| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Granica prusko-austriacka
XI
XVIII
XXI
XXII

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granica prusko-austriacka

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 1918
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678następna
na widokówce pisze jak byk co to za miejsce i na pewno nie jest i nigdy nie był nim teren sosnowca.
2014-01-03 09:34:49 (12 lat temu)
Hellrid
 
do młody dziad: Jeśli pisze "jak byk" to wskaż właściwe miejsce w obecnym terenie ;).
2014-01-03 09:48:16 (12 lat temu)
mamik
 
do Hellrid: Jak rozumiem to problem w tym, ze Trójkąt (czyli cypel w miejscu połaczenia rzek i dawnych granic) przypisany jest do Sosnowca a sama wieża stała na terenie Mysłowic. Przez przypisanie wiezy do trójkąta pojawia się w Sosnowcu. Trzeba oddzielić wieżę od trójkąta i przypisac do Mysłowic.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2014-01-03 09:52:25 (12 lat temu)
Hellrid
 
0 głosów:1
do mamik: Oj nie nie, sprawdziłem teren administracyjnie należy do Sosnowca według geoportalu, przypisanie jest prawidłowe. Granica idzie na rzece (po lewej) patrząc na podgląd googla, za nią są Mysłowice. Z tego co mi wiadomo, funkcjonujemy według obecnego podziału administracyjnego. Trollowanie jest nie wskazane.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2014-01-03 09:58:07 (12 lat temu)
mamik
 
do Hellrid: Czyli miejsce gdzie kiedyś stała wieża jest teraz w Sosnowcu?
2014-01-03 10:04:47 (12 lat temu)
młody dziad
 
+1 głosów:1
Na kartce pisze, że to wieża Bismarcka z 'KĄTA trzech cesarzy' w MYSŁOWICACH.
Nazwę tę kiedyś omyłkowo przetłumaczono(i tak juz zostało): "TRÓJKĄT Trzech Cesarzy" i typy z sosnowca chyba sobie coś wkręcili, że to pewnie o ten ich cypel chodzi:))) a oczwiście mowa o trójstyku trzech granic tworzonych przez rzeki.
2014-01-03 10:06:06 (12 lat temu)
do mamik: Tak
2014-01-03 10:06:23 (12 lat temu)
młody dziad
 
+1 głosów:2
do Hellrid: HAHA CZŁOWIEKU, NIE WIESZ O CZYM PISZESZ!
2014-01-03 10:07:58 (12 lat temu)
młody dziad
 
+1 głosów:5
do Miroslaw2: srak! byles tam kiedys?? nowy miniobelisk po stronie sosnowca to nie miejsce ówczesnej wieży której pozostałości jeszcze leza na swoim miejscu! hehee
2014-01-03 10:11:23 (12 lat temu)
Hellrid
 
do mamik: Mamik to jak zostało podpisano pod Sosonowiec, jest to prawidłowe, jeśli nie wierzysz odpal sobie Sosnowiec na geoportalu, możesz zauważyć na Czarnej Przemszy granicę miasta Sosnowca (różowy kolor) lub po wpisaniu do wyszukiwarki, najechać na Sosnowiec (na liscie) podświetli się wtedy cały teren miasta na niebiesko.

Mówię tu o punkcie wyznaczonym przez osobę, która zakładała punkt. A krzykaczem się nie przejmuj.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-01-03 10:11:52 (12 lat temu)
Hellrid
 
+2 głosów:4
do młody dziad: Jak jesteś taki hardy i mądry to napisz i oświeć nas swoją nieskazitelną wiedzą.
2014-01-03 10:13:29 (12 lat temu)
młody dziad
 
+1 głosów:1
do Hellrid: coś amatorsko i małoskrupulatnie to sprawdziłeś :) oczwisćie, że funkjonujemy według obecnego podziału administracyjnego a ten nie rózni się od tego sprzed kilkuset lat jesli chodzi o granicę Mysłowic i Sosnowca :)) bo Mysłowice zawsze wyznaczały granice historycznej krainy Śląska.
2014-01-03 10:24:26 (12 lat temu)
Hellrid
 
+1 głosów:1
do Hellrid: W zasadzie jak się teraz patrzę, to rzeczywiście coś jest nie tak z wyznaczonym punktem, nie zgadza się z kartkami, czyli młody_dziad jakby wykazał więcej inwencji twórczej mógłby bardziej zaskarbić sobie nasze zaufanie.

Praca u podstaw, według które się kieruje, każe mi przeanalizować zawarte informacje dokładnie. Nie wszyscy na FP muszą dany teren znać, ale wspólnymi siłami możemy wiele ;).

Na pocztówkach są trzy tereny, dwa są połączone koleją (Niemcy-Austria) i jeden jest niewielkim klinem (Rosja), w tym układzie z satelity. Sosnowiec to Rosja, po lewej Mysłowice - to Niemcy, po prawej stronie Przemszy - Austria. Wieża ma znajdować się po stronie niemieckiej, na części gdzie znajduje się linia kolejowa, poniżej niej na południe, pasują tu Mysłowice. Pytanie gdzie dokładnie znajduje się poniżej linii kolejowej i co z niej zostało?
2014-01-03 10:30:24 (12 lat temu)
Hellrid
 
do Hellrid: Odpalenie mapy topograficznej rozwiewa wszelkie wątpliwości co do umiejscowienia znacznika.
2014-01-03 10:37:29 (12 lat temu)
młody dziad
 
+1 głosów:2
punkt zaznaczony w google maps to nie punkt dawnej wieży Bismarka! w tym punkcie jest obecnie miejsce kultu sosnowiczan opatrzone małym współczesnym obeliskiem. Natomiast wieża szwabskiego wodza i jej gruzy są jak zawsze po stronie mysłowickiej w zalesionym terenie górki słupeckiej jeszzce przed mostami! -
2014-01-03 10:39:27 (12 lat temu)
młody dziad
 
+1 głosów:1
...poza tm znam to miejsce doskonale bo mieszkałem bardzo blisko kupe lat także naprawdę wiem co gadam
2014-01-03 10:46:59 (12 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do młody dziad: No to teraz już dawna wieża jest w Mysłowicach. Jak się nazywa ta dzielnica? A może masz jakieś współczesne zdjęcie?
2014-01-03 10:57:58 (12 lat temu)
Andrzej G
 
+8 głosów:8
do młody dziad: Z reguły nie biorę udziału w tego rodzaju dyskusjach, zwłaszcza dotyczących tego po której stronie pewnej rzeczki coś stało, czy stoi.
Nie podoba mi się jednakże język jakim odbywa się ta dyskusja.
Proszę zrozumcie Panowie - każdą rzecz można wyjaśnić bez potrzeby używania słów, które druga strona, czy osoby postronne mogą uznać za obraźliwe.
Życzę więcej merytorycznej dyskusji, a mniej zajadłości - ze wszystkich stron.
2014-01-03 11:02:14 (12 lat temu)
Hellrid
 
do mamik: Podznaczyłem miejsce najbardziej pasujące, tam pozostał kamień i tablica, odpowiednie adresowanie zostawiam w Twoje ręce, jednak lepiej żebyś podpisał to pod Trójkąt Trzech Cesarzy - bo ona do niego należy... Andrzeju w pełni się zgadzam, w końcu doszliśmy do konsensusu.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: lit.
2014-01-03 11:05:34 (12 lat temu)
do mamik: "teraz"? w Mysłowicach powstała w Mysłowicach została zburzona zostawiając swe gruzy(wykorzystane po częsci zresztą do budowy pobliskiego kościoła). Dzielnica to w zasadzie pogranicze Słupnej i Brżeczkowic. Kiedyś raczej Słupna bo to stara dzielnica ale obecnie Brzęczkowice na tyle się rozwinęły że wciągnęły Słupną pod siebie i już raczej się mówi tylko "Brzęczkowice". mam zdjęcia i filmy z tego miejsca bo mieszkałem długo nieopodal.
2014-01-03 11:09:25 (12 lat temu)
mamik
 
+1 głosów:1
do Hellrid: Odpisałem od trójkąta bo znów trafi do Sosnowca ;-) Można cały trójkąt przypisać do trzech miejscowości, ale pod zdjęciem będzie się pokazywać jedna i będzie pretekst do kolejnej wojenki śląsko-zagłębiowskiej. Wieża niech będzie osobno.
2014-01-03 11:13:47 (12 lat temu)
mamik
 
do młody dziad: Napisałem teraz, bo przedtem była źle przypisana.
2014-01-03 11:15:33 (12 lat temu)
do mamik: ok, zaraz wstawię prywatne zdjecie tego miejsca obecnie
2014-01-03 11:20:01 (12 lat temu)
młody dziad
 
+4 głosów:4
gotowe, oto obecne pozostałosci w tym zapuszczonm miejscu:
2014-01-03 11:56:16 (12 lat temu)
mamik
 
+2 głosów:2
do młody dziad: No i po początkowym zamieszaniu dotarliśmy do szczęśliwego końca. Czekamy na kolejne zdjęcia z Mysłowic i okolic.
2014-01-03 12:58:00 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: nieaktualne
2014-01-03 09:16:49 (12 lat temu)
do młody dziad: Przyczyna pociącia Mikołaja II na tej pocztówce jest prozaiczna - w dacie uwidocznionej na pocztówce Państwa Centralne pogoniły "Rusowi" kota o spory kawał na wschód...
2014-01-03 15:26:17 (12 lat temu)
do młody dziad: Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-01-03 15:27:43 (12 lat temu)
WW
 
Dlaczego usunęliście komentarze? Były wulgaryzmy?
2014-01-03 18:35:21 (12 lat temu)
mamik
 
do WW: Aż tak to nie, ale stały się nieaktualne.
2014-01-03 19:39:31 (12 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do mamik: Też tak bym to określił :D
2014-01-03 20:22:16 (12 lat temu)
Mysłowice
2015-05-21 02:42:18 (11 lat temu)
Hellrid
 
do młody dziad: Racz spojrzeć na przypisanie obiekty, a nie pojedynczego zdjęcia, już to wałkowane było lata świetlne temu, punkt jest dopisany do Sosnowca i do Mysłowic.
2015-05-21 07:51:37 (11 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: nieaktualne
2014-01-03 09:22:26 (12 lat temu)
do młody dziad: Komentarz został usunięty przez administratora - powód: nieaktualne
2014-01-03 15:19:55 (12 lat temu)
gdzie tu ta słodowa? bo ja tu widzę w większości Mysłowice na tej widokówce z Mysłowic...
2015-05-21 02:45:45 (11 lat temu)
podmiana skanu i dodanie źdródła
2014-03-23 10:46:03 (12 lat temu)
Nazwą obiektu nie powinno być prusko-rosyjskie przejście graniczne tylko niemiecko-austriackie.
2016-02-04 20:27:50 (10 lat temu)
McAron
 
Dzięki. Poprawiłem.
2016-02-05 15:46:20 (10 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
Podpis jest nieprawidłowy, Mysłowice nie znajdowały się pod "zaborem" pruskim.
2012-12-07 10:16:34 (13 lat temu)
WW
 
do WW: Poprawiam zatem.
2013-11-12 15:29:02 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: nieaktualne
2014-01-03 08:26:16 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez użytkownika
2014-01-03 08:26:50 (12 lat temu)
Komentarz został usunięty przez administratora - powód: nieaktualne
2014-01-03 09:07:23 (12 lat temu)
Mysłowice czy Sosnowiec? :-)
2015-01-14 12:00:45 (11 lat temu)
fantom
 
do Rafał Chmielowiec: Może i Sosnowiec. Na odwrocie pocztówki był podpis : Grenze bei Myslowitz - Schlesien - Eisenbahn - Brücke.
Zapewne jest to most na granicy tych miast.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: korekta
2015-01-14 15:01:48 (11 lat temu)
Dana
 
Fotopiesek ! Co do mostu nie mam całkowitej pewności,o który tu chodzi, więc na razie go nie przypisuję.
2016-04-04 16:07:00 (10 lat temu)
Kartka dotyczy Brzezinki więc nie ma na niej kopalni w centrum Mysłowic. To jest kopalnia Neu Przemsa (Nowa Przemsza) w Brzezince (po prawej szyb Franciska, pośrodku schowany za sortownią szyb Tiefbau) czyli późniejsze Zakłady Sprzętu Elektrotechnicznego ELPOR. Nadszybie szybu Franciska (przebudowane) zachowało się do dziś (obecnie ul. Dworcowa 4):

Most graniczny stał w miejscu obecnego mostu na końcu ul. Chrzanowskiej.
2016-04-04 16:44:18 (10 lat temu)
Dana
 
do ritterswalder: Serdecznie dziękuję ! I jeszcze 2 małe pytanka: czy można jakoś przypisać tę kopalnię do ul. Dworcowej i czy to o ten most chodzi
2016-04-04 19:18:57 (10 lat temu)
do Dana : Oba mosty były w tym samym miejscu choć oczywiście nie były tą samą budowlą. Co do przypisywania to nie mam takich kompetencji, tu dzielę się tylko wiedzą historyczną.
2016-04-04 21:03:13 (10 lat temu)
do ritterswalder: Może coś tu jeszcze rozpoznasz
2016-04-04 21:32:59 (10 lat temu)
do Eugeniusz S.: Już od dawna pracuję nad niektórymi z tych obrazków. Problem w tym, że znaczna część z nich nie ma nic wspólnego nie tylko ze Śląskiem ale i w ogóle z Polską. Ale dopiero jak mam pewność to zabieram głos.
2016-04-04 22:04:33 (10 lat temu)
Pokaż na mapie
75 Dyskusji (ostatnia 10 lat temu)
Granica prusko-austriacka - obiekty i wydarzenia
Granica prusko-austriacka w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet