| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
Więcej (37)
Obiekty w okolicy
Rynek 12
6
m
Leszno
Rynek 10
7
m
Leszno
Rynek 9
18
m
Leszno
Narutowicza 1
23
m
Leszno
Rynek 8
28
m
Leszno

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Rynek 11

Zbudowano: XVII w.
Zabytek: 522/1235 z 17.09. 1970
Kamienica powstała w XVII w. jako szczytowa budowla barokowa. W toku XIX-wiecznej modernizacji miasta dokonano w niej, analogicznie do innych kamienic przyrynkowych, poważnych przeobrażeń w zakresie konstrukcyjno-budowlanym oraz elewacji, a zasadnicza i najpoważniejsza zmiana dotyczyła przekształcenia układu budynku ze szczytowego na kalenicowy.

W końcu XIX w. kamienica należała do kupca B. Nürnberga, który podjął dzieło jej gruntownej przebudowy i nadbudowy. Projekty wykonał i przeprowadził prace budowlane mistrz budowlany Józef Piwoński w latach 1895–1896. W wyniku podjętych działań kamienica została podwyższona, a przede wszystkim przebudowana z układu szczytowego w kalenicowy. Podobnie jak wcześniejsza, czyli nr 10, także i ta otrzymała pilastrowanie w
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
Do lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku w mieszkaniu którego okna pierwsze trzy na drugim piętrze w budynku po lewej stronie ul. Łaziebnej mieszkała moja babci.
2011-11-14 21:17:40 (14 lat temu)
Pirzeja zachodnia, domy nr 7 - 12.
2013-04-01 16:26:19 (13 lat temu)
Ciekawi mnie data utraty wieżyczki na narożnej kamienicy u zbiegu ulic G.Narutowicza i Łaziebnej
2011-11-14 21:23:19 (14 lat temu)
Pierzeja zachodnia, domy nr 5 - 12.
2013-04-01 16:23:12 (13 lat temu)
Stenek
 
+1 głosów:1
do Mariusz Brzeziński: Świetny widok, na słupach po lewej wiszą oprawy oświetleniowe typu ORZ-5, miały wkręcone dwie lampy, jedna 250W a druga 400W. Oprawy te produkowały w latach 60-tych Zakłady Wytwórcze Aparatury Oświetleniowej i Teatralnej w Kożuchowie. Dziś niebywale rzadko spotykane na naszych ulicach.

PS - komentarze pisane na "czarnym ekranie" nie dają się wysłać
2013-04-01 18:57:38 (13 lat temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Od 1966-go (Syrena 104)
2023-07-14 17:54:00 (2 lata temu)
Pierzeja zachodnia i fragment północnej.
2013-04-01 16:27:55 (13 lat temu)
WW
 
+2 głosów:2
To są szyny czy po prostu stopnie?
2011-09-04 19:14:36 (14 lat temu)
erisson
 
Szyny?? i w dodatku przez słup ogłoszeniowy ???

widać na innych starych zdjęciach Rynku ;))
2011-09-04 20:28:38 (14 lat temu)
do erisson: To nie szyny to krawężnik:)
W Lesznie nigdy nie jeździły tramwaje !
2011-09-04 20:42:34 (14 lat temu)
Mariusz Brzeziński
 
+1 głosów:1
Perspektywa zachodniej pierzei Rynku.
2013-04-01 16:29:12 (13 lat temu)
Zachodnia pierzeja rynku , domy nr 5 - 12.
2013-04-01 16:30:06 (13 lat temu)
Jac64
 
Podmiana na lepszy skan.
2025-11-04 11:38:39 (7 miesięcy temu)
Ciekawy jestem kiedy spadła ta wieżyczka z kamienicy narożnej Łaziebnej i Narutowicza ?
2015-04-01 23:26:05 (11 lat temu)
Jac64
 
do trz (tedesse): Wg mnie w latach 60-tych ub. wieku.
2015-04-02 00:06:34 (11 lat temu)
Jac64
 
do trz (tedesse): A w 1970 jak maszerowałeś ze szturmówką , obok p. Tadzia to jesze była,czy już nie?
2015-04-02 00:14:52 (11 lat temu)
Zniknęła między 1959 a 1964
2015-04-02 00:40:12 (11 lat temu)
Jac64
 
do † Erle3 : Ktoś przewidział dzisiejsze anomalie pogodowe:)
2015-04-02 00:50:44 (11 lat temu)
do Jac64: Mój kot.......... stale wychodził jak zaświeciło słońce, a wbiegał kompletnie zmoczony.
2015-04-02 00:59:36 (11 lat temu)
Jac64
 
+1 głosów:1
do trz (tedesse): Dziś przypadkiem dowiedziałem się, że wiezyczka z narożnej kamienicy "spadła" ok. 1965 roku, po uderzeniu piorunem .
2019-02-16 21:15:22 (7 lat temu)
Jaka to mogła być okazja do tego przemarszu?
2015-04-10 14:00:23 (11 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do † Erle3 : Ludzie poubierani ciepło - może być Narodowe Święto Niepodległości.
2015-04-10 14:17:10 (11 lat temu)
trz (tedesse)
 
+1 głosów:1
U mojej babci okna zamknięte :) Rynek 12 drugie piętro.
2016-02-13 18:00:32 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
9 Dyskusji (ostatnia 7 miesięcy temu)
Rynek 11 na innych zdjęciach
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet