| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - ul. Krakowska

2008-2009 - przebudowa ulicy Krakowskiej

Poszukiwanie Kamienia Stulecia

2021

Przebudowa torowiska, odcinek: Wilcza-Park Wschodni

OBIEKTY - ul. Krakowska
Więcej (95)
Najbliższe obiekty nieistniejące
Krakowska 22
77
m
Wrocław
Szaberplac
173
m
Wrocław
Restauracja McDonalds
203
m
Wrocław
Krakowska 29
290
m
Wrocław
Dawny budynek z wejściem i kasą na...
298
m
Wrocław

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stacja paliw Orlen

Obiekt obecnie nie istnieje
Zbudowano: 1933
Zlikwidowano: 2014
Dawniej: Tankstelle "Ost"
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Niedawno stanęła tu nowiuśka stacja Orlenu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-07-13 05:14:45 (11 lat temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Cristoforo: Zgadza się, muszę zrobić jej fotkę.
2014-07-13 11:33:46 (11 lat temu)
pawulon
 
do Cristoforo: Na Żmigrodzkiej obok Mastercooka też zbudowano nową.
2014-07-13 11:51:36 (11 lat temu)
Oliwia
 
Teren został zrównany z ziemią. Zbiornik na paliwa został wykopany i wywieziony w nieznanym kierunku. Czy to remont generalny czy koniec stacji paliw w tym miejscu ?
2014-02-04 20:43:50 (12 lat temu)
pawulon
 
do Oliwia: Za to na Żmigrodzkiej za Wrozametem budują nowego Orlena.
2014-02-05 00:39:13 (12 lat temu)
Milan Vučković
 
+1 głosów:1
Dobre zdjęcie!
2014-11-28 20:39:13 (11 lat temu)
kodens79
 
+1 głosów:1
A teraz tankuję ON 0,75 groszy taniej :)
2014-11-28 20:41:52 (11 lat temu)
do Milan Vučković: ... i historyczne. Nie tylko ceny są historyczne ale i sam budynek stacji który już nie istnieje,
2014-11-28 20:45:58 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: o to mi chodziło
2014-11-28 20:46:30 (11 lat temu)
esski
 
+2 głosów:2
do Neo[EZN]: A co dziś tu jest? Z tą stacja mam dośc liczne wspomnienia, szczególnie kilkunastogodzinne kolejki za benzyną w czasach chwalonych i opiewanych wszelkim dostepem do pracy i łatwym życiem, bezpłatnymi mmieszkaniami i takie tam...
2014-11-28 21:07:09 (11 lat temu)
Milan Vučković
 
+1 głosów:1
do esski : Nowa stacja
2014-11-28 21:08:11 (11 lat temu)
do Neo[EZN]: Darzę ją sentymentem. Za komuny często tankowałem komarka. Była kultura, pan nalewał najpierw olej do konewki, następnie benzynę i mieszał mieszadełkiem. Konewka była z dzióbkiem i ten dzióbek pasował do wlewu baku. A później to się gnało ulicą Na Grobli, Międzyrzecką i wodonośnymi aż na Ciążyn. Ale ile można, tak codziennie jeździć, z nudów….


.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: podmiana linka
2014-11-28 21:25:07 (11 lat temu)
do Wacław Grabkowski: A ja mam w pracy na ścianie mapę samochodową Polski z roku 1972 i tam jest ściąga jak należy zrobić mieszankę do konkretnego modelu samochodu i motocykla, np. dla Junaka 350 trzeba było mieszać etylinę 78 i etylinę 94 w stosunku 6:4
2014-11-28 21:34:12 (11 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-11-28 21:34:19 (11 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-11-28 21:34:20 (11 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-11-28 21:34:24 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
do Milan Vučković: Aha. Dodam, że wielu lubi zapach paliwa. Ja tu po raz pierwszy poczułem woń benzyny i już bez tego nie mogłem żyć :)
2014-11-28 21:46:10 (11 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Mnie zbrzydł dawno temu po nudnościach przy chorobie lokomocyjnej - zawsze myślałem, że to przez ten zapach paliwa który roznosił się we wnętrzu Fiata 125p. Co ciekawe choroba lokomocyjna minęła jak tylko zacząłem prowadzić samochód i to bez względu na to czy byłem pasażerem czy kierowcą :) Podoba mi się za to zapach lakieru do paznokci ale w dużym "rozcieńczeniu" z powietrzem.
2014-11-28 22:46:24 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Co za paskudna przypadłość – coś o tym wiem z autopsji:). Najgorsze były autobusy na ropę, mdliło okrutnie.
2014-11-29 10:53:29 (11 lat temu)
do Wacław Grabkowski: Kiedyś ON miał inny zapach, tego współczesnego nie lubię.
2014-11-29 13:57:03 (11 lat temu)
fck
 
+1 głosów:1
do † Andrzej Mastalerz: Smak ON również jest nie do zniesienia. ._.
2014-11-30 06:29:17 (11 lat temu)
do fck: O, dobrze wiedzieć.
2014-11-30 06:44:27 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Wiadomo co tu będzie ?
2015-01-17 13:48:43 (11 lat temu)
2015-01-17 14:24:41 (11 lat temu)
esski
 
do Columba livia: W czasach kiedy wszyscy mieli pracę i mieszkanie i byli weseli i zdrowi miałem okazję często przebywać w doborowym towarzystwie podobnych mi użytkowników czterech kółek, nasze zebrania w radosnym trwaniu na dostawę paliwa trwały często dzień, czasem dwa i sięgały ulicy Prądzyńskiego, Komuny Paryskiej.
2015-01-17 14:29:24 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Columba livia: Dzięki, jakoś nie skojarzyłam, że to to samo miejsce.
2015-01-17 14:30:29 (11 lat temu)
Wacław Grabkowski
 
+4 głosów:4
do ZPKSoft: To wszystko moja wina, bo ostatnio dodaję same stare zdjęcia :)
2015-01-17 15:04:14 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Wacław Grabkowski: Nie, to moja, bo ciągle żyję w 2014 r. i wzięłam tę fotkę za aktualną ;)
2015-01-17 15:27:12 (11 lat temu)
Columba livia
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: No i bardzo ładne galerie nam się dzięki temu robią.
2015-01-17 15:32:18 (11 lat temu)
do Columba livia: Dziękuję :)
2015-01-17 16:18:11 (11 lat temu)
Pokaż na mapie
4 Dyskusje (ostatnia 11 lat temu)
Stacja benzynowa "Wschód" (Tankstelle "Ost") przy dawnej Ofenerstr. 13, wybudowana według projektu z 1933 roku. Zdjęcie pochodzi z prezentacji książki "Wroc...
Stara stacja Orlen przy ul. Krakowskiej.
2011
-
2014
2011
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2014
2014
-
2014
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet