| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Mapy i plany - dolnośląskie

Mapy i plany (Karkonosze)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Mapy i plany - dolnośląskie

5 subskrypcji
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234567następna
Ostatni widok przed diametralną ingerencją w strukturę ziemi, budową kolei żelaznej, rok pozniej uruchomiono odcinek z Wrocławia do Olawy.
2017-05-03 19:46:50 (9 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Ładnie widać, że obecne drogi pokrywają się z dawnymi drogami.
2017-05-03 19:49:03 (9 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
Ciekawe, linia kolejowa kończąca się na dzisiejszych ogródkach działkowych przy ul. Działkowicza ?
2017-07-22 12:00:54 (8 lat temu)
Ludzie do tej pory na działkach wykopują różności, kawałki porcelany, resztki talerzy, nożyczki itp.
2017-07-22 21:06:47 (8 lat temu)
do antypuszka©: Może już zdążyłeś wyjaśnić zagadkę. Jeśli nie, to może pomoże Ci takie spostrzeżenie: na mapie topograficznej z 1924 r. ( ) w miejscu najstarszej części działek uwidoczniony jest osadnik (ale nie wiem, komu do czego służył). Może ta bocznica miała z tym związek?
2017-07-22 18:09:58 (8 lat temu)
do blaggio.: Wyczytałem gdzieś, że niemiec miał tu kiedyś, wysypisko śmieci.
2017-07-22 19:00:57 (8 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do antypuszka©: Nie wiem, kiedy w Jeleniej wybudowano pełną siec kanalizacyjną, ale to miejsce może służyło również do wywozu tzw. nieczystości stałych z dołów kloacznych. Ciekawe co mógł oznaczać skrót Kgr. w tym miejscu na wskazanej przeze mnie mapie. Ale to i tak nie wyjaśnia, po co wcześniej mógłby być tam ten tor. Może miało to związek z rozpoczęciem budowy linii kolejowej do Lwówka.
2017-07-22 19:44:23 (8 lat temu)
do blaggio.: linie kolejowa do lwowka rozpoczteo budowac w 1904 r. i dociagnieto ja odo siedlecina, tutaj; czyli az pod dawne wysypisko smieci dla jeleniej g. tu jest wstepne jej zaznaczenie, ta bocznica to moze byla wojskowa?
2017-07-22 19:51:42 (8 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Kgr. to zapewne kiesgrube - żwirownia. A wysypisko smieci być może zapełniło wyrobisko.
2017-07-22 21:00:31 (8 lat temu)
do Dariusz Łukasik: Ja wspomniałem o budowie tej linii, bo przyszła mi do głowy taka hipoteza, że w tym miejscu może zorganizowano wykop piasku na budowę pierwszych nasypów na początkowym odcinku. Na dalszych odcinkach nie było potrzeby bo podstawową zasadą przy projektowaniu linii było bilansowanie prac ziemnych, tak żeby wykopy na linii pokrywały zapotrzebowanie na grunt do nasypów dla oszczędności na transporcie. A ta bocznica mogła istnieć tylko czasowo. Potem wyrobisko po przystosowaniu (obwałowania) wykorzystywano do składowania nieczystości i odpadów.
2017-07-22 20:16:34 (8 lat temu)
do blaggio.: calkiem sensowna hipoteza, ta bocznica podciagnieta jest bowiem az do miejsca gdzie zaczynal sie wilki wykop tysiecy ton ziemi; tu widac tylko fragment tego wykopu, ale ziemia mogla byc transpotowana do tej bocznicy jak opisales.
2017-07-22 20:23:17 (8 lat temu)
do Dariusz Łukasik: No widzisz, i Ty chyba posunąłeś sprawę do przodu. Bo ja nie przyjrzałem się dobrze mapie, że ta linia zaczyna się takim dużym wykopem. Więc historia mogła być taka, że to miejsce przyszłego wysypiska po prostu czasowo służyło składowaniu ziemi z tego wykopu przywożonej na tę bocznicę i później użytej gdzieś dalej na nasypy.
2017-07-22 20:35:50 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Proszę zwrócić uwagę na wielkość, powierzchnie i granicę jednego wtedy Śląska jaki podlegał stołecznemu już wtedy mieście Wrocław- od Krosna Odrz., Żagania, prze Opole, aż do Wisły i Oświęcimia...takie powinno być woj. Dolnośląskie....;)
2017-08-19 18:31:47 (8 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Taki mógłby być "land" Śląsk, gdybyśmy żyli w Republice Federalnej Polski :)
2017-08-19 22:14:14 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Nic straconego konstytucja RFN w jednym z paragrafów stwierdza ''Niemcy istnieją w granicach z 1937 r.'', coz okupujacy kraj po 1945 r. na takie sformulowanie pozwolili...a na powaznie, to po wydzieleniu opolskiego i Grn. Śl. taki byl ''land Niederschlesien'' do 1914 roku.
2017-08-19 22:26:19 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Opinia Dariusha; mapa stanowi całość z pozostałymi dwoma mapami euroregionu, ponieważ obejmuje obecne terytorium polskie, pomimo sporej części landu Saxonia, lekko tylko nagnie regulamin (foto ateliery i inne...), a dla słowianofilów na portalu i poza nim obejmuje dawne tereny słowiańskie;)
2017-08-24 14:04:37 (8 lat temu)
Dzisiejsze Zabobrze - (Strupice) - Grabarów i Jeżów są ok 10 - do nawet 15 km od ówczesnego miasta!Widzę że Jeżów Sudecki tak jak dziś jest jego centralna część , najstarsza - z obecnego mostu nad Bobrem -do Jeżowa było ponad 10 km. czyli godzina jazdy konno w zaprzęgu.
2017-09-20 19:55:18 (8 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Ciekawostka- zaznaczono "Drogę Sudecką", którą Niemcy zrealizowali na odcinku Świeradów Zdr. - Szkl. Por., temat wracał jeszcze parokrotnie przez lata naszej tu bytności, w planach, kiedyś czytałem o planach z 1974 r. ("Propaganda sukcesu"- XXX lat Polski Ludowej) wybudowania właśnie owej "Drogi Sudeckiej" do roku ...2000:), chyba nawet w podobnym przebiegu.Ciekawe tylko jak wyobrażano sobie jej wybudowanie na odcinku "Karkonoskim", bo tu jest czysta fantazja drogi przeprowadzonej szczytami gór?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literki
2018-09-14 18:14:01 (7 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Interesująca mapka z czasów przełomu. Połowa nazw miejscowości nie nie przetrwała próby czasu i została zmieniona powtórnie.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: liter
2019-05-03 12:20:41 (7 lat temu)
fantom
 
Bóbr to Bobrawa, Kamienna to Wiła, Jeżów to Grunów, Trzcińsko to Rożniewo, Wojanów to Sarbiewo, Dziwiszów to Babice, Mysłakowice to Turońsk
2019-05-05 10:20:37 (7 lat temu)
antypuszka©
 
+1 głosów:1
Dlaczego takie małe, nic nie widać ?
2019-07-27 00:30:20 (6 lat temu)
fantom
 
Na jakiej aukcji są takie mapy do kupienia?
2019-08-07 23:11:52 (6 lat temu)
labeo7
 
Tej mapki do planów Wrocławia bym nie przypisywał.
2019-10-30 19:58:56 (6 lat temu)
do labeo7: No może faktycznie. Jest wyraźna przewaga okolic nad Wrocławiem. W takim razie zostawiam tylko w mapach dolnośląskiego.
2019-10-30 20:10:10 (6 lat temu)
61 Dyskusji (ostatnia 6 lat temu)
Mapa Księstwa Jaworskiego, skan reprodukcji 1 : 1.Oryginał znajduje się w zbiorach Biblioteki Narodowej.
Mapa z 1935 r. przedstawiająca fragment woj. dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.
1450
-
1561
1561
1450
-
1572
1561
-
1600
1578
-
1621
1601
-
1621
1640
-
1650
1640
-
1650
1643
-
1650
1640
-
1675
1640
-
1675
Mapy i plany - dolnośląskie - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet