| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Granica prusko-austriacka
XI
XVIII
XXI
XXII

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granica prusko-austriacka

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 1918
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678następna
WW
 
+2 głosów:2
I znowuż - nie schodziły się tu granice trzech zaborów, tylko co najwyżej dwóch :)
2012-12-07 10:19:34 (13 lat temu)
Władysław Ruszkowski
 
0 głosów:1
2012-12-07 11:48:51 (13 lat temu)
młody dziad
 
+1 głosów:7
nie no, tego już za wiele. Jakim prawem ta pocztówka z Mysłowic jest przypisana do Sosnowca?! bo jest na niej namalowany ledwowidoczny, minimalny skraweczek ruskiego pola?! phi. Ja wiem , że chodzi o przypisanie "obiektu" jakim jest rzekoma naciągana ul. Słodowa ale tu ewidentnie jest ujęta wieża Bismarcka i położenie miasta na mapie... czego nie można o Sosnowcu powiedzieć hehe ...ech, te gorolskie zagrywki :]
2014-01-03 07:49:33 (12 lat temu)
4elza
 
+1 głosów:1
Dodałam znaczik wieży i do map warto przypisać.
2025-01-29 07:12:34 (rok temu)
pawulon
 
do WW: ?
2012-12-07 11:32:35 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do pawulon: Tzw. "zabór pruski", choć to w ogóle jest termin publicystyczny bardziej niż merytoryczny, zaczynał się prawie 130 km stąd :)
2012-12-07 11:54:50 (13 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do pawulon: Mysłowice nie byly "pod zaborem" ale podobnie jak np. Wrocław, leżąc na Śłąsku wchodziły w skład Prus. Granice trzech państw owszem ale zaborów nie.
2012-12-07 11:57:38 (13 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do mamik: Pawulon przez rok nie poprawił tej herezyi, zrobię to zatem sam.
2013-11-12 15:24:50 (12 lat temu)
pawulon
 
+1 głosów:1
do młody dziad: Łatwo powiedzieć jeśli jest się miejscowym. Ciekaw jestem czy Ty nie popełniasz błędów, szczególnie poruszając się w obcym terenie, bo dla mnie człowieka z Wrocławia jest to obcy teren, i mam prawo się mylić. Od tego są miejscowi, żeby moje błędy poprawiać, a nie nabijać się z nich. Przemyśl to kolego, bo popełniasz falstart.
2014-01-03 23:10:54 (12 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do młody dziad: Mam pytanie czy jestes rodowitym Ślązakiem ? ile masz lat ? Jeżeli jesteś w granicy 55 - 60 lub wyżej ( bo tak się zachowujesz ) można nienawidzić Sosnowca . Jeżeli niżej od tej granicy ,to mam pytanie Co zrobił Sosnowiec ze taki jesteś anty. Ja mam 64 lata i jestem rodowitym Ślązakiem.
2014-01-04 09:59:11 (12 lat temu)
PiotrW
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Co zrobił Sosnowiec? Od wielu lat okupuje tereny Katowic, a więc Śląska, na których wybudował stadion, tak ja to pamiętam, 70+, i wytykam kolegom z Sosnowca przed pierwsza wódką :)))))))))
2025-01-29 20:02:03 (rok temu)
4elza
 
Dodałam znacznik portu.
2025-01-29 07:04:06 (rok temu)
4elza
 
Wymiana, korekta opisu.
2025-01-29 07:36:00 (rok temu)
4elza
 
Różnią się wprawdzie nadrukiem, ale imho zdublowane, to już jak uważacie...
2025-01-29 07:39:14 (rok temu)
4elza
 
Korekta przypisania, znaczniki.
2025-01-29 07:54:26 (rok temu)
Możesz przypisać do Trójkąta Trzech Cesarzy :)
2024-10-27 10:46:46 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do DominoKato: A dlaczego do Trójkąta?
2024-10-27 19:47:35 (rok temu)
do blaggio.: A to nie w rejonie Trójkąta ?
2024-11-22 23:31:13 (rok temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do DominoKato: Tak, oczywiście w rejonie trójkąta. Jednak zgodnie z zasadą, że zdjęcia przypisujemy do tego, co na nich widać bezpośrednio, jeśli tu nie widać tego trójkąta, czyli styku granic, a szerzej miejsca połączenia Czarnej i Białej Przemszy, to nie ma podstaw do przypisania. Nie mówiąc już o tym, że w zasadzie przypisywanie każdego zdjęcia tego miejsca z lat późniejszych, gdy granice znikły jest trochę bez sensu.
2024-11-23 00:17:10 (rok temu)
do blaggio.: I się zgadzam i się nie zgadzam :) Przyszłe pokolenia chętnie zobaczą to zdjęcie i najłatwiej będzie im je znaleźć szukając po historycznym TTC, a nie Mostach w Sosnowcu. Jednak też masz rację w tym co piszesz :) Pozdrawiam
2024-11-23 01:12:00 (rok temu)
Dana
 
+1 głosów:1
Przypisałam dodatkowo do portu.
2023-03-25 19:01:35 (3 lata temu)
4elza
 
Czy ten port nie powinien stanowić podobiektu Trójkąta?
2025-01-29 06:50:16 (rok temu)
do 4elza: Ja uważam, że nie, o czym napisałem w szerszym komentarzu dla Ciebie pod innym zdjęciem.
Trójkąt to bardziej wirtualne pojęcie, właściwie to punkt, w którym spotykały się granice państw, i nie miał konkretnego zasięgu, w którym mogłyby się znaleźć jakieś obiekty z tego powodu zasługujące na przypisanie do niego.
2025-01-29 18:55:41 (rok temu)
4elza
 
do blaggio.: Ok. Zatem (analogicznie) ten obiekt:

również należałoby odpisać od Trójkąta?
Ale do czego go przypisać to nie wiem...
2025-01-30 06:13:40 (rok temu)
do 4elza: Obelisk to jedyny obiekt ściśle związany z Trójkątem. Gdyby trójstyk granic był na lądzie, to obelisk zapewne stałby blisko niego, a przecież na środku rzeki go nie ustawi się. O przypisaniach do Trójkąta i obelisku wspominałem specjalnie w innym moim komentarzu.

Polskie określenie Trójkąt jest mylące. Bo tu nie chodzi o trójkąt jako figurę geometryczną, tylko o trzy przyległe do siebie kąty (razem tworzą tzw. kąt pełny 360 stopni) mające wspólny wierzchołek, czyli trójstyk granic. Ramionami tych kątów były proste odcinki granic dochodzące do tego punktu. Wobec tego, że kąty nie są figurą , która ma konkretną powierzchnię i granice, nie można powiedzieć, że ten "trójkąt" gdzieś zaczyna się i gdzieś kończy. A tak na marginesie: w zasadzie poza tym punktem granice umownie prowadziły środkiem koryt rzek, ale że rzeki z czasem zmieniały nieco bieg, granice z czasem korygowano.
Punkt styku, który wyznaczony był umownie na mapie, w naturze i na pocztówkach symbolizowały trzy wstążki rzeczne, bo inaczej obrazowo nie dało się tego przedstawić, ale to nie znaczy, że np. brzeg rzeki z portem był elementem Trójkąta. Jedno z drugim nie miało ze sobą żadnego związku oprócz bliskości położenia. Nie można Trójkąta rozumieć jako jakiejś szerszej okolicy wbrew skojarzeniu, jakie mogłoby nasuwać się przy oglądaniu pocztówek.
2025-01-30 11:29:41 (rok temu)
vetinari
 
+6 głosów:6
Takie male zprostowanie, teraz wlaśnie mluwili na TVP Info źe jeźeli ktoś jedzie w kierunku poludnia, i mial w planu jechać przez Ostrawe, tz. przez Autostrade A1,to polecone jechać przez Cieszyn i Czeski Cieszyn, bo po czeskiej stronie jest autostrada zamknięta.Jadąc więc przez Cieszyn i Czeski Cieszyn, powini jechać w kierunku Frýdku Místku po autostadzie D48. Tam powinno być bez klopotów. Ostrawa jest odcięta od świata.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Dodatek ☺
2024-09-17 09:54:46 (rok temu)
4elza
 
To traktujemy jako widokówkę?
2025-01-29 07:05:52 (rok temu)
ritterswalder
 
+2 głosów:2
Fragment panoramy owszem ale Mysłowic.
2021-03-03 07:44:42 (5 lat temu)
Raz mogę i ja podmienić :)
2022-07-23 10:44:18 (3 lata temu)
4elza
 
Kolejna wymiana.
2025-01-30 06:33:10 (rok temu)
4elza
 
+1 głosów:1
do ritterswalder: Poprawione, dzięki.
2021-03-03 07:52:35 (5 lat temu)
4elza
 
do Desperado: Jak najbardziej. Możesz nawet więcej niż raz...:-)
2022-07-24 06:31:06 (3 lata temu)
Dana
 
To zdjęcie, nieco różniące się od powyższego, już mamy
2024-12-03 10:53:26 (rok temu)
Pokaż na mapie
75 Dyskusji (ostatnia rok temu)
Granica prusko-austriacka - obiekty i wydarzenia
Granica prusko-austriacka w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet