| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (37)
Obiekty w okolicy
Rynek 3
11
m
Leszno
Rynek 4
18
m
Leszno
Słowiańska 1
19
m
Leszno
Retro-budka telefoniczna
20
m
Leszno
Kościelna 19
28
m
Leszno

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek 2

Zbudowano: XVIII w.
Zabytek: 1183/A z 2.05.1991
Kamienica powstała prawdopodobnie w drugiej połowie XVIII w. w stylu klasycystycznym, zajmując już wówczas, a przynajmniej od przełomu XVIII i XIX w., dwie sąsiadujące z sobą parcele. W 1801 r. posesja, w skład której wchodziły: dom mieszkalny z dużą stajnią, dom tylny, dwie mniejsze stajnie i budynek gospodarczy, została kupiona przez kupca Ernsta Kellera za sumę 3000 talarów reńskich. W 1839 r. Keller odsprzedał zabudowaną posesję za 3500 talarów kupieckiemu małżeństwu Samuelowi Gottliebowi i Henriecie Schubertom. Około 1860 r. doszło do pierwszej poważniejszej interwencji budowlanej, a mianowicie dokonano nadbudowy stajni w podwórzu.

W 1877 r. kamienica wraz z sąsiednimi budynkami stała się własnością kupca Antoniego Górczyńskiego. Dla niego w 1891
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Skompletowałem zdjęcia zabudowy leszczyńskiego rynku oraz zmieniłem opisy pod zdjęciami innych autorów uzupełniając je o numerację. Teraz są tu wszystkie budynki, pozostaje mi tylko utworzyć obiekty w Rynku o poszczególnych numerach.
2011-01-09 21:03:25 (15 lat temu)
pawulon
 
do dzidek1960: Super, no to do dzieła :)
2011-01-09 21:23:00 (15 lat temu)
ZPKSoft
 
Co oznacza KKO ?
2015-03-15 17:13:44 (11 lat temu)
Hellrid
 
do ZPKSoft: Komunalna Kasa Oszcz.
2015-03-15 17:16:04 (11 lat temu)
Stenek
 
do ZPKSoft: nie widze nigdzie skrótu KKO? natomiast w oknie po prawej jest napisane: Miejska Komunalna Kasa Oszczędności w Lesznie"
2015-03-15 17:58:05 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Hellrid: Aha :)
2015-03-15 17:19:36 (11 lat temu)
Jac64
 
do Stenek: Tu widac skrót ( ,zmieniony póniej na pełną nazwę (
2015-03-15 18:23:45 (11 lat temu)
Stenek
 
do Jac64: No tak, ale to nie to samo zdjęcie ;-)
Ja patrzyłem na to tutaj w tym miejscu pokazane
2015-03-16 01:56:20 (11 lat temu)
Jac64
 
do Stenek: Oczywiście:-)
Linki podałem ogólnie , żeby rozwiac wątpliwości.
2015-03-16 02:27:26 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
Czy jest zgoda NAC na umieszczenie tego skanu na FP ?
2015-08-09 21:25:26 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Jeżeli ma zgodę to musi wpisać coś takiego ( Zgoda reg. NAC 1-S-0000-1) nr dodanego zdjęcia.
2015-08-09 21:33:50 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do piotr brzezina : No właśnie widzę, że Jac64 zamieszcza zdjęcia z tego źródła i Erle3 takowe dodaje, np. . Może nie znają obowiązujących procedur.
2015-08-09 21:40:49 (10 lat temu)
do ZPKSoft: Erle3 i Jac64 nie mają problemów to sami sobie nabawią Co im zależy zrobić to legalnie, jedynie będą mieli więcej roboty Ja robię zgodnie z umowa z NAC-u.
2015-08-09 21:48:11 (10 lat temu)
do ZPKSoft: A jak można załatwić tą zgodę by móc wykorzystywać legalnie zdjęcia z N.A.C. ???
2015-08-09 21:52:46 (10 lat temu)
ZPKSoft
 
do Leszek. M.: W tej sprawie najlepiej poinformowaną osobą jest Piotr Brzezina, który przeszedł cały "szlak bojowy" z NAC ;)
2015-08-09 22:03:03 (10 lat temu)
do Leszek. M.: Pomogę każdemu wysłałem Ci e-mail prywatnie. Bo takie wyjaśnianie na forum to dla mnie skomplikowane.
2015-08-09 22:12:46 (10 lat temu)
Jac64
 
do piotr brzezina : Zasugerowałem się ( jak się okazuje błędnie ) wpisem ze strony NAC "Korzystanie z kopii materiałów prezentowanych w tych serwisach – jeśli nie zaznaczono inaczej – pozbawione jest wszelkich opłat." ... a nie zaznaczono inaczej. Wobec tego proszę również P. Brzezinę o e-mail z instukcją:)
2015-08-09 22:31:18 (10 lat temu)
do Jac64: Już wysłałem Ci na priv.
2015-08-10 09:22:44 (10 lat temu)
Jac64
 
do piotr brzezina : Dzięki:)
2015-08-10 11:23:15 (10 lat temu)
do piotr brzezina : Nie wiedziałam, dlatego też poproszę na priv.
2015-08-11 22:45:32 (10 lat temu)
Mimo tej czarnej plamy na środku zdjęcia zamieściłam je, gdyż rzadko są zdjęcia przedwojenne Leszna wieczorową porą.
2016-11-28 18:06:28 (9 lat temu)
grgrz
 
+2 głosów:2
Do 23 r Stajewski mieszkał z pod nr 2. Jak potem kupił dom to był to Rynek nr 38.Wtedy już by nie napisał nic po niemiecku.
2025-01-02 15:14:20 (rok temu)
Jac64
 
do grgrz: Czyli sugerujesz, że to jest Rynek2?
2025-01-02 19:40:14 (rok temu)
grgrz
 
do Jac64: Masz może lepsze u Siebie , . Tu można się domyśleć co (lub kto. )tam było. Z nim jest problem. Nikt z jego rówieśników nie żyje, musiałby mieć podczas przeprowadzki sporo powyżej setki. On też żył ponad wiek. Jedyne co mogę podać to sięgnięcie do źródeł. W archiwum leszczyńskim jest spis ludności Leszna w 21 roku tam znajdziesz jego adres.( link strona 154)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2025-01-03 07:14:51 (rok temu)
grgrz
 
do grgrz: Na miejscu nr 38 patrz ( nie 37) wtedy był inny sklep

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2025-01-15 14:56:07 (rok temu)
Jac64
 
do grgrz: Pod nr 2 nie było stopni przy wejściu
2025-01-15 20:45:32 (rok temu)
grgrz
 
do Jac64: Na które wejście patrzysz? Patrz na to od strony pn tam gdzie potem był Misiak (od strony Senfa). Budynek był tyle razy przebudowywany ( zresztą po zakupie nr 38 też Stajewski zrobił ostre przebudowy), że to zdjęcie na które się powołujesz jest i tak najlepsze. Ja tam widzę schody. Dlatego wskazałem Ci wyżej źródło. Inne to APL 34/21/0/-/2511 ale to tylko w archiwum ( brak skanów mikrofilmów).Możesz jeszcze porozmawiać np. z Mironem Urbaniakiem( powinien to wiedzieć) lub Januszem Skrzypczakiem ( ten to zajmował się pewnie nim z racji zegarów a rodzina jego miała też, w tych czasach, na narożniku z Łaziebną aptekę).Więcej argumentów już nie mam. ... Tego się nie spodziewałem ale jest fragment projektu elewacji bo zdjęcia nie ma z tego okresu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopis
2025-01-16 07:27:22 (rok temu)
Jac64
 
do grgrz: Ale żadnych stopni nie ma.
2025-01-21 21:06:36 (rok temu)
Jac64
 
do grgrz: Potwierdzenie od Janusza Skrzypczaka, że to Kościelna 19. "" Na 100% , są inne fotografie potwierdzające tą lokalizacje. To miejsce na 100% . "
2025-02-26 19:45:46 (rok temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do Jac64: A pytałeś się o rok w którym się tam znalazł? Przecież w pierwszym komentarzu pisałem kiedy się przeprowadził. Wątpię aby Skrzypczak potwierdził, że to w 1919 r. Stajewski był gdzie indziej.
2025-02-27 12:11:14 (rok temu)
Jac64
 
do grgrz: Napisał mi, że jeszcze posprawdza to i parę innych rzeczy, które mu zadałem.
2025-02-27 16:58:45 (rok temu)
Jac64
 
do grgrz: Wcześniej mógł wynajmować a później kupić.
2025-02-27 17:00:27 (rok temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do Jac64: Tu jest link zdjęcie14. Wychodzi na moje.
2025-10-07 13:18:28 (8 miesięcy temu)
Jac64
 
do grgrz: Zwracam honor i już poprawiam:)
2025-10-08 16:26:53 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
5 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Rynek - Komunalna Kasa Oszczędności .
Rynek 2 - 8.
1919
1919
-
1928
1919
-
1932
7
1934
1931
-
1934
1934
-
1934
1934
-
1934
1940
1935
-
1977
1935
-
2010
1980
-
2017
2010
-
2017
2017
-
2017
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet