| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Morze Bałtyckie

Wrak betonowca Karl Finsterwalder

OBIEKTY - Morze Bałtyckie

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Morze Bałtyckie

Dawniej: Ostsee, Baltic Sea
Morze Bałtyckie, Bałtyk – płytkie morze śródlądowe na szelfie kontynentalnym w Europie północnej. Połączone z Morzem Północnym przez Cieśniny Duńskie (Sund, Mały i Wielki Bełt) oraz Kattegat i Skagerrak. Za zachodnią granicę Bałtyku właściwego przyjmuje się cieśninę Sund i próg podwodny ciągnący się na głębokości 18–20 m od przylądka Gedser (wyspa Falster) do przylądka Darßer Ort (Darß); na zachód od tej linii znajduje się akwen Bałtyku Zachodniego o powierzchni ok. 8000 km² nazywany przez Niemców także Beltsee; akwen ten obejmuje m.in. część wód cieśnin duńskich (oprócz Małego i Wielkiego Bełtu) a także mniejsze: Alsenbelt, Fehmarnbelt, Langelandsbælt.

Bałtyk nazywany jest morzem śródziemnym północnej Europy, ponieważ ze wszystkich
więcej
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...567891011...399400następna
Jak to dawniej bywało - drzeworyt wykonany na podstawie zdjęcia, konkretnie
2017-11-21 14:31:01 (8 lat temu)
do Pomuchelskopp: Więc trzeba poprawić datowanie
2026-02-05 18:16:52 (4 miesiące temu)
mag
 
+1 głosów:1
Pierwsza latarnia stała na głowicy falochronu (Wikipedia)
Istnieje obiekt
2018-03-03 15:54:51 (8 lat temu)
Podmieniłem na większe :)
2026-02-06 00:47:45 (4 miesiące temu)
do mag : Zmieniłem lokalizację.
2018-03-03 16:24:35 (8 lat temu)
Przemek (NR)
 
+3 głosów:3
Chyba nasz kolega po fachu :)
2021-03-09 17:24:10 (5 lat temu)
podroznikwczasie
 
+2 głosów:2
Znalazłem widokówkę z 1909 :)
2026-01-24 18:54:06 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Pacholek dla manipulacji z kutrami rybackimy ?
2026-01-19 21:05:30 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do vetinari:
W Rowach jest normalny port rybacki, więc nie sądzę...
2026-01-19 21:15:23 (5 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do vetinari:
To jedna z dwóch staw, naprowadzających na wejście do portu:

2026-01-19 21:34:41 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do yani: Ok, no to moźe postój wodnej taksówky ☺☺☺
2026-01-19 21:24:04 (5 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do vetinari: Dalba, raczej w tym prxypadku jako znak nawigacyjny
2026-01-19 21:27:04 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Woj11: Dziękuję, więc jeźeli moźna lyczycz na globalne ocieplemie, za jakyś 50-100 lat nam to będzie potrzebne budować pod naszym domem ☺☺☺
2026-01-19 21:58:24 (5 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do yani: No, tego niewziolem pod uwage, ale moje teorie są zpowodowane tam, źe niestety, niemamy dostępu do morza ☺☺☺
2026-01-19 21:56:27 (5 miesięcy temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
Wąska plaża i tłum ludzi ;)
2026-01-25 03:29:19 (5 miesięcy temu)
Kineskop
 
+1 głosów:1
Też mi się wydaje że obecnie ta plaża jest szersza. Czy stojąca osoba na pierwszym planie w niebieskiej bieliźnie jest kobietą ?
2026-02-07 20:12:47 (4 miesiące temu)
siewie4
 
+1 głosów:1
do Ismena: W Świnoujściu plaża nigdy nie była wąska, za to na fotce rozciąga się po horyzont.
2026-01-28 12:04:12 (4 miesiące temu)
podroznikwczasie
 
+2 głosów:2
do siewie4: To chyba kwestia perspektywy, bo to zdjęcie M. Raczkowskiego podpisane jako "Świnoujście, Plaża" - pochodzi z pocztówki Krajowej Agencji Wydawniczej. Na innych zdjęciach plaży z tego okresu również widać te charakterystyczne niebieskie słupki odgradzające plażę od wydm i białe budki ratownicze :)
2026-01-28 14:32:06 (4 miesiące temu)
Ismena
 
+2 głosów:2
do siewie4: No właśnie. Jednak w porównaniu do dzisiejszej wydaje się wąska. No i nie ma gdzie szpilki wcisnąć. Może akurat odbywały się jakieś pokazy albo zawody. Dlatego zdziwiło mnie to zdjęcie.
2026-01-31 02:09:19 (4 miesiące temu)
Jazzek
 
+3 głosów:3
do Ismena: Każdy rok to więcej przywleczonego z zachodu materiału, który nie wędrował dalej, tylko się zatrzymywał u falochronu zachodniego. A plaże w latach 70- i 80-tych tak właśnie były zatłoczone, dobrze pamiętam :)
2026-02-02 09:23:00 (4 miesiące temu)
Ismena
 
+3 głosów:3
do Jazzek: Miałam gdzieś mapkę obrazującą, ile plaży przybyło w ciągu ostatnich 100-150 lat. Poszukam i wrzucę. Ale i bez tego widać jak szeroka teraz jest plaża. Nawet na drugą promenadę wystarczyło ;) Takie obrazki, jak ten, dziś pochodzą już raczej z środkowego wybrzeża :)
2026-02-05 23:49:46 (4 miesiące temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do Ismena: Z tym, że szerokość plaży nie zwiększa się proporcjonalnie do przesuwania się linii brzegowej. Pojawiające się z czasem nowe linie wydm zarastają.
Poniekąd ten przyrost można oszacować porównując położenie brzegu względem Promenady na Geoportalu i na mapie , gdzie punktem odniesienia jest granica miasta zaznaczona przeze mnie w miarę dokładnie na tej mapie widoczna też na Geoportalu. Na mapie brzeg oddalony był od promenady o ok. 120 m, a obecnie to jest ok. 320 m.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: poprawka
2026-02-06 21:16:50 (4 miesiące temu)
podroznikwczasie
 
+3 głosów:3
do blaggio.: - dawne Kąpielisko Męskie znajdowało się około 150 metrów od dzisiejszej ul. Uzdrowiskowej. W 1900 roku kąpielisko przylegało bezpośrednio do ówczesnej linii brzegowej. W 1940 roku kąpielisko znajdowało się już w odległości około 100 metrów od ówczesnej linii brzegowej i w tym okresie usytuowane było praktycznie na środku ówczesnej plaży. Dzisiaj w miejscu dawnego kąpieliska stoi apartamentowiec przy ul. Uzdrowiskowej 32, więc w ciągu 126 lat linia brzegowa cofnęła się o około 250 metrów (1,98 metra rocznie). Linia brzegowa z 1940 roku, to okolice dzisiejszych wydm. Na planie toru wodnego oraz ujścia Świny z początku XIX wieku widać, że dzisiejsze górki między Parkiem Zdrojowym a ul. Sienkiewicza, to dawne wydmy, a dzisiejsza ul. Uzdrowiskowa, to ówczesna linia brzegowa. Idąc dalej, dzisiejsza Promenada Zdrowia, to linia brzegowa z początku XX wieku, a dzisiejsze wydmy, to linia brzegowa z lat 40-tych XX wieku. Do wysokości stawy sygnałowej "Młyny" na Falochronie Zachodnim w linii prostej od dawnego Kąpieliska Męskiego (dzisiejsza ul. Uzdrowiskowa 32) jest około 730 metrów, więc puszczając wodzę fantazji przy utrzymaniu średniego przyrostu plaży o niecałe 2 metry rocznie, pominięciu sztormów, prac hydrotechnicznych, prądów morskich i w celach stricte rozrywkowych można założyć, że w 2268 roku linia brzegowa będzie w miejscu dzisiejszego wiatraka :-)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2026-02-07 11:41:17 (4 miesiące temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Kineskop:
Ryzykowne pytanie... W dzisiejszych czasach płeć jest określana przez to, kim się ktoś czuje, a nie jak wygląda. ;)
Na moje oko, to jednak kobieta. Ale topless na polskiej plaży w latach 70-tych??
2026-02-07 21:21:00 (4 miesiące temu)
Jazzek
 
+1 głosów:1
do Kineskop: Wtedy u chłopaków były modne długie włosy :)
2026-02-09 09:10:02 (4 miesiące temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
do Kineskop: Jest szersza, widać gołym okiem
2026-02-09 14:49:02 (4 miesiące temu)
Kineskop
 
+2 głosów:2
do yani: Pytanie odnosi się do lat 70, a wtedy nie pytali kto się kim czuję:) . Co do sedna, właśnie, też mnie ten topless mocno zastanowił jak na tamte lata i taki tłum
2026-02-07 21:37:58 (4 miesiące temu)
Ismena
 
+1 głosów:1
do yani: Chyba jednak pan. Za dużo dzieci na tej plaży na takie ekscesy ;) Mnie jednak zastanawiają bardziej ci ludzie stojący przy brzegu i wyraźnie coś obserwujący.
2026-02-09 14:47:49 (4 miesiące temu)
do Ismena: Może swoich dzieci pilnują, co by się towarzystwo nie potopiło
2026-02-10 20:55:10 (4 miesiące temu)
Woj11
 
Schleswig-Holstein, ale nie 1944 rok
2026-01-24 20:19:45 (5 miesięcy temu)
siewie4
 
+1 głosów:1
Zastanawia mnie odbojnica burtowa. Ani Schlesien ani Schleswig-Holstein nie ma zdjęć z tym elementem kadłuba. Odbojnice burtowe widać tylko na zdjęciach powojennych wraku.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzupełnienie
2026-01-24 22:00:20 (5 miesięcy temu)
do Woj11: 1944 był podany w opisie aukcji, na jaki zmienić?
2026-01-28 14:34:26 (4 miesiące temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
do podroznikwczasie: 1938-1941
2026-01-28 15:31:59 (4 miesiące temu)
podroznikwczasie
 
+2 głosów:2
do Woj11: Zrobione, dzięki :)
2026-01-28 17:09:41 (4 miesiące temu)
Ismena
 
"Placa" ?
2026-02-13 23:16:48 (4 miesiące temu)
do Ismena: Literówka - poprawione, dzięki :)
2026-02-18 01:02:09 (4 miesiące temu)
Pomuchelskopp
 
+1 głosów:1
Przed I wojną zaliczano Westerplatte do Nowego Portu, ale obecnie należy do dzielnicy Przeróbka
2026-02-23 09:16:28 (4 miesiące temu)
Dana
 
do Pomuchelskopp: Dzięki za uporządkowanie :)
2026-02-23 09:58:34 (4 miesiące temu)
siewie4
 
+1 głosów:1
Nabrzeże Nr13
2026-02-26 23:40:19 (4 miesiące temu)
do siewie4: Przeniosłem, dzięki :)
2026-03-06 10:18:49 (3 miesiące temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Nabrzeża Wieleckiego tu nie widać, przypisanie właściwe to
2026-03-03 15:28:29 (3 miesiące temu)
Fonik1
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Dziękuję za uwagę, trudno mi było przypisać to zdjęcie do konkretnego obiektu ze względu na brak jednego, wyróżniającego się budynku/ulicy. Teraz jest dobrze.
2026-03-03 15:48:46 (3 miesiące temu)
Pokaż na mapie
4000 Dyskusji (ostatnia 3 miesiące temu)
Przedmioty związane z Morze Bałtyckie
1966
-
1966
1966
-
1966
Morze Bałtyckie - obiekty i wydarzenia
poprzedniaSTR.1 STR.0
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet