| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (16)
Obiekty w okolicy
Budynek gospodarczy
38
m
Cieszyn
3 Maja 10
59
m
Cieszyn
Przykopa 33
66
m
Cieszyn
Przykopa 33
66
m
Cieszyn
Schodowa 5
69
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Amfiteatr

Obiekt istnieje częściowo
Zbudowano: 1964-1969
Dawniej: Wyrobisko gliny dla cegielni
1 subskrypcja

Amfiteatr powstał w dawnym wyrobisku po znajdującej się tu niegdyś cegielni Fritza Fuldy bądź A. Mattera. Budowany wiele lat metodą "czynów społecznych", głównie przez pracowników pobliskiej Celmy (ostatnie wykonane prace to wylanie asfaltu i montaż oświetlenia w roku 1969). W czasach PRL-u dosyć często odbywały się tu różne imprezy plenerowe, a w okresie zimowym organizowano ślizgawki. W czasie trwania cieszyńskich edycji festiwalu filmowego Nowe Horyzonty w amfiteatrze znajdował się klub festiwalowy. Ostatnimi czasy pojawiło się kilka koncepcji racjonalnego zagospodarowania tej potencjalnie pożytecznej dziury w ziemi, ale póki co płyta amfiteatru pełni rolę parkingu - co najważniejsze - darmowego i blisko rynku. Zapis jest dość historyczny. W obecnych czasach ta malownicza dziura w ziemi pełni jedynie funkcję darmowego parkingu.

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
stoik
 
+3 głosów:3
Do Polska přes řeku je na krok blizko
V Cieszynie jest fajne targovisko
Za groš i za zloty
Fajnove kalhoty
A ještě ušetřiš na pivisko... : )

2011-09-19 22:44:12 (14 lat temu)
augiasz
 
+1 głosów:1
Wydaje mi się, że to było na początku lat 90. ale mogę się mylić
2011-09-19 22:45:49 (14 lat temu)
Czy były tu kiedyś jakieś siedziska, czy siadało się na tych murkach?
2020-10-18 23:07:14 (5 lat temu)
tatranclimber
 
+3 głosów:3
O ile dobrze pamiętam to były drewniane ławki. Dawno tam nie byłem, ale na twoich zdjęciach widać gdzieniegdzie wystające metalowe mocowanie do tych ław.
2020-10-19 01:49:09 (5 lat temu)
do tatranclimber: Faktycznie, teraz jak się przyjrzałam to widzę .
2020-10-19 10:27:45 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 5 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet