| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Ulica Krakowska

2008-2009 - przebudowa ulicy Krakowskiej

Poszukiwanie Kamienia Stulecia

2021

Przebudowa torowiska, odcinek: Wilcza-Park Wschodni

OBIEKTY - Ulica Krakowska
1
1
1
2
4
6
7
13
13
13a
15
17
17a
17b
19
23
21
22
23
25
26
27
28
Więcej (65)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Ulica Krakowska

Dawniej: Ofener Strasse
Ulica Krakowska – jedna z wylotowych arterii Wrocławia w dzielnicy Krzyki (osiedla Rakowiec, Wilczy Kąt, Księże Małe), długości 2,37 km, prowadząca wzdłuż Oławy i Górnej Oławy na południowy wschód, przedłużenie ulicy Traugutta.

Zaczyna się przy moście Rakowieckim (przy skrzyżowaniu z ul. Na Niskich Łąkach), w miejscu, gdzie ul. Traugutta zbiega się z ul. Kościuszki, a kończy przy skrzyżowaniu z Rybnicką, przechodząc w sposób płynny w ulicę Opolską.

W przeszłości był to fragment szosy Oławskiej (niem. Ohlauer Chaussee), od Czerwonego Mostu do Czerwonej Karczmy.

Trakt ten przebiegał przez tereny będące częścią majątku biskupiego; od połowy XIX wieku zagospodarowywane (w latach 1856-1858 urządzono tu m.in. cmentarze ewangelickie), w II połowie
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
123456789...3637następna
Antek Czechow
 
+2 głosów:2
Dla zainteresowanych - film kręcony we Wrocławiu i okolicy, Identyfikatorzy miejsc będą tu mieli mnóstwo miejsc do rozpoznania Zajezdnia przy Krakowskiej także reportersko wspomniana była.
2026-01-26 15:45:33 (5 miesięcy temu)
mamik
 
+1 głosów:1
Ma powstać budynek hotelowy z usługami
2025-09-26 09:53:00 (9 miesięcy temu)
do mamik: Szkoda że nie ma wizualizacji.
2025-09-26 10:15:53 (9 miesięcy temu)
Wacław Grabkowski
 
+2 głosów:2
Tego mi brakowało.
Dokładnie w tym miejscu od 1858 r. mieściło się 3-hektarowe pole grzebalne parafii Zbawiciela i św. Krzysztofa, a od 1923 r. tartak parowy firmy Zoeller und Ernst GmbH. Od lat 40. do 80. XX w.była tu baza materiałów budowlanych.
2019-03-06 12:31:15 (7 lat temu)
mamik
 
+3 głosów:3
W planach jest osiedle na podstawie przepisów Lex Deweloper czyli z konsultacjami i zgodą Rady Miasta
2025-11-17 11:05:09 (7 miesięcy temu)
Ismena
 
Lepiej późno niż wcale, ale taki kilkuletni pustostan to sporo roboty :( Wiadomo już co tu później będzie?
2025-09-21 01:34:46 (9 miesięcy temu)
do Ismena: Na razie zrobią dach.
2025-09-21 18:20:14 (9 miesięcy temu)
ZPKSoft
 
Dach wyższej części pokryty trawą ale chyba bez dostępu dla mieszkańców.
2026-01-18 16:38:13 (5 miesięcy temu)
Columba livia
 
+2 głosów:2
do ZPKSoft: To pewnie po to żeby spełnić wymóg minimalnej powierzchni terenów zielonych na działce. To się jakoś inaczej fachowo nazywa ale wiadomo o co chodzi.
2026-01-18 17:11:03 (5 miesięcy temu)
Ale dlaczego?
Kiedy odwiedzam ten wielki francuski sklep zawsze zerkam za płot. Może już ruszyli, może dzisiaj.
2026-01-31 11:44:51 (4 miesiące temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Może nie ma za dużo chętnych po mieszkania za 13-15 tys. zł za m2?
2026-02-04 11:36:48 (4 miesiące temu)
do Columba livia: Ci ludzie, którzy mieszkają w tych blokach po prawej chyba się cieszą, że budowa stoi.
Trochę z innej beczki. Nie wiem czy wiesz, ale tutaj dochodzi do groźnych wypadków.
Na dole Twojego zdjęcia w lewym rogu znajduje się wjazd na parking sklepu Leroy Merlin. Otóż prawą nitką jezdni (prowadzącą od Opolskiej) jadą zazwyczaj ci skręcający do owego sklepu, a w tym miejscu wisi znak zakazu skrętu w lewo. Jednak skręcają.
Kiedy tamtędy przechodzę, jestem podrażniony, dlaczego to robią mimo zakazu? Przecież można skręcać legalnie na parking pobliskiego Selgrosa i tamtędy dostać się pod sklep.
Przez to, że bezrefleksyjnie ładują się na skrzyżowanie, zagrażają nawet pieszym. Na skraju parkingu, tuż przy pasach dla pieszych, palą się znicze i leżą kwiaty.
2026-02-04 14:33:41 (4 miesiące temu)
Licho
 
do Columba livia: W tym budynku miał być hotel…
2026-02-04 16:35:41 (4 miesiące temu)
Ten zakaz skrętu w lewo to chyba dosyć nowa inicjatywa.
2026-02-06 22:55:36 (4 miesiące temu)
do Columba livia: Zakaz skrętu w lewo jest łamany.
Wystarczy podejść do tego miejsca i chwilę poczekać.
Ustawia się taki i nawet włącza migacz, a ci z tyłu na niego trąbią, bo widzą że łamie zasady.
Nawet z tego miejsca daje się dostrzeć znicze i kwiaty po tragedii.
2026-02-07 17:51:43 (4 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Ludzie jeżdżą na pamięć a ten znak musiał pojawić się tu stosunkowo niedawno temu po wypadkach które miały tu miejsce. Na zdjęciu z 2024 roku jeszcze go nie ma -

Mnie na tym skrzyżowaniu na jakieś 10 wyjazdów z Oficerskiej w czasie kiedy jechało jakieś auto ulicą Pretficza - tylko jeden ustąpił pierwszeństwa a taka organizacja ruchu jest tam od ponad 2 lat tak więc niektórzy jeżdżą na pamięć a niektórzy olewają przepisy i nie patrzą na znaki bo wolą zapierniczać i nie chce im się hamować. Dobre miejsce na sponsora naprawy lewego boku samochodu.
2026-02-07 20:14:28 (4 miesiące temu)
Columba livia
 
+1 głosów:1
Oby nie całe bo szkoda tej górki - można by ją fajnie zagospodarować w przyszłości.
2026-02-10 10:35:17 (4 miesiące temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
do Columba livia: Jasne :) Tylko najpierw muszą wytępić kleszcze.
W Wilczym Kącie nigdy nie było tych pajęczaków, a wzgórze pamiętam od końca lat 60.
Inwazja kleszczy zaczęła się kilka lat temu. Wybrałem się ze znajomym po kłącze sumaka, pleniącego się na tym wysypisku w wielkiej liczbie. Wieczorem dzwoni do mnie żona znajomego z podejrzliwym zapytaniem, w jakim lesie byliśmy ? :)
To pełzające draństwo można złapać nie tylko w lesie.
Gorący prysznic i pralka poszły w ruch.
2026-02-10 11:45:42 (4 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Wacław Grabkowski: My pierwszy raz kleszcze złapaliśmy dopiero w zeszłym roku - najpierw po spacerze dookoła Wyspy Opatowickiej (Agata złapała dwa kleszcze ale te w pierwszej fazie czyli najmniejsze) a potem kilka tygodni później w lesie niedaleko Borowej (za Długołęką) - ja miałem dwa, Agata trzy i dziecko dwa - wszystkie w pierwszej fazie ale spodziewaliśmy się, że je złapiemy bo trochę źle nas poprowadziłem i mieliśmy do wyboru albo próbować przebić się przez zarośniętą drogę albo wracać 5km więc szliśmy skrótem przez pokrzywy i zarośla. Jednego kleszcza Agata znalazła jeszcze w toalecie na drugi dzień... Rok wcześniej sporego osobnika (ostatnie stadium) zobaczyłem na kocu kiedy rozłożyliśmy się na trawie nad jeziorem w Kotowicach przy moście kolejowym.
2026-02-10 12:09:46 (4 miesiące temu)
Askofer
 
+1 głosów:1
do Neo[EZN]: Może w tym roku dzięki długiej zimie mrozy ubiją trochę tego ścierwa.
2026-02-10 12:47:32 (4 miesiące temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do Askofer: Piszą, że mróz im niestraszny :(
2026-02-10 12:49:43 (4 miesiące temu)
Neo[EZN]
 
+2 głosów:2
do Askofer: Niestety nie ubiją bo ponoć zabija je dopiero temperatura -30 stopni i mniej. We Wrocławiu najniższa temperatura tej zimy to -13 ale nawet w Suwałkach i Białymstoku nie było chyba zimniej niż -27.
2026-02-10 14:03:20 (4 miesiące temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
Byłem tam pod wieczór. Dopiero teraz zauważyłem do czego zdolna jest brzoza 🌳👍
2026-03-14 08:05:48 (3 miesiące temu)
Wacław Grabkowski
 
+3 głosów:3
Pomysłodawcy (blaggio.) i wykonawcy (Columba livia) bardzo dziękuję.
Z przyjemnością obejrzałem wszystkie zdjęcia w tym obiekcie.
Mocny przekaz 💪
2026-03-15 09:17:37 (3 miesiące temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Wacław Grabkowski: Może warto założyć obiekt dla tej bocznicy?
2026-03-14 21:57:51 (3 miesiące temu)
do blaggio.: Albo tą rozgałęzić? ... bo łączą się w jedną.
2026-03-14 22:34:37 (3 miesiące temu)
do Columba livia: No tak. Tak można zrobić, bo nie ma sensu mnożyć obiektów, jeżeli to jest jakaś mniejsza odnoga. Sam tak robiłem nie raz.
2026-03-14 23:11:55 (3 miesiące temu)
Columba livia
 
+2 głosów:2
do blaggio.: Ok, zrobione.
2026-03-15 00:05:22 (3 miesiące temu)
Ten terminal nie jest użytkowany?
2026-05-25 20:34:08 (miesiąc temu)
do Jarosław Dubowski: Jest.
2026-05-25 20:46:13 (miesiąc temu)
Pokaż na mapie
363 Dyskusji (ostatnia miesiąc temu)
Ulica Krakowska 124-126 w pobliżu dzisiejszej estakady, widok w stronę Księża Małego. Za ogrodzeniem budowa zakładu wulkanizacji opon (rok 1973). Po prawej, ...
Zabudowa między ulicą Krakowską i Oławą.
1900
-
1920
1900
-
1930
1925
-
1936
1928
-
1944
1935
-
1944
1945
-
1955
1945
-
1962
1955
-
1969
1965
-
1987
1975
-
1987
Ulica Krakowska - obiekty i wydarzenia
STR.1 45 47-49
124-126
127
2021
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet