| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
OBIEKTY - Granica prusko-austriacka
XI
XVIII
XXI
XXII

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Granica prusko-austriacka

Obiekt obecnie nie istnieje
Zlikwidowano: 1918
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia12345678
Jaki to ma związek z zamkiem?
2011-06-28 17:56:59 (14 lat temu)
pawulon
 
do Rafał T : A o jaki zamek Ci chodzi?
2011-06-29 00:05:46 (14 lat temu)
zuf
 
do pawulon: O ten, że wieża ma ikonę zamku.
2011-06-29 00:31:17 (14 lat temu)
pawulon
 
do zuf: Wydaje Ci się, to fatamorgana ;)
2011-06-29 00:50:37 (14 lat temu)
zuf
 
do pawulon: Ahh ta późna pora! Idę spać bo mam zwidy :) Dobranoc.
2011-06-29 00:52:27 (14 lat temu)
pawulon
 
do zuf: Dobranoc :)
2011-06-29 00:54:36 (14 lat temu)
do zuf: Dobranoc:). Nocne Marki zostają.
2011-06-29 01:08:47 (14 lat temu)
Leonard
 
+1 głosów:1
Tak naprawdę to od 1846 roku miejsce to było nazywane "Drei-Lander-Ecke" czyli "Kąt Trzech Krajów". Po koronacji w 1871 roku króla Prus Wilhelma I na cesarza przybył trzeci władca-cesarz sąsiad. W 1873 roku trzej przywódcy podpisali tzw. "Konwencję Trzech Cesarzy" (Dreikaiserabkommen) co dało początek z kolei "Związkowi Trzech Cesarzy" (Dreikaiserbund). Od tego roku miejsce to nazywano już "Drei-Kaiserreich-Ecke" czyli "Kąt Trzech Cesarzy". W latach międzywojennych niefortunnie przetłumaczono tą nazwę na "Trójkąt Trzech Cesarzy", która funkcjonuje w tej formie niestety do dzisiaj . - info zaczerpnięte z książki Alfreda Sulika "Historia Mysłowic do 1922 roku r." wyd. II
2009-07-11 15:06:19 (16 lat temu)
Leonard
 
Leonard: Mysłowice 1910 rok
Projekt cyfrowej dioramy. Zapraszam do obejrzenia
- ciągle jeszcze w fazie realizacji niestety :(
2009-07-11 15:52:37 (16 lat temu)
Na tym cyplu jest jakiś pomnik?
2009-07-12 10:45:34 (16 lat temu)
2009-07-12 11:39:59 (16 lat temu)
2010-10-06 13:11:27 (15 lat temu)
wito,
 
do † Festung: Kolejowy, a tam drogowy. Tak napisano w ruskim żródle.
2010-10-06 13:14:24 (15 lat temu)
do wito,: No i dobrze napisano - widać, że to dwa różne mosty.
2010-10-06 15:04:52 (15 lat temu)
To nie jest żołnierz polski tylko Strażnik Graniczny, mieli inne czapki i patki na kołnierzach.
2010-10-09 08:06:57 (15 lat temu)
do 308_Banan: Tak strażnik i szkop też strażnik, przynajmniej tak twierdzi NAC.
2010-10-09 16:41:56 (15 lat temu)
WW
 
do Cristoforo: Odpowiednio zmieniłem podpis.
2010-10-10 11:49:48 (15 lat temu)
2010-10-09 16:32:22 (15 lat temu)
pawulon
 
do Cristoforo: Czyli Czechy i nie na granicy. Co z tym robimy?
2010-10-09 17:26:18 (15 lat temu)
czesil
 
+2 głosów:3
Ale spasiony wehrmachtowiec :-) Takiego łatwo trafić!
2010-10-11 20:51:58 (15 lat temu)
Julo
 
do pawulon: Skasować. Skąd te Chałupki się wzięły?
2010-10-11 22:25:30 (15 lat temu)
ŁAPA
 
No jak to wywalamy? Skoro to most w Boguminie, to jest to most graniczny między Polską a Republiką Czeską. A poza tym mamy zdjęcia z zajęcia Trzyńca i Karwiny.
2010-10-11 23:13:03 (15 lat temu)
pawulon
 
do ŁAPA: Tu się z tobą zgodzę. Most jest na granicy więc częściowo po naszej stronie, ale zaraz pojawią się fotki z samego Bohumina i ościennych miejscowości i co wtedy...? Ja bym go zostawił jako Most Graniczny i tyle. Co wy na to ?
2010-10-11 23:34:59 (15 lat temu)
ŁAPA
 
Ja bym zostawił także w obiekcie Przyłączenie Zaolzia.... Wprawdzie wydarzenia terytorialnie działy się na terenie nienależącym dziś do Polski, ale zawierają się tam i Czeski Cieszyn i właśnie mosty graniczne.
2010-10-11 23:46:24 (15 lat temu)
pawulon
 
do ŁAPA: Tak, oczywiście do tego obiektu przypisanie też powinno być, tylko nie wchodźmy dalej w głąb Czech.
2010-10-12 00:09:24 (15 lat temu)
wito,
 
To moje z Bohumina też \"weg\".
2010-10-12 17:24:33 (15 lat temu)
wito,
 
2010-10-12 17:24:52 (15 lat temu)
wito,
 
To moje z Bohumina też \"weg\".
2010-10-12 17:25:48 (15 lat temu)
stoik
 
+2 głosów:2
ale zaraz - ja was nie rozumiem, przyznam. jest obiekt \"Przyłączenie Zaolzia do Polski\" i to jest bardzo wspaniałe zdjęcie w ogólnym kontekście tego obiektu. o co chodzi ? nie wiem - strzelić jakiś wykład o Zaolziu ? bez sensu. każdy umie czytać. a ja się nie znam.
2010-10-12 21:40:34 (15 lat temu)
Pokaż na mapie
75 Dyskusji (ostatnia 14 lat temu)
Granica prusko-austriacka - obiekty i wydarzenia
Granica prusko-austriacka w powiatach:
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet