| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Krakowska

2008-2009 - przebudowa ulicy Krakowskiej

Poszukiwanie Kamienia Stulecia

2021

Przebudowa torowiska, odcinek: Wilcza-Park Wschodni

OBIEKTY - ul. Krakowska
Więcej (95)
Obiekty w okolicy
Salon samochodowy Subaru JM Auto
74
m
Wrocław
Chudoby 14
96
m
Wrocław
Chudoby 16
96
m
Wrocław
Chudoby 18
97
m
Wrocław
Chudoby 12
100
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Sąsiedni salon "Subaru" idzie do rozbiórki ale dzisiaj widziałem że jeszcze stoją tam auta więc się nie wyprowadzili.
2018-11-10 18:55:44 (7 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Dzięki. Dobrze wiedzieć, mam blisko.
2018-11-14 10:19:17 (7 lat temu)
Mieli rozbierać ten salon a póki co cisza...
2019-09-17 19:09:04 (6 lat temu)
Tam 50 metrów na wprost jest ciekawe skrzyżowanie ze znakiem "zakaz skrętu w lewo" którego nie potrafi prawidłowo zinterpretować ogromna większość kierowców. Prawie wszyscy myślą że nie mogą skręcić stąd w ulicę Traugutta a okazuje się, że mogą bo znak jest w obrębie skrzyżowania i oznacza że nie można skręcić w lewo w pierwszą ulicę a już paru na mnie tu trąbiło. Kiedyś miałem fajną okazję żeby sprawdzić czy policja wie co oznacza "zakaz skrętu w lewo" w obrębie skrzyżowania bo akurat stanąłem za nimi ale plany popsuł mi człowiek który jechał przed radiowozem i skręcił ... w lewo w Kościuszki no i policja pojechała za nim.
2021-12-12 17:21:11 (4 lata temu)
"Sloik chcial skrecic w lewo, na zakazie (!!!) z Kosciuszki na Niskie Laki i tak sie to konczy. Swoja droga nikt tego zakazu skretu nie respektuje co powoduje blokowanie jednego pasa w kierunku Opolskiej. Policja oczywiscie nie reaguje. Swoja droga jedno miejsce parkingowe wiecej we Wroclawiu".
Komentarz stąd


Dzisiaj tam byłem. Długo nie czekałem, facet wjechał na skrzyżowanie z ul. Kościuszki kierując się na Niskie Łąki i został przyblokowany (vide auto na światłach stopu).
2021-12-14 15:08:43 (4 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: A to ciekawe, nie wiedziałem.
Znam to skrzyżowanie, było sporo wypadków. Jeżeli się nie uważa, to można zderzyć się z tramwajem. Wiele razy uszkodzone były barierki od strony poczty, a także przy skręcie na Niskie Łąki. Rondo w tym miejscu byłoby sensownym rozwiązaniem.
Na tym skrzyżowaniu wpakował się w problem Tobias Jerschke.

Było tak.
Zadzwonił do mnie ów Niemiec, który dostał mój telefon od kogoś z portalu WA. Wyjawił, że chciałby odzyskać rodzinną pamiątkę sprzed wojny, którą sfociłem w 2010 r. na wysypisku gruzu.

Umówiliśmy się przy moście Rakowieckim, tuż za szkołą podstawową. Powiedziałem mu, że rozpozna mnie po czarnym kapeluszu.
Stanąłem przy szkole na chodniku i obserwowałem skrzyżowanie. Dochodziła umówiona godzina i Tobias punktualnie pojawił się na skrzyżowaniu, jadąc ulicą Kościuszki. Chciał skręcić w Niskie Łąki, ale zauważył znak zakazu, chwilę się wahał, zrezygnował, nie złamał zakazu, nagle dał gazu w Krakowską. Wydało mi się, że chciał być punktualny, ale się nie udało. Straciłem go z oczu i minęło kilka minut zanim się pojawił, pewnie musiał dojechać aż do Wilczej i tam zawrócić.
Zaparkował za szkołą, przeprosił za spóźnienie, poszliśmy w stronę wysypiska nad rzeką Oławą. Zapytał zaciekawiony dlaczego zajmuję się dokumentowaniem.
- Dla kondycji, umysłowej i fizycznej - odpowiedziałem łamaną niemczyzną ;)
W czasie drogi na górę zadawał mnóstwo pytań. Sympatyczny był Niemiaszek, to starałem się wytężyć głowę i przypomnieć sobie niemiecki. Różniliśmy się w wielu kwestiach, np. na temat katastrofy smoleńskiej, ówczesnych przywódców Niemiec i Polski, a także II wojny światowej. Wyjawiłem mu historię mojego przodka, który w czasie potopu szwedzkiego zdzielił obuszkiem w skroń szwedzkiego kapitana - ewangelika. Później dowiedziałem się od rodziców Tobiasa, że są ewangelikami ;)
Taka historia... Mam w pamięci twarz zafrasowanego Tobiasa na tym skrzyżowaniu. Chciał pokazać, że jest punktualny, ale się nie udało :)
2021-12-13 10:10:53 (4 lata temu)
Dürgoy Marcin
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: Robiłem w 1989r."C".Egzamin miałem na Motodromie.Jak wracałem Kosciuszki egzaminator kazał skręcić w Niskie Łaki.Wjechałem a za mostem egzaminator mnie pyta czy widziałem znak.Zapytałem czy chodzi o "zakaz skrętu w lewo"?Powiedział że o ten właśnie znak pyta.Odpowiedziałem że wg."Prawa o Ruchu Drogowym"nie skręciłem w lewo ale pojechałem na wprost.Zakaz skrętu uniemożliwia wjazd w ul.Traugutta.Egzaminator przyznał mi rację.Egzamin zdałem.
2021-12-13 17:55:34 (4 lata temu)
do Wacław Grabkowski: To ja miesiąc temu chciałem skręcić w Wilczą - przegapiłem skręt w prawo i kosztowało mnie to 20 minut stania w korku na nawrotce przy Selgrosie.
2021-12-13 19:09:51 (4 lata temu)
do Dürgoy Marcin : Często tędy jeżdżę i zawsze skręcam na Niskie Łąki z ul. Traugutta. Niekiedy widzę, jak jakiś śmiałek pakuje się na to skrzyżowanie od ul. Kościuszki i zostaje przyblokowany przez strumienie aut z Krakowskiej, nie ma zmiłuj, a później musi się cofać, bo pojawiają się dzwoniące tramwaje. Autobus 120 jadący z Kościuszki jest chyba na prawie, lekceważy ten znak, bo zawsze bierze kierunek na Niskie Łąki i na pewniaka przedziera się przez to zatłoczone pogmatwane skrzyżowanie.
2021-12-13 19:23:01 (4 lata temu)
do Dürgoy Marcin : Wystarczy włączyć sobie nawigację np. z ulicy Chudoby na Niskie Łąki. Nawigacja prowadzi przez Kościuszki, Więckowskiego, Traugutta, a nie najkrótszą drogą Kościuszki-Niskie Łąki. Gdyby nie było zakazu podano by najkrótszą trasę, tzn. Chudoby, Kościuszki, Niskie Łąki.
W 2013 r. Niemiec Tobias zorientował się, że jest coś nie tak, ale wrocławianie nadal są podzieleni w interpretacji tego skrzyżowania :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2021-12-14 15:07:54 (4 lata temu)
do Wacław Grabkowski: Ten znak zabrania skrętu z Kościuszki w Traugutta.Autobus 120 jedzie prawidłowo.Na innych skrzyzowaniach jest pod znakiem tabliczka "Nie dotyczy MPK"
2021-12-13 19:31:52 (4 lata temu)
Licho
 
do Wacław Grabkowski: Nie ma jak ufać nawigacji.
Widziałem kiedyś taką jedną w akcji, proponowała zawracanie na kazdym skrzyżowaniu, na którym był zakaz. Za to na jedynym, na którym to było dozwolone nie proponowała :-)
(a poza tym Chudoby)
2021-12-14 15:13:36 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
3 Dyskusje (ostatnia 4 lata temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet