| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Granice państwowe

Granice 1939-1945

Granice II RP (1918-1939)

Granice PRL i III RP

OBIEKTY - Granice państwowe

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granice państwowe

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...8788następna
pawulon
 
Posterunek przy moście granicznym na Przemszy
2009-01-13 00:27:27 (17 lat temu)
Skoro posterunek był w Modrzejowie to dlaczego jest przypisany do Mysłowic a nie do Sosnowca?
2009-04-30 19:26:06 (17 lat temu)
rdx0
 
tutaj chyba też jest wszystko jasne?
2025-10-10 17:44:09 (8 miesięcy temu)
4elza
 
+2 głosów:2
Dopisałam do widokówek.
2024-10-27 07:33:53 (rok temu)
rdx0
 
niezidentyfikowane ?
2025-10-10 17:46:17 (8 miesięcy temu)
rdx0
 
dlaczego niezidentyfikowane?
2025-10-10 17:42:49 (8 miesięcy temu)
do rdx0: Bo pewnie nikt nie umie przypisać adresu...
2025-10-10 18:18:47 (8 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Przecież jest przypisane do obiektu "Pruski posterunek graniczny", podobnie jak pozostałe wskazane przez rdx0. Na miniaturach wyświetlają się jako niezidentyfikowane, bo później zostały skorygowane.
2025-10-11 06:57:40 (8 miesięcy temu)
rdx0
 
do 4elza: a to przepraszam za zamieszanie
2025-10-11 07:21:28 (8 miesięcy temu)
Pako45
 
Mam wrażenie że już takie jest
2012-08-24 12:50:27 (13 lat temu)
do Pako45: Hmm, możliwe ale póki co nie znalazłem. Jeśli tak to kubeł czeka ;). A propos, ten drewniany posterunek istniał do roku 1938, kiedy to został rozebrany i na jego miejscu wybudowano wiekszy, murowany, natomiast część drewnianych elementów wykorzystano do przebudowy posterunku granicznego przy plaży.
2012-08-24 12:55:04 (13 lat temu)
Proszę o podmianę na lepszą jakość i datację
2025-09-19 19:47:49 (9 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do Michał. K: Datowanie 1921 było właściwe - na zdjęciu żołnierze strzegących m.in. granicy polsko-gdańskiej
Batalionów Celnych (1921-22).
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Literówka
2025-09-19 20:06:36 (9 miesięcy temu)
2025-09-19 20:19:51 (9 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Ale , jak tak jest faktycznie to proszę zmień datację.
2025-09-19 20:21:09 (9 miesięcy temu)
yani
 
+1 głosów:1
do Michał. K:
A może tam data to jest średnia, wynikająca z podanego tam wyżej okresu: 1918-1939?
2025-09-19 20:23:54 (9 miesięcy temu)
do Michał. K: A ja widzę co jest na zdjęciu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2025-09-19 20:38:55 (9 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Ok.
2025-09-19 20:44:59 (9 miesięcy temu)
Czy na tablicy nad wejściem napisano "Stare Kolibki"?
2025-09-22 12:16:09 (9 miesięcy temu)
do Pomuchelskopp: Cofam pytanie, napis jest prawdopodobnie taki sam jak na zdjęciu z 1927 "Strażnica Kolibki"
2025-09-22 12:23:57 (9 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Wymiana.
2025-01-31 06:22:44 (rok temu)
rdx0
 
też wychodzi w niezidentykowanych
2025-10-10 17:47:51 (8 miesięcy temu)
do rdx0: Ale w niezidentyfikowanych w którym mieście? W Sosnowcu, czy Mysłowicach?
2025-10-10 20:20:38 (8 miesięcy temu)
rdx0
 
do blaggio.: w Sosnowcu wszystkie
2025-10-11 06:34:38 (8 miesięcy temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Trzeba kliknąć w zdjęcie, a nie oglądać na miniaturach.
2025-10-11 06:59:01 (8 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do rdx0: Tak, jak napisała Elza, to tylko ślad tego, że pierwotnie zdjęcie było przypisane do niezidentyfikowanych. Teraz nie znajdziesz go w tym dziale. Na to, że to tak się wyświetla przy miniaturach, nie mamy wpływu.
2025-10-11 15:36:09 (8 miesięcy temu)
Banita
 
10 lat w dół
2025-10-11 11:14:45 (8 miesięcy temu)
marek45
 
+2 głosów:2
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Na słupie granicznym jest herb Czechosłowacji, a nie Węgier.
2024-03-23 12:51:50 (2 lata temu)
yani
 
do nyskadolniak:
Skorygowałem opis, już nie powinien wprowadzać w błąd.
2024-03-23 13:40:58 (2 lata temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do yani: No, tylko źe we wrześniu 39r. juź Czechosłowacjia nieistniala. Wtedy to byla juź tylko Słowacjia....14.marca 1939r doszlo do rozpadnięcia na Protektorat i Republike Słowacką. Ten teren byl zajęty przez Węgry. Więc datowanie jest starszę....Niewątpie źe po rospadnięciu Czechosłowacji i walce Węgiersko Słowackiej doszlo do bardzo szybkiego usunięcia tych slópków granicznych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: literówka ☺
2024-03-23 15:32:48 (2 lata temu)
marek45
 
2025-10-16 21:33:42 (8 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Podejrzewam Atlaas Historyczny Polski - wyd z 1979
2025-09-07 19:57:35 (9 miesięcy temu)
do Woj11: Właśnie. Coś takiego chodziło mi po głowie.
Ale nie będę szukał potwierdzenia. Nie chce mi się. ;-)
Dodałem tylko nazwisko współautora atlasu i autora mapy
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2025-09-07 22:03:56 (9 miesięcy temu)
Woj11
 
+3 głosów:3
PRL od lipca 1952
2025-09-27 10:25:08 (9 miesięcy temu)
fantom
 
+1 głosów:1
2025-10-16 20:34:02 (8 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
874 Dyskusji (ostatnia 8 miesięcy temu)
Granice państwowe - obiekty i wydarzenia
Granice państwowe w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet