Budynki wciąż stoją. Ich lokatorzy chyba mają zostać przeniesieni do jednego z bloków, których budowa trwa przy ul. Frankla. Pewnie wtedy zacznie się wyburzanie.
Polanowice
Dwór
Ismena (2026-06-26 01:46:26)
Czy ten pałac nie powinien być odrębnym obiektem? Niemiecka Wikipedia podaje, że stary pałac został wyburzony i w tym samym miejscu wzniesiono nowy.
Dana (2026-06-26 10:03:50)
Niestety, źródła nie są zgodne w kwestii czy dawny pałac (dwór) został przebudowany czy też na jego miejscu wzniesiono zupelnie nowy, np.: "Kolejnym właścicielem Polanowic był hrabia Karl von Rittberg, a po nim Wanda Korn, z domu Rudolphi, która w 1911 roku przebudowała i zmodernizowała pałac", źródło
jest informacja, że pałac był wprawdzie przebudowywany, ale przez poprzednich właścicieli. Natomiast Wanda Korn, która kupiła budynek 1.07.1910, kazała go całkowicie wyburzyć i na tym samym miejscu wzniosła nową siedzibę (Das ehemalige Herrenhaus ..... wurde 1911 vollständig niedergerissen).
Dana (2026-06-27 11:45:30)
Obiekt osobny już jest, dzięki za info :)
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)