| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Kochłowice

Dawniej: Kochlowitz
1 subskrypcja
Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...2425następna
Kolejka ta służyła do przewozu węgla z szybu Menzel (późniejsza kopalnia Nowy Wirek) na szyb Aschenborn (Andrzej) gdzie była sortownia i załadunek na kolej. Nie miała nic wspólnego z hutą Antonina. Moim zdaniem najlepiej przypisać do szybu Andrzej.
2021-03-04 20:53:49 (5 lat temu)
Milena Sontowska
 
+1 głosów:1
Ciekawa sytuacja się zrobiła, mamy ul. Szyb Andrzeja -> Szyb Andrzeja -> Szyb Andrzeja, niech ktoś usunie jeden podobiekt i przeniesie to zdjęcie, bo obiekt się dubluje przez to
2022-02-24 01:53:30 (4 lata temu)
do ritterswalder: Taka sama kolejka była z Szybu Artur na szyb Andrzej bo tam była sortownia.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: 123478
2021-03-04 21:18:29 (5 lat temu)
do Eugeniusz S.: Racja, tylko ta druga była późniejsza (pojawia się dopiero na mapach międzywojennych).
2021-03-04 21:31:21 (5 lat temu)
Wieża wyciągowa już nie długo zniknie po 50 lach jak go ukończyli głębić
2021-10-05 19:03:19 (4 lata temu)
Wieża maszyny wyciągowej szybu - czy dobrze pamiętam Eugeniuszu? ;-)
2021-10-30 10:00:05 (4 lata temu)
do Grzegorz Małyszczuk: To tak robisz kopiuj Dzięki.
2021-10-30 10:48:54 (4 lata temu)
do Eugeniusz S.: A widzisz, zapomniałem, że jednozastrzałowa. Kiedyś się nauczę. Pzdr.
2021-10-31 22:48:31 (4 lata temu)
Żródlo chyba do poprawy...😀
2021-10-31 06:08:13 (4 lata temu)
Renesans portfnetrów widzę...
2021-10-31 10:56:10 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Już poprawiłem Dzięki.
2021-10-31 11:16:05 (4 lata temu)
do Eugeniusz S.: Drobiazg 😀
2021-10-31 11:56:06 (4 lata temu)
reden
 
+2 głosów:2
Super te zdjęcia z okolic Hugona.
Tym bardziej, że przypomina mi się moje dzieciństwo. Na tej hałdzie, z wagoników były wysypywane skarby: kamienie, kawałki węgla z odbitymi paprociami.
Wieczorami wskakiwaliśmy do tych wagoników i robiliśmy sobie przejażdżki. Jeden taki Jasiu cudem uniknął śmierci albo kalectwa, kiedy w ostatnim momencie uciekł z pomiędzy buforów zderzających się wagoników.
2021-11-18 07:42:33 (4 lata temu)
Mnie się wydaje ze te zdjęcie jest flipnięte. komin powinien być z lewej strony.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2021-11-18 12:52:46 (4 lata temu)
reden
 
Z tej wieży na Hugobergu?
2021-11-17 07:44:06 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Wielce prawdopodobne, że to Kochłowice lub okolica.
2022-06-20 13:01:31 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
Wózki dla Tereski ;-)
2022-06-20 14:44:08 (4 lata temu)
Chyba mam a nawet nie chyba ! :) Hotel w Radoschau. Górne lewe zdjęcie. Pasuje ?
2022-06-21 11:52:19 (4 lata temu)
Krzyś_
 
Desperado - z tego wszystkiego widać, że to bardzo cenne zdjęcie.
2022-06-21 16:41:31 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do Desperado: W kochłowicach nie było kina Gloria .
2022-06-20 22:32:14 (4 lata temu)
TW40
 
do ZPKSoft: !!!!!
2022-06-21 23:21:15 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Było w Czerwionce i w Szobiszowicach (ale to drugie odpada).
2022-06-20 22:40:54 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: W zdjęciach tego Węgra obecnych Niemiec nie ma. Jest Górny Śląsk a potem już tylko Ukraina, Białoruś i Polska. To powinien być więc Górny Śląsk ale gdzie ?
2022-06-20 22:46:34 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Było też kino Gloria w Kochłowicach - jest o tym informacja w gazecie z 1942 r.
2022-06-21 09:25:03 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
do Krzyś_: i w Michałkowicach też było kino Gloria.
2022-06-20 22:53:36 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2022-06-21 09:38:13 (4 lata temu)
do Krzyś_: Gazeta, podobnie jak zdjęcie, z roku 1942. Być może kino istniało krótko i niewiele o nim wiadomo. W każdym razie to Kochłowice. Dzięki.
2022-06-21 10:04:29 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
2022-06-21 10:32:13 (4 lata temu)
do Krzyś_: Akurat miałem zamiar wstawić jako niezidentyfikowaną Rudę :)
2022-06-21 10:52:25 (4 lata temu)
do Krzyś_: Są jeszcze dwa. W parku i na tle biurowca. Może lepiej poczekam aż ocenisz ? :)
2022-06-21 10:55:46 (4 lata temu)
Jarosław Dubowski
 
+1 głosów:1
do Desperado: Na tle biurowca to Katowice, pl. Sejmu Śląskiego.
2022-06-21 11:38:08 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Człek tak się zafiksował na Rudzie, że inne zapomina :) Dzięki.
2022-06-21 11:45:49 (4 lata temu)
do Desperado: Podobne. Tyle że tu idzie chyba o Radoszowy w woj. Opolskim.
BTW - w Sieci są doniesienia o istnieniu kina na rogu Radoszowskiej i Mazowieckiej.
2022-06-21 12:11:58 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+1 głosów:1
do Desperado: To będzie to miejsce:

Na orsip dobrze widać:

Warstwa: Układ Borowa Góra 1:5000
Nawet budka jest zaznaczona.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: Uzup.
2022-06-21 13:11:54 (4 lata temu)
do Jarosław Dubowski: Widokówka jest z Radoszowej obecnie Kochłowice (Ruda Śląska). Opolskie Radoszowy to wieś. Tu masz potwierdzenie na konkurencji
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2022-06-21 12:16:21 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
Wielce prawdopodobne, że to Kochłowice lub okolica.
2022-06-20 13:01:49 (4 lata temu)
Krzyś_
 
+2 głosów:2
2022-06-20 13:14:58 (4 lata temu)
Desperado
 
+1 głosów:1
do Krzyś_: Super ! Dzięki. Ps. Tam jest jeż cze parę. Wrzucę, najwyżej będzie kosz, bo już nie jestem pewny Rudy Śl.
2022-06-20 13:17:37 (4 lata temu)
Eugeniusz S.
 
+3 głosów:3
Przypisałem
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litera
2022-06-21 00:52:03 (4 lata temu)
do Eugeniusz S.: Dzięki. W tqakim razie dam pozostałe, bo będą też z Rudy.
2022-06-21 09:28:15 (4 lata temu)
Krzyś_
 
Może nad grupą widać szczyt kamienicy Do Dworca 15 - ale to bez większego przekonania.
2022-06-24 00:29:40 (4 lata temu)
Czy przypisanie tego zdjęcia do nieistniejącego pomnika nie jest niefortunne ?
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: błąd
2022-06-24 20:41:25 (4 lata temu)
Krzyś_
 
To chyba całą serię mamy :-)
2022-06-25 20:31:56 (4 lata temu)
do Krzyś_: Obecnie w ym miejscu stoi pomnik.
2022-06-24 17:11:58 (4 lata temu)
do Desperado: .Ale ten pomnik powstał w latach 80 tych, jest przypisany tylko do plant.
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: litera
2022-06-24 21:26:08 (4 lata temu)
do Eugeniusz S.: Odwrotnie. Planty są podobiektem pomnika. Czyli są do niego przypisane.
2022-06-24 23:42:09 (4 lata temu)
do Desperado: Już jest dobrze.
2022-06-25 12:07:18 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
243 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Dzielnica Kochłowice - obiekty i wydarzenia
Dzielnica Kochłowice w powiatach:
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Kochłowice
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet