| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat chojnicki
TEMATY - Stary Rynek

Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa "Motoserce"

Prace archeologiczne

Świąteczny konwój Coca Coli

Turniej Miast Chojnice - Dzierżoniów 19.10.1986.

OBIEKTY - Stary Rynek
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
17
18
19
21
22
23
23

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stary Rynek

Dawniej: Markt, Plac Bojowników PPR
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789101112następna
WW
 
Datowanie niewłaściwe. Na budynku tablice z godłem cesarskim, a zatem zdjęcie sprzed 1920 r.
2011-06-09 00:40:15 (15 lat temu)
do WW: Poprawione. Dzięki.
2011-06-09 11:19:05 (15 lat temu)
mamik
 
do Wiesław Smyk: Jeszcze się przyczepię ;-) Wojska polskie wkroczyły do Chojnic 31 stycznia 1920. Więc to najwyzej 1919 r. Ciekawa strona o historii Chojnic Są też zdjęcia z tej parady na rynku
2011-06-09 11:43:47 (15 lat temu)
do mamik: A czepiajcie się, czepiajcie :) , ja poprawiam i dziękuję, to mi tylko służy...,ale godzinę wykonania zdjęcia na bank dobrą podałem, mam na to "twardy dowód" :):)
2011-06-09 13:20:18 (15 lat temu)
kakaa
 
do Wiesław Smyk: Mając na uwadze pruską (niemiecką) dokładność i solidność mam nadzieję że zegar był sprawny, bo bywało z nim różnie.... :-)
2014-03-09 10:18:42 (12 lat temu)
do Cristoforo: mała poprawka - kościół p/w św. Trójcy został zburzony na przełomie 1939/1940 r
2013-11-21 21:08:40 (12 lat temu)
kakaa
 
Tylko dla ścisłości aktualnie - Bazylika pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela.
2014-03-21 08:23:15 (12 lat temu)
... można śmiało "zawęzić" datowanie tej fotografii ... budynek nowego ratusza powstał w latach 1901-1903 ( a tu jest już ukończony) ... natomiast budynek starego ratusza, który był "doklejony" do kościoła ewangelickiego p.w. Św. Trójcy przetrwał do 1904r. (a na tej fotografii już go nie ma)...
2013-12-13 12:27:07 (12 lat temu)
O którym dokładnie budynku piszesz?
2013-12-08 10:57:28 (12 lat temu)
do Neo(EZN) - południowa strona Starego Rynku (naprzeciwko Ratusza) ... w okresie PRL stał tam typowy 3-klatkowy blok mieszkalny (tzw."stalinowiec") - taki betonowy klocek. Gdy rewitalizowano Starowkę elewację zewnętrzną bloku podzielono na kilka części i "wyczarowano" kilka kamieniczek. Wizualnie daje to ciekawy efekt - jak ktoś nie wie to może tego wcale nie zauważyć.
2013-12-08 11:12:08 (12 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do Yanek: ... taka się przyjęła miejscowa nazwa i tak już pozostało ... widocznie kult Stalina był "wiecznie żywy" ...he!...he!!
2013-12-08 12:28:46 (12 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do mamik: ...tak !!! ... to jest właśnie ten blok "przerobiony" na kamieniczki ...
2013-12-08 14:21:25 (12 lat temu)
Jerzy51
 
Do Yanek ;"Stalincami ' ,jeździłem tym .
2014-01-18 17:24:48 (12 lat temu)
† Yanek
 
+1 głosów:1
do legion: A czemu zwany "stalinowcem", skoro "patron" nie żył już od kilkunastu l;at?
2013-12-08 11:44:24 (12 lat temu)
mamik
 
do legion: Czyli te po prawej w głębi, na tym zdjęciu
2013-12-08 13:48:56 (12 lat temu)
do † Yanek: W Legnicy po bratniej armii zostały bloki powszechnie nazywane "leningradami". Zaś w Lubinie mamy kila wieżowców nazywanych "kesling".
2013-12-08 13:04:29 (12 lat temu)
do legion: OK. Za czasów dziecięctwa (60-te) pamiętam, że spychacze zwano "stalinowcami";)
2013-12-08 13:05:58 (12 lat temu)
do † Yanek: To chyba były produkcji radzieckiej i miały taką nazwę oficjalną, bo któż odważyłby się na samowolne nazwanie mechanicznego żelastwa,imieniem Generalisismusa?
2013-12-08 13:12:18 (12 lat temu)
kakaa
 
do mamik: to jest to "szkaradziejstwo" w latach swojej "świetności"
2014-03-19 08:53:16 (12 lat temu)
A skąd tam się wziął amerykański czołg ???
2014-02-12 10:36:11 (12 lat temu)
zapewne przypłynął z jakimś alianckim konwojem morskim do Murmańska i stamtąd zaczął sie jego szlak bojowy, którego kres dobiegł w Chojnicach na Rynku. Chojnice były wyzwalane przez VIII Korpus Pancerny Wojsk Sowieckich, który był wyposażony własnie w amerykańskie czołgi typu Sherman. Czołg widziany na zdjęciu dostał trafienie właśnie na Rynku i zginęła cała jego załoga (obok czołgu za ogrodzeniem pierwszy cmentarz żołnierzy radzieckich m.in. z tego czołgu).
2014-02-12 12:39:22 (12 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
a "chojnicki" Sherman został usunięty na wniosek Rady Miejskiej i "poszedł" na żyletki ! Nie chcięli mieć w mieście imperialistycznego czołgu - myśli technicznej zgniłego Zachodu ! teraz byłaby to nie lada atrakcja ... szkoda - jest czego żałować ...
2014-02-12 14:47:51 (12 lat temu)
Shermany miały złą opinię głównie z powodu benzynowego silnika. Zbiorniki łatwo wybuchały przy lada trafieniu.
2014-02-12 15:23:55 (12 lat temu)
do Jerzy Mielcarek: W służbie Armii Czerwonej...
2014-02-12 11:17:15 (12 lat temu)
do legion: W Gdańsku na Alei Zwycięstwa też stał początkowo Sherman Armii Radzieckiej i dopiero po czasie został podmieniony na T-34 por. Miazgi. Zdjęcie tu:
2014-02-12 12:43:40 (12 lat temu)
kakaa
 
do † Yanek: Piękny ale miałby teraz wartość zarówno "mój" jak i "Twój"
2014-02-12 14:19:23 (12 lat temu)
do † Andrzej Mastalerz: Ale nie te stojące jako pomniki-pamiątki, tam już nie miało co wybuchnąć ;)
2014-02-12 16:07:12 (12 lat temu)
... jeszcze puste miejsce czeka na "stalinowca" (Stary Rynek nr.11) ... ostatni budynek po prawej stronie to ul. Cechowa nr.2 ...pusta plomba pomiędzy Urzędem Pocztowym i Domem Towarowym "Libera" - została zabudowana w latach 70-tych przez co na powierzchni użytkowej zyskał Dom Towarowy.
2014-02-16 14:45:06 (12 lat temu)
kakaa
 
do legion: dzięki Twojemu komentarzowi opis jest dokładniejszy...
2014-02-16 15:13:45 (12 lat temu)
s_mile
 
"Gipsowe postaci zostały odlane w brązie" - nie rozumiem tego.
2014-03-06 11:03:57 (12 lat temu)
... tyle co wiem,to sylwetki tych świętojańskich panien odlane są z brązie ... chyba chodzi tu o gipsowe modele figur fontanny ...ot taki lapsus językowy ...
2014-03-06 11:33:19 (12 lat temu)
pawel
 
do s_mile: Pewnie gipsowe formy.
2014-03-06 11:05:38 (12 lat temu)
kakaa
 
+1 głosów:1
do legion: oczywiście macie rację, już poprawiłem
2014-03-06 12:09:38 (12 lat temu)
s_mile
 
do kakaa: I o to mi chodziło. ;-) Przydałaby się jeszcze duża litera na początku.
2014-03-06 12:38:30 (12 lat temu)
† KazimierzP
 
+1 głosów:1
do s_mile: Zdjęcie bardzo fajne, a sama fontanna na kolana swoim "artyzmem" nie powala!
2014-03-06 16:25:14 (12 lat temu)
... w tym "pustym" miejscu znajdowała się kamienica, która nie przetrwała wizyty "bratniej Armii Czerwonej" i spłonęła w lutym 1945r.
Kamienica ta należała do kupca Juliusza Schreibera, a sklep na parterze: "Skład żelaza, sprzętów domowych i kuchennych" prowadził Roman Stamm - kupiec chojnicki, wiceburmistrz Chojnic i poseł na Sejm Rzeczypospolitej.
2014-03-19 10:25:34 (12 lat temu)
do kakaa: ...czy ten cień na płycie Rynku u dołu fotki może pochodzić od kościoła ewangelickiego p/w Św. Trójcy ?
2014-03-25 22:52:40 (12 lat temu)
kakaa
 
do legion: Wiem co sugerujesz poprawiam...Cień raczej nie bo cień od bryczki jest ze strony południowo-zachodniej. Moim zdaniem ten widoczny to od kamienic z południowej ściany.
2014-03-25 22:58:47 (12 lat temu)
ZPKSoft
 
Kakaa, nie powiesz mi , że to Twoje zdjęcie ;)
2014-03-25 22:16:09 (12 lat temu)
trz (tedesse)
 
+2 głosów:2
Chojnice - cel mojej tegorocznej wycieczki rowerowej:)
2014-03-25 22:20:32 (12 lat temu)
kakaa
 
do ZPKSoft: Pewnie byłoby mi ciężko utrzymać się na własnych nogach. Dzięki za uwagę.
2014-03-25 22:20:32 (12 lat temu)
kakaa
 
+2 głosów:2
do trz (tedesse): Zapraszamy mamy już gotowe ponad 150 km ścieżek rowerowych "Kaszubskiej Marszruty". Nadal budują będzie tego wszystkiego ze 300 km. No i Park Narodowy Bory Tucholskie.
2014-03-25 22:23:13 (12 lat temu)
do kakaa: Z przyjemnością odwiedzę Chojnice, ale ja to tylko robię wypady jednodniowe z Piły, wyjątek to tradycyjna coroczna wycieczka do Leszna - odwiedziny rodziny w Lesznie, Krobi i Wolsztynie.
2014-03-25 22:28:54 (12 lat temu)
kakaa
 
+2 głosów:2
do trz (tedesse): Szkoda nie da się wszystkiego w jeden dzień objechać.
2014-03-25 22:33:07 (12 lat temu)
do kakaa: To będą dwie lub więcej wycieczek:)
2014-03-25 22:41:04 (12 lat temu)
kakaa
 
do trz (tedesse): O już lepiej :-)
2014-03-25 22:48:24 (12 lat temu)
Pokaż na mapie
118 Dyskusji (ostatnia 12 lat temu)
Północno - zachodni narożnik Starego Rynku.
Północna pierzeja Starego Rynku.
1890
-
1900
1890
-
1900
1900
-
1902
1900
-
1905
1900
-
1905
1900
-
1910
1900
-
1914
1900
-
1914
1905
-
1910
1908
-
1910
Stary Rynek - obiekty i wydarzenia
5 6
23
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet