|  | powiat cieszyński |
Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:
- Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
- Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
- Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł
Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 3
|
a%3A4%3A%7Bs%3A1%3A%22k%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bi%3A1%3Bi%3A1%3Bs%3A6%3A%22Polska%22%3B%7Ds%3A1%3A%22w%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%224%22%3Bi%3A1%3Bs%3A9%3A%22%C5%9Bl%C4%85skie%22%3B%7Ds%3A1%3A%22p%22%3Ba%3A2%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A1%3A%223%22%3Bi%3A1%3Bs%3A11%3A%22cieszy%C5%84ski%22%3B%7Ds%3A1%3A%22m%22%3Ba%3A3%3A%7Bi%3A0%3Bs%3A2%3A%2297%22%3Bi%3A1%3Bs%3A7%3A%22Cieszyn%22%3Bi%3A2%3Bb%3A1%3B%7D%7D
|
wczytywanie danych...
|
|
|
|
|
Nieistniejące już przejście graniczne pomiędzy Błogocicami i Balinami (część przysiółka, która po podziale Śląska Cieszyńskiego w 1920 r. znalazła się w granicach ówczesnej Czechosłowacji i Polski). Przejście było czynne przez cały okres międzywojnia. Początkowo jednak znajdowało się na moście kratownicowym http://slaskie.fotopolska.eu/32317,obiekt.html i najprawdopodobniej dopiero po II wś. zostało przeniesione w to miejsce. Za obiekt graniczny służył wagon kolejowy zlokalizowany po stronie czeskiej. Do przejścia granicznego prowadziła droga, która łączyła Cieszyn z Trzyńcem (obecnie w Republice Czeskiej) http://cieszyn.fotopolska.eu/Cieszyn/b70391,Droga_z_Blogocic_do_Balin.html . Z przejścia korzystali robotnicy pracujący w niedalekiej Hucie Trzynieckiej oraz mieszkańcy, którzy zostali rozdzieleni nowo powstałą granicą. Współcześnie wagon kolejowy pod wpływem warunków atmosferycznych uległ rozpadowi, natomiast droga przecinająca dawne przejście graniczne jest zachwaszczona wegetacją roślinną.
|
proszę czekać...
|