| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
TEMATY - Granice państwowe

Granice 1939-1945

Granice II RP (1918-1939)

Granice PRL i III RP

OBIEKTY - Granice państwowe

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granice państwowe

1 subskrypcja
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...8788następna
Dana
 
Podmiana i znacznik
2025-07-27 12:23:24 (11 miesięcy temu)
polskup
 
+2 głosów:2
W podpisie nie leży mi słowo "pod". Pomijając fakt, że przejścia nie widać, było ono _pomiędzy_ Golubiem a Dobrzyniem. Natomiast groźna ekipa w okienku pozuje w jakimś zupełnie abstrakcyjnym miejscu - nie jest to żaden z budynków przy moście.
2025-07-27 12:44:03 (11 miesięcy temu)
Dana
 
do polskup: Dodawca zdjęcia na pewno Twoje uwagi uwzględni :)
2025-07-27 13:09:51 (11 miesięcy temu)
To z Ustronia do Cieszyna przekraczało się jakąś granice?
2015-05-31 11:27:58 (11 lat temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Obrazek z Przyborowa to tu chyba nie pasuje:
2022-02-19 11:14:40 (4 lata temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
Najwyżej 1959/60 ‐ umundurowanie żołnierza.
2025-08-06 14:12:26 (10 miesięcy temu)
stoik
 
zachwyt faktycznie bije. ja pamiętam czasy, kiedy granica była praktycznie nieprzekraczalna. ale to jeszcze były lata przed traktatem z Schengen.
2025-08-06 21:05:13 (10 miesięcy temu)
do cracusiac: Rozumiem, że żartujesz :). Wycieczka przyjechała z Ustronia do Cieszyna i w ramach zwiedzania miasta obejrzała też przejście graniczne na Moście Przyjaźni.
2015-05-31 15:13:10 (11 lat temu)
do paulus60: Oczywiście ze żartuje, podpis był jakiś taki...
2015-05-31 15:36:38 (11 lat temu)
vstrone
 
do cracusiac: Być może to są Fotopolanie w akcji :-) A jeśli chodzi o granice - aby dojechać z Ustronia do Cieszyna przekracza się granice między gminami, np. z Goleszowem.
2015-05-31 16:19:18 (11 lat temu)
stoik
 
do vstrone: być może rodzice i dziadkowie obecnych Fotopolan :)
2015-06-01 02:26:26 (11 lat temu)
ZPKSoft
 
do Dana : Tak są i inne "kwiatki" m.in. z Rybnika.
2022-02-19 11:19:24 (4 lata temu)
Most był wówczas polsko- niemiecki (Chałupki po stronie niemieckiej, Stary Bogumin po polskiej), wcześniej czechosłowacko-niemiecki, dziś czesko-polski.
2025-09-06 17:23:37 (9 miesięcy temu)
Tado
 
2025-01-17 20:13:09 (rok temu)
4elza
 
Przeszukałam "Polonę" i jak na razie nie mogę znaleźć..., ale jeszcze się nie poddaję, bo nie wiadomo jak to mogło być opisane.
Takiego opracowania, które zalinkowałeś niegdy nie widziałam, zatem z niego ściagnąć nie mogłam (trzeba było chociaż nr strony podać ;-)...).
Sugerujesz zmianę źródła?
2025-01-18 06:24:59 (rok temu)
Dana
 
Założyłam obiekt i przeniosłam tam zdjęcie.
2025-07-07 19:17:06 (11 miesięcy temu)
Tado
 
do Tado: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2025-01-19 01:05:14 (rok temu)
Tado
 
do 4elza: Link jest do śbc, str. 384.
Ciekawy tekst z książki: Rosyjska Izba Celna. Po drugiej stronie granicy, bezpośrednio przy drodze prowadzącej do Czeladzi, znajduje się rosyjska komora celna. W pobliżu, oprócz wartowników i dyżurujących urzędników, można zaobserwować stojące bezczynnie grupy Kozaków. Na rozległej łące przed budynkiem pasą się stada koni i bydła. Ta sama łąka służy również jako plac defiladowy i mieści niezwykle prosty sprzęt gimnastyczny żołnierzy. Ruch graniczny jest otwarty tylko w określonych godzinach dnia. O zmroku drogę czeladzką od drogi neutralnej oddziela rozciągnięty w poprzek łańcuch.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2025-01-19 01:07:24 (rok temu)
4elza
 
2025-01-19 07:21:28 (rok temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do 4elza: Nie mogło to być jednocześnie przejście prusko-rosyjskie i niemiecko-polskie (opis pod zdjęciem).
2025-07-07 19:55:01 (11 miesięcy temu)
4elza
 
do Dana : Słusznie, skorygowałam, dzięki.
2025-07-08 06:04:16 (11 miesięcy temu)
Podmiana
2025-06-30 14:14:10 (11 miesięcy temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Rafał Eckiert (Beuther) : Zawsze przeczuwałam, że potrafisz czarować :)
2025-06-30 14:49:56 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
+1 głosów:1
Granica polsko-czechosłowacka
2025-08-27 10:31:06 (10 miesięcy temu)
Pamiętam, że zdjęcie było publikowane w "Gazetach Wojennych" na okładce 1 numeru z podpisem "Zajadłość żołnierzy Wehrmachtu obróciła się nawet przeciwko polskim słupom granicznym" - ale tu raczej nie WH :)
2025-08-27 10:38:51 (10 miesięcy temu)
Dürgoy Marcin
 
+2 głosów:2
Słupki w okolicach Kudowy musiały przetrwać wojnę. Po wojnie literce D od strony polskiej dodano kreskę u dołu i stoją do dzisiaj z literą P.
2025-08-27 11:22:19 (10 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+1 głosów:1
Granica słowacka mało prawdopodobna - od 1939 Słowacja była formalnie niezależnym państwem i słupki na Oravie czy Spiszu wyrywaliby Słowacy, a nie Niemcy. Może słupki na granicy polsko- czechosłowackiej na Śląsku Cieszyńskim nie zostały usunięte w 1938 i wyrywali je dopiero Niemcy po kampanii wrześniowej?
2025-08-27 11:40:55 (10 miesięcy temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Tacy zaciekli to raczej Śląsk, Wielkopolska lub Pomorze?
2025-08-27 11:52:48 (10 miesięcy temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
We wrześniu 1939 r., polska Orawa i Spisz zostały zajęte przez wojska niemieckie w ramach agresji na Polskę. Następnie, w ramach porozumienia niemiecko-słowackiego z 21 listopada 1939 r., tereny te zostały przekazane Republice Słowackiej, która stała się jednym z okupantów. Stan ten trwał do końca II wojny światowej w 1945 roku, kiedy to Polska Orawa i Zamagurze Spiskie wróciły do Polski.
2025-08-27 12:14:42 (10 miesięcy temu)
Dürgoy Marcin
 
+1 głosów:1
Słupek początkowy drugiego rejonu granicy polsko-czechosłowackiej. 1923 to rok ustanowienia granicy.
2025-08-27 16:07:37 (10 miesięcy temu)
Dürgoy Marcin
 
+2 głosów:2
vetinari
 
+2 głosów:2
Zdjięcie jest pod glosowaniem, proponuje przenieścz komentarze pod to dodane przez Bączka, ta diskusia jest warta pozostawienia...
2025-08-27 16:47:39 (10 miesięcy temu)
do Woj11: No to w tym przypadku rok 1938.
2025-08-27 10:32:11 (10 miesięcy temu)
Woj11
 
do vetinari: Toż Was zlikwidowali w marcu 1939 :). Taki opiis tego zdjęcia
2025-08-27 10:37:38 (10 miesięcy temu)
Woj11
 
do Woj11: W linku w opisie jest "policjanci graniczni (Zollgrenzschutz)"
2025-08-27 10:48:02 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Woj11: Zapominasz o tym, źe w 1.padziernika 1938r. byly na podstawie Ukladu Monachisjkiego oddane tereny naszego pogranicza III.Rzeszy. Uklad byl podpisany 30. września 1938r. i 1.października 1938r. o 14god. wkroczyly wojska Wehrmachtu na tereny Sudet. Administracjia państwowa Czechoslowacji miala wtedy inne problemy niź usuwanie slupków granicznych, i Niemcy mialy zabawe. Do marca 1939r. napewno niebyly nowe słupky graniczne przesuwane, czy nanowo posadzane. Nawed na granicacy pomiędzy Polską i Słowacjią pozostawaly te slupky do września 1939r. się znajdowaly nadal. I wątpie źe te slupky zostaly i na Zaolziu. Opis podany przy zdjięciu jest więc mojim zdaniem albo mylący, albo, co jest więcej prawdopodobne słupek się znajdowal Na Słowacko-Polskiej granicy. Ta liczby na słupku jest rok i nie numer słupku. I wiem źe granice pomiedzy Slowacjią i Polską wtedy teź byly przesuwane, tz w latach dwodziestych XXwiek.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2025-08-27 10:56:35 (10 miesięcy temu)
Woj11
 
do vetinari: Ale chyba okręg nie graniczył z Polską
2025-08-27 11:06:58 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Woj11: Ja znalazlem tylko to
W roku 1923 doszło do drobnych korekt terytorialnych na granicy w rejonie Orawy i Spisza. Zmiany te były wynikiem trwających negocjacji między Czechosłowacją a Polską, których celem było:
Ustabilizowanie linii granicznej
Dostosowanie granicy do praktycznych potrzeb ludności (np. dostęp do dróg, pastwisk, źródeł wody)
Załagodzenie napięć na terenach przygranicznych
Jednak te przesunięcia nie miały dużego zasięgu — były to lokalne korekty granicy, często w formie przesunięcia kilku wsi lub fragmentów terytorium.
W roku 1924 doszło do ostatecznej delimitacji granicy na podstawie decyzji Rady Ambasadorów w Paryżu (części powojennego systemu nadzoru nad traktatami pokojowymi). Ustalono wtedy ostateczny przebieg granicy, który pozostał w dużej mierze stabilny aż do wybuchu II wojny światowej.
Moźe to pomoźe
2025-08-27 11:21:17 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
2025-08-27 11:24:45 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do Dürgoy Marcin : Ale tam jest widoczna litera P, więc to niejest z tych regionów.
2025-08-27 11:24:22 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Nie wiem czy Sudety zajęte przez Niemcy graniczyły z Polską przed 1938r. ale przykład z okolicy Kudowy raczej świadczy o tym że Niemcy w 1938r. słupków nie wyrywali.
2025-08-27 11:34:05 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Spisz i Orawa to tereny na których system pańszczyźniany dotrwał do 1938r.
2025-08-27 11:29:07 (10 miesięcy temu)
do Dürgoy Marcin : I co to ma wspólnego z slupkami granicznymy ?
2025-08-27 11:31:14 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Taka ciekawostka.
2025-08-27 11:35:01 (10 miesięcy temu)
do Dürgoy Marcin : Z tego co ja wiem, tak nie.
2025-08-27 11:41:28 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: I dla czego by Slowacy wyrywali te slupky jak granica pomiędzy Polską i ówczesną Slowacjią trzwala nadal ? Orava i Spiš byl dołączony do Słowacji dopiero podczas kampanii wrześniowej. Na zdjięciu ale widzimy niemieckych policiantów granicznych.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodatek ☺
2025-08-27 11:43:23 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Nic podobnego - Słowacy zajęli Spisz i Oravę w 39 i z tego okresu jest zdjęcie. Starą granicę likwidowali tam Słowacy przecież.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzupełnienie
2025-08-27 11:45:49 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: No, tak, ale dopiero w 1939r. I na zdjięciu mamy niemców i nie Słowaków. Facet jest ubrany tylko w koszule, więc bylo cieplo, To jest zdjięcie z kampanii wrześniowej, ale nie z terenów owczesnej Czech-Słowacji
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2025-08-27 11:48:41 (10 miesięcy temu)
do vetinari: No i dlatego to nie może być Słowacja, na miły Bóg. Co dwa komenty wyżej właśnie napisałem.
2025-08-27 11:50:48 (10 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Ale Słowacjia zajela te tereny w listopadu 1938r. Niewiem jaka wtedy byla pogoda, ale na koszule nie, Zdjięcie jest napewno propagandowe, jeścze tgo dnia się pojawialo w prasie źe by się Niemcy mogli pochwalić .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek ☺
2025-08-27 11:52:38 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Słowacja zajęła Spisz I Oravę we wrześniu 1939, po kampanii wrześniowej - masz luki w historii własnego kraju.
2025-08-27 11:57:24 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin : Teź tak myśle...
2025-08-27 11:54:06 (10 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Ja jestem czechem, Słowacjia jest inny kraj ☺ Co tam masz dalej ???
2025-08-27 11:59:57 (10 miesięcy temu)
do vetinari: A tak do rzeczy to masz jeszcze coś do dodania? ;)
2025-08-27 12:01:53 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Ja juź swoje napisalem, podalem zródla i teraz to pozostawiam na was.
2025-08-27 12:06:52 (10 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Rok 1923 sugerowałby, że to jest odcinek granicy PL-CS na Górnym Śląsku, bo tam delimitacja nastąpiła najpóźniej. W październiku 1939 polski GŚ i Zaolzie przyłączono do Rzeszy. Ale jeśli to propaganda, to data zrobienia zdjęcia nie ma z tym związku.
2025-08-27 14:46:23 (10 miesięcy temu)
blaggio.
 
+3 głosów:3
do Dürgoy Marcin : A tak na marginesie: zdjęcie jest dublem tego .
2025-08-27 14:18:21 (10 miesięcy temu)
do blaggio.: Właśnie to miałem na myśli - nie Słowacja, a Śląsk i słup z granicy sprzed rozbioru Czechosłowacji w 1938. A data po prostu wrzesień 1939 lub później, niezależnie od propagandowego charakteru zdjęcia.
2025-08-27 14:56:20 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: No ale czemu nie tereny śląskie malopolskie albo pomorze ? Opis podany przy zdjięciu jest moźe tylko wyssany z palca ☺☺☺
2025-08-27 16:00:58 (10 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do vetinari: Ja piszę, że to Śląsk, a Ty na to - czemu nie tereny Śląskie. Ty chyba lepiej piszesz po polsku niż rozumiesz, co jest napisane... vetinari, nie brnij już, bo sawickiegomarcina i tak nie przeskoczysz ;)
2025-08-27 17:32:51 (10 miesięcy temu)
do Dürgoy Marcin : Skąd ta informacjia ? Pytam dla tego źe na slupkach znajdujących się teraz na granicy widnieje rok 1920.
Cituje z wikipedii- Latem 1920 roku podczas ofensywy Tuchaczewskiego w wojnie polsko-bolszewickiej na Warszawę sytuacja Polski znacznie pogorszyła się. 10 lipca Polska podpisała na konferencji w Spa deklarację o podporządkowaniu się decyzjom arbitrażu międzynarodowego. Wykorzystał to czechosłowacki minister spraw zagranicznych Edvard Beneš i przeforsował niekorzystny dla Polski podział Śląska Cieszyńskiego przez mocarstwa bez przeprowadzania plebiscytu, na co zgodził się Prezes Rady Ministrów Władysław Grabski, licząc na pomoc mocarstw w obliczu inwazji bolszewickiej na Polskę.
Dla tego mi ten rok niepasuje na tereny graniczne z Czechoslowacjią.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dodatek
2025-08-27 16:13:03 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dürgoy Marcin : Czym dalej jestem przekonany źe to zdjięcie zrobione na terenach wlaśnie Spiši i Oravy.... nadodatek dołączam slupky znaleźone w Modlinie


2025-08-27 16:46:34 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Można przenieść dyskusję, ale pod tym drugim poniżej zdjęcia trzeba dać info o przeniesieniu.
A wracając do dyskusji - faktycznie na słupach z każdej strony granicy była inna data; po polskiej był 1923 jak np. tu , co by oznaczało, że zdjęcie mogło teoretycznie być zrobione wszędzie.

Twój słupek z Modlina jest jakiś dziwny, ciekawe. Takie z godłami rozpoczynały sekcję, w tym przypadku XX, ale na początku tej sekcji stał słup . Nr 192 w ogóle nie pasuje, bo wszystkie sekcje miały mniej niż 100 odcinków głównych, a sekcja XX miała tylko 23. Chyba że domalowane to zostało przy rekonstrukcji. Zastanawiajace.
2025-08-27 17:30:25 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Myśle źe te daty na słupkach oznaczają to, źe obydwie strony się zgodzily w tym roku na tej linii granicy. Co do tych "Modlińskich", nik o nich nic niewiedzial, poprostu je wykopano podczas robotach remontowych na terenie twierdzy. Od granic i linii to jesteś chyba jednym z speców na fotopolsce więc nasze komentarze i uwagy są moźe przydatne i dla Ciebie Blaźeju na przyśloścz. Jeźeli moźeś, przenieś ten wątek pod to wcześniej dodane zdjięcie, tam mu będzie dobrze ☺
2025-08-27 17:55:07 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do nyskadolniak: Wiesz, szanuje cie jako znawce niektórych rzeczy, to sobie niepopsuj moją opinie o twojej osobie....................... Diskusia jest od tego, źe by zamnieniać zdania i tym przyjmować logike podaną przez tego drógiego. Marcin podal link na strone, która się zajmuje slupkami granicznymi. Zaolzie i Śłąsk odpadają, i tym i twoja teoria. Co do podskakiwania, jestem wysoky, ja poprostu przekraczam, niepodskakuje......
2025-08-27 17:42:42 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Tylko tyle można tu powiedzieć, że kamień graniczny ze zdjęcia ewidentnie jest taki jak główne kamienie na granicy PL-CS, nic więcej. Dyskusja na temat lokalizacji może opierać się tylko na poszlakach. Twierdzenie, że to na Spiszu lub Orawie, jest tak samo uprawnione, jak twierdzenie że to jest na Górnym Śląsku np. w pobliżu ujścia Olzy do Odry.
2025-08-27 17:56:47 (10 miesięcy temu)
do vetinari: Ja nie wiem, vetinari, czy ty naprawdę nic nie rozumiesz, czy po prostu nienawiść Cię zaślepia - w tekście zalinkowanym przez Dürgoya Marcina nie ma niczego, co przeczyłoby mojej hipotezie, wręcz przeciwnie.
P.S. Dyskusja wymaga o d n o s z e n ia się do a r g u m e n t ó w. Bez tego nie jest dyskusją.
2025-08-27 18:20:50 (10 miesięcy temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
do vetinari: Przeniosłem dyskusję i powyższe zdjęcie przeniosłem z granicy polsko-niemieckiej do polsko-czechosłowackiej.
2025-08-27 18:05:03 (10 miesięcy temu)
do blaggio.: Nieznam dokladnie historii Polskiej, ale ta data jest waźna w tym kiedy ustalono tą granice. Więc trzeba pozbierać informacjie na temat plebiscitów na Górnym Śląsku.
2025-08-27 18:04:32 (10 miesięcy temu)
do nyskadolniak: Cituje twoje slowa do kolegy Blaźeja:
Wlaśnie to mialem na myśli-nie Słowacjia a Śląsk i slup graniczny zprzed rozbioru Czechosłowacji... Granica pomiędzy Czechoslowacjia i Polską na terenie Śląska byla ustalona w 1920r.....
I na slupku jest rok 1923, i slupky pomiędzy Słowacjią i Polska mają ten rok ewidentnie zaznaczony. Tutja,tz. w Cieszynie, mamy slupky z datą 1920. Swój komentarz napisalem jeścze przed tym niź Marcin dodal ten link. Ten link nam pokazal wiele przydatnych informacji. Przyznaje źe odebralem określenie Śląsk jako okolice Cieszyna, tz. Zaolzie, dla tego reagowalem tak jak reagowalem. Więc, tak jak pisalem, niepopsuj moją opinie o twojej sobie ☺Nadal twoje zdania są dla mnie warte opróć tego jednego kiedy mi wypominasz źe nieznam historii swojego kraju....niejestem wraźliwy na to, źe niemam racji, jestem zawsze przyjąć rozsądny argument. Niestety, ty go jakoś niedodaleś....
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: czeski błąd ☺
2025-08-27 19:38:52 (10 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+2 głosów:2
do vetinari: Ręce opadają... przeczytaj może tekst zalinkowany przez Marcina, albo chociaż obejrzyj obrazki - tam jest rysunek słupka z granicy polsko-czechosłowackiej: data 1920 jest po stronie Czechosłowacji, a po polskiej pod literą "P" jesr data 1923, tak samo jak na powyższym zdjęciu. Granica na Śląsku Cieszyńskim zosta delimitowana najpóźniej i praktycznie tylko tam jest data 1923 (a nawet 1924).
2025-08-27 20:08:17 (10 miesięcy temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do nyskadolniak: Kurde, tak się zapatrzylem w tego naszego lewka, źe poprostu przeoczylem tego polskiego orzelka...masz racjie Czasami uźycie młotka w argumentowaniu jest najlepszy zposób. Zwracam honor ☺☺☺
2025-08-27 21:09:11 (10 miesięcy temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Trzeba jeszcze zaznaczyć szczyt na mapce.
2025-08-16 13:04:47 (10 miesięcy temu)
Stanisław Goś
 
+2 głosów:2
Zaznaczyłem
2025-08-16 13:14:19 (10 miesięcy temu)
Dana
 
+2 głosów:2
do Stanisław Goś: Dzięki :)
2025-08-16 13:50:20 (10 miesięcy temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do Stanisław Goś: Pomogło mi to w odnalezieniu lokalizacji schroniska :)
2025-08-17 11:00:41 (10 miesięcy temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
Do Dana: Zdjęcie przypisane konkretnie.
2025-07-14 19:45:47 (11 miesięcy temu)
Dana
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Próbowałam, ale sobie z tym kamieniem nie poradziłam - dzięki :)
2025-07-14 19:51:40 (11 miesięcy temu)
Raczej za szlabanem :) Granica ? Przejazd kolejowy ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: edit
2025-07-21 20:45:04 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
+2 głosów:2
Cieszyn - Regera 3. I po strojach i okularach lata 60-te
2025-07-21 20:46:15 (11 miesięcy temu)
I się znalazło :)
2025-07-21 20:47:21 (11 miesięcy temu)
do Woj11: Zamkowa 4, nie Rogera 3 :)
2025-07-21 20:48:24 (11 miesięcy temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Woj11: To mogą być równie dobrze początki lat 70. Ograniczyłbym do 1969-73
2025-07-21 20:54:55 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
do Desperado: Za cieszyńskim Społem podałem
2025-07-21 20:52:03 (11 miesięcy temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Woj11: Ale Rogera nie jest przy granicy :) A tu mamy szlaban :)
2025-07-21 20:53:27 (11 miesięcy temu)
Woj11
 
do Desperado: Ok i co do lokalizacji i datowania
2025-07-21 21:21:42 (11 miesięcy temu)
do Desperado: Jeścze bym dodal do tego obiektu
2025-07-21 21:26:16 (11 miesięcy temu)
nyskadolniak
 
+4 głosów:4
Szapo ba za pracę nad tymi wszystkimi mapami :)
2025-08-15 20:40:02 (10 miesięcy temu)
blaggio.
 
+4 głosów:4
do nyskadolniak: Dzięki. Zainteresowanie mapami to taka moja przypadłość od dziecka. ;-)
Może przy tym komuś przyda się to bez specjalnych poszukiwań w zewnętrznych źródłach.
2025-08-15 22:51:46 (10 miesięcy temu)
Pokaż na mapie
874 Dyskusji (ostatnia 9 miesięcy temu)
Granice państwowe - obiekty i wydarzenia
Granice państwowe w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet