10-29 17:15:39 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Z tego co pamiętam miał w ogóle być tylko na czas remontu, ale okazał się być zbyt pożyteczny.
2014-02-23 16:11:18 (12 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Królewska Huta - to chyba dziś w Chorzowie.Większość szyn torów kolejowych w okolicy Jeleniej Góry ma taką właśnie wytłoczkę na szynach, z datą, rokiem produkcji.
2016-07-24 12:07:19 (9 lat temu)
esski
 
Do zerknięcia na zdjęcia jak i na jedno z tysięcy filmów ukazujących odbudowany najpoteżńiejszy parowóz jaki kiedykolwiek wjechał na szyny .. oto Big Boy z wizytą sygnał gwizdawki ciut inny jak na Ty2.. czy Tkt48 ale daje po uszach :)
2019-07-30 03:52:25 (6 lat temu)
do esski : Ale wielki tylko dlaczego tuż za parowozem podpięty jest spalinowóz? Sam Big Boy nie da rady pociągnąć paru wagonów...?
2019-07-30 09:57:31 (6 lat temu)
esski
 
do Neo[EZN]: Podpiety panie, ........ta maszyna ma już 77 lat, pomimo generalnej przebudowy, rozbioru do części pierwszych mieli kilka problemów ze szczelnością cylindrów.. To zapewne tak dla pewności, że dojedzie :)
2019-07-30 15:15:13 (6 lat temu)
Na Świebodzkim rozkład demograficzny podobny ale zagęszczenie znacznie mniejsze choć ja byłem tam w ostatnich 20 minutach.
2016-11-12 21:23:07 (9 lat temu)
Licho
 
21 maja w godzinach 12:00-17:00 będzie kursował prowadzony parowozem pociąg retro na trasie Wrocław Główny – Oława. Okazją będzie 175-lecie uruchomienia linii kolejowej. Wczesniej, o 10:00 będzie przeprowadzona rekonstrukcja pierwszego odjazdu pociągu do Oławy.
2017-05-16 13:05:51 (9 lat temu)
Licho
 
do Neo[EZN]: Tam zdecydowanie więcej miejsca na robienie zdjęć było. Tutaj tylko wąski i zatłoczony peron, na którym wiecznie ktoś jeśli nie wejdzie w kadr to wystawi rękę z komórką. Z peronu 6 by się lepiej fociło…
2016-11-12 22:47:45 (9 lat temu)
Piekne, przepiekne, tylko widzac krawedź peronu dostaje choroby morskiej...Widocznie coś sie nieudalo, tak jak zwylke. že by tylko do kolaudacji i przestrzygniecia pasky wygladalo dobrze :-)
2017-02-24 08:13:17 (9 lat temu)
jelonek
 
+2 głosów:2
do vetinari: A może to celowy zabieg ? Innowacyjny peron gdzie każdy pasażer znajdzie idealną dla siebie do wsiadania odległość pomiędzy peronem a schodami/podłogą pociągu ;)
2017-02-24 19:40:49 (9 lat temu)
do vetinari: Może chodzi o to żeby woda odpowiednio spływała.
2017-02-25 16:42:57 (9 lat temu)
do jelonek: Dobre, źyjeme w ciekawych czasach, nawed juź takie rzećy projektanci projektuja :-) Dobrze źe juź kawe dopilem..znów bym musial kupowacz nowy ekran :-)
2017-02-25 08:21:17 (9 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Nie nie, woda ma leciec w keirunku torów. Tutaj niestety jest robota odwalona. Teren byl zle przygotowany. Tz u nas sie to wibracijami zmacnia. I takka robota sie ciesto odwala...I peron sobie tz śadl..
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: corect :-)
2017-02-25 16:56:19 (9 lat temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 4 miesiące temu)
Peron 5 dworca Głównego.
20.36 na peronie 5
1979
-
1993
1979
-
1994
1994
-
2010
2009
-
2012
2010
-
2012
2012
-
2016
2012
-
2016
2016
-
2023
2022
-
2023
Peron 5 - obiekty i wydarzenia
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet