| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Granice państwowe

Granice 1939-1945

Granice II RP (1918-1939)

Granice PRL i III RP

OBIEKTY - Granice państwowe

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granice państwowe

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12...45678910...8788następna
można dodać do podkarpackiego, bo to raczej granica z Czechosłowacją z uwagi na godło przy drzwiach. Auto ma tablicę z krakowskiego, białą więc przed 1937
2025-06-06 15:21:40 (rok temu)
beznik
 
Chyba na stronie muzeum SG posterunek jest opisany jako Czechosłowacki.
2025-06-10 01:29:07 (rok temu)
do marekantoniusz: Dlaczego akurat podkarpackie? Skorygowałam przypisanie .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-06-06 15:32:56 (rok temu)
do da signa: generalnie południowe województwa, gdzie graniczyliśmy z Czechosłowacją. Szkoda że nie widać żadnego słupa granicznego :(
2025-06-09 10:49:20 (rok temu)
ulec
 
do marekantoniusz: Jest jeszcze takie zdjęcie tego budynku: . Widać tablice na budynku, ale odczytać nie da rady.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka
2025-06-09 11:51:05 (rok temu)
do ulec: Jeszcze zachodzi ewentualność, że takich budynków wznoszonych według tego samego projektu było więcej.
2025-06-09 14:54:48 (rok temu)
ulec
 
do beznik: Tak jest tam opisany.
2025-06-10 01:43:45 (rok temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
symboliczne otwarcie bramy na granicy po nawiązaniu stosunków dyplomatycznych między Polską a Litwą, prawdopodobnie 22 marca, publikacja 24 marca 1938 -
2025-06-02 10:29:05 (rok temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
Przypisałem do właściwej Wygody.
2025-05-05 21:00:42 (rok temu)
Dzien dobry , mozna zródlo zdjecia
Bardzo bym potrzebowal bo interesuje sie straza graniczna tych rejonów
2025-06-30 10:55:37 (11 miesięcy temu)
labeo7
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Dzięki.
2025-05-05 23:44:29 (rok temu)
labeo7
 
do Michał33: Źródło jest podane obok zdjęcia. Konkretnie to najprawdopodobniej eBay, ale wrzutka sprzed ponad roku, więc głowy nie dam. Poza tym marna szansa, że aukcje jeszcze istnieje.
2025-06-30 14:32:42 (11 miesięcy temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-05-23 11:43:56 (rok temu)
Zgodnie z tym, co wyjaśnił @polskup tutaj mamy tu Grabówko/Opalenie, a nie Chorzele/Opaleniec.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-05-23 13:24:12 (rok temu)
do nyskadolniak: zmieniłem na "Opalenie - Klein Grabau (obecnie Grabówko)" :)
2025-05-30 08:07:34 (rok temu)
OpalenieC - rozebrane tory na płn. od st.kol. Chorzele.
2025-05-23 11:45:58 (rok temu)
Columba livia
 
+3 głosów:3
Fajnie że ktoś zaznaczył miejsce zrobienia tego zdjęcia i sąsiedniego bo bez tego ciężko mi było się połapać w tym terenie :)
2025-05-30 09:40:42 (rok temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Przecież na granicy Mazowsza I Prus nie ma takich wałów, a to jest wyraźnie wał p.powodziowy w dolnym biegu Wisły. I tam jest Opaleniec, choć po drugiej stronie rzeki. Tutaj było Klei Grabau czyli Grabówko, a najbliższa stacja w prawo to Neuhöfen (Nowy Dwór Kwidzyński).
2025-05-23 11:56:54 (rok temu)
do nyskadolniak: masz rację, zmylił mnie zapis z przedwojennej prasy, gdzie konsekwentnie piszą Opalenie -
2025-05-23 12:43:37 (rok temu)
do polskup: Oczywiście masz rację, to nie ten Opalenie(c)!
2025-05-23 12:01:12 (rok temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: A i tutaj trzeba się przeprowadzić z lokalizacją na prawy brzeg rzeki :)
2025-05-23 12:02:39 (rok temu)
polskup
 
+3 głosów:3
do marekantoniusz: Bo to jest Opalenie. A konkretnie Grabówko właśnie. Natomiast szyny zostały ucięte nie nie na stacji tylko na szlaku, na odcinku przez most. Najbliższa stacja - Neuhöfen - znajduje się 1700 m w prawo. Właściwa i zrozumiała nazwa tej stacji to Nowy Dwór Kwidzyński. Istotnie, przez jeden sezon po wojnie ochrzczono ją Grabówkiem, ale był to jedynie epizod związany z powojennymi kalamacjami nazewniczymi. Obok było inne Grabówko, ale wąskotorowe, przystanek osobowy. Linia wąska biegła wzdłuż Wisły i tu jej nie widać. Była tam, gdzie linia drzew w tle.
Reasumując: granica, most pod Opaleniem, miejscowość Grabówko, stacja Nowy Dwór (Kwidzyński).
* Tak, wiem, sam się pomyliłem (+c) w 2 komentarzu :)))
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: samokrytyka
2025-05-23 13:06:31 (rok temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
do polskup: OK teraz mniej więcej rozumiem, a ta trafostacja jeszcze istnieje?
2025-05-30 08:21:25 (rok temu)
polskup
 
+1 głosów:1
do marekantoniusz: Z tego, co widzę na GSV to nie, choć na mapie z lat 80 (GUGiK 1:25 000) jest w tym miejscu oznaczona trafostacja. Nie wiem, czy ta sama. Na mapach późniejszych już tu transformatora nie ma.
2025-05-30 09:10:54 (rok temu)
ulec
 
Niedaleko tego miejsca co na zdjęciu: (ta sama cerkiew i góra w tle).
2025-05-27 09:37:32 (rok temu)
ulec
 
+2 głosów:2
Cerkiew widoczna na zdjęciu jest w miejscowości Podzaharycz (Підзахаричі, Zahariceni) wówczas po stronie rumuńskiej. Obecnie cerkiew trochę inaczej wygląda ponieważ w 1953 roku spłonęła.
2025-05-27 14:16:18 (rok temu)
publikacja w Na Szerokim Świece z czerwca 1929 -
2025-06-05 12:40:15 (rok temu)
ulec
 
+1 głosów:1
Ta sama cerkiew i góra na ostatnim planie co tu: .
2025-05-27 09:36:20 (rok temu)
marekantoniusz
 
+1 głosów:1
publikacja w "Na Szerokim Świecie" z czerwca 1929 -
2025-06-05 12:40:53 (rok temu)
Przy kopalni Makoszowy (wówczas Delbrueckschaechte) - widok w kierunku przejazdu kolejowego.
2019-05-03 23:46:57 (7 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Marekantoniusz: Zdjęcie już.zidentyfikowane.
2025-05-31 18:52:17 (rok temu)
da signa
 
+2 głosów:2
Zdjęcie już było w 2019 r , ale skoro to jest lepiej przypisane ( i większe), to chyba nie ma co podmieniać. Usunę swoje. Komentarze przeniosłam.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: uzup.
2025-06-04 09:20:51 (rok temu)
do ritterswalder: Dzieki :)
2019-05-04 07:33:24 (7 lat temu)
do blaggio.: Dzięki! to widok od strony Niemiec, od kopalni?
2025-06-04 09:07:13 (rok temu)
polskup
 
Nie mam pojęcia do jakiej miejscowości przyporządkować to zdjęcie. Nowa Morawa jest tu awansem, żeby wyświetliła się mapa na której umieściłem znacznik miejsca wykonania obrazu. Wieś ta znajduje się za widocznym na drugim planie Orlikiem (1068). Obszar wydzielony granicami na OSM nie jest podpisany, zaś na Geoportalu obręb się nazywa Stronie Lasy.
2025-05-31 09:22:21 (rok temu)
do polskup: Nowa Morawa jest najodpowiedniejsza.
2025-05-31 22:34:33 (rok temu)
królJulian
 
+3 głosów:3
Sugerowałbym zamianę, zamiast Olzy wstawiłbym Piotrówkę.
2025-06-08 08:49:25 (rok temu)
Dorobiłem rzekę i resztę poprzestawiałem.
2025-06-08 13:09:11 (rok temu)
Pokaż na mapie
874 Dyskusji (ostatnia 11 miesięcy temu)
Granice państwowe - obiekty i wydarzenia
Granice państwowe w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet