| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Dzielnica Frysztat (Fryštát)
ul. Dr. Olszaka (Dr. Olszaka)
ul. Frysztacka (Fryštátská)
ul. Husa (Husova )
ul. Karola Śliwki (Karola Śliwky)
ul. Komeńskiego (Komenského)
ul. Marka (Markova)
ul. Masaryka (Masarykovo náměstí)
ul. Młyńska ( Mlýnská )
ul. Park Bedřicha Smetany (Park Bedřicha Smetany)
ul. Piwowarska (Pivovarská)
ul. Świętowacławska (Svatováclavská)

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Frysztat (Fryštát)

Religia
Zieleń
Edukacja
Sport
Budowle
Przemysł
Kultura
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456następna
4elza
 
A "Zimni Stadion" masz? Nasz junior tam śmiga w hokeja;-), to chętnie bym popatrzyła.
2019-03-07 07:09:55 (7 lat temu)
do 4elza: Mam, ale tylko stare zdjiecia...nowego jeścze nie nafocilem...Troche poszukam, posortuje i za tydzień beda mialy kolej stare zdjiecia, dodam i stadion ☺☺☺
2019-03-07 16:40:52 (7 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do vetinari: OK, poczekam :-)
2019-03-08 06:39:38 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do 4elza: Swoja droga, jak pojedzieś na jakyś mecz, zabierz aparat i wzpomóź nam z fotografofaniem. Moźna powiedzieć, źe na caly teren Zaolzia jesteśmy tylko dwa fotopolani, i roboty tu jest sporo...ale coś mi sie wydajeźe jesteś troche zadaleko od Karviné, i od Polski co ? ☺☺☺
2019-03-08 07:31:36 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+2 głosów:2
Widzę, że wszystkie domy w Karwinie mają podwójną numerację i to już od wielu lat ,ciekawa jestem jak to funkcjonuje :)
2019-03-11 01:37:39 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
Dziękuję za wyjaśnienia :) Ciekawa ta dyskusja o podwójnej numeracji domów. Myślałam, że zasada jest bardziej prosta i jest to jest jakaś stara i nowa numeracja , a tu jak widać sprawa jest bardziej skomplikowana.
2019-03-12 05:52:35 (7 lat temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do Ewqa100: Podobnie jest w Pradze.
2019-03-11 02:24:50 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Ewqa100: Nie tylko w Karwinej, wszedzie tak jest. Pierwszy numer jest identifikujace budynek w skali Miasta, i drugy numer jest orientacyjny dla konkretna ulice. Juź od Austro-Wegier sa tak u nas numery dodawane. Co innego jest to, źe obydwa numery sa umieścione na domu. Frysztat jest stara dzielnica, i niejest to przeciw przepisóm, to moga zostać obydwa numery.
2019-03-11 08:39:22 (7 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do 4elza: U Pragy jest dodatkowy problem z numeracja i wtym, źe Praga jest polaczeniem miast i ich dzielnic. Na samym poczatku byly 3 miasta zjednoczone w jedno-Stare Miasto, Nowe Miasto i Mala Strana. W latach XX.tych XX wiek. doślo do zlaczenia innych miast i dzielnic w jedna Wiekia Prage.
2019-03-11 08:44:26 (7 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:2
do vetinari: Nie do końca jest jak piszesz. To co była za Austrii to były tzw. numery konskrypcyjne w odniesieniu do dzielnicy miasta lub wioski oraz numery budynku w odniesieniu do ulicy. Obecna podwójna numeracja została wprowadzona dopiero w 2000 r. i to nie wszędzie. Zależy to od władz każdej miejscowości. Moim zdaniem numeracja - nieważne już czy pojedyncza, czy podwójna - miała być jednakowa w całym państwie.
2019-03-11 19:21:18 (7 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do vetinari: Ciekawe jest również to, że mieszkania w większości nie mają numeracji, tylko same nazwiska lokatorów. Być może, na nowych osiedlach jest już inaczej, ale Ty pewnie wiesz to lepiej :-)
2019-03-11 16:57:16 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do 4elza: No..kiedyś pisalem do swojej Izky listy( jeścze za czasów PRLu) Bonin 6/15 kiedy 6 byl numer domu i 15 numer mieszkania i tak jest do dziśaj ☺☺☺
2019-03-11 17:30:32 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do czesil: Czyli inaczej nadal sie pokazuje, źe pierwszy numer, dluźszy jest numerem katastralnym w odniesieniu do katastru miasta, i drugy numer jest orientacijnym co do ulice. Wedlók przepisu. jeźeli na posesii powstaje nowy budynek po wyburzeniu starego, powinien otrzymać nowy numer.Chodzi nie tylko o orientacie dla ludzi. Kaźa posiedloścz, dom i naprz. garaź jest przedewszytkym majatkiem, nieruchomościa, i to znaczy....podatky☺☺☺ I jak idzie o pieniadze, to jest zawsie zprawa powaźna. Numeracjie budynków, razem z obowiazkiem nazwiska wlaściciela posiadlości i ziemi wprowadzila austriacka cesarzowna Maria Terezia podczas reforem( tz. Terezianskie katastry) które mialy uzupelnić brakujace pieniadze po wojnach z Prusami i wojnach o dziedzictwo bawarskie.
2019-03-12 06:59:45 (7 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Przyjemne ujęcie :-)
2019-03-10 06:20:17 (7 lat temu)
do 4elza: ☺☺☺Rynek i Frysztat dopiero rozpoczynaja swój lepszy okres atrakciji turisticznej. Sama Karwina bardzo ucierpiala za socializmu. Kiedy wybudowano nowe miasto dla pracowników w cieźkym przemyslu (kopalnie,huty) Ludzie tutaj przyjedzialy za praca, przenosili swoje rodziny, i pamieć tego miejsca zostala przerwana. O pare metrów dalej na pólnoc jest wizerunek miasta zupelnie inny. Socrealizm, dziwne budynky lat 80 i osiedla i blokowce.
2019-03-12 07:08:21 (7 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
Fotopiesek ... o ile mnie wzrok nie myli, z prawej strony fontanny :)
2019-03-08 05:46:32 (7 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Sokolie oko ☺☺☺
2019-03-08 07:34:28 (7 lat temu)
mir242
 
+1 głosów:1
Fotopiesek ;)
2019-04-04 19:17:26 (7 lat temu)
do mir242: ☺☺☺
2019-04-05 16:18:15 (7 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Dziękuję:-) Też ciekawie wyglądał w latach sześćdziesiątych. To oświetlenie zwróciło moją uwagę, chętnie zobaczyłabym go w wieczornym wydaniu, ale przyjaciele pewnie nie maja takiej fotki.
2019-03-15 06:44:07 (7 lat temu)
do 4elza: Problem tkwi przedewszystkym w tym, źe zdjiecia z Zaolzia sa narazie ukryte w szufladach i albumach rodzinnych. Zaolzie jest dolaczane dopiero rok do fotopolski. Dopiero teraz mi przychodza zdjiecia od nawed dla mnie obycych ludzi kturzy mi pozwalaja opublikować podobne perelky z ich zbiorów. Znaś to jak to chodzi, jeden znajomi ma znajomego i ten wie o jednym który ma.....Ale powoli sie nasze zbiory z Zaolzia rozrastaja i tym sie ratuja na dobrym miejscu takie perelky jak naprz. ujecie tego lodowiska.
2019-03-15 06:52:08 (7 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
Charakterystyczna dla okresu międzywojnia końcówka za Restaura ce / tion / cja. Tak samo jak w Cz. Cieszynie
2019-03-13 21:51:50 (7 lat temu)
czesil
 
Hmmm... czyli w ślicznej kamienica po lewej była poczta.
2019-03-15 07:54:19 (7 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
To jest ul. Śliwki na skrzyżowaniu z ul. Frysztacką. Budynki nadal istnieją, tylko tego krzyża nie ma.
2019-03-15 08:03:27 (7 lat temu)
do czesil: Racjia, poprawilem. Dziekuje -)
2019-03-15 08:41:17 (7 lat temu)
czesil
 
+1 głosów:1
do vetinari: Nie ma za co, ja sam najpierw myślałem, że to ul. Garncarska.
2019-03-15 14:03:28 (7 lat temu)
do czesil: Ja wlaśnie taka informacie otrzymalem. Fotopolska wzbogaca ☺
2019-03-18 12:42:59 (7 lat temu)
Podmiana na lepszy skan ☺☺☺
2019-05-12 16:02:29 (7 lat temu)
czesil
 
do vetinari: Dzięki!
2019-05-12 16:52:24 (7 lat temu)
58 Dyskusji (ostatnia 7 lat temu)
Dzielnica Frysztat (Fryštát) - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Frysztat (Fryštát)
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet