| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Mapy i plany - dolnośląskie

Mapy i plany (Karkonosze)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Mapy i plany - dolnośląskie

5 subskrypcji
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234567następna
† ☻
 
+1 głosów:1
Na mapach wydawanych w RFN do końca lat sześćdziesiątych Dolny Śląsk i inne ziemie zachodnie oznaczane były jako "zur Zeit unter fremder Verwaltung"
2013-02-11 11:14:22 (13 lat temu)
Jazzek
 
+2 głosów:2
Ciekawe są tu granice powiatów pogranicznych, w szczególności Barść (Forst), Gubin i Biała Woda (Weisswasser), które wciąż rozpościerają się po obu stronach Nisy.
2021-02-22 16:56:56 (5 lat temu)
Kavikvs
 
+1 głosów:1
Kluczborek?
2010-03-28 20:15:28 (16 lat temu)
Ciekawe jest również potraktowanie granicy z Czechami jako granicy państwowej, a granicy na Nysie tylko jako granicy strefy okupacyjnej.
2010-03-28 21:08:56 (16 lat temu)
do Kavikvs: A Żóraw na wschód od Żegania to dziś co?
2010-03-28 20:27:21 (16 lat temu)
do Kavikvs: ;) Nisa, Kładzko i Zgorzelice ;)
2010-03-28 20:39:34 (16 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Żary, he, he.
2010-03-28 20:33:49 (16 lat temu)
† Festung
 
0 głosów:1
do Jarosław Dubowski: ..Lignica, Międzyrzecz, Frybork, Szunów, Krzyżatka. Zastanawia Frydland i Hradek po polskiej stronie. Najpiękniejszy jest jednak Odmóchów, choć Nisa Kładzka też brzmi nieźle, he, he.
2010-03-28 20:53:40 (16 lat temu)
do † Festung: \"Droga bita\" też brzmi trochę śmiesznie ;)
2010-03-28 21:05:41 (16 lat temu)
Kavikvs
 
do † Festung: Dodaj jeszcze Rychbach.
2010-03-28 21:20:56 (16 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
do † Festung: Po polskiej stronie, bo to są odpowiednio dzisiejsze Mieroszów i Radków. Ciekawe są też Białobrzezie zamiast Bytomia Odrzańskiego i Szymrych zamiast Chełmska Śl. Nazwa Równe na Złoty Stok pokazuje chyba proweniencję jego nowych mieszkańców, równo to tam w ogóle nie jest.
2012-04-30 09:55:18 (14 lat temu)
Kavikvs
 
do Neo[EZN]: Dlaczego?
2010-03-28 21:18:17 (16 lat temu)
erisson
 
do Danuta B.: Bo z drugiej strony nie było żadne państwo tylko strefa okupacyjna...
2012-04-30 09:14:06 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do Kavikvs: Ja odpowiem w imieniu Oberszeryfa Wszystkich Szeryfów: dlatego, że w słowniku młodzieńców generacji PT. Neo nie ma już takiego słowa jak droga bita.
PS. Rozumiem, że wyjaśnieniem tym złapałem co najmniej 100 dodatkowych punktów.
2010-03-28 21:38:50 (16 lat temu)
do † Festung: Dziś nazywa się to elegancko jezdnia nieutwardzona . Lepiej brzmi, mniej dosadnie, co?
2010-03-28 21:41:11 (16 lat temu)
do † Festung: Otóż to :) W nagrodę być może obejrzysz sobie jedną panoramkę z folwarku w Ślęzy (jedną z wielu, które szykuję) - o ile uda mi się jej dół zmontować bo mam z tym ogromne problemy.
2010-03-28 21:52:18 (16 lat temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Danuta B.: Nieutwardzona to jest nieutwardzona (rozjeżdżone pole), bita to co innego posiada nawierzchnię ulepszoną.
BTW - w 2006r. trafiłem w okolicy Narwi (Narew - wieś w w województwie podlaskim, w powiecie hajnowskim) i ze zdziweniem stwierdziłem że droga Narew - Planty nie ma nawierzchnę bitą, jest wystarczająco szeroka by się swobodnie inęły dwa samochody, ale asfaltu brak...
2012-04-30 21:22:27 (14 lat temu)
do † ☻: Ja mam Atlas drogowy taki wielki jak Niemcy potrafią wydawać w prawie każdym roku ,wydany w 1964 roku cały pas od Zachod Pom po Dln Śl. i Opolskie określony jest jako "Unter polnischer Verwaltung ,jest granica Niemiec z Polską z 1939 i słabiej zaznaczona Rosyjsko -Niemiecka z 1914 r.Po traktacie o uznaniu granicy W.Brandt - Wł.Gomułka po 1970 r. już chyba wydawali z aktualną zach.granicą Polski.Natomiast na You Tubie są stare dzienniki tv.zach-niemieckiej i prognoza pogody z końca lat 50 XX wieku ,pogoda prezentowana tam była na mapie co prawda bez granic państw europ. po 1945 r. ale obejmowała całe Niemcy Zach + NRD i pas polskich Ziem Zachod .Tak to było kadrowane.
Komentarz został edytowany przez administratora - powód: orto.
2013-02-11 17:07:16 (13 lat temu)
Brak linii kolejowej Lwówek Śl. - Jelenia Góra, datowanie w dół przed 1909 rokiem.
2019-11-25 16:43:40 (6 lat temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Po roku 1939 nie byłoby tutaj Polen.
2020-05-01 16:19:55 (6 lat temu)
bogox
 
prawda
2020-05-02 18:58:59 (6 lat temu)
Nie tylko opolskie - również dolnośląskie tu widzimy w całości.
2020-09-30 12:53:25 (5 lat temu)
Łużyce i Saxonie aż po Dresden.
2020-09-30 15:48:41 (5 lat temu)
ylooC
 
do ritterswalder: Dopisałem do Map i planów dolnośląskiego również
2020-09-30 13:55:54 (5 lat temu)
Darku, dziękuję, znam malo te treny. ale z tego mala co tam widzialem (Aršpach i okolica Teplice i Broumov) warto tam wpadnąć na wekeend. Przepiekna natura ☺☺☺
2020-11-06 18:35:04 (5 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do vetinari: Może się kiedyś znajdzie i Tw. tereny, choć są one w dwóch państwach.
2020-11-06 18:37:10 (5 lat temu)
do Dariusz Łukasik: No niemlów mi źe niebyleś w Adršpachu, masz co doganiać ☺☺☺
2020-11-06 18:47:18 (5 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie byłem:( choć koło mnie wszyscy już byli, teraz trzeba poczekać na normalność, to się nadrobi.
2020-11-06 18:48:33 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Napewno!!! ☺☺☺
2020-11-06 18:49:32 (5 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Polecam moje ostanie znalezisko Wrocławskim Fotopolanom- można zbliżyć Wrocław na dokładnej mapie topograficznej opracowanej w 1983 r. plus.
2020-11-21 18:46:23 (5 lat temu)
Tama w budowie, ale przypuszczalna linia brzegowa jeziora zaznaczona- to będzie już gdzieś pod koniec budowy, ok 1912 r.
2021-02-19 18:43:15 (5 lat temu)
Góra "Grapa" ma tu nazwę!- "Alte Pferd" - Stary Koń- nie znany fakt- dopisuje!
2021-02-19 18:46:59 (5 lat temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Jezioro jest narysowane linią przerywaną, więc było w planie albo w budowie. Była podana data tej mapy jako 1901, ja dodatkowo dodałem parę lat.
2021-02-19 18:47:41 (5 lat temu)
fantom
 
do Dariusz Łukasik: Ciekawostką są szlaki turystyczne zaznaczone na czerwono. Większość pokrywa się z dzisiejszymi.
2021-02-19 18:52:56 (5 lat temu)
do fantom: Obecny Zielony - "Szlak Zamków Piastowskich" , tez jest, kończy się w Pokrzywniku, choć pewnie do Wlenia na bank był wytyczony, jako zielony szlak, jego nazwę dał Pan Stec i to już w 1947 roku.Ale przeanalizowałem to jeszcze raz i otóż, mapka jest mniej więcej z 1904 r.To wtedy podjęto ostateczną decyzję o budowie tamy w Pilchowicach i linii kolejowej do Lwówka Śl.Zobacz gdzie jest stacja kolejowa w Siedlęcinie: po lewej stronie drogi i sporo bliżej, byłoby to przy tej realizacji vis a vis siedziby "Kołka Rolniczego"- : !
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: kierunek lewy
2021-02-19 20:19:24 (5 lat temu)
fantom
 
do Dariusz Łukasik: No to robimy 1904.
2021-02-19 20:22:49 (5 lat temu)
Dariusz Łukasik
 
+1 głosów:1
Dzięki za ten wrzut, postudiowałem już trochę i jedna z ciekawostek to: przy drodze do Płoszczynki jest Neu Grunau (Nowy Jeżów)- jest to tyle ciekawe że jest on zaznaczony w rejonie obecnej ulicy Zachodniej i nowych przyległych, intensywnie zabudowywanych od jakichś ok. 10 l.Jednak dotychczas były to tylko pola i łąki (d. PGR Siedlęcin przekazane gminie).Nie było tam żadnych śladów zabudowy, pytanie jest- kiedy ten "Nowy Jeżów" wyludnił się, że na następnych mapach w XIX w. nie było już po nim śladu.
2021-07-14 17:39:47 (4 lata temu)
do Dariusz Łukasik: Przyjemność po mojej stronie Darku. Faktycznie jest "Neu grunau" na mapie, ciekawe, nie powiem.
2021-07-15 03:11:08 (4 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
To mapa Karkonoszy, a nie Karpacza.
2022-01-03 20:52:07 (4 lata temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
Najpóźniej 1936 (jest Kandrzin).
2022-03-06 14:30:58 (4 lata temu)
labeo7
 
do ritterswalder: Dzięki.
2022-03-06 14:45:36 (4 lata temu)
61 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Mapa Księstwa Jaworskiego, skan reprodukcji 1 : 1.Oryginał znajduje się w zbiorach Biblioteki Narodowej.
Mapa z 1935 r. przedstawiająca fragment woj. dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.
1450
-
1561
1561
1450
-
1572
1561
-
1600
1578
-
1621
1601
-
1621
1640
-
1650
1640
-
1650
1643
-
1650
1640
-
1675
1640
-
1675
Mapy i plany - dolnośląskie - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet