| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Dzielnica Śródmieście

2014-2015 - Przebudowa koryta rzeki Rawy

2014-2015 - Przebudowa Śródmieścia

ul. 3 Maja
ul. Adamskiego Stanisława, bp.
ul. Alberta, Brata
ul. Andrzeja
ul. Andrzeja
ul. Astrów
ul. Bankowa
ul. Barbary
ul. Batorego Stefana
ul. Bolesława Chrobrego
ul. Bratków
ul. Chełkowskiego Augusta
ul. Chopina Fryderyka
ul. Chorzowska
ul. Czempiela Józefa, ks.
ul. Damrota Konstantego
ul. Domina Czesława, bp.
ul. Drzymały Michała
ul. Dworcowa
ul. Dyrekcyjna
ul. Dąbrowskiego Henryka
ul. Dąbrówki
ul. Dłuskiego Kazimierza
ul. Fiołków
ul. Fliegera Stanisława
ul. Francuska
ul. Gawliny Józefa, bp.
ul. Gliwicka
ul. Goeppert-Mayer Marii
ul. Graniczna
ul. Grundmanna Wilhelma Friedricha
ul. Górnicza
ul. Górnośląska
ul. Głowackiego Bartosza
ul. Hercena Aleksandra
ul. Hlonda Augusta, kard.
ul. Jacka, św.
ul. Jagiellońska
ul. Jana Pawła II
ul. Jana, św.
ul. Jordana Henryka
ul. Kamienna
ul. Kilińskiego Jana
ul. Kobylińskiego Stanisława
ul. Kochanowskiego Jana
ul. Kochłowicka
ul. Kominka Bolesława, kard.
ul. Konckiego
ul. Konopnickiej Marii
ul. Kopernika Mikołaja
ul. Kordeckiego Augustyna, ks.
ul. Korfantego Wojciecha
ul. Koszarowa
ul. Kozielska
ul. Kościuszki Tadeusza, gen.
ul. Krasińskiego Zygmunta
ul. Krzywa
ul. Królowej Jadwigi
ul. Kubiny Teodora, bp.
ul. Ligonia Juliusza
ul. Lisieckiego Arkadiusza, bp.
ul. Lompy Józefa
ul. Lubeckiego-Druckiego Franciszka
ul. Maczka Stanisława, gen.
ul. Mariacka
ul. Marii i Lecha Kaczyńskich
ul. Matejki Jana
ul. Maślińskiego Stanisława, ks.
ul. Miarki Karola
ul. Mickiewicza Adama
ul. Mielęckiego Andrzeja
ul. Mikołowska
ul. Moniuszki Stanisława
ul. Myśliwska
ul. Młyńska
ul. Nad Osiekiem
ul. Narcyzów
ul. Obrońców Katowic
ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej
ul. Ofiar Tragedii Górnośląskiej 1945 roku
ul. Opolska
ul. PCK
ul. Pańki
ul. Piastowska
ul. Pietera Józefa, prof.
ul. Plebiscytowa
ul. Pocztowa
ul. Podchorążych
ul. Podgórna
ul. Poniatowskiego Józefa, księcia
ul. Powstańców
ul. Prosta
ul. Przemysłowa
ul. Raciborska
ul. Reymonta Władysława Stanisława
ul. Rochowiaka Stanisława
ul. Rostka Józefa, dr.
ul. Roździeńskiego Walentego
ul. Rybnicka
ul. Rymera Józefa
ul. Rynek
ul. Różana
ul. Sejmu Śląskiego
ul. Sienkiewicza Henryka
ul. Skalna
ul. Skargi Piotra, ks.
ul. Skłodowskiej-Curie Marii
ul. Sobieskiego Jana III
ul. Sokolska
ul. Stalmacha Pawła
ul. Stanisława, św.
ul. Staromiejska
ul. Starowiejska
ul. Stawowa
ul. Strzelecka
ul. Styczyńskiego Wincentego
ul. Synagogi
ul. Szafranka Józefa, ks.
ul. Szeligiewicza Marcina
ul. Szkolna
ul. Szmausa Józefa
ul. Szramka Emila, ks.
ul. Świętego Pawła
ul. Sądowa
ul. Słowackiego Juliusza
ul. Teatralna
ul. Tylna Mariacka
ul. Uniwersytecka
ul. Wallenberga Raoula
ul. Warszawska
ul. Wawelska
ul. Wilimowskiego Maksymiliana
ul. Wincklera Franza
ul. Wita Stwosza
ul. Wodna
ul. Wojewódzka
ul. Wolności
ul. Zabrska
ul. Zacisze
ul. Zajączka Józefa, gen.
ul. Ziętka Jerzego, gen.
ul. Żwirki i Wigury

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Dzielnica Śródmieście

2 subskrypcje
Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
Śródmieście to dzielnica Katowic położona w zespole dzielnic o tej samej nazwie (Śródmieście), stanowiąca ścisłe centrum Katowic. Jej obszar zajmuje powierzchnię 3,8 km2, a liczba jej mieszkańców wynosi 39 800 (stan na rok 2003).
Zobacz zbiór multimediów na Wikimedia Commons:
Śródmieście (dzielnica Katowic)

Jest to najbardziej zurbanizowana dzielnica Katowic. W Śródmieściu zlokalizowana jest siedziba Sejmu Śląskiego, Muzeum Śląskiego i Biblioteki Śląskiej oraz szeregu międzynarodowych instytucji jak ING czy Citibank. Znajdują się tu również konsulaty Wielkiej Brytanii, Czech, Litwy, Peru i Belgii.

Twórcą XIX-wiecznego osiowego układu urbanistycznego centrum Katowic jest Friedrich Wilhelm Grundman. W latach międzywojennych powstała modernistyczna,
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...325326następna
Dana
 
+2 głosów:2
Znaczniki
2026-04-17 11:35:22 (2 miesiące temu)
FM
 
+1 głosów:1
Jest to ulica Podgórna.
2008-12-19 21:04:25 (17 lat temu)
dziadek
 
To ulica Podgórna.
2010-12-05 09:34:35 (15 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Podmiana
2026-04-21 19:48:22 (2 miesiące temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-03-11 15:33:35 (4 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-03-11 15:34:20 (4 lata temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2022-03-11 18:49:09 (4 lata temu)
Dana
 
Sam plebiscyt odbył się 20.03.1921 r.. Proponuję rok 1920.
2024-09-13 09:14:53 (rok temu)
Dana
 
Fotopiesek ;)
2024-09-13 09:15:20 (rok temu)
McAron
 
+1 głosów:1
Wzorowałem się a nie skojarzyłem napisu. Mój błąd.
2026-04-15 08:36:32 (2 miesiące temu)
McAron
 
Poprawiłem :)
2026-04-17 08:14:39 (2 miesiące temu)
McAron
 
+1 głosów:1
do Dana : Ale sama pocztówka jest starsza.
2024-09-21 17:29:02 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do McAron: Czyżby więc szyld z nazwą komisariatu plebiscytowego został domalowany na wcześniejszej pocztówce? Nie potrafę sama tego ocenić.
2026-04-14 11:58:32 (2 miesiące temu)
Dana
 
do McAron: Czyli mogę poprawić na 1920-1921?
2026-04-15 16:01:45 (2 miesiące temu)
Dana
 
Wpisałam autora zdjęcia.
2026-04-16 18:34:48 (2 miesiące temu)
4elza
 
do Dana : Dziękuję.
2026-04-17 05:37:30 (2 miesiące temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Osiedle zaczęto budować w 1961 od niskiwj zabudowy. Tu raczej 1964+
2026-04-12 18:22:14 (2 miesiące temu)
ulec
 
Wg mnie to są bloki na Dolnym Tysiącleciu.
2026-04-12 19:13:58 (2 miesiące temu)
fantom
 
do Woj11: To co wyczytałeś dotyczy Dolnego Osiedla. Na fotce mamy raczej Osiedle Górne budowane w latach 1970-80, a kilka bloków nawet w latach 80-tych.
2026-04-12 19:58:01 (2 miesiące temu)
do ulec: Na Górnym, sądząc po lokalizacji witacza.
2026-04-12 19:48:46 (2 miesiące temu)
fantom
 
+1 głosów:1
do ulec: Mało prawdopodobne jest aby słup oznaczający "Chorzów" znajdował się na wysokości Dolnego Tysiąclecia. Od kiedy kojarzę oznaczenia Chorzowa na ul. Chorzowskiej są na wysokości stadionu.
2026-04-12 19:50:23 (2 miesiące temu)
ulec
 
do fantom: Okna na zdjęciu w bocznych elewacjach są prostokątne (czterokwaterowe), a na Górnym są okna kwadratowe (dwukwaterowe) i bloki na Ułańskiej mają 19 pięter a na zdjęciu są 14 piętrowe. Poza tym była rewizja granic Katowic i Chorzowa w roku 1968, więc może ten słup stał na wysokości Dolnego.
2026-04-12 20:26:32 (2 miesiące temu)
Woj11
 
do fantom: Ok. Dzięki
2026-04-12 20:12:38 (2 miesiące temu)
fantom
 
do ulec: Okna faktycznie wyglądają jak na Dolnym, więc możliwe że wtedy Chorzów zaczynał się wcześniej.
2026-04-12 20:48:58 (2 miesiące temu)
reden
 
do fantom: Czyli mogę zmienić Ułańską na Piastów? Wcześniejsza granica między miastami przebiegała między Wesołym Miasteczkiem a Żyrafą. To by chyba pasowało...
2026-04-14 19:03:20 (2 miesiące temu)
fantom
 
do reden: Opcje są dwie, albo to są bloki przy Piastów albo przy Tysiąclecia. To zależy w którym dokładnie miejscu stał ten witacz. Ale obstawiałbym raczej Piastów i że osoby te stoją gdzieś w okolicy Żyrafy.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-04-14 19:41:11 (2 miesiące temu)
Maciek1272
 
+2 głosów:2
Smutny widok
2026-04-17 20:06:27 (2 miesiące temu)
ulec
 
Św. Józef.
2026-04-17 15:37:02 (2 miesiące temu)
JotDee
 
+2 głosów:2
Zdjęcie pochodzi z artykułu pt. Mikołowska 26 w informatorze miejskim "Nasze Katowice" nr 9(36) z września 2011 r., strona 7.
2026-04-20 21:59:05 (2 miesiące temu)
do JotDee: Co ciekawsze przy próbie kliknięcia w miniaturkę pokazuje się "404 Not Found"...
2026-04-21 01:18:59 (2 miesiące temu)
da signa
 
+3 głosów:3
do Jarosław Dubowski: Dzieje się tak dlatego, że zdjęcie jest dodane z datą przyszłą, tj. 22 kwietnia 2026. Tego dnia będzie otwierać się normalnie :)
2026-04-21 06:55:48 (2 miesiące temu)
4elza
 
do da signa: Ten użytkownik dodał więcej zdjęć z datą przyszłą, nie bardzo rozumiem w jakim celu, znowu limit dzienny za niski?...
2026-04-21 07:17:23 (2 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do 4elza: Opcja dodawania zdjęć w przyszłości istnieje od dawna. Każdy ma prawo z niej korzystać :) Choć pewnie lepiej byłoby , gdyby nie były one wcześniej widoczne , nawet jako miniaturki, wtedy nie byłoby kontrowersji, ale przypuszczam, że technicznie nie jest to łatwe :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2026-04-21 07:19:59 (2 miesiące temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do da signa: Tak, wiem i czytałam większość dyskusji na ten temat. Nie kwestionuję słuszności takiego działania, a jedynie zastanawiam się dlaczego niektórzy użytkownicy tak robią?...
Może to sprawa jakiegoś wyjazdu w przyszłości, czy braku dostępu do komputera, albo (jak wspomniałam wcześniej) za niski limit.
2026-04-21 07:27:48 (2 miesiące temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do da signa: O właśnie - miniaturka też nie powinna być widoczna...
2026-04-21 07:44:19 (2 miesiące temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do Jarosław Dubowski: Ta opcja jest po prostu zbędna. Wprowadza niepotrzebne zamieszanie.
2026-04-21 07:54:53 (2 miesiące temu)
JotDee
 
+2 głosów:2
do mamik: Są trzy korzyści: 1. Użytkownik, który publikuje regularnie, może chcieć w ten sposób ukryć, że wyjechał. 2. Użytkownik, który publikuje nieregularnie, może chcieć w ten sposób ukryć, gdzie jest lub gdzie mieszka bądź w jakich porach pracuje. 3. Można w ten sposób podejrzeć, jak będzie wyglądało zdjęcie na fp, bez jego publikowania; stare aparaty cyfrowe umieszczały jakieś pokręcone dane w exif, co powodowało albo zmianę proporcji, albo obrócenie zdjęcia.
2026-04-22 17:36:11 (2 miesiące temu)
mamik
 
+5 głosów:5
do JotDee: Użytkownik chce ukryć że wyjechał? Przed kim i po co? To moi zdaniem zakrawa na paranoję.
2026-04-22 18:24:40 (2 miesiące temu)
4elza
 
+3 głosów:3
do JotDee: Na fp nic się nie ukryje..., nawet jakbyś w zamku mieszkał i w kontrwywiadzie pracował :-D
2026-04-23 06:56:16 (2 miesiące temu)
polskup
 
+2 głosów:2
do JotDee: Nie są to argumenty logiczne. Zdjęcia z przyszłą datą publikacji wzbudzają większe zainteresowanie właśnie z racji tego, że wywołują spektakularne efekty zdjęcia widma. I wtedy niewtajemniczony myśli sobie "co za czort?". A wtajemniczony wie, że albo wyjechał i chce to ukryć, albo uczepił się jakiejś funkcji kompulsywnie. Natomiast całą zwykłą resztę denerwuje link w próźnię. Aby ukryć, że wrzucamy zdjęcia z pracy, pociągu, łazienki czy auta w korku wystarczy o tych faktach nie wspominać, ani ich nie pokazywać. Bo nie sądzę, aby ktokolwiek po choćby moich wrzutach wyczuł, kiedy śpię, a kiedy pracuję i co robię. Oczywiście tajemnicą poliszynela jest, że śpię w nocy:))) Natomiast na problemy z EXIFem jest tylko jedna metoda - zdjęcie pionowe na 100% będzie leżało i należy je obrócić w sprawdzonym programie. Z zamianą wymiarów jest ta sama sprawa - otworzyć i zapisać w aplikacji do obróbki zdjęć lub bardziej zaawansowanej przeglądarce. Sam mam problem z datą RAWów zrobionych telefonem. Sprawa jest zagadkowa, ale taki RAW "wywołany" i zapisany jako JPG ma w EXIFie datę ze 2 tygodnie do przodu. Bezwiednie takie zdjęcia wrzucałem wywołując zrozumiała radość Szanownego Koleżeństwa :)
2026-04-23 07:44:54 (2 miesiące temu)
JotDee
 
+1 głosów:1
do mamik: Nie chcę dyskutować z taką oceną. Ale jednak zauważmy, że twórcy fp stworzyli taką funkcjonalność. Musieli mieć jakiś cel.
2026-04-22 21:34:45 (2 miesiące temu)
PiotrW
 
do JotDee: A może to po prostu błąd programisty.
2026-04-22 22:43:37 (2 miesiące temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do 4elza: Kolega sam się "zdradził" :)) gdyby sam nie napisał komentarza pod zdjęciem "z przyszłości" nikt by nie zwrócił uwagi :))
2026-04-23 08:01:25 (2 miesiące temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do da signa: Ktoś by tam może i zwrócił, funkcjonalność jest, to ludzie korzystają.
Ale uzasadnienie w tym przypadku, ubawiło mnie bardzo :-)
2026-04-23 08:08:52 (2 miesiące temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
Dopisalem teź do murali...☺
2026-04-21 09:26:39 (2 miesiące temu)
reden
 
+2 głosów:2
Podpis pod zdjęciem: "29 lipca. Godzina 13.15, Katowice, ul. Gliwicka. Ranna dostawa mleka znajduje się na ulicy zamiast w domach"
2026-04-24 09:12:45 (2 miesiące temu)
3258 Dyskusji (ostatnia 2 miesiące temu)
Dzielnica Śródmieście - obiekty i wydarzenia
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Śródmieście
12345
ul. 3 Maja
Industriestrasse, Grundmannstrasse
ul. Adamskiego Stanisława, bp.
Kaiser-Allee Bielska, Koniewa
pl. Andrzeja
Andreasplatz
ul. Andrzeja
Andreasstrasse
ul. Bankowa
Reichsbank Strasse
ul. Barbary
Wrangel Strasse
ul. Batorego Stefana
Mauvestraße
pl. Bolesława Chrobrego
Barbarossa Platz
ul. Bratków
Wetz Strasse
ul. Chopina Fryderyka
Meister Strasse
ul. Chorzowska
Kattowitzerstrasse, Dzierżyńskiego
ul. Damrota Konstantego
Letocha Strasse, Richard Wagner Strasse
 
 
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet