| zapomniałem hasło | nowe konto | dodaj zdjęcie
Mapa
Nieistniejące
Komentarze Kresy Kresy + Polska Panoramy Pomoc
powiat chojnicki
TEMATY - Stary Rynek

Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa "Motoserce"

Prace archeologiczne

Świąteczny konwój Coca Coli

Turniej Miast Chojnice - Dzierżoniów 19.10.1986.

OBIEKTY - Stary Rynek
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
17
18
19
21
22
23
23

Za wpłaty ze zrzutka.pl oraz cegiełek kupione zostały:

  • Dyski twarde Seagate Exos X22 20TB x 2 = 2500 zł
  • Router TP Link Archer X55 AX3000 = 277 zł
  • Serwer plików NAS QNAP TS-673A-8G = 4677 zł

Przeznaczenie: kopie zapasowe strony (obecnie wykonywane są ręcznie na domowym komputerze)

zdjęcie 1 zdjęcie 2 zdjęcie 3

wczytywanie danych...

Stary Rynek

Dawniej: Markt, Plac Bojowników PPR
proszę czekać...
Ostatnie dyskusje
poprzednia123456789101112następna
Podmiana na większe i zmiana źródła.
2021-02-05 18:45:31 (5 lat temu)
kakaa
 
do legion: Darku podmiana.
2021-10-12 11:46:47 (4 lata temu)
do kakaa: Dzięki :)
2021-10-13 07:51:56 (4 lata temu)
Datacja do zmiany - to przecież druga wojna.
2016-11-20 10:30:07 (9 lat temu)
Podmiana :)
2022-01-05 12:52:53 (4 lata temu)
ułan
 
To zdjęcie pochodzi z lat 1930-35.W czasie działań wojennych w 1945r. zniszczono budynek poczty i apteki (narożny).
2022-01-05 18:53:29 (4 lata temu)
ułan
 
do Legion: Co do cienia nie przekonałeś mnie. Sprawdź z zegarkiem w których godzinach mógł być cień. Posiadam inne zdjęcie z 1930-35 z postojem taksówek, tam również brakuje cienia. Jednak mały szczegół skłania mnie do datowania na 1943/44, na dachu hotelu „Engel” widać statuę orła, której w latach 1930-35 nie ma.
2022-01-12 12:03:48 (4 lata temu)
ułan
 
Niemcy byli bardzo skrupulatni, zastanawia mnie fakt dlaczego na maszcie poczty nie wisi swastyka. Odnalazłem kolorowe zdjęcie z 1942r. już po zburzeniu kościoła, widok w drugą stronę. Identyczne szyldy na budynkach i identyczny bluszcz na budynku apteki. Na maszcie nie ma również swastyki. Podobne czarno białe zdjęcie datowane na 1941-42 jest na fotopolska.eu
2022-01-13 06:29:41 (4 lata temu)
do ułan: Tak datują to zdjęcie na aukcjach :) Skoro zdjęcie pochodzi z lat 1930-35 to powiedz mi gdzie podział się kościół ewangelicki św. Trójcy ?! Przy tym ujęciu powinien być widoczny chociażby jego południowo - zachodni narożnik (a jeżeli nie jego fragment to chociażby - przy jego słusznych gabarytach - cień obiektu . Co do zniszczonego obiektu poczty i apteki to i owszem zgoda - ale to nastąpiło dopiero w lutym 1945 roku a ta fotka jest sprzed tej datacji :)
2022-01-06 11:11:13 (4 lata temu)
do ułan: Na kamienicy pod nr. 6 brakuje wyraźnie szyldu restauracji Aleksandra Jeleniewskiego - tzw. Domu Polskiego.
2022-01-12 19:50:40 (4 lata temu)
do ułan: Fotografie poczty z okresu okupacji hitlerowskiej pokazują ów budynek zarówno z flagami hitlerowskimi jak i bez, nie wiem od czego jest to uzależnione ale być może fotografie te zostały poprostu wyretuszowane ?!
2022-01-14 15:10:25 (4 lata temu)
Dzięki uprzejmości właściciela portalu podmiana zdjęcia na skan z oryginału.
Zmiana źródła pochodzenia z www.historiachojnic.pl na .
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: ort.
2019-07-09 14:06:19 (6 lat temu)
To nie jest BMW tylko Fiat 1500A. Natomiast na pierwszym planie najprawdopodobniej Ford A.
2020-06-08 11:07:31 (6 lat temu)
kakaa
 
Bardzo dziękuję za pomoc w identyfikacji auta.
2020-06-09 10:22:04 (6 lat temu)
Zrób "porządek" w Czartołomiu i pododawaj znaczniki na swoich obiektach.
2020-07-18 20:07:29 (5 lat temu)
legion
 
+6 głosów:6
Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski. Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku. Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku. Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem. Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.
Tekst pochodzi z

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, pomyślnego Nowego Roku, a także wielu miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie dla wszystkich Fotopolan życzą Chojnice.

2020-12-23 14:40:10 (5 lat temu)
Jac64
 
+2 głosów:2
Dziękuję oraz Zdrowych i Spokojnych Świąt dla wszystkich fotopolan !!!
2020-12-24 11:44:22 (5 lat temu)
piotr brzezina
 
+3 głosów:3
Na Godne Świnta winszuja wszyjskim naszym fotopolanom srogich gyszynkōw ôd Dzieciōntka, co byście sie niy ôbjedli makōwkami a mŏczkōm i co byście te Boskie Narodzynie przeżyli ze familijōm w uciesze i przōniu, a na Bezrok co by Wōm sie darziło jak nigdy i kupa fotek narobili
2020-12-24 12:03:51 (5 lat temu)
4elza
 
Wszystkiego dobrego i udanego świętowania :-)
2020-12-26 04:13:06 (5 lat temu)
JureK
 
Dzięki, Tobie dużo zdrowia i wielu militarnych,odkrywczych eskapad:)
2020-12-26 16:00:22 (5 lat temu)
Dziękuję wszystkim za życzenia :) Święta, święta i ...po świętach !
2020-12-27 06:20:10 (5 lat temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do legion: Těšíňáci dziękują i źyczą źe by ten czas byl naprawde wypelniony spelnionymy marzeniami.....ŠŤASTNÉ A VESELÉ.....
2020-12-23 17:58:46 (5 lat temu)
Ewqa100
 
+1 głosów:1
do legion: Dziękuję i z daaaaaaaleka przesyłam moc serdecznych życzeń i przede wszystkim dużo zdrówka :)
2020-12-24 00:47:29 (5 lat temu)
ZPKSoft
 
+2 głosów:2
do legion: Piękne życzenia, dzięki. Dla Chojnic - wszystkiego najlepszego czyli obecnie zdrowia i normalności ;-)
2020-12-24 11:38:51 (5 lat temu)
maj
 
+2 głosów:2
do legion: Zdrowych, spokojnych Świąt
2020-12-24 14:58:41 (5 lat temu)
legion
 
+1 głosów:1
do Ewqa100: Wielkie dzięki :-)))
2020-12-24 05:58:20 (5 lat temu)
4elza
 
do legion: Ale życie toczy się dalej :-)
2020-12-27 06:21:17 (5 lat temu)
Maksymalna datacja to do roku 2002 - wtedy to powstała nowa fontanna (a tu widzimy jeszcze fragment starej fontanny).
2021-06-20 22:42:18 (5 lat temu)
ułan
 
+1 głosów:1
Skąd ten rok 1940 ?. Wszystkie źródła podają, że kościół rozebrano w listopadzie 1939 roku.
2021-07-15 12:48:54 (4 lata temu)
legion
 
+1 głosów:1
Niemcy zaczęli rozbierać kościół ewangelicki Świetej Trójcy późną jesienią 1939 roku (październik / listopad). Na fotografii widzimy początek prac rozbiórkowych i leżący śnieg na dachach a więc mogłoby się to zgadzać. W/g mnie jest to listopad (najdalej grudzień 1939 r ). Potrzebowali dużego placu dla swoich manifestacji więc rozebrali kościół.
2021-07-22 12:06:44 (4 lata temu)
kakaa
 
+1 głosów:1
do Desperado: Okres okupacji widoczne flegi ze swastyką na hotelu. Może rok 1940 jak na zdjęciu z budowy drogi Berlin - Królewiec.
2021-10-07 22:03:22 (4 lata temu)
legion
 
+7 głosów:7
Życzę Wam aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór :)))
Życzę Wam, by przy świątecznym stole nie zabrakło tych, którzy są dla Was najważniejsi. Świętujcie w spokoju i wspaniałej atmosferze. Jedzcie, cieszcie się z prezentów, spacerujcie, ale przede wszystkim: bądźcie razem. Niech dzieją się bożonarodzeniowe cuda!

Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: dopisek
2021-12-23 08:28:36 (4 lata temu)
Wacław Grabkowski
 
+1 głosów:1
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2022!
2021-12-23 16:41:40 (4 lata temu)
Ewqa100
 
+2 głosów:2
Na Gody winszuja Ci, co by narodzōny Pōnbōczek bogosławił, miyj swoja familijo i kamratōw zawdy w zŏcy, przoj wszyjskim – tyż tym kerzy Tobie niy przajōm. Znojdź pod kristbaumem kupa gyszynkōw. Na sōm kōniec winszuja szczyńściŏ, zdrowiŏ i uciechy! Ewa (ze Śląska) :)
Komentarz został edytowany przez użytkownika - powód: popr
2021-12-23 18:56:01 (4 lata temu)
legion
 
+2 głosów:2
Merci pour vos souhaits - Joyeux Noël et Bonne Année ! Marguerite et Darek :)))
2021-12-23 19:05:20 (4 lata temu)
Bogusław52
 
+3 głosów:3
Niech magiczna moc
Wigilijnego Wieczoru przyniesie spokój i radość
A Nowy Rok
obdaruje pomyślnością i szczęściem
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego Nowego Roku 🎄
2021-12-24 13:02:03 (4 lata temu)
Jac64
 
+3 głosów:3
Spokojnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku, dla wszystkich fotopolan.
2021-12-24 13:16:40 (4 lata temu)
ZPKSoft
 
+1 głosów:1
do legion: Dzięki , Tobie i Twoim najbliższym życzymy wiele zdrowia, ciepła i optymizmu - Zosia i Paweł
2021-12-23 11:47:38 (4 lata temu)
piotr brzezina
 
+2 głosów:2
do legion: Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia a jak się spotkamy zdrowi, porozmawiamy o pieniądzach. Wszystkiego najlepszego dla Twojego otoczenia Ilona i Piotr .
2021-12-23 12:55:31 (4 lata temu)
4elza
 
+2 głosów:2
do legion: Wszystkiego dobrego! Udanego świętowania :-)
2021-12-23 16:43:08 (4 lata temu)
maj
 
+2 głosów:2
do legion: Zdrowych, Wesołych Świat.
2021-12-23 20:32:50 (4 lata temu)
vetinari
 
+3 głosów:3
do legion: Šťastné a Veselé Darku, tobie i Marguerite Iza a Franta...
2021-12-23 23:21:17 (4 lata temu)
Joanna Syrenka
 
+3 głosów:3
do legion: Wszystkiego dobrego całej fotopolskiej społeczności! Pięknych ujęć i znakomitej pogody :-)
2021-12-24 13:21:01 (4 lata temu)
Pokaż na mapie
118 Dyskusji (ostatnia 4 lata temu)
Północno - zachodni narożnik Starego Rynku.
Północna pierzeja Starego Rynku.
1890
-
1900
1890
-
1900
1900
-
1902
1900
-
1905
1900
-
1905
1900
-
1910
1900
-
1914
1900
-
1914
1905
-
1910
1908
-
1910
Stary Rynek - obiekty i wydarzenia
5 6
23
następna
Obiekt na mapie
Kontakt do administratorów strony Fotopolska.Eu: | Regulamin serwisu: https://fotopolska.eu/2,artykul.html
© Copyright 2012 Neo & Siloy
Kolokacja serwerów Amsnet