| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Mapy i plany - dolnośląskie

Mapy i plany (Karkonosze)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Mapy i plany - dolnośląskie

5 subskrypcji
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia1234567następna
Julo
 
Mapkę załadowałem w związku z potrzebą umiejscowienia dawnej Gebertsbaude - - w połowie drogi między Hutą a Jakuszycami, przy linii kolejowej.
2010-09-01 01:03:04 (15 lat temu)
Ale fajna mapka! Niezły skarbiec dawnych nazw... rewelacja, studiuję ją od 15 minut ale za chwilę trzeba na Pracze spadać :)
2010-11-20 08:51:40 (15 lat temu)
Julo
 
do Neo[EZN]: Taak, te nazwy są naprawdę intrygujące. Bardzo ciekawe jest też to, że na mapce zaznaczone są m.in. mosty, niektóre nawet z nazwami: np. we Wrocławiu mamy Langebrücke, czyli łańcuch dawnych tzw. Długich Mostów zwanych po łacinie Wratislavia junxta pontem prowadzących od Bramy Piaskowej przez Most Piaskowy na północ (m.in. tam, gdzie dziś są Mosty Młyńskie), do Ołbina.
Co ciekawe, do Wikipedii pewien Niemiec z Zagłębia Ruhry załadował tę mapę już trzy lata temu, a dopiero dziś nad ranem jeden z naszych rodaków ją namierzył i dodał do artykułu o Dolnym Śląsku.
2010-11-20 09:19:49 (15 lat temu)
ŁAPA
 
Jako, że i Racibórz ujęty, pozwoliłem sobie przypisać mapę również do mojego miasta;)
2011-01-29 17:49:40 (15 lat temu)
zuf
 
+2 głosów:2
To nie jest mapa ani Opola ani Raciborza ani Brzegu, Świdnicy czy Kłodzka. Jest to mapa głównie województwa opolskiego i fragmentu dolnośląskiego i tam powinna być przypisana.
2011-01-29 18:02:23 (15 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
Czy mogę odpisać od Raciborza? Na tej zasadzie musielibyśmy przecież przypisać do wszystkich miejscowości znajdujących się na mapie, co doprowadziłoby nas do szaleństwa :)
2011-01-29 19:17:27 (15 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Teraz chyba będzie dobrze?
2011-01-29 22:05:22 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do pawulon: Wybornie.
2011-01-30 00:46:57 (15 lat temu)
Danuta B.
 
+1 głosów:1
Do wielkopolskiego też bym przypisała. Pleszew, Krotoszyn - to już Pyrlandia.
2011-02-06 20:01:44 (15 lat temu)
pawulon
 
+2 głosów:2
do Danuta B.: Ze mną jak z dzieckiem... mówisz i masz :)
2011-02-06 20:08:24 (15 lat temu)
Ciekawa... Olau zamiast Ohlau w dodatku polsko brzmiące nazwy - \"Trzebizko\", \"Ianckowa\", \"Dziewentlin\", \"Glodnik\" itd...
2011-03-14 19:56:00 (15 lat temu)
Zottwitz samiast Schottwitz, Brock zamiast Brockau, Olse zamiast Oels... ciekawie się rozwijały nazwy miejscowości i zastanawia mnie czy miał w tym udział rozwój języka czy po prostu \"zniemczanie\" dawnych nazw brzmiących obcojęzycznie?
2011-03-14 23:02:01 (15 lat temu)
zuf
 
do Neo[EZN]: Chyba to pierwsze - rozwój języka. Pewnie za 100 lat nie będzie już Wrocławia tylko Wrocek :)
2011-03-14 23:21:20 (15 lat temu)
do zuf: A może Wroclove? :) To by mi się nawet podobało!
2011-03-14 23:23:57 (15 lat temu)
zuf
 
To mapa Śląska czy Wrocławia?
2011-04-11 17:35:05 (15 lat temu)
McAron
 
Myślę, że wybrnąłem z podchwytliwego pytania zakładając nowy obiekt (\"zmałpowany\" zresztą z zaprzyjaźnionego portalu).
2011-04-12 18:47:10 (15 lat temu)
McAron
 
Poprawione.
2011-04-12 20:39:11 (15 lat temu)
zuf
 
do McAron: Heh.. Mam dla Ciebie złe wieści :)
2011-04-12 19:14:42 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
Sprawdzę, gdzie dokładnie stoi ta tablica.
2011-06-08 08:36:03 (15 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Za leśniczówką po tej samej stronie co ona, więc może to są Gościęcice... a może nie ;)
2011-06-08 09:02:06 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
do pawulon: Tak myślałam, więc może będzie lepiej Gościęcice.
2011-06-08 10:32:32 (15 lat temu)
pawulon
 
do ZPKSoft: Są Gościęcice. ;)
2011-06-08 11:03:26 (15 lat temu)
fck
 
+1 głosów:1
Jak za małe, to mam max 6000px szerokości.
2011-11-26 14:34:42 (14 lat temu)
fck
 
+1 głosów:1
A czy ktoś się orientuje co to za autostradę planowali?
2011-11-26 19:27:42 (14 lat temu)
Danuta B.
 
+4 głosów:4
do fck: Dla mnie małe, drugie tyle proszę. Jak inni?
2011-11-26 14:56:17 (14 lat temu)
† Festung
 
+1 głosów:1
do fck: Adrianie, jak możesz dawaj większe!
2011-11-26 14:58:10 (14 lat temu)
fck
 
+1 głosów:1
do † Festung: Lepiej?
2011-11-26 15:31:31 (14 lat temu)
† Festung
 
+2 głosów:2
do fck: In Ordnung Herr General!
2011-11-26 15:56:05 (14 lat temu)
WW
 
+3 głosów:3
do fck: Miała iść druga, równoległa autostrada Wrocław-Zgorzelec przez tereny podgórskie. Przebieg chyba nigdy nie został dokładnie ustalony. Ten przedstawiony na mapie wydaje się mało racjonalny, sensowniej byłoby, gdyby taka odnoga obsługiwała także Świdnicę i Wałbrzych. Tak czy inaczej - imponujące, bo nie ulega wątpliwości, że zostałoby to wcześniej czy później zrealizowane. Państwo polskie nigdy jak dotąd nigdy nie zaproponowało takiej trasy nawet na poziomie koncepcyjnym.
2011-11-26 23:16:49 (14 lat temu)
Petroniusz
 
+3 głosów:3
do WW: Autostrada niedaleko Wałbrzycha i blisko Świdnicy i dalej w kierunku Kłodzka i Czech była planowana. Jest na planie z 1938.
2011-11-26 23:28:24 (14 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Podmieniłem na o wiele lepszą rozdzielczość.
2013-02-24 11:00:17 (13 lat temu)
61 Dyskusji (ostatnia 13 lat temu)
Mapa Księstwa Jaworskiego, skan reprodukcji 1 : 1.Oryginał znajduje się w zbiorach Biblioteki Narodowej.
Mapa z 1935 r. przedstawiająca fragment woj. dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego.
1450
-
1561
1561
1450
-
1572
1561
-
1600
1578
-
1621
1601
-
1621
1640
-
1650
1640
-
1650
1643
-
1650
1640
-
1675
1640
-
1675
Mapy i plany - dolnośląskie - obiekty i wydarzenia
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet