| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat cieszyński
Więcej (19)
Obiekty w okolicy
Rynek 16
9
m
Cieszyn
Rynek 14
9
m
Cieszyn
Rynek 17
22
m
Cieszyn
Szeroka 1
29
m
Cieszyn
Poczta Polska
30
m
Cieszyn

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek 15

Zbudowano: 1863
Zabytek: A-254/77
1 subskrypcja

Wyszynk i handel wina - Jan Burkot
116/15

proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
vetinari
 
+1 głosów:1
Chyba to jest dworzec autobusowy
2015-06-22 09:44:54 (11 lat temu)
Jorg
 
+1 głosów:1
A czy przypadkiem nie jest to czas, kiedy autobusy w Skoczowie miały przystanek na Rynku, bo coś mi to na ten plac wygląda. Wówczas musiały by być to lata 60-te.
2015-06-22 15:37:03 (11 lat temu)
Oczywiście dworzec chociaż rozkładu budynku jakoś nie pamiętam to ta tablica utkwiła mi w pamięci.
2015-06-22 16:30:11 (11 lat temu)
Agiś95
 
+2 głosów:2
Ja bym tutaj się skłaniała ku latom 50 - tym - wnioskuję na podstawie mody;) Byłabym nawet na tyle odważna, żeby stwierdzić, że to ok. roku 56. Swoją drogą, pan w garniturze to trochę taki Sinatra ;)
2015-06-22 16:49:26 (11 lat temu)
W 50 latach dworca nie było.Powstał chyba po roku 60.
2015-06-22 17:13:38 (11 lat temu)
augiasz
 
Ale to nie jest dworzec autobusowy na ulicy Bielskiej tylko fragment kamienicy z rynku, gdzie podobnie jak w Cieszynie znajdował się przystanek autobusowy. Jeśli to oczywiście jest Skoczów...
2015-06-22 20:54:17 (11 lat temu)
To chyba narozna kamienica obok budynku poczty.
2015-06-22 21:14:55 (11 lat temu)
Do cracusiac-BINGO oświyciłeś mie .Ta tablica mnie myliła.w Skoczowie była taka sama.
2015-06-22 21:30:39 (11 lat temu)
Jasne że mógł być w tyle - o 14km.:-)
2015-06-22 22:07:39 (11 lat temu)
Gdyby znalazł się człowiek który nie jest leniwy i przewertował stare Głosy Ziemi Cieszyńskiej to napewno by traił na notatki związane z budową nowego dworca i odrazu zrobiło by się jaśniej.Jo je lyniwy.
2015-06-22 22:13:00 (11 lat temu)
augiasz
 
+2 głosów:2
Cieszyn, Rynek 14, lata 60. (maksymalnie do 68.). Tablica i wejście są widoczne m.in. tutaj w rogu: . Poprawiłem opis i datowanie
2015-06-23 07:53:25 (11 lat temu)
Stenek
 
Po wejściu do drzwi, czyli do kas, można było ujrzeć podłogę z drewna (klepki, bodajże), ale jedno jest pewne, była ona cała zasmarowana czarną oliwą, czy czymś takim, to dobrze pamiętam
2016-08-08 21:41:11 (9 lat temu)
cracusiac
 
+2 głosów:2
do vetinari: Odnosze podobne wrazenie.
2015-06-22 09:56:42 (11 lat temu)
paulus60
 
+2 głosów:2
do vetinari: Chyba, chyba. Nie chyba, a na pewno dworzec autobusowy. Skąd wziąłeś to zdjęcie do prywatnych zbiorów???? Super !!!!!. Mam drobne wątpliwości co do datowania. Wg mnie to jest wcześniej, niż w latach 80. XX w. (te torebki, buciki itd. wskazują raczej na lata 70. lub nawet końcówkę 60. bo fryzura tej pani z lewej strony by to raczej sugerowała. :) ;)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2015-06-22 13:19:25 (11 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do paulus60: zmnienilem datacie
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: zmiana
2015-06-22 14:32:09 (11 lat temu)
do paulus60: Chyba może na pewno ;)
2015-06-22 16:37:45 (11 lat temu)
paulus60
 
+1 głosów:1
do vetinari: OK. Zrobione
2015-06-22 14:49:29 (11 lat temu)
do Jorg: no..panowie...dla tego napisalem chyba..:-)
2015-06-22 16:03:09 (11 lat temu)
do Jorg: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2015-06-22 16:06:10 (11 lat temu)
do Agiś95: Ja tam czuje lata 70te....ubranie sa jak z Czechoslowackiego serialu Pod jednym dachiem ...:-)
2015-06-22 16:58:41 (11 lat temu)
do Agiś95: Mam tylko drobną wątpliwość, czy w latach 50. plątali się po Skoczowie dysponujący kolorowym filmem fotograficy. ;-) :-) :-)
2015-06-22 18:02:04 (11 lat temu)
Agiś95
 
do paulus60: To jest bardzo słuszne spostrzeżenie :D To "tylko" Skoczów, a ja miałam niesamowite skojarzenie z filmem "I Bóg Stworzył Kobietę". Ale teraz jak się przypatruję: jedna pani ma płaszczyk. z tych, które weszły dopiero po 60. roku, zaś inna fryzurę lekko "a'la kapusta". Zatem może bardziej jakiś 1962 lub 63. Wydaje mi się, że 67. to troszkę za późno, bo wyszły z mody takie kapelusze, bandanki i spódnic nie nosiło się tak wysoko, ale oczywiście Skoczów mógł być nieco w tyle ;) Ja stoję zatem twardo za 1961 - 1964 :)
2015-06-22 21:50:56 (11 lat temu)
Jorg
 
do augiasz: No właśnie ! Ja patrząc na to zdjęcie, widzę przystanek PKS w Cieszynie na Rynku ( dzisiejszy numer to chyba 14 lub 15 ) w latach wczesno 60-tych. Często korzystałem z tego miejsca, jeżdżąc autobusami do Katowic czy Żor. Autobus do Katowic miał dwie trasy, jedną przez Pawłowice, Żory, Mikołów, drugą przez Bąków, Strumień, Pszczynę, Tychy. Na pewno jadąc z Cieszyna do Bielska w Skoczowie przejeżdżało się przez Rynek.
2015-06-22 21:01:09 (11 lat temu)
czesil
 
do Agiś95: Skoczów mógł być nieco w tyle :-)
2015-06-22 21:56:37 (11 lat temu)
Agiś95
 
do † marian11: Ja bym sobie nawet poszperała w wolnym czasie, ale nie mam doń dostępu:(
2015-06-22 23:03:59 (11 lat temu)
do augiasz: super-no to mamy po problemu s lokalizacia-dziekuje.Ja go mam pod opisem Skoczów...
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek
2015-06-23 09:15:13 (11 lat temu)
do augiasz: A zprawej strony był Komis.
2015-06-23 09:30:04 (11 lat temu)
Jorg
 
do Eugeniusz S.: Licząc od tego przystanku, pierwszy był " Kogucik " a potem " Komis " przeniesiony w połowie lat 60-tych z budynku obok Domu Narodowego ( chyba dzisiaj jest tam bank ).
2015-06-23 09:46:59 (11 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Fajnie nasłonecznione.
2018-02-22 21:17:19 (8 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
Rynek 15 to jest po lewej czy w głębi, bo z opisu trudno wywnioskować?
2018-02-23 10:03:18 (8 lat temu)
grzegorzem
 
+1 głosów:1
do pawulon: Sprecyzowałem.
2018-02-23 14:47:18 (8 lat temu)
pawulon
 
do grzegorzem: Dzięki.
2018-02-23 15:36:54 (8 lat temu)
Pokaż na mapie
2 Dyskusje (ostatnia 8 lat temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet