| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
wczytywanie danych...

Dzielnica Kochłowice

Dawniej: Kochlowitz
1 subskrypcja
Zdrowie
Wojsko
Edukacja
Transport
Budowle
Kultura
 
Religia
Zieleń
Sport
Kolej
Przemysł
Inne
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789...2425następna
Czy może ktoś dopisać tą ulice do dzielnicy Halemba?
2020-11-20 22:44:22 (5 lat temu)
mar
 
do Eugeniusz S.: Teraz dobrze?
2020-11-20 22:55:17 (5 lat temu)
do mar: Ale muszą też Kochłowice i Halemba.
2020-11-20 23:20:40 (5 lat temu)
mar
 
do Eugeniusz S.: Teraz chyba dobrze:))
2020-11-20 23:25:57 (5 lat temu)
do mar: Teraz jest dobrze
2020-11-21 18:30:58 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
Trudno rozeznać się jaki to święty . Najbardziej pasuje św. Wawrzyniec. Choć z palmą bywa ukazywany i Jan Nepomucen i Jerzy.
2012-04-26 20:50:41 (14 lat temu)
ZPKSoft
 
Po latach wracam do tej figury i mam wrażenie, że to może być i św. Andrzej Bobola.
2020-10-31 17:58:44 (5 lat temu)
do ZPKSoft: Ja się na świętych słabo wyznaje :)
2012-04-26 20:54:59 (14 lat temu)
do ZPKSoft: Na pewno św Bobola mo nawet pas jezuicki.
2020-10-31 19:28:03 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Obenie nie istnieje.
2020-12-17 13:43:53 (5 lat temu)
azzurro
 
+3 głosów:3
Dzisiaj wieża została powalona...
2020-08-05 09:48:23 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
Ponieważ to szyby wydechowe dwóch różnych kopalń i pól wydobywczych .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: bład
2020-06-03 18:53:08 (6 lat temu)
Zdjęcie zrobione z punktu
2020-08-28 20:24:09 (5 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
Piękne, zwlaścia ten światlny efekt....
2020-11-20 21:01:40 (5 lat temu)
reden
 
+1 głosów:1
do vetinari: Efekt piękny. Pamiętam jak nam przewodnik na wycieczce w Pradze (2004 to było chyba) próbował tłumaczyć kwestię ateizmu, niewielkiego w % wyznania u Czechów, agnostyzm. Za to Was właśnie lubię, bo wszystko co nie wiąże się z nachalnym wprowadzaniem pewnych zasad w życie jest OK. Najgorzej jest właśnie w Polsce, bo Kościół wymusza na rządzących swoje interesy i to się przekłada na relację, nawet w rodzinach.
2020-11-20 21:55:54 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do vetinari: Miałem szczęście nie zdążyli zgasić po mszy
2020-11-20 22:46:35 (5 lat temu)
mar
 
+2 głosów:2
do reden: Pomyliłeś strony - to nie interia .
2020-11-20 22:32:57 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do reden: Coś w tym jest, jesteśmy narodem ateisticznym, ale obecnie u nas rządzi taka dziwna religia, ma na imie populizmus i demagogia. Tak samo jak u Was, to u nas ludzie się wkurzyly na to, co za ostatnich 30 lat spowodowala liberalna politika. I wystarczylo jak jeden powiedzial: "Co moge dla Was zrobić ?" i za pieniadze podatników to zrobil....
2020-11-21 08:44:11 (5 lat temu)
do reden: Diagnoza może i byłaby aktualna jeszcze w latach 90.XX w. - teraz to najbardziej nachalny jest właśnie ateizm, który zresztą też stał się swego rodzaju religią. Z kolei KK jest teraz w fazie odwrotu, okaleczony dodatkowo licznymi aferami i przesadnie ekumenicznym papieżem.
2020-11-22 03:09:10 (5 lat temu)
reden
 
+1 głosów:1
do mar: Co to jest interia?
2020-11-20 22:36:39 (5 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: A to nie jest lampka wieczna?
2020-11-20 22:50:27 (5 lat temu)
do da signa: Nie, tu jest dobrze widoczne źe chodzi o gre światla i witraźy
2020-11-21 08:45:14 (5 lat temu)
reden
 
+1 głosów:1
do vetinari: Mój dziadek miał w dowodzie wpisane miejsce urodzenia Czechosłowacja, choć urodził się w monarchii austro-węgierskiej (Österreich-Ungarn Monarchie), i może dlatego mentalnie jest mi bliżej do Czechów niż Polaków.
2020-11-21 13:33:54 (5 lat temu)
vetinari
 
+2 głosów:2
do reden: Ja to mam prostszę, jedyne co mnie lączylo z Polską do 1989 r. bylo to, źe mój dziadek walczyl w 1939 r. po stronie ZSSR z Polską. Więc co do mojego pozitownego nastawienia do Polaków i Polski prześedlem przez moją kochaną Izke. Niepochodze z Cieszyna, ale zapuścilem tu korzenie....
2020-11-21 14:36:55 (5 lat temu)
do vetinari: A można wiedzieć z jakich okolic Twój dziadek dokładnie pochodził? Moi dziadkowie mieszkali przed 1939 na Wołyniu i były tam liczne czeskie kolonie.
2020-11-21 15:33:44 (5 lat temu)
do ritterswalder: Wiem tylko, źe wlaśnie z Wolynia przyśedl. Razem z naszą 1 Czechosłowacka Samodzielna Brygada od Dniepru aź po Dukle. Tam zostal cieźko ranny. Po skończeniu II w.św. dostal tak jak inny "Woliniacy" ziemie i gospodarstwo po Niemcach Sudeckich w pograniczu, konkretnie w Karlowych Warach. Malo tego wiem, i niemam juź kogo zapytać....
2020-11-21 17:07:59 (5 lat temu)
do vetinari: Dziadkowie zawsze dobrze wspominali tych wołyńskich Czechów.
2020-11-21 20:14:31 (5 lat temu)
do ritterswalder: Po polskiej stronie obecnej granicy z Ukrainą, w Lubelskim mieszka sporo potomków, mają czeskie nazwiska, wielu panów i pań po 70 -siątce wspomina swoich czeskich dziadków.Miałem okazję rozmowy z nimi i przyznam że byłem mocno zdziwiony tą historią skąd sie Oni tam wzięli.
2020-11-21 20:20:47 (5 lat temu)
do ritterswalder: Moja babcia mi teź opowiadala o tym jak dobrzy ludzie tam mieśkali, we zgodzie i w przyjaźni....ale tylko do wojny. Ale wtedy tego nierozumialem i bylem zbyt zamlody źe bym zadawal pytania.
2020-11-21 20:47:06 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: W czechach miala teoria panslawizmu podczas panowania Habsburgów wiele zwolejników. W XIX wieku odeślo z wizią lepszego źycia i wolnej ziemi na Woliń 16 000 Czechów. Zakrótko wiedziali co to oznacza samodzierżawie, ale źe ziemia byla urodzajna, zwlaścza kiedy Czesi przynieśli z sobą i nowe technologie i to źe byli zręćni do pracy, powoli sie tam zadomowili. Podczas II w.św. tak samo cierpiali przez banderowce i UPA, ale nie na tyle jak Polacy. Kiedy im zaproponowano, źe kiedy wezmą udzial w naszej Czechoslowackiej Armii na wyzwalaniu Czechoslowaciji, to będą mieli zapewniony powrót do Czechoslowaciji. Ale nie kaźdy byl zdolny do wojska wstąpić, i nie kaźdy dostal pozwolenie do wstąpienia. po 1989 r. wielu Wolińskich Czechów wykorzystalo okazjie i powrócili, ale jeścze wielu tam pozostalo.
2020-11-21 20:45:25 (5 lat temu)
do vetinari: Najlepsze było w tych wspomnieniach: czeskie przysłowia jakie ci dziadkowie i babcie mówili, potrawy z regionów Czech, przywoływanie krów itp. z życie, a mieli już ...Polskich wnuków, którzy zapamiętali to! nie bardzo wtedy (jak mi mówił jeden z panów) rozumieli kontekst, jako dzieci.Dziękuje za informacje historyczną.
2020-11-21 20:52:20 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Dariusz Łukasik: Napewno ich język czeski jest przepięknie archaićny....☺☺☺
2020-11-21 20:55:08 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+2 głosów:2
Zero problemów, na maksa radości, niech w Nowym Roku ciągle wiosna gości! Życzy wszystkim Fotopolanom i sympatykom Eugeniusz
2020-12-31 22:20:57 (5 lat temu)
Dziękuję bardzo i wzajemnie!
2021-01-01 10:25:40 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
do Eugeniusz S.: Dzięki i wzajemnie - zdrowia i samych pozytywnych emocji - Zosia i Paweł
2021-01-01 09:42:04 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+12 głosów:12
Dzisiaj mam jubileusz jak 10 lat zabawiam się FP.
2021-01-18 22:15:21 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
Dziękuje....................
2021-01-19 18:22:12 (5 lat temu)
blaggio.
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Gorąco winszuję :)
2021-01-18 23:09:36 (5 lat temu)
vetinari
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Gratulacjie zpoza Olzy, i do następnych lat dóźo pięknych przygud z aparatem w ręce, i nie tylko ☺☺☺
2021-01-19 15:46:08 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Przyjmij gratulacje oraz życzenia jeszcze wielu lat w zdrowiu i z satysfakcją w działaniu na portalu.
2021-01-19 16:02:04 (5 lat temu)
mar
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Gratulacje!!!
2021-01-19 19:35:52 (5 lat temu)
da signa
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Gratuluję :)
2021-01-19 19:38:16 (5 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do Eugeniusz S.: Gratuluje ! zarówno stażu jak i ilosci zdjęć. Przez te 10 lat wzbogaciłeś nasz Śląsk o piękną kolekcję fotografii :)
2021-01-20 05:28:16 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
do Eugeniusz S.: Gratuluje i przypominam sobie jak 9 lat do zatku Ty z Tomkiem Górnym namawialiście mnie żebym zaczął działać na fotopolsce i tak się zaczęła moja historia na tym portalu i za to Wam dziękuje.
2021-01-19 18:28:59 (5 lat temu)
Eugeniusz S.
 
+1 głosów:1
do piotr brzezina : Jak ten czas leci .
Czasem najtrudniej jest zrobić najprostsze zdjęcia. Neil Leifer
2021-01-19 19:30:12 (5 lat temu)
Fotopiesek ☺
2021-01-22 19:54:05 (5 lat temu)
Pokaż na mapie
243 Dyskusji (ostatnia 5 lat temu)
Dzielnica Kochłowice - obiekty i wydarzenia
Dzielnica Kochłowice w powiatach:
Lista ulic w dzielnicy Dzielnica Kochłowice
12
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet