| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Granica prusko-austriacka
XI
XVIII
XXI
XXII

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granica prusko-austriacka

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 1918
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678następna
augiasz
 
Podmiana
2017-10-06 18:49:36 (8 lat temu)
To jest posterunek straży granicznej
2010-10-09 08:13:09 (15 lat temu)
wito,
 
Nie pisałem nic bo się nie znam. Napiszę Straż, ktoś mnie skrzyczy, napiszę posterunek WP, inny powie, że Poczta. Piszę ogólnikowo i tyle. Każdy czuje inaczej, jak pięciu ślepców macających słonia.
2010-10-09 09:16:10 (15 lat temu)
WW
 
+1 głosów:1
do wito,: Ale to jest wyraźnie straż graniczna - WP miało inne umundurowanie.
2010-10-09 09:37:21 (15 lat temu)
mir242
 
Podmiana.
2018-06-05 20:27:02 (8 lat temu)
2017-07-17 00:09:09 (8 lat temu)
Rafał Chmielowiec
 
+3 głosów:3
Powinno być : "Obelisk pamięci o rozbiorach Polski, dokonanych przez sąsiadów. Ku przestrodze!"
2017-07-05 14:43:51 (8 lat temu)
4elza
 

Jak rozumieć źródło "zbiory prywatne"? Jesteś właścicielem tego zdjęcia? Dane dot. obrazu w zalinkowanym materiale.
2019-08-23 06:53:42 (6 lat temu)
do Rafał Chmielowiec: Faktycznie - jakoś nie rzucił mi sie w oczy ten podpis zupełnie "od czapy" nijak mający się do miejsca i do upamiętnianych okoliczności.
2018-09-27 20:23:51 (7 lat temu)
Hotel to obecnie Mysłowickie Centrum Kultury ul. Grunwaldzka 7 (zmieniony nie do poznania). Dla porównania:
2017-11-03 19:58:27 (8 lat temu)
4elza
 
Obecnie obelisk znajduje się w Brzęczkowicach - dzielnicy Mysłowic. W jego pobliżu przebiegają granice sąsiadujących z Mysłowicami miast - Sosnowca i Jaworzna. Warto byłoby poprawić na właściwą lokalizację.
2019-08-23 06:33:11 (6 lat temu)
cracusiac
 
+1 głosów:1
Nie ma to jak poprawność polityczna.
2019-08-23 07:40:25 (6 lat temu)
Śkoda no.....cholerny coronawirus.....Co ciekawego, z naszej strony są granice prawie otwarte, (z Slowacjią, Węgrami, Austrią I z Niemcami niezupelnie, ale moźna wjechać do Saksonii bez ograniczeń, reśtaRFN tylko przypadkowe kontroly i to nie na granicy ale wewnątrz kraju ) opróć z Polską, kiedy wasz minister zpraw zagranicznych niepodal konkretnego terminu naszemu ministru...Z czeskiej strony zniknely bariery, tylko sluźba jest nadal na miejscu.
2020-06-06 18:26:52 (6 lat temu)
do vetinari: Szkoda, delikatnie mówiąc. Z naszej strony, będąc tam, chcieliśmy coś dobrego zjeść, a wszystkie ciekawe knajpki są po drugiej stronie mostu... czyli kłopot ;) Wracając do domu, najszybszy zjazd na A1 jest... po drugiej stronie mostu ... Z innej strony, nie zazdroszczę siedzącym tam żołnierzom, totalna nuda i każda godzina się chyba wlecze...
2020-06-07 12:54:26 (6 lat temu)
piotr brzezina
 
+1 głosów:1
do Arkadiusz K. (Arro): Korci Cię tam jechać co? :-)
2020-06-07 13:02:17 (6 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+2 głosów:2
do piotr brzezina : Korci... i wcześniej czy później pojadę ;)
2020-06-07 13:03:32 (6 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Czekam...i zapraszam..ser praźony frytky i dobrze nalany radegast....wczoraj ponowne wyprubowalem..☺
2020-06-07 13:07:08 (6 lat temu)
Arkadiusz K. (Arro)
 
+1 głosów:1
do vetinari: Dzięki za zaproszenie, wpadniemy jak tylko będzie szansa :D
2020-06-07 13:12:38 (6 lat temu)
do Arkadiusz K. (Arro): Super, tylko daj wcześniej znać, i podotykam od 15.6. mnie niema w domu...Weltawa wzywa....☺
2020-06-07 13:17:03 (6 lat temu)
do vetinari: Oki, jesteśmy w kontakcie :-)
2020-06-07 13:19:52 (6 lat temu)
do vetinari: Ile dni trwa ten spływ po Wełtawie?
2020-06-07 13:19:53 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : To zaleźy...nam 6 dni, moźna tych 90 km plynąć krócej, ale po co....☺☺☺
2020-06-07 13:21:21 (6 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
Piękne....prawie się pociołem jak ostre ☺☺☺
2020-12-26 09:33:04 (5 lat temu)
blaggio.
 
+2 głosów:2
Przypisałem słup do granicy prusko-austriackiej.
2020-12-26 10:16:03 (5 lat temu)
Do Andrzeja: Według mapy z 1899 r. lokalizacja tego słupa nr XI na mapie powinna wypadać tam, gdzie po jej powiększeniu widać załom obecnej granicy powiatów z napisem Studzionka, czyli na północ od obecnego znacznika.
Dodatkowo link do mapy: .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: link
2020-12-26 10:32:41 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do blaggio.: Będe juź o takych dopysiwaniach pamiętal, dziękuje ☺ Fotopolska wzbogaca ☺☺☺
2020-12-26 10:19:31 (5 lat temu)
reden
 
Ciekawa pocztówka. Interesuję mnie tylko jaki był cel jej wydania. Postacie Żydów to pewnie mieszkańcy Kongresówki. Ta rodzinka przed tym punktem zbornym to chyba jacyś Górale Beskidzcy z Galicji. Albo takie stroje nosiło się w okolicach Rybnika?
Obrazki miały pokazywać typy ludzi, których można było spotkać na niemieckim Górnym Śląsku? Taki ówczesny informator?

PS. Kilka dni temu dowiedziałem się dopiero skąd się wzięla nazwa "kormele", jak to mają w zwyczaju Zagłębiacy przezywać Ślązaków.
2021-01-17 08:16:26 (5 lat temu)
do reden: Kartka pokazuje egzotyczne typy ludzi pojawiające się na Górnym Śląsku. Żydzi z Galicji i Kongresówki przybywali tu na handel a emigranci widoczni na dole (chyba faktycznie jacyś górale) przejeżdżali pociągami.
2021-01-17 10:00:47 (5 lat temu)
ritterswalder
 
+1 głosów:1
2021-01-28 05:17:23 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
75 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Granica prusko-austriacka - obiekty i wydarzenia
Granica prusko-austriacka w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet