| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dzielnica Doły (Doly)
Więcej (17)
ul. Havlíčkova
ul. 1 Maja (1. máje)
ul. Dolna (Dolní)
ul. Jiraska(Jiráskova)
ul. Kościelna (Kostelní)
ul. Ostrawska
ul. Partyzancka (Partyzánská)
ul. Pałacowa ( Zámecká )
ul. Pod Franciszką ( U Františky )
ul. Solecka (Solecká)
ul. Sowiniecka (Sovinecká)
ul. Stonawska (Stonavská)
ul. Śląska (Slezská)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Doły (Doly)

Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456następna
Podmiana na lepszy skan.
2021-12-20 08:06:04 (4 lata temu)
Coś mi tam leci glowa źe podobny dom stal swojego czasu w Darkowie...ale tam z starej zabudowy juź niepozostalo nic....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2019-02-23 19:19:02 (7 lat temu)
Mam jeścze pytanie, zkad ta data 38-39 ? Masz jakieś informacjie o tym zdjieciu ?
2019-02-24 18:32:45 (7 lat temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2019-02-24 20:47:54 (7 lat temu)
2019-02-24 18:55:20 (7 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do vetinari: Link do zdjęcia w NAC wiecej nic nie wiem
2019-02-24 19:14:38 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do da signa: Dodalem pod obiekt ☺☺☺ Trafiony zatopiony ☺☺☺
2020-09-25 07:21:49 (5 lat temu)
do Krzyś_: Dziekuje, musie ta ksiaźke kupić...Z tej Karwinnej pozostaly wlaśnie tylko te zdjiecia i wzpomnienia. Mam pare zdjieć których nie dalem rade identifikować, i sie pokazalo źe przynajmniej jedno juź znalazlo swoje miajce i obiekt. Dziekuje jeścze raz.
2019-02-25 06:59:12 (7 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Jeśli któreś budynki przetrwały, zapraszam do postawienia znaczników.
2020-09-26 09:10:46 (5 lat temu)
do Dana : Postaram się, napewno to jest widok z kopalni Gabriela w kieruku Kościóła św. Piotra z Alkantary do którego dopisuje to zdjięcie. Ogólnie ciekawe ujiecie, tego tu jeścze niemamy, Dziękue za Zaolzie ☺☺☺
2020-09-26 09:32:34 (5 lat temu)
do Dana : Piękne, juź się ciesze na wieczór kiedy będe editowal i dodawal znaczniky ☺☺☺ Napewno to jest starsza data, max 1920 ale wieczorem będę wiedzial więcej.
2020-09-26 09:46:47 (5 lat temu)
Dana
 
do vetinari: W dacie zrobiłam błąd - paluszek zamiast na "0" wylądował na "9". Kartka była wysłana 22.9.1920 roku. Już poprawiłam, ale jak znajdziesz, że to zdjęcie zrobione jeszcze wcześniej, to oczywiście popraw.
2020-09-26 10:00:44 (5 lat temu)
do Dana : OK, ☺☺☺
2020-09-26 10:10:01 (5 lat temu)
do Dana : No, jedynne co moglem doeditować, to znacznki szybu Franciśka na horizoncie. I poprawielm datowanie, bo niewydacz szybu o konstrukciji stalowej przy tej kopalni. Byl dobudowany dopiero w 1911r.,Niewydać ani linii tramwajowej i inne obiekty o których wiem. Chodzi więc o zdjięcie, które powoli bedzie doeditowawane, kiedy się znajdą nowe informacjie na tą okolice.
2020-09-26 14:34:38 (5 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do vetinari: I tak udało Ci się dużo zaznaczyć, a przy takich zdjęciach jest to bezcenne :)
2020-09-27 13:35:27 (5 lat temu)
do Dana : Dziękuję, na tych terenach jest bardzo trudne coś zidentifikować. Obecnie są puste, i brakuje mi czasu źe bym latal po archiwach. Tak jak pisalem wcześniej, to zdjięcie jest wyjątkowe i unikalne i jego czas dopiero przyjdzie. Jeścze 2 lata i będe fotopolan zawodowy ☺☺☺
2020-09-27 22:24:42 (5 lat temu)
do Dana : Poprawiam datowanie, znalazlem konkretną date. W archiwum jest panorama zrobiona z wieźy szybu Gabriela z datowaniem 1915r. To zdjiecie jest jednym z kawalków tej "sklejąnky"
2020-11-20 22:20:34 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Poprawilem, jak datowanie, tak i koścól....☺☺☺
2020-10-13 15:31:22 (5 lat temu)
Ewqa100
 
do vetinari: Dzięki :)
2020-10-13 18:59:59 (5 lat temu)
do Ewqa100: Za malo, od tego tu jesteśmy....
2020-10-13 19:02:50 (5 lat temu)
Na datowaniu na kartce jest troche niewidoczny ostatni numer, ale chodzi o 4. Wiec wszystko jest w porządku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodatek.
2020-11-05 10:11:13 (5 lat temu)
Anneob
 
+2 głosów:2
Bardzo mi się podoba, wynik na tablicy :))) A dziewczynki fantastyczne! :)))))
2021-02-20 16:25:31 (5 lat temu)
do Anneob: Ja teź lubie takie źartowne kartky.
2021-02-21 09:50:20 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Super seria....dziękuję....
2021-02-25 08:47:20 (5 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do vetinari: Jeszcze parę fajnych zdjęć się znajdzie :) Tylko niestety często biblioteki cyfrowe mają zapisane skany w formacie "djvu", tak jest i tutaj :( Stąd jakość zdjęć jest beznadziejna.
2021-02-26 06:29:28 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Dawaj wszystko, z tych terenów nam brakuje wiele zdjięć i obiektów, o moźe się czasem podmnieni na lepszy skan.
2021-02-26 15:09:34 (5 lat temu)
Obecnie jest wielky ruch obywatelski który sobie i potomnym przypominają podobnymi miejscami historie tego zniścionego miasta. Wszystko przez ksiąźke Karin Lednickej Krzywy Koścól...
2021-07-18 23:16:22 (4 lata temu)
Wśród ludzi zaangażowanych w propagowanie historii działają dawni mieszkańcy starej Karwiny oraz inni sympatycy. Osobiście spotkałem raz grupę, która wybierała się na sprzątanie okolicznych lasów.
2021-07-19 00:21:51 (4 lata temu)
do tatranclimber: I dobrze, obecnie idą poglosky źe w okolicach krzywego koścóla ma się rozpocząć budowa nowej fabryky, albo w okolicach bylego obozu jenieckiego teź....tereny naleźą do prywatnej spólky...kto wie jaka jest prawda. Czytalem tą ksiąźke, i niejest to aź takie cudo, ale ludziom przypomniala korzenie....
2021-07-19 09:29:41 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Wreścze je mamy dobrze widoczne, brawo...
2021-08-07 06:27:10 (4 lata temu)
Z jednej strony brawo...z drógiej...będę robil źe tego źródla niewidzialem.....o ile wiem to są o swoje zbiory zazdrośni ☺☺☺
2021-08-08 20:42:25 (4 lata temu)
Ewqa100
 
do vetinari: Oj, nie wiedziałam, gdyż z reguły tak stare zdjęcia są w domenie publicznej i nikt nie ma o nie pretensji. Ale nie będę im więcej robić przykrosci, a tą jedną fotke może mi darują :) :)
2021-08-09 03:06:58 (4 lata temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: ☺☺☺ Jak będe mial troche czasu, spojrze jak to jest z tymy prawami na te zdjęcia. Kiedyś wlaśnie zapytalem o pozwolenie i niepozwolono mi. I raczej się więcej niepytalem i niestaralem.
2021-08-09 14:41:14 (4 lata temu)
54 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Pocztówka z ogólnym widokiem na owczesną Karwinną. W centru widoczna wieźa Kościóła rzymskokatolickiego św. Henryka.
Widok na nieistnijącą osadę Solca na obecnym obszarze dzielnicy Doły. Z powodu postępujących szkód górniczych obszar Solcy, podobnie jak pozostałej części dz...
1911
-
1930
1911
-
1935
1930
-
1939
1930
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
1944
-
1944
Dzielnica Doły (Doly) - obiekty i wydarzenia
3 1555
1555
następna
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Doły (Doly)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet