| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (37)
Obiekty w okolicy
Rynek 18
10
m
Leszno
Rynek 16
11
m
Leszno
Rynek 15
21
m
Leszno
Wolności 31a
24
m
Leszno
Rynek 14
34
m
Leszno

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
12następna
Bardzo przejrzyście wygląda ta północna pierzeja rynku
2011-11-14 21:12:14 (14 lat temu)
TW40
 
do trz (tedesse): Teraz jeszcze przejrzyściej ;-)
2015-06-27 20:25:56 (11 lat temu)
Jac64
 
Już jest ,co prawda ze złym datowaniem:
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup
2015-06-27 21:07:08 (11 lat temu)
TW40
 
do Jac64: To było pierwsze...
2015-06-27 21:35:31 (11 lat temu)
Jac64
 
do TW40: I chyba lepsze...
2015-06-27 23:11:10 (11 lat temu)
Fragment północnej pierzei z domami nr 15 - 19.
2013-04-01 16:41:10 (13 lat temu)
Stenek
 
do Mariusz Brzeziński: Piękny pastorał widzę tu po prawej, w sumie widzę 3 sztuki
2013-04-01 18:50:56 (13 lat temu)
Widok przedstawia część północnej i wschodniej pierzei rynku.
To były piękne czasy!
2011-09-03 18:41:43 (14 lat temu)
pawulon
 
do trz (tedesse): Takim go najlepiej pamiętam.
2011-09-03 18:44:48 (14 lat temu)
do pawulon: I ja bo w 1972 roku wyjechałem do Piły wojska i już ta m nie wróciłem:(
2011-09-03 19:03:50 (14 lat temu)
do trz (tedesse): do Piły do wojska
2011-09-03 19:04:35 (14 lat temu)
do trz (tedesse): Ponieważ jest tu widoczna wschodnia strona Rynku mam prośbę. Czy ktoś z Was wie co za kolumna tu stała w okresie międzywojennym widoczna na tym zdjęciu ? Ja nigdzie nie mogę zdobyć tej informacji, nawet leszczyńscy regionaliści z którymi rozmawiałem tego nie wiedzą, ale od czego Wasza pomoc. już nie takie problemy były tu rozwiązywane, więc może i ten wspólnymi siłami da się wyjaśnić.
2011-09-04 17:40:03 (14 lat temu)
WW
 
do dzidek1960: A czy to nie była po prostu latarnia, która stała w tym samym miejscu jeszcze w 1939?
2011-09-04 19:13:47 (14 lat temu)
do dzidek1960: Przykro mi ale nie spotkałem się z jakąkolwiek informacją na temat widocznej na Twojej fotografii kolumny, rodzice moi i dziadkowie już nie żyją to mam marne szanse uzyskać wiarygodną informację:(
2011-09-04 20:17:15 (14 lat temu)
dzidek1960
 
+1 głosów:1
do WW: Też o tym myślałem. Zwróć jednak uwagę, że ta kolumna jest niższa, ma większą średnicę i podmurówkę od tej latarni. Ja po raz pierwszy i jedyny spotkałem się z jej zdjęciem właśnie w zbiorach W.B.C. skąd zdjęcie zostało tu dodane. Ponieważ nie mogę nigdzie nic na jej temat znaleźć to tym samym ciekawość coraz bardziej mnie zżera.
2011-09-07 21:03:35 (14 lat temu)
WW
 
do dzidek1960: A może to nie podmurówka, tylko osobny przedmiot znajdujący się bliżej fotografa? Latarnia różniłaby się rzeczywiście szczegółami od tej z 1939 r., ale może po prostu w międzyczasie ustawiono jej nowy model?
2011-09-07 22:41:03 (14 lat temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do dzidek1960: Ta kolumna to po prostu kawałek lampy gazowej (na dole okrągły postument ,słup i reszta co z niej pozostało). Potem w połowie lat 20 pojawiło się oświetlenie elektryczne( to co zalinkował WW poniżej).
2024-01-19 12:14:23 (2 lata temu)
YouPiter
 
+1 głosów:1
Dwe petki (AWZ P - 70 Zwickau) na jednym zdjęciu :) Dziś jeśli jeszce są, to tylko na zlotach.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edycja
2024-01-19 13:10:51 (2 lata temu)
Jazzek
 
Ze względu na auta i napis Pasmanteria na Rynek 18 (tam go nie ma nie wchodziłbym w lata 70-te.
2024-01-19 13:34:07 (2 lata temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Jazzek:
Na moje oko to najwyżej pierwsza połowa lat 60-tych.
2024-01-19 13:41:22 (2 lata temu)
grgrz
 
+1 głosów:1
do Jazzek: W 1968 r były już takie oprawy ( po 60 r były jarzeniówki). Przed Szybowcowymi Mistrzostwami Świata wycięto po zachodniej stronie Rynku, przed postojem taryf, lipy.
2024-01-19 13:44:37 (2 lata temu)
trz (tedesse)
 
+2 głosów:2
Podmiana na większe.
2017-02-23 23:02:01 (9 lat temu)
Pierzeja północna, domy nr 15 - 19.
2013-04-01 16:13:46 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Po prawej na wysięgniku, w pozycji bocznej wisi super oprawa ORZ-1, jak dla niej, dość nietypowa pozycja, z reguły wieszano ją pionowo
2013-04-01 19:02:28 (13 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+2 głosów:2
"Dość nietypowe pozycje" źródłem wielu przyjemnych doznań.
2013-04-01 22:17:06 (13 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
W pierwszym szeregu m.in. Syrena 104 - od 1966-go. Wróć - obok tej Syreny Nyska 1967+.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2024-08-26 16:22:54 (rok temu)
Od połowy `60 :)
2013-09-26 13:59:54 (12 lat temu)
mar
 
do YouPiter: :))
2013-09-26 14:14:23 (12 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
1975+ (PF 125p MR75).
2024-08-26 16:43:58 (rok temu)
Jac64
 
+2 głosów:2
Podmiana.
2018-05-27 20:40:10 (8 lat temu)
grgrz
 
+2 głosów:2
Tu coś nie tego z datą. Meblostyl to przed wojną. Po wojnie też były meble ale z CHPD. W 1963r był już pawilon meblowy na 17 stycznia.Tu powstał sklep Motozbytu. Z prawej reklama Ludwika Schmidta,po wojnie Pasmanteria.
2024-01-19 10:06:41 (2 lata temu)
grgrz
 
do grgrz: w 1955 r ówczesny meblowóz .
2024-01-19 11:38:48 (2 lata temu)
yani
 
do grgrz:
Skorygowane.
2024-01-20 00:24:57 (2 lata temu)
Jac64
 
+2 głosów:2
Fotopiesek.
2024-12-29 14:15:19 (rok temu)
Pokaż na mapie
11 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet