| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Łukasz Bogacz
 
+2 głosów:2
Według mnie to jest Częstochowa. Róg obecnej Wieluńskiej i 3 maja, w tyle początek zabudowań Jasnej Góry.
2012-10-31 13:03:03 (13 lat temu)
4elza
 
Tak, czy inaczej przypisanie do "Sanktuarium Matki Bożej" nie jest właściwe...
2023-08-31 07:08:27 (2 lata temu)
bonczek_hydroforgroup
 
+3 głosów:3
Może zamiast pielgrzymowania nazwać to wydarzenie - Pielgrzymki na Jasną Górę ?
2023-08-31 07:40:57 (2 lata temu)
do Łukasz Bogacz: Kamienica jest do wglądu pod adresem 3 Maja. Widać że wygląda zupełnie inaczej. Natomiast topografia terenu jest bardzo przybliżona i wszyscy mają podobne pierwsze wrażenie.
2012-10-31 17:53:03 (13 lat temu)
fantom
 
do 4elza: Powinno być dodatkowo w NN. A przypisane nie jest bezpośrednio do sanktuarium, tylko do pielgrzymek jako wydarzenia.
2023-08-31 07:13:03 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do fantom: Uważasz, że takie wydarzenie (pielgrzymki...) jest potrzebne? W Licheniu np nie mamy ;-)
2023-08-31 07:26:39 (2 lata temu)
fantom
 
+3 głosów:3
do 4elza: Uważam że pielgrzymki nawet w realu nie są potrzebne, ale żyjemy w wolnym kraju i każdy robi to co lubi.
A skoro ludzie od lat maszerują i są z tego fotki - to jest i wydarzenie, które warto udokumentować.
2023-08-31 07:30:13 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do fantom: No, ok, ale jest to mnożenie podobiektów, które niczego nie wnosi, ponieważ fotki tam umieszczone są przypisane prawidłowo.
Jak dla mnie wydarzenie łączy się z konkretną datą i jest upamiętnieniem czegoś istotnego, a nie wędrówki do miejsca kultu religijnego.
2023-08-31 07:36:55 (2 lata temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do 4elza: Twoje rozumowanie lekko zaskakuje, bo można by odnieść wrażenie, że dopiero zaczynasz karierę na FP. Obiekty i podobiekty tworzy się m.in., gdy mamy zbiór zdjęć które coś łączy, nie tylko ten sam budynek, czy zespół budynków, może to być np. wydarzenie, temat itd., jak na pewno wiesz. Można oczywiście dyskutować, czy akurat jakiś podobiekt ma uzasadnienie, czy nie, ale używając argumentu, że zdjęcie jest przypisane prawidłowo, sugerujesz że wystarczy jedno podstawowe przypisanie do miejscowości/ulicy/budynku (dla porządku), a inne takie tam, to tylko przeszkadzają, wręcz dezorientują. Czy rzeczywiście przeszkadzają, nawet jeśli ich zasadność jest wątpliwa? Mi nie przeszkadzają. Im więcej równoległych sensownych skojarzeń danego zdjęcia poprzez przypisania, tym lepiej, bo zdjęcie nabiera większej wartości jako dokument.
2023-08-31 22:21:09 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Jeżeli już decydujesz się na udział w dyskusji to postaraj się o logiczną i merytoryczną argumentację, ponieważ to co napisałeś, w najmniejszym stopniu mnie nie przekonuje, zwłaszcza sformułowanie: "mi nie przeszkadzają...".

Być może Twój staż i pewność siebie powodują, że zbyt rzadko zaglądasz do regulaminu, w którym stoi: ".../celem jest zobrazowanie i opisanie przemian zagospodarowania przestrzennego Polski", oraz "...w przypadku obiektów tematycznych związanych z jakimś wydarzeniem - pierwszy człon nazwy powinien zawierać rok lub lata, w których dane wydarzenie miało miejsce.../", natomiast ani słowa nt wędrujących do miejca kultu religijnego.

Z punktu widzenia fp, wydarzenie - to zespół elementów społecznych wykraczających poza standardowe działanie, które mogą mieć charakter historyczny, kulturalny, charytatywny, polityczny i oczywiście również religijny, ale (jak widać cyt. powyżej)... określony precyzyjnie w przedziale czasowym. Natomiast pielgrzymowanie (samo w sobie) jako obiekt niczego nie wnosi. Przeciwnie, co podkreślę raz jeszcze, zaciemnia obraz sytuacji, powoduje chaos i jeżeli jak słusznie zauważyłeś - "ich zasadność jest wątpliwa" to może należy rozważyć usunięcie takiego obiektu.

Zwróć proszę uwagę, jakiego typu zdjęcia umieszczono w obiekcie "Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze"... Na bardzo wielu (jeśli nie na większości) z nich, widoczni są pielgrzymi i biorąc pod uwagę Twoją interpretację, wszytskie te foty należałoby przypisać do wydarzenia "Pielgrzymowanie..."

W Polsce, poza Jasną Górą, jest ponad 90 ośrodków pielgrzymkowych. Czy wobec tego powinniśmy w każdym takim przypdku założyć podobiekt "Pielgrzymowanie..."?, skoro wówczas "zdjęcie nabiera większej wartości jako dokument"...
2023-09-01 07:09:44 (2 lata temu)
blaggio.
 
+5 głosów:5
do 4elza: Nie miałem zamiaru wypowiadać się na temat zasadności istnienia "Pielgrzymowania...", dlatego wspomniałem tylko o tym, że mi nie przeszkadza (neutralnie). Regulamin znam na pamięć, jak paciorek, jednak poza nim uwzględniam również uzus. Sam nigdy bym nie parł do tworzenia takiego obiektu, jak ten, ale dostrzegając jego pewien sens nie sprzeciwiałbym się. Zwłaszcza, że istnienie na FP tego bardziej tematu dotyczącego przejawów życia religijnego niż wydarzenia w rozumieniu regulaminu, analogicznie do np. pochodów pierwszomajowych, dotąd nie spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem i ogólnie jest akceptowane, jak mi się wydaje. Wychodzę z założenia, że ze względu rozmaitość zainteresowań użytkowników FP pewna swoboda doboru tematów jest dopuszczalna, tym bardziej jeśli dokumentowane one są zdjęciami, których tłem jest jednocześnie obraz "zagospodarowania przestrzennego Polski". To tyle w kwestii "mi nie przeszkadza".
To co powyżej nie oznacza, że ogólnie biorąc jest mi wszystko jedno. Wręcz odwrotnie. Jak pewnie nie raz dałem do zrozumienia, zwracam bardzo uwagę na szczegóły i różne niuanse dla niektórych mało ważne, a może nawet niedostrzegalne. Nad kwestie czysto formalne przedkładam kwestie praktyczne i techniczne wpływające na dostępność informacji, jakie można wycisnąć z zamieszczanych na FP materiałów. Stąd może nieco przesadna moja reakcja na Twoją wypowiedź.
2023-09-01 21:06:33 (2 lata temu)
Ubiory z początku XX w.
2024-05-05 22:35:03 (2 lata temu)
verbensis
 
+1 głosów:1
2023-04-09 21:14:59 (3 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Tereska znowu wózek :)
2016-02-01 22:30:51 (10 lat temu)
4elza
 
Lokalizacja?...
2023-08-31 07:15:59 (2 lata temu)
fantom
 
+2 głosów:2
Jasna Góra
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2019-01-16 19:05:34 (7 lat temu)
cwixilva
 
+1 głosów:1
do fantom: rewelacja, dzięki :D
2019-01-16 19:31:00 (7 lat temu)
fantom
 
+2 głosów:2
do cwixilva: Proponuję datę 1945-48.
Wskazuje na nią wysokość dwóch choinek w tle.
1940:
1944:
2019-01-16 19:40:04 (7 lat temu)
cwixilva
 
+1 głosów:1
do fantom: zmienione :D
2019-01-16 20:11:35 (7 lat temu)
chrzan233
 
+1 głosów:1
2019-07-14 16:18:22 (6 lat temu)
do chrzan233 : przez te 2 lata fotograf się nauczył poprawnie kadrować hehe
2019-07-14 16:24:01 (6 lat temu)
do †Janowice Wielkie: Delikatnie go wspomogłem.;)
2019-07-14 16:31:25 (6 lat temu)
†Janowice Wielkie
 
+1 głosów:1
do chrzan233 : a to co innego.... nic się nie nauczył :)
2019-07-14 16:38:16 (6 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
Takie fotki pakujemy do koperty "pielgrzymowanie na JG"
2019-07-16 17:32:04 (6 lat temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do Mariusz Brzeziński: Nie bardzo rozumiem funkcjonowanie obiektu "Pielgrzymowanie na Jasną Górę". Praktycznie wszystkie zdjęcia w nim umieszczone zawierają fragmenty architektury, które można jednoznacznie przypisać do już istniejącyh obiektów związanych z Jasną Górą. Zatem czemu to ma służyć?
2022-04-24 05:58:36 (4 lata temu)
fantom
 
Jasna Góra
2021-01-05 06:34:54 (5 lat temu)
4elza
 
do fantom: Dziękuję.
2021-01-05 06:37:39 (5 lat temu)
fantom
 
+3 głosów:3
Fotka powinna być również przypisana do miejsca które przedstawia, czyli do al. Sienkiewicza w Częstochowie. Pozostałe tak samo.
2023-08-25 22:07:06 (2 lata temu)
fantom
 
+1 głosów:1
Jest też gotowy obiekt dotyczący pielgrzymek na Jasną Górę:
2023-08-25 22:09:43 (2 lata temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Funkcjonowanie obiektu "Pielgrzymowanie na Jasną Górę" jest (moim zdaniem) - bez sensu. Zdjęcia w nim umieszczone są prawidłowo przypisane, zlokalizowane i nie wiem czemu to ma służyć...
2023-08-31 06:37:15 (2 lata temu)
Tomasz Wroński
 
+1 głosów:1
do fantom: Bardzo proszę o pomoc w przypisaniu zdjęć, bo nie wiem jak mam to uczynić
2023-08-26 19:32:12 (2 lata temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do Tomasz Wroński: Poniżej objaśnię, jak to zrobić zakładając, że dotychczas sam nie dodawałeś nowych przypisań zdjęcia już dodanego jak to.

Żeby móc to zrobić trzeba znać numer identyfikacyjny obiektu, którego przypisanie mamy dodać.
Tu zgodnie z tym, co podał Kolega Fantom, zdjęcie powinno być przypisane do Al. Sienkiewicza w Częstochowie i do obiektu "Pelgrzymowanie..."
- na stronie Częstochowy np. za pośrednictwem wyszukiwarki znajdujemy stronę Al. Sienkiewicza, tam kopiujemy widoczny w górnym menu numer obiektu, czyli u7872, i po otwarciu okna edycji tego zdjęcia (przycisk "edytuj" nad zdjęciem) wklejamy numer w linii "dodawanie przypisań", po kliknięciu "szukaj" automatycznie nowe przypisanie pojawi się w " Liście przypisań" zdjęcia
- korzystając z linku podanego wyżej otwieramy stronę "Pielgrzymowanie..." i po skopiowaniu numeru tego obiektu postępujemy tak, jak wcześniej opisałem
- na koniec trzeba skasować przypisanie pierwotne przez zaznaczenie kwadratu z "Zaznacz" przy tym przypisaniu i zatwierdzenie przez kliknięcie w przycisk "odpisz zaznaczone przypisania".
2023-08-26 22:27:53 (2 lata temu)
do blaggio.: Bardzo dziękuję za podpowiedź będę próbował
2023-08-30 17:59:50 (2 lata temu)
fantom
 
do Tomasz Wroński: Dopisałem zdjęcia dodatkowo do Al. Sienkiewicza.
2023-08-30 22:03:58 (2 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do 4elza: Ja wiem - o ile zakładamy obiekty dla wydarzeń to tu jest wszystko OK, jedyna różnica że to wydarzenie cykliczne.
2023-08-31 14:27:19 (2 lata temu)
14 Dyskusji (ostatnia 2 lata temu)
Pamiątka z pielgrzymki w 1933 roku.
Jasna Góra
1868
-
1910
1868
-
1920
1910
-
1921
1918
-
1926
1920
-
1926
1925
-
1929
1925
-
1929
1920
-
1939
1920
-
1939
1925
-
1935
Przedmioty związane z Pielgrzymowanie na Jasną Górę
1983
-
1983
1983
-
1983
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet